PDA

צפייה בגרסה מלאה : משאבת מים

kd2
28-12-06, 08:11
בוקר טוב

אני זקוק למשאבת מים ידנית ( בוכנתית או כל דבר אחר - העיקר ידנית ) שאפשרי להגיע איתה לאזור ה30 באר ( אולי קצת יותר ).
אמרו לי שיש כאלו משאבות המשמשות לפתיחת סתימות( וראיתי פעם אחת כזאת ).
אני לא מנוסה בתחום לכן אני שואל -
30 באר זה הרבה לדחיסה בצורה ידנית?

מישהו יודע איפה אפשר לרכוש משאבה כזאת?

תודה רבה.

נמרוד
28-12-06, 08:37
אני יכול לדחוס 30 באר גם באצבע. אני אלחץ למשל על דוושת ברקס באוטו שלי, משאבה ראשית של בלמים, שמפעילה לחצים גם של 60-70 בר. אם כמות הנוזל הזעירה שהיא דוחפת מספיקה לך, אז הנה מצאת לך פתרון.

השאלה החשובה היא מה הספיקה - כמה נוזל אתה צריך לדחוף בלחץ הזה ומול איזו התנגדות?

באנלוגיה לחשמל, זה כאילו אמרת לי שאתה צריך מקור זרם (=משאבה) שמספק מתח (=לחץ) 12 וולט, אבל לא אמרת כמה זרם אתה דורש. אז אני אומר לך קח 8 בטריות אצבע ויש לך 12 וולט. אבל אולי אתה צריך להניע עם זה רכב???

איציק - 4X6ZH
28-12-06, 09:04
בשאלה כתוב משאבת מים ? 30 אטמוספרות ... זה הרבה .
לאינסטלטורים יש משאבות כאלה לצורך בדיקת נזילות בצנרת חדשה .( לאחר התקנה )
חפש אצל אלה שעובדים על דודי קיטור
איציק

kd2
28-12-06, 19:10
נימרוד - גם עם מסטר צילינדר אני יכול לבצע את העבודה אבל זה פשוט יקח לי הרבה זמן.
בכל מקרה לשאלתך הכמות היא 10 ליטר.

מה שאיציק מדבר עליו זה מה שראיתי ( אני חושב ).
חשוב לי רק שתהיה משאבה שעומדת בזה ושסתום שחרור לחץ.
אם מישהו מכיר מוצר מדף כזה זה יהיה אחלה.
אני אעשה סיבוב אצל אינסטלטורים ומתקיני קיטור.
האמת שאני יוכל גם להשתמש בשמן כי הכמות לא כזאת גדולה - 10 ליטר.
צילינדר מפרס יכול להתאים ( שמן או מים )?
יהיה יותר זול לעשות קומבינה עם חלקים של מערכת הידראולית?

תודה רבה.

נמרוד
28-12-06, 21:08
נימרוד - גם עם מסטר צילינדר אני יכול לבצע את העבודה אבל זה פשוט יקח לי הרבה זמן.
בכל מקרה לשאלתך הכמות היא 10 ליטר.

יופי, אנחנו יודעים לחץ, כמות וחסר עוד נתון אחד - זמן. כמות וזמן = ספיקה = מהירות = אמפר בחשמל. אין שום משמעות לשאלה בלי כל הנתונים, אבל במקום להיות כזה מרומז, למה לא לכתוב פשוט מה אתה צריך לעשות ומה אתה מחפש ואולי אני או מישהו אחר יוכל לעזור לך בכיוון במקום לשחק בניחושים?

kd2
28-12-06, 21:15
לא צריך לשחק בניחושים...
הידרו פורמינג בלחץ מים.

אני לא צריך שום מהירות או זמן וכו כי הנוזל לא זז במערכת אלה לוחץ.
סך הכל 10 ליטר בלחיצה של משהו כמו 30 באר.

אם חסר עוד נתון אשמח לספק אותו.

