PDA

צפייה בגרסה מלאה : אמינות שלטי מרחק של מע"צ...

itay-rover
19-12-06, 18:39
שלום.

יש למישהוא מושג לגבי רמת הדיוק של שלטי המרחקים בין ערים או צמתים בארץ לפי השילוט של מע"צ?
לפי מה נימדד?פעם שמעתי שאם השלט אומר לדוגמא"באר שבע-7"הכוונה היא עד סניף הדואר המרכזי באותה עיר.....והאים הנתון הוא עבור המרחק המעשי בכביש או בקו אווירי?
לאור מספר מדידות שערכתי,אני מקבל סתירות בתוצאות ואני דיי משוכנע שמד המרחק שלי הוא מדוייק.

שחף110
19-12-06, 18:59
למה לא למדוד ביחס ל GPS ?

itay-rover
19-12-06, 19:03
כי בנתיים אין לי.....

גיא
20-12-06, 08:41
בהחלט יתכן שהשלט מודיע את המרחק למסעדה של שימקו שכבר מזמן עברו עוד בשנות ה 70 לרח' זבוטינסק...

גם לי יצאו דברים שונים לגמרי ואני לעמותך כן מדדתי ב GPS.

זאביק
20-12-06, 09:20
לאור מספר מדידות שערכתי,אני מקבל סתירות בתוצאות ואני דיי משוכנע שמד המרחק שלי הוא מדוייק.

יש את אבני הדרך לאורך הכבישים, כל ק"מ.
לאורך כמה ק"מ, או רצוי עשרות ק"מ, תקבל מדידת מרחק מאוד מדוייקת.

השלטים הירוקים הם לא מדוייקים, גם לא המרחקים בין השלטים.
בין שלט שאומר "באר-שבע - 12 ק"מ", ושלט שאומר "באר-שבע - 5ק"מ",
לא תמיד יש 7 ק"מ :mad: :shock:

למה ? למע"צ הפתרונים :roll:

IlanHadar
20-12-06, 20:56
ננסה לכתוב מהטלפון.

השלטים של מע"צ לא מדוייקים במיוחד מב"ש צפונה. גם בינהם וגם ליעד. נמדד על GPS.

קובי
13-01-07, 14:22
הסיבה לכך היא פשוטה
ישראל יושבת על השבר סורי אפריקאי
ולכן ערים מסיומות זזות ממקומם מס' פעמים ולכן המרחק אינו מדיוק
יותר ברצינות
בדקדי לא פעם את המרחק הכתוב למציאות וחשבתי שזה מציין את המרחק עד לתחילת שטח השיפוט
של העיר הצמוינת אך לא הגעתי לפתרון אח"כ מדדתי עד לכניסה מעשית לאותה עיר ושוב למרבה הפלא אין תוצאה ברורה לא התיאשתי ובדקתי אוןיל זה קשור לצומת ראשית בתוך העיר אך שוב למרבה הפלאה ( או שלא) לא היתה תשובה לכן פניתי לידיד שעובד במע"צ במחלקת תמרור והתשובה היתה שהם מודדים את המרחק מהצומת הראשונה ינוסעים את מס' הק"מ המצוינים על השלט ועושים פרסה אז שבחזה זה לא בדיוק אותו מקום וכך גם בין רכב לכב לא מדויק.
התשובה היא שעים היו יותר חכמים במע"צ הכבישים היו במצב טוב יותר ולא היה מתריד אותנו המרחקים הלא נכונים.
ותחשבו על זה...

קובי

נמרוד
13-01-07, 14:39
תשובה הגיונית וסבירה קובי.

אבל למה זה מטריד אותכם? השלט לא צריך להיות מדויק ברזולוציה טובה יותר מגודל המטרה. הקוטר של באר-שבע איזה 7 קילומטר, אז מה המשמעות של אי דיוק של כמה קילומטרים בשלט? במרחק הנקוב מהשלט, אתם תהיו בתוך באר שבע. איפשהו בתוך באר-שבע.

asafk
13-01-07, 20:53
זה מעניין בתור פרט טריוויה, ויש שיטה, מתברר. השיטה שנהוגה בכל רחבי האימפריה הבריטית לשעבר- המרחק הוא לבית הדואר. היום, אני מניח שכבר אין קשר, אבל ככה זה היה פעם, גם בארץ ישראל..

אסף.

-->