PDA

צפייה בגרסה מלאה : בנזין מול דיזל - עלויות

AvigdorAharon
24-12-06, 19:35
לא זוכר שראיתי דיון בעניין, או שאני סנילי...בכל מקרה הדיון הינו סביב להבדלי העלויות לטווח ארוך, בין רכב מונע בנזין ובין דיזל. שתי דוגמאות שכרגע עומדות על הפרק הן: מיצ'ובישי פאג'רו ואיסוזו טרופר.
אני מחפש לדעת, רצוי עובדות ולא שמועות, מהם ההבדלים הכלכליים בין סוגי המנועים (עלויות חלקים, מרווחי טיפולים, עלות תיקונים במוסך וכדומה).
אני לא מחפש להבין את ההבדלים בין שני סוגי המנועים, אלא רק את ההבדלים הכלכליים שבין שניהם.

קדימה, דעות מבוססות לכאן ולכאן.

אביגדור

חנן-ג'יפולוג
24-12-06, 23:47
קח נתון אחד שכדאי לקחת בחשבון:

עבור אותו כסף אתה מקבל רכב בנזין עם הרבה הרבה פחות קילומטראז' .

kuju
25-12-06, 11:11
קח נתון אחד שכדאי לקחת בחשבון:

עבור אותו כסף אתה מקבל רכב בנזין עם הרבה הרבה פחות קילומטראז' .

חנן היום הפערים הולכים ומצטמצמים וגם בין אנשי הדיזל תמצא רכבים שעשו פחות מ 15K ק"מ לשנה ( כמוני למשל ) , ההבדל היום בדלק עצמו הינו 0.5 ש"ח בלבד כמו גם הפער המצטמצם בכח המנוע

נקודה למחשבה היא המנועים המסובכים ( מלאי טכנולוגיה ומיחשוב ) מה יקרה עם אותן מערכות עוד 5 או 10 שנים ?
אילו מערכות ידרשו ביקור דחוף במחשב של המוסך המרכזי וכמה יעלו הטיפולים ברכב ישן עם מנוע מסילה משוטפת אז ?
ובהתאם מה יהיה ערך רכבי הדיזל ?
5 שנים היא לא תקופה ארוכה להחזיק רכב
רון

AvigdorAharon
25-12-06, 12:20
צריכת הדלק במנוע בנזין גבוהה יותר משל מנוע דיזל בשל שתי סיבות:

מנוע דיזל הינו בעל נצילות גבוהה יותר
בד"כ, מנועי הבנזין הללו הם בני 6 בוכנות ונפח גדול יותר

רון, נכון שהפער בין ליטר סולר לבנזין נמוך היום (בין 0.5 ל 0.8 ש"ח), אך עדיין רכבים מונעי בנזין נמכרים במחירים נמוכים הרבה יותר.
מה לגבי האגרות? מה לגבי מרווח טיפולים שונה (אם בכלל)? מהם התקלות הנפוצות בבנזין ובדיזל?

אביגדור

kuju
25-12-06, 14:16
צריכת הדלק במנוע בנזין גבוהה יותר משל מנוע דיזל בשל שתי סיבות:

מנוע דיזל הינו בעל נצילות גבוהה יותר
בד"כ, מנועי הבנזין הללו הם בני 6 בוכנות ונפח גדול יותר

אביגדור

הטרופר אצלי צורכת 6.8 ק"מ לליטר מעורב 50% בין עירוני ועירוני , אבל יש לציין כי אני גר באזור עם הרבה עליות וירידות ולא עשיתי את הבדיקה לאחר החלפת המזרקים ( לא אמור להיות הבדל ) בכל מקרה אני לא חושב שרכבי הבנזין רחוקים כל כך ממנועי הדיזל בצריכה ( למעט הכרכרות הבריטיות )
ולפני שכולם קופצים הבליזר צרכה 5.5 ק"מ לליטר סולר שזה לא כל כך רחוק
לגבי המרווחים 10000 ק"מ בין טיפול אחד לשני ולאלו שעוד לא החליפו מזרקים ( אם יש כאלו ) החלפת שמן ( 100% סינטטי יקר ) כל 5000 ק"מ הכוללת גם 2 פילטרים יקרים אחד גדול ואחד קטן
רון

idanw
25-12-06, 17:27
אגרות - 1700 ש"ח נוספים לשנה לרכב דיזל באותה קבוצת רישויי...

AvigdorAharon
25-12-06, 18:03
אגרות - 1700 ש"ח נוספים לשנה לרכב דיזל באותה קבוצת רישויי...

הטרופר והפאג'רו מוגדרים מסחרי, לדעתי חישוב האגרות שונה.

אביגדור

AvigdorAharon
27-12-06, 06:39
דיברתי עם בעלים של פאג'רו קצר בנזין ולהלן העלויות:

30,000 ק"מ, 7,000 ש"ח טיפולים שוטפים ותחזוקה (כל דבר שהוא לא דלק, אגרות וביטוחים) במשך שנתיים.
אולי בעלי רכבים אחרים יוכלו לכתוב את הנתונים הללו?

תודה,
אביגדור

AvigdorAharon
27-12-06, 06:55
ועוד משהו:

לפי הכתבה של אבירם ברקאי, http://www.barkai4x4.co.il/articleDetails.asp?id=6&cat=62, עלויות הטיפול והחלפים זהות.
לפי כתבה של יואב קווה, http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?log=tag&ElementId=skira20060815_750600, קיים פער בעליות אחזקה שנתיות של כ 22% לטובת הבנזין.
אמנם, יואב קווה משווה בין רכבים פרטיים, אך האם הנתונים הללו מציאותיים?

כל מי שיוכל לשפוך אור מניסיונו האישי, יהיה לעזר רב לדורות הבאים.

אביגדור

צביקהר
27-12-06, 10:54
לנדקרוזר קצר בנזין : מנוע 4L הספק 250 כ"ס, מומנט 39 קג"מ

צריכת דלק ממוצעת : 7 ק"מ \ ליטר

צריכת דלק בנסיעה בינעירונית רגועה, במהירות חוקית, 8.0-9.0 ק"מ \ ליטר

נסיעת שטח רגועה 4.5-5.0 ק"מ \ ליטר

הזלילה מתחילה בנהיגת שטח עם האצות ועצירות ויורדת אל מתחת ל 4.0 ק"מ \ לליטר

צריכת דלק גבוהה, בהשוואה לסולר, כאשר משאירים מנוע דולק בעת עצירות כדי להמשיך את פעולת המזגן.

בטיולי שטח כנ"ל נמצאה תצרוכת דלק הגבוהה ב-25%-33% בהשוואה לרכבים עם מנועי דיזל שמנועיהם קטנים יותר ( 3L ) ובעלי הספקים נמוכים יותר ( 166 כ"ס ).

צביקה

-->