נמרוד
28-12-06, 21:24
משאבה הידראולית ידנית (או חשמלית אם בא לך) של פרס רגיל, ואם כבר אז למה אתה לא משתמש בנוזל הידראולי? זה באמת לא כמות גדולה ולא צריך להזיז אותה ממקום למקום.

kd2
29-12-06, 03:58
פשוט עם מים אפשר לעשות את זה בלי לדאוג לניקוז וכו...
יכול להיות שבאמת אעשה זאת עם נוזל הידראולי.

kd2
30-12-06, 19:39
עדיין לא נמצא מועמד מתאים בתחום המים.
אני מתחיל לחפש משהו הידראולי ( אם למישהו יש משהו למכירה -ה"פ ).
יש לי קומפרסור אויר תקין עם מנוע (חשמלי - לא זוכר כמה ליטר...קוטר מיכל האחסון משהו כמו 30ס"מ )
התיקון עולה משהו כמו הקומפרסור אז חשבתי אולי אפשר לעשות הסבה לדחיסת מים?
אם כן הוא יעמוד בתנאים?
אולי אפשר להשתמש באותו מנגנון( כלומר הבלוק - מנגנון הארכובה והבוכנה ) רק נגיד עם ראש אחר?

kd2
30-12-06, 23:14
המחשבה הראשונה שלי היא לגבי שסתומי העלים - כי אני מאמין שמנגנון הארכובה יסתדר עם זה טוב מאוד.
אם שסתומי העלים יכולים להסתדר עם זה אני לא צופה הרבה בעיות.
אבל אני לא מכיר את המערכות מקרוב.

מישהו יכול להאיר את עיני מה השוני בין המדחסים של האויר והשמן ועל איזה לחצים אנחנו מדברים?

talw
30-12-06, 23:56
במיקרה אני בתחום של משאבות מיים.
אין שום סיכוי שקומפרסור אויר יידחס לך מיים!!!
אלא אם כן אתה דוחס אויר למיכל גדול מלמעלה,ודוחף החוצה מתחתיתו מיים.
כל קומפרסור סטנדרטי (בוכנתי) לא ייתן לך יותר מאיזור של 10 אטמוספרות.
יש קומפרסורים בורגיים שמסוגלים להגיע גם ל350 psi (יקרים מאוד).
פרס הידראולי בנוי לעבוד על שמן בלבד.
יש משאבות מיים בתחום שלי (קידוחי מים) שנותנות 5 קוב /שעה בלחץ של 33 אטמוספרות(bar) אלו משאבות העובדות בשיטה של מאיצים בטור.המנוע הוא חשמלי -לנתונים אלא בערך 5 כח סוס(מנוע מיסתובב 2800 סיבוב בדקה).
מחיר משאבה כזו(אחרונה שקניתי )באזור 8000 ש"ח.
אם אתה מעוניין אוכל להפנות אותך

טל

kd2
31-12-06, 00:40
למה קומפרסור לא ידחס מים?
הרי מדובר על אותו מנגנון בדיוק...לא? ( כלומר בטח המעברים בשסתומים גדולים יותר )
אני לא צריך לדחוס כמות גדולה הכמות שאני צריך ירדה מ10 לסביבות ה2 ליטר במקרה הכי גרוע.
אני צריך לחץ נטו.
הרעיון הוא לפרק את המדחס והצינור שדוחס לתוך מיכל האחסון - לא לדחוס פנימה.

טל - אני לא רוצה לדחוס הרבה או לפרקי זמן גדולים.
אני מדבר על הנעה ידנית - לא ע"י מנוע לכן אני פחות מוגבל ממנוע של קומפרסור כי אני יכול ליצור לי או מנוף גדול או יחס העברה טוב.
אני לא מחפש משהו שעולה 8000 שקל , אני מחפש משאבה ידנית -יש דבר כזה שדוחס סביב ה30 די בקלות עם מנוף לא גדול בכלל.
אם תוכל לאתר לי אחד כזה זה יהיה הרבה יותר מתאים.
אם לא אני הולך בכיוון של משאבה של פרס או ג'ק כלשהוא.

