PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה למומחים בחילוץ ברגים -בעיה בהפרדה בין סעפת פליטה לצינור פליטה

GodsFather
20-12-06, 01:27
שלום,

הקשר בין הסעפת לצינור הפליטה אצלי ברכב מתחיל לפתח מרווח וגזים יוצאים לתוך תא המנוע - אמנם לא משהו קריטי אבל הרעש מתחיל להיות מעבר לקו ההגיון וכנ"ל הריח ושאר הפתעות.

בנסיון לפתוח את הברגים על מנת לחבר טבעת יעודית למניעת הרווח הזה, החל חשש שמא ישברו ואז צריך לפרק סעפת ולהבריז חדשים - לא ברור למה היצרן החליט לשים שם ברגים עדינים, אבל זה מה יש...

האם יש למישהו/היא הצעה ? אני כותב בכוונה בפורום הבונים מכיוון שכאן בדר"כ יהיו היצירתיים ביותר ואולי גם נחשוף כאן שיטה חדשה לחילוץ ברגים שבירים, אם טעיתי - ההנהלה יודעת מה לעשות...

לילה טוב,

אמיר

רפאל
20-12-06, 06:53
בוקר טוב אמיר

הרבה אבל הרבה ספריי חלודה איכותי, לנסות לשחרר מעט את הבורג ולסגור חזרה, שוב לשחרר טיפה ולסגור חזרה. כך כל פעם לשחרר קצת, אבל קצת יותר, ולהחזיר חזרה. כמו שאומר השיר הידוע "צעד קדימה, שניים אחורה..."

אם לא הובן אטשמח להמשיך בפרטי או טלפון 0505-276127. או אפילו להיפגש ולהראות לך.

רפי

belair
20-12-06, 08:06
חימום של הבורג יכול לעזור עם בלאור .
כמו שרפי אמר שמן- והרבה
לתת לשמן לעמוד זמן אפילו לילה שיחדור טוב לתוך הבורג .

GodsFather
20-12-06, 14:23
אני אנסה עם ההמתנה של יום שלם ונראה מה יצא מזה - האם להשתמש בWD40 רגיל או שיש איזה חומר יעיל יותר ?

לגבי החימום - אין לי הידע / הכלים לכך , אם לא יצא כלום מאופציה א' אני אעדכן כאן ונראה מי יוכל לסייע...

תודה!

gooli77
20-12-06, 15:22
לי היתה בעייה דומה, בנסיון פתיחה של שני הברגים שמחברים את הסעפת לאגזוז (ב-CJ8) הראשון נפתח כמו ילד טוב והשני... נגזר!
מקווה שלא תגיע לכך אבל אם נתקעת...
בעל מקצוע מעולה!!! שרואה את עצמו כמומחה לחילוץ ברגים הוא "או.ב.פר" ברחוב צפירה 15 ת"א
דבר עם עזריאל 03-6872376

בהצלחה
גולי

GodsFather
20-12-06, 15:28
החשש הנוסף שלי הוא שאני לא אוכל להבריג חזרה אחרי שאני אחבר את הטבעת...

atias
20-12-06, 16:51
אחרי שהם נישברו אצלי , קדחתי אותם ושמתי בורג עים מוטרה

GodsFather
20-12-06, 17:11

אני לא רוצה להגיע לשלב הזה - אני רוצה לשחרר את הקיים וגם להחזירו , אני מקווה שאני לא מדמיין.

אם אני צריך לקדוח , זה אומר שאני צריך לפרק את הסעפת מהמנוע וזו הזמנה לצרות - הן מעשיות והן כלכליות ואין לי לא הזמן ולא הכסף לצרה הזו...

atias
20-12-06, 17:22
למה לפרק??
יש הרבה מקום להיכנס עם מקדחה מלמטה

atias
20-12-06, 17:28
סליחה לא הרבה אבל יש מקום
אפשר גם עם מקדחת לחץ אוויר קטנה

GodsFather
20-12-06, 18:53
אני לא יודע ידידי, זה נראה לי מאד לא נוח לעבוד מתחת לרכב (לא בטוח שאני אמצא ליפט בשביל זה) ועוד בזוית ועוד להבריז קדח חדש או אפילו לקדוח פשוט חור שדרכו צריך להעביר ברגים וכל זה על סעפת פליטה בת 18 שנה במקרה הרע ולשם שינוי 18 שנה זה לא אומר שהיא צעירה,ליברלית וגמישה אלא זקנה ומתפוררת שאם נפעיל עליה לחץ,אז יש סיכוי שיגרם לה נזק ואז מרביצים הוצאה של בערך 1500 ש"ח רק לחנוכיה חדשה וכמובן השבתה של הרכב לכמה ימים - דבר שהכי הכי קשה לי במצב הנוכחי - השבתה של יום זה סביר אם כי גם כן מעט לוחץ...

samorai
22-12-06, 02:37
אמיר לפי דעתי החברה פה צודקים
הרבה אבל הרבה ספריי
וזהו
אני שעשיתי שבוע שעבר מנוע לסמוראי כמעט התחלתי להשבר בגלל הבורג המניאק שמחבר בין הסעפות

