PDA

צפייה בגרסה מלאה : חו"ד על מעבר נחל ערוגות,דרך הפטרולים הישנה,מעלה יאיר,מערת האימה

itaizvi
15-12-06, 20:20
שלום לכולם,

אני מתכנן טיול באזור ים המלח ורציתי לדעת האם המקומות הנ"ל בעיתיים מבחינת עבירות:
מעבר נחל ערוגות,דרך הפטרולים הישנה,מעלה יאיר, מצפה מערת האימה. במידה ולמישהו יש רעיונות למסלולים יפים או נקודות ששווה להגיע אליהם אשמח לשמוע...
אני מטייל עם סמוראי סטנדרטי וויטרה ממוגנת חלקית...

בנוסף איכן ניתן לישון באזור בחניון לילה?

תודה,

איתי

PW
15-12-06, 23:35
אני מכיר איזה כמה "דרכי פטרולים", אף אחת מהן לא באזור המדובר. לאיזו דרך אתה בדיוק מתכוון?

נמרוד
16-12-06, 00:56
נחל ערוגות עלול להיות אתגרי לרכב ללא נעילות, בשני הכיוונים. לא יודע מצב עדכני, שנים לא הייתי שם. לנחל ערוגות אין מעקף זמין (אפשר לעקוף בכיוון אום דראג' אבל זה הרבה זמן ומתקרב לשטחים לא ידידותיים) אז אם רוצים לחצות את מדבר יהודה זה מה יש.

במעלה יאיר הייתי בקיץ והוא היה במצב קל יותר מכל הפעמים שביקרתי בו, זה עדיין לא אומר שהוא קל. ם אתם שני רכבים ומחפשים אתגר, ומוכנים לבנות במידת הצורך, לכו על זה.

yoav
16-12-06, 09:25
תרים טלפון- היינו באיזור סובב מצדה-ערד-ים המלח לפני שבועיים. נשמח לעדכן.
בגדול:
עשינו יום ראשון מתל ערד->חצצון->ברכת צפירה->לינה בהר קנאים (קר קר קר! שמונה רכבים עמוסי קרשים נדרשו כדי להקים מדורה שתחמם כראוי! ). יום שני: הר קאנים-> מצדה->נחל רחף (טיול רגלי)->ראש מעלה יאיר->נחל מורג->ראש זהר-> שד"ת ערד.
היה מסלול מצוין, פה ושם קצת עניין בנהיגה, אבל בעיקר נוף יפיפה והזדמנויות רבות לחילוץ עצמות ולעצירות ארוכות (אתה מכיר אותנו).

גמדים הראשון - אגב , גם היה באיזור- והיה מסלול נחמד מאוד- נטול אתגרים- אבל יפה. מערד->דרך הגז->הר יהל->נחל חימר->נחל סדום->הביתה. יום טיול חביב.

עוד רעיון, באיזור קצת אחר, אבל לא דרומה מדי (אני מניח שזו כוונתך) אם עוד לא עשיתם ואתם רק שני רכבים (משמע קצב מהיר יחסית במעבר מכשולים):

יום א': נחל פרס--> גבי פרס-->הר צבאים--> לינה בחוות הגמלים בממשית (האוהל מחומם וזה פינוק). למחרת--> לרדת את מעלה עקרבים (כביש) בדרך יפיפיה עד לנחל צין ולהכנס עם השביל האדום שמאלה- גבי שיש גבי צין וכל הדרך עד הכביש (מכתש קטן). מסלול יפיפה. כל הדרך מעניינת מאוד לנהגים. פה ושם תאלצו לצאת ולבנות ולכוון- וזה תמיד כיף . אם תתקדמו בקצב מהיר ממה שאני רגיל אולי גם תוכלו לרדת לכביש הערבה ולא לצאת בכביש של המכתש הקטן. אנחנו בזמנו לא הספקנו - אבל היינו שיירה ארוכה ועצלנית :-)
מבין הנ"ל זה המסלול שאני הכי אהבתי.
בכל מקרה- תרגיש חופשי להתקשר
0547-366059

-->