אז יש מצב או לא?

kd2
31-12-06, 00:41
* אני מעוניין לדחוס בו נוזל הידראולי לא מים.

kd2
31-12-06, 00:46
זה די דומה למה שאני ראיתי.
זאת עד 25.
אבל לא נורא כי באחת שיש סקלה עד 25 בטח אפשר לדחוס 30.....

נמרוד
31-12-06, 09:16
קומרפרסור של אויר לא ידחוס מים. למה? עזוב ניתוחים טכניים של שסתומים, אטמים ומידות - תסתכל מלמעלה. כי מים צפופים פי 1000 מאויר. נראה לך שמשאבה של מים תדחוס ביעילות חומר צפוף פי 1000 ממים (ואני מתקשה כרגע לחשוב על נוזל דחוס פי 1000 ממים)?

אתה רוצה לבנות מכונה להידרופורמינג? המשאבה היא רק חלק. אתה צריך לחשוב על כל המערכת. שתהיה אטומה, שתחזיק את הלחץ בכלל (30 אטמוספירה לא הולך ברגל). ולמה בכלל 30 אטמוספירה? מאיפה הגעת למספר הזה? אולי אתה צריך יותר או פחות? מה אתה מנסה לעקם, מה צורת התבנית, מה המהלך הנדרש ומה הכוח ומכאן בעצם נגיע ללחץ במערכת ולהגבר הנדרש.

kd2
31-12-06, 15:04
את הנתונים יש לי מנסיון של אחרים - אני לא מחפש תשובות בנושא הזה.
הבנתי שעם מדחס זה לא הולך לעבוד - לא בניתי על זה , זה היה סתם רעיון.

התהליך שאני רוצה לעשות לא דורש תבניות מיוחדות.

talw
31-12-06, 18:08
בשביל לעשות קצת סדר בדברים
1.מיים/שמן לא נידחסים בניגוד לאויר/גז .הם לחיצים(לא משנים את ניפחם) לכן כל צורת "לחיצת" נוזל שונה בתכלית מלחיצת /דחיסת גז.
2.אם תחדיר מיים במקום אויר לקומפרסור לא תעבור חצי שניה עד שבמיקרה הטוב יישרף המנוע או במיקרה הרע יקפוץ לך הטלטל בלי הפיסטון דרך הצילינדר לעיין.
3. אם תוכל להסביר לי מה אמורים לעשות אותם 30 אטמוספרות ועל איזה שטח הם אמורים ללחוץ או בקיצור שו הדה "הידרו פורמינג" אני בטוח שאוכל לקמבן לך משהו .
4.עוד לא קם הגאון שהצליח לדחוס מיים במצב נוזלי או לחילופין שמן!!!!

טל

kd2
31-12-06, 19:45
טל אני אשמח לחדש לך שגם שמן וגם מים נדחסים - באחוזים נמוכים אבל נדחסים.
אתה מסרב להבין שההנעה היא ידנית אז שום מנוע לא ישרף.
אני לא חושב שמנגנון ארכובה לא יכול לעמוד ב30 באר בסיבובים איטיים ( הפעלה ידנית ).
הידרו פורמינג - עיצוב של חומרים ע"י דחיסה של נוזל ( מים-שמן-מיץ פטל ) לתוך תבנית מסויימת או ע"י פיצוץ.
כלומר עיצוב ע"י לחץ.

נמרוד
31-12-06, 20:16
אתה תחדש גם לי ולכל עולם ההנדסה כשתספר לנו בכמה אחוזים מים/שמן דחיסים, ידידי KD. וכדאי שזה יהיה טוב (0.000000001% זה לא תשובה).