בהצלחה גברגבר

צביקה קרבורטור
22-12-06, 08:47
אמיר שלום רב!
זוהי האופציה הסבירה ביותר , בורג עם מוטרה , בתקווה שהוא לא ישבר, כי כפי שטענת ובצדק, לקדוח להוצאת בורג שבור בסעפת יציקה, זוהי קריעת ים סוף, ובוודאי ללא תנאי עבודה יעילים כגון ליפט, וכלי חשוב נוסף זמן.
מומלץ לעשות אצל בעלי מקצוע המתמחים בכך, כגון המקום שהומלץ. א.ב.פ.ר!
בהצלחה
צביקה

combina347
26-12-06, 23:23
אמיר האם הסתדרת?
שאלה ראשונה למה לך לפרק את הברגים מה אתה מתכנן לעשות שאתה מעדיף לפתוח את הברגים הללו
במקום להוציא את הסעפת החוצה
בכל אופן אין לך מה לפחד הסעפת ממש לא בעיה לפירוק וממש לא הזמנה לצרות עם רצ'ר זה 4 דקות בדיוק ואם הגזמתי אז 8
אם בכל זאת אתה מתעקש כמו שאני מכיר אותך ותמשיר לגרד באוזן דרך האף
אז אל תפחד גם אם הברגים נשברים אתה מגיע שוב לפיתרון הראשון שלי לפרק את הסעפת ולקדוח אותה בחוץ
אם אתה מתכוון לעבוד בצורה חאפרית אל תעבוד בכלל ואני אומר לך את זה מניסיון

דבר אחרון גם אם הכל הלך והסעפת שלך גמורה ותרצה להחליף איך הגעת ל1500 ש"ח
אתה חיי בסרט הודי ניראה לי ב800 אתה בונה האדרס
וב150 אני נותן לך סעפת מקורית משומשת ללא בעיות

GodsFather
27-12-06, 16:18
קובי ידידי - אני לא מתכוון לשחרר את הסעפת כולה. אני רוצה להרכיב טבעת (מקורית!) בין הצנרת לסעפת והחיבור הזה מוחזק על ידי ברגים בעלי הברגה עדינה והם מלאים בחלודה ותפוסים. אני מנסה להמנע מלשבור אותם , זה הכל.

מאיפה אתה מכיר אותי כל כך טוב ... מעניין... :confused:

Demolition Man
27-12-06, 16:47
לא מבין איפה הבעיה למען האמת?

לך לבעל מקצוע (אגזוזים וראדיאטורים) תצביע על שני האומים תבקש ממנו שיחמם לך עם ברנר ונכגמר הסיפור.
במקרה הגרוע זה יעלה לך 50 ש"ח אם הבנאדם שוחט.

חן.

GodsFather
27-12-06, 16:56
הייתי אצל אגזוזן - סלינס , הוא זה שהתריע שהבורג עלול להשבר ואז אצטרך להשבית את הרכב למשך היום ואולי יום נוסף - אין לי הזמן הזה...

אם בסופו של דבר לא תהיה ברירה אני אשבית , אני מנסה להמנע מזה..

Demolition Man
27-12-06, 17:13
הייתי אצל אגזוזן - סלינס , הוא זה שהתריע שהבורג עלול להשבר ואז אצטרך להשבית את הרכב למשך היום ואולי יום נוסף - אין לי הזמן הזה...

אם בסופו של דבר לא תהיה ברירה אני אשבית , אני מנסה להמנע מזה..

אז במקום להשבית, תזמין גוזונים חדשים מראש, ותחסוך לעצמך את הכאב ראש!

ואני לא מבין למה על עבודה של 5-10 דקות בוא נגזים 30 דקות צריך להשבית את הרכב לכל היום.

GodsFather
27-12-06, 17:40
אתה מוזמן לראות את מצב הסעפת ולאבחן , במקום לטעון טענות דרך האינטרנט (אני לא כועס , אבל תבין את ההגיון שמאחורי זה).

על הדרך , תוסיף גם את זמן העבודה של מוסך ותבין שאין מצב להתחייב לעבודה של חצי שעה ככה סתם. אבל אנחנו סוטים מהנושא.

ביקשתי יעוץ , קיבלתי , אני אנסה ואדווח. תודה רבה!

אם מישהו רוצה לעזור , אני מעריך זאת מאד, אם כי לדעתי אני אפנה לבעל מקצוע (אחרי שאנסה את הWD40) כמו שהמליצו לי פה.

יום נעים

lizard
27-12-06, 19:09
כמו שנאמר, שמן והרבה. כמה פעמים. אם אתה יכול שלא לנסוע על הרכב, למשל עכשיו בגשם, אז שים עכשיו. לWD40 לוקח זמן לעבוד. מנסיון שלי בצנרת מים בבית בן 30, שמנו שמן ואחרי יום ההברגה יצאה חלק.

אני ממליץ לך להחליף את הברגים שיש לך כעת בברגי GRADE 8. ככה תוכל להיות בטוח שהם לעולם לא ישברו, לא עם המומנטים שאתה יכול להפעיל עליהם.

סוזי המשתוללת
27-12-06, 19:54
ווולאק עשית לי כאב ראש :mrgreen:
גם עם תשים שמן קיק /דגים וכו' הסיכויים שואפים ל0
הברגים השתתכו (מהמילה שיתוך)ולכן קשה לפתוח אותם
תשיג ממישהו בפורום פטיש חשמלי של סיגנט ותקווה לטוב - בכל מיקרה אח"כ תחליף ברגים
אם נגזר לא נורא 8 ברגים והסעפת בחוץ
אם אתה פוחד לך לאגזוזן ותן לו את העבודה מקסימום 200 ש"ח וזהו

combina347
29-12-06, 01:10
אתה תותח זה מה שאמרתי
ועדיין אני חושב שאפשר לוותר על בעל מקצוע