PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמי airshocks לבאגים קטנים

ארז
19-12-06, 23:11
הרבה ח'ברה פונים אלי לאחרונה לגבי בולמי קוייל אובר לבאגים שלהם, מהשיטוטים שלי באינטרנט אני רואה שהרבה ח'ברה שבונים את הכלים האלו(באגים עם מנועי אופנוע) משתמשים בבולמי airshocks.
כאן יש כתבה מאוד מקיפה על הבולמים (http://www.pirate4x4.com/tech/billavista/PR-Airshox/index.html)

אומנם בהקשר של עבירות, אבל ההסברים בהחלט טובים, הבולם הזה יכול לחסוך לכם את הצורך בקוייל אובר שהוא בולם יקר ובקפיצים עצמם.

http://www.dana60.com/sceep/buggy/linkshock.jpg

http://www.dana60.com/sceep/buggy/linkshock2.jpg

GodsFather
20-12-06, 01:15
האם היית ממליץ על בולמים כאלה לסמוראי שמיועד להיות רכב שבילים מהיר? כרגע מורכבים עליו בולמי T-DOG שעושים עבודה לא רעה בכלל - מהירות של 80-100 קמ"ש בשבילים כולל מהמורות

ורכב שמנסה לשלב הן גיהוץ שבילים והן שטח טכני כמו מסלעות

האם יש לך הערכת מחיר לסט של 4 כאלה ? (קדמי ואחורי)

אלון_ק
20-12-06, 10:45
אמיר, אתה מבין שזה מחליף את המתלה הקיים שלך? דהיינו אתה נפטר מהקפיצים ושם לינקים במקומם. כמו לעבור לקפיצי סליל מעולים, רק יותר זול.

GodsFather
20-12-06, 14:27
אלון - לא , לא הבנתי את זה , הבנתי שזה בולם וזה הכל...

אם זה אמור להחליף את המתלה אז זה יורד מהפרק...

kobiarava
20-12-06, 17:46
כמו לעבור לקפיצי סליל מעולים, רק יותר זול?.

אלון, אתה מעריך או יודע? בסה"כ מדובר, ע"פ הקישור של ארז, בעוד מוצר איכות מבית היוצר של פוקס, והרי בד"כ מוצרים המתהדרים בתווית של פוקס ידועים, מעבר לאיכות הגבוהה, גם במחירים די מכובדים.... אני אשמח לדעת שאני טועה, ולרוץ להזמין רביעיה כזו לבאגי המתהווה, אם יהיה יבואן שירים את הכפפה

קובי

Bulldog
20-12-06, 18:29
הכוונה היא שבסה"כ, העלות של AIRSHOCK תהיה יותר זולה מבולם COILOVER ששם בנוסף לבולם את צריך לקנות גם את הקפיצים.

עומר

אלון_ק
20-12-06, 22:01
אלון, אתה מעריך או יודע?
יודע. וזה יותר זול גם לפני הקפיץ, אם בילאוויסטה צודק במחירים.

lizard
20-12-06, 22:26
סליחה על הבורות, אבל מה היחודיות של הבולם הזה? זה גם בולם וגם קפיץ? לא ברור הקטע.

asafk
20-12-06, 23:40
זה לא ממש מחליף את כל מערכת הקפיץ-בולם ברכב שגם יש לו משקל וגם נוסע מהר. בבאגי- סלעים, אין מהירות ולכן אפשר להשתמש באיירשוק בתור קפיץ. במיניבאגי אין משקל. אבל כשיש אנרגיה שצריך לטפל בה (משקל + מהירות) אי אפשר לוותר על קפיץ.
הרבה מתחרים במירוצי מדבר משתמשים בקוילאובר + בולם מעקפים + איירשוק, כשהאחרון מתפקד גם כבאמפסטופ (היות ולקראת סוף המהלך הוא מאוד מתקשה, מעצם פעולתו כקפיץ).

אסף.

נמרוד
21-12-06, 10:24
מה שאסף כתב. האיירשוקס משמשים לרכבי עבירות וזחילת סלעים קטנים/בינוניים. היתרון הגדול הוא שיש כאן בולם+קפיץ ביחידה אחת, מקל על הבנייה ודורש מעט מקום. לא מתאים ולא נועד בכלל לכלי רכב מהירים.

(לעזאזל תקראו את הכתבה של בילאויסטה, כשהבן-אדם הזה כותב משהו אין אחרי זה שאלות)

חנן גולומבק
21-12-06, 22:47
אז מה קורה בארז ריידר ?

הצפרדע
22-12-06, 00:00
אין לי מושג מה קורה שם, אבל דבר אחד ברור ובטוח - אייר שוקס הם דבר מצויין לנסיעה איטית ולמתיחת אברים על סלעים ומכשולים, אבל דבר גרוע ולא יעיל לנסיעת ראלי ולכל נסיעה מהירה אחרת, והם מלכתחילה לא נועדו ולא תוכננו לשימוש כזה.
אילו היו מתאימים, היית רואה על כל רכב ראלי ורכב באחה, כריות אויר של פיירסטון או של חברה אחרת.

אלון_ק
22-12-06, 00:08
ברוך, מה הקשר לכריות אוויר?

הצפרדע
22-12-06, 00:50
מה הקשר?

מה ההבדל בין אייר שוק לכרית אויר?

שניהם פועלים על אותו עקרון ומשמשים קפיץ ובולם גם יחד.

אני לא מדבר על כריות האויר המשמשות להגבהה/הנמכה של מערכת מתלים קיימת,
אלא על מערכת מתלים המבוססת על כריות אויר.

יש לא מעט כאלו, ויש אפילו משאיות ואוטובוסים הנוסעים על כריות אויר.

באייר שוקס, פשוט הכניסו את האויר לצילינדרים ממתכת במקום לכריות מגומי.

חנן גולומבק
22-12-06, 13:51
ברוך זה נשמע לי קצת מוזר מה שאתה אומר , עד כמה שאני זוכר אצל ארז אין קפיצים בכלל אלה רק בולמי אוויר וזה בהחלט רכב שמיועד לנסיעות ראלי רייד מהירות ועל פי מה שאני יודע הבאגי הזה טס.

asafk
22-12-06, 17:00
ברוך, איירשוק וכרית אוויר הם לחלוטין לא אותו דבר.
באחד- כרית אוויר- מדובר בקפיץ נטו. בשני, מדובר לא רק על אריזה מתכתית, אלא גם על "בליעת אנרגיה" שהיא למעשה פעולה של בולם.

אסף.

-->