טל תודה על התיקון הסמנטי החשוב. כשהלחץ של גז עולה, הצפיפות שלו גדלה והנפח קטן. כשהלחץ של נוזל עולה, הצפיפות והנפח לא משתנים. זה בעצם ההבדל המגדיר בין נוזל לגז.

talw
31-12-06, 20:20
זה לא המקום להתווכח אם מיים נידחסים.
תגיד לי אתה כמה קומפרסיה מייצר מנוע כשאתה מסובב אותו עם מנוף עד לנק' עליונה.
תגיד לי כמה קומפרסיה תיברח לך דרך הרינגים כשתנסה ללחוץ 30 אטמ' .
אם תסובב קומפרסור אויר ביד ההפסדים של בריחות לחץ ייגברו על בניית הלחץ הדבר הזה בנוי למהירות וכמו שאמרתי קודם לא בנוי לעבוד מעל 10 אטמ'.
זה כל העיניין !! מדחסי אויר עובדים בדרך כלל כמו מנוע רגיל/בוכנתי.
משאבות מיים/שמן עובדות עם מאיצים(כנפיים) או גלגלי שיניים ללחצים הרבה יותר גדולים,כאתה מגיע ללחץ הנידרש המשאבה עדיין מיסתובבת וטוחנת מיים/שמן , ושומרת על הלחץ המקסימלי שהיא מסוגלת לייצר כמובן שאתה יכול לווסת לחץ מכסימלי זה ע"י בייפאס.

עכשוי שהבנתי מה אתה רוצה :יש מלגזות קטנות ידניות ,יש בהן משאבות שמן קטנות שמסובבות ע"י סטרטר המוזן ממצבר רגיל,משאבת שמן כזו תתאים לך בול.
רק צריך לימצוא את היצרן ולחפס אצלו בז'נק מלגזה כזו.

kd2
31-12-06, 21:05
כשאגיע הביתה אחפש לך אתה המסמך המתאים נמרוד - תשובה כמו שהצגת היא לא תשובה אבל אם כן אז מדובר על אחוז קטן.

טל - אני מדבר על דחיסה של שמן לא מים - זה נכון שתהיה בריחה אין לי ספק בכלל.
אבל בהקבלה לדוגמא שלך - שים כפית שמן דרך הפלאג ותראה שהקומפרסיה תעלה במנוע בו הרינגים ידעו ימים טובים יותר.
אני חושב שדחיסה של שמן אפילו איטית כן תעבוד.
אל תשכח שיש שסתום חד כיווני כלומר אני יכול לסובב את הקומפרסור מהר מאוד בזמן קצר ואחר כך להפסיק ושוב ולהפסיק.
הלחץ על הבוכנה הוא מאוד קצר העלה מחזיק את הלחץ.

talw
31-12-06, 21:21
אח שלי
אתה רוצה לסובב מהר, כולה 2 ליטר שמן ואני לא אתווכח איתך אם הקומפרסור או השסטום יעמוד בזה אבל בחישוב זריז מילוי הצילינדר פעם אחת ולחיצתו החוצה שווה בערך לחצי הכמות שלך(השמן לא נידחס).
לפי חישוב אצבע אתה צריך להישתמש במנוף של 100 מטר או בקומפרסור פי מאה יותר קטן ממה שיש לך.
עכשיו אתה מבין מה ההבדל בין אויר לנוזל
תאמין לי משאבה כמו שהצעתי לך קודם תעבוד בובה!!!

טל

נמרוד
31-12-06, 21:33
KD תקשיב טוב, אתה חי בסרט ולא בעולם הפיזיקלי. אתה צריך משאבה - נתנו לך כאן כמה כיוונים טובים, והייתי מקשיב לטל כי הוא כנראה מבין במקצוע שלו.

מעבר לזה, עשה טובה ואל תנסה למצוא לנו "מסמכים" על הדחיסות של מים, עוד מישהו עלול לחשוב בטעות שאתה יודע על מה אתה כותב. רד מהעץ.

kd2
31-12-06, 22:01
תביא סולם ואני ארד...לא בא לי לקפוץ....

"
Bulk modulus expresses the resistance of a fluid to a decrease in volume due to compression. A decrease in volume would increase density. Compressibility is the reciprocal of bulk modulus or the tendency to be compressed. Bulk modulus varies with pressure, temperature, molecular structure and gas content. Generally, mineral oils are thought to be incompressible. In high pressure hydraulic systems a high bulk modulus or low compressibility is required to transmit power efficiently and dynamically.

In EHL, bulk modulus is a factor used in some film thickness calculations. Bulk modulus is a consideration in some viscosity-pressure relationships. (Low viscosity polysiloxane fluids have a low bulk modulus or high compressibility compared to mineral oils). Dissolved gases decrease bulk modulus of mineral oils.

The unit for bulk modulus is pressure and the unit for compressibility is the reciprocal of pressure. The SI units are N m-2, and m2 N-1 respectively.

Bulk modulus is determined by measuring the volume of an oil at various pressures or derived from density measurements at various pressures. Bulk modulus can also be measured by the speed of sound in oils under various pressures. A discussion of bulk modulus and values are given in References 9 and 10. Since a graph of pressure versus volume gives a curve, the secant to the curve is used and is called Isothermal Secant Bulk Modulus.
"

אז מה זה?

טל ונימרוד - ירדתי מעניין הקומפרסור - האמת שמצאתי לי ג'ק גירים אימתני, אם ימכרו לי אותו תהיו בטוחים שאעזר בכם על גבי הפורום.
אולי למען הספורט אנסה לבנות גם מהקומפרסור - אין לי משהו אחר לעשות איתו.

נמרוד
31-12-06, 22:11
אני יגיד לך מה זה חמוד. תלמד קודם א, ב, ג, ד, אבא, אמא, שולחן... לפני שאתה מתחיל לקרוא לטינית.

הספרים האלו לא בשבילך.

kd2
31-12-06, 22:24
אם זה לא שחור על גבי לבן שאפשר לדחוס שמנים, מה כן?
זה לא משנה אם אנחנו מדברים על מערכות של 500 באר או יותר כי השאלה הייתה תאורטית.
אם זה היה שולי לא היו מודדים את זה בכלל.
להגיב בלי להסביר למה הכי קל זה בטוח.

בקיצור....אנחנו גולשים...אפשר לדבר על זה בדיון אחר.

אין לי הצדקה לקנות ציוד חדש הרי אני משתמש בתדירות נמוכה ולזמן קצר לכן אני מחפש משהו משומש.
הג'ק שאני הולך לבדוק הוא מין מיקס.
כלומר פנאומטי הידראולי.
לא ברור לי עדיין אם מדובר על תגבור או משהו אחר.
מה שבטוח זה שבסופו של דבר הוא דוחס שמן.

kd2
31-12-06, 23:35
פיספסתי את זה בל.כ.

משאבה הידראולית ידנית עד 700 באר.
מחר אברר פרטים.

ולחשוב שאנחנו לקחנו 30 באר ברצינות?

נמרוד
31-12-06, 23:54
כתבתי לך בהתחלה שנתון הלחץ בפני עצמו לא אומר כלום. מה אתה צריך לדחוף, כמה, בכמה זמן ומול איזו התנגדות.

לגבי התיאוריה, לך תבדוק מה הbulk modulus עבור מים לצורך הדוגמא ומה המשמעות שלו. זה שיש שינוי של 0.000001 בדחיסות = אפס.

היה לי מרצה שהיה מכשיל במבחנים בתור מדיניות סטודנט שכתב יותר מ4 ספרות משמעותיות. אין משמעות למספרים כל כך זעירים במציאות.

kd2
01-01-07, 00:12
לא חושב שיש אופציה במשאבה הזאת לחיבור הזנה.
אבל אין לי בעיה - מקסימום אני אדחוס הרבה פעמים - אני לא מוצא משהו אחר שעומד בדרישות.
לפי העין זה נראה כמו צילינדר של +- 7 ס"מ קוטר עם מהלך של 25-30 ס"מ.
אולי יש להם פיתרון שלא מוצג באתר - אברר איתם טלפונית.

kd2
01-01-07, 00:13
לגבי ה0.000001 או מה שזה לא יהיה.
אני חושב שאם מודדים את זה וזה מקבל התייחסות אז זה משמעותי - אחרת היו מוותרים על זה.

נמרוד
01-01-07, 00:27
אם היית יודע מה אתה קורא, היית מבין לאילו מקרים הם מתייחסים. במערכות הידראוליות שצריך תגובות דינמיות = שפה של מהנדסים למהירות גבוהה = אנרגיה גבוהה = חום ואז כבר לא מדובר רק על נוזל אל נוזל וגז.

או למשל כשהם מדברים על dissolved gasses שמשנים את הצפיפות של השמן... מה זה אם לא התופעה המוכרת של אויר, או אדים של נוזל שרתך בתוך נוזל הבלמים?

talw
01-01-07, 00:44
kd עקשן חמוד שלי מה שאתה רואה ב ל.כ בלי ליראות את זה בעצמי. הצילינדר זה מיכל השמן המשאבה של המיכל הזה שפועלת ידנית ל700 באר לא עבה יותר מסיגריה בהגזמה והמהלך שלה כמו הפילטר של הסיגריה שכיביתי כרגע.

kd2
01-01-07, 02:26
טל זה לא נראה ככה בתמונות.
אם אתה מכיר אז מי אני שאחלוק עליך.

talw
01-01-07, 20:09
kd אם אתה עוד בעיניין אז לפני שנירדמתי אתמול בא לי בחלום עוד רעיון בישבילך אם יש לך מכונת שטיפה בלחץ ("ג'רניק" ).או שתימצא בגרושים אחת שהחימום שלה לא עובד .
תווסת את לחץ העבודה ללחץ המתאים לך (היא מוציאה במקסימום בערך 200 באר).
וזה יכול ליהיות אחלה מכשיר בלי היתעסקויות מיותרות.
תעיף את האקדח ותחבר ישירות את הצינור ל"הידרו פורמינג" שלך!!!!!!
בהצלחה
טל

kd2
01-01-07, 20:22
טל אתה אכן צודק בל.כ. המשאבה ההדראולית היא ממש קטנה.
עכשיו זה ברור לי גם מהצילום.

לפי מה שאני יודע הגרניקים האלו לא יכולים להגיע לכזה לחץ - שיפצתי בעבר משאבה של גרניק גדול כזה ( 3 בוכנות בדומה למכשיר לשטיפה בלחץ של לולים וכו... ) הם לא מגיעים ללחץ גבוה.
ראיתי כבר טלטל של משאבה כזאת פותח "קיוסק" בבלוק.
אבל אולי תחדש לי עם נתון מדוייק - אני מכיר את מי שמשפץ אותם באזורי.

talw
01-01-07, 20:31
יכולים גם יכולים!!!!!!!
220 אטמוספרות ליתר דיוק אותו אחד גדול שראית !!!!!
יש אפילו שעון לחץ על המכשירים הללו תוכל לודא את הנתון הזה ואפילו לכוון את הלחץ הנידרש.
ברגע שהמשאבה מגיעה ללחץ שקבעת לה ,חיישן הלחץ יפסיק את המנוע החשמלי אוטומטית ובצינור יישמר הלחץ לזמן די ארוך!!!
טל

talw
01-01-07, 22:48
טוב ....אני אחסוך ממך את השאלה הבאה שלך!!!
את המשאבה "ששיפצת" אני בטוח שבדקת בלי היתנגדות(האקדח עם הדיזה בקצה).
ראית זרם מיים כמו ברז רגיל.......נכון?
מסכנה :לחץ משאבה בודקים עם צרכן המיתנגד לה!!!

תעשה לי טובה אישית ותגיד לי מה אתה הולך "לנפח" כי לא בא לי שתבוא לי שוב בחלום אחרי שפוצצת משהו.
לפחות הורדתי אותך מלחץ 30 באר של אויר !!!כי אים משהו ייתפוצץ לך אני לא רוצה לחשוב אפילו מה יהיו התוצאות.
ואני לא צוחק עכשיו בכלל!!!

kd2
01-01-07, 22:48
על איזה סדר גודל של מכשיר אנחנו מדברים?
הגרניקים הבייתים או התעשייתים ( שכחתי את שם החברה - מגיעים בדרך כלל צהובים או כחולים עם סולר )?
כלומר יש את המכונות הביתיות הקטנות ( גובה 50 ס"מ בערך ) ויש את הגדולים יותר שהם 2 או 3 משאבות אפילו אם אני זוכר נכון.
כמעט מטר גובה.
אם אתה אומר שיש שעון אני אבדוק מחר על גרניק כזה בעסק של אבי ונראה.

kd2
01-01-07, 22:51
מי בכלל חשב על אויר?
אני מודע לעובדה שאויר אסור לדחוס בצורה כזאת מחשש לפיצוץ.

30 באר זה הלחץ שאני צריך - לא מנסיון שלי אלה מנסיון של קולגות בחו"ל.
אתה הלחץ על המשאבה ששיפצתי לא בדקתי בגלל שהשיפוץ היה החלפה של קראנק ולא נגעתי ב"מנוע העליון ".
לפי מה ששמעתי ממי ששלח אותה לשיפוץ הלחצים הם מתחת ל20 באר לכן לא חשבתי על זה עד עכשיו.

kd2
01-01-07, 22:53
אוסיף שהוא אמר בשימוש שלו אבל תיארתי לעצמי שהמשאבה מותאמת לשימוש.
טל - אתה הערת לי לגבי עמידות החלקים בקומפרסור.

החלקים של המשאבה הזאת הם ממש ממש ממש ממש עדינים.
3 בוכנות קרמיות - נסדקו לי בהידוק ידני פעם אחת.
בכלל הקראנק והטלטלים מאוד עדינים - מבנה של קומפרסור חסון פי כמה.

talw
01-01-07, 23:44
kd
בחיים הכל שאלה של גודל (או שלא אבל זה דיון אחר) ,מהירות ,וחוזק חומרים לצורך ביצוע עבודה מסויימת(ואני בטוח ששחכתי עוד הרבה גורמים!!!!)
בעיקרון אם בקרקעית בריכה אולימפית היה חור קטן אתה יכול ליסתום אותו עם האצבע ולא יקרה לה כלום.
למה?
רושם ראשוני- הרבה מיים .......כבד...
אבל לא. כולה בערך 0.3 באר על האצבע(גובה המיים בבריכה 3 מטר).
ועכשיו לעינינו:בוא נאמר שכמות האנרגיה שאתה צריך לבצע "בפורמינג" שלך היא " X"
אם תיקח פיסטון אחד רחב עם מהלך גדול תוכל ללחוץ את כל הנוזל שלך בסיבוב אחד זאת אומרת שאתה צריך מנוע/מנוף שבסיבוב אחד נותן תוצאה של X .
קח עכשיו פיסטון פי 100 יותר קטן בשטח העליון שלו עם אותו מהלך ותסובב אותו עם מנוע/מנוף 100 פעם. גם תקבל X .
אז מה גילינו: שהפיסטון הקטן עובד פי 100 יותר קל בכל סיבוב !!!!!!
גם המנוע/מנוף שדרוש לסובב את הקטן יכול ליהיות פי 100 יותר חלש מהראשון!!!
מה שנשאר לנו זה לחשב כמה חישובים קצרים ,לחבר מנוע מהיר, לעשות ציפוי קרמי,לדאוג שהשסטומים יעמדו בלחץ וייאלה לעבודה!!!
אני השתמשתי בעבר בגרניקים הגדולים. כמעט בוודאות שאחד כזה מ"הום סנטר "יכול לבצע את העבודה .ניראה לי שרק הספיקות שלו יותר נמוכות(לא הלחץ).
טל

kd2
02-01-07, 00:36
ההסבר ברור לי.
אבל הויכוח הוא על העובדה שלמרות הכל הקומפרסור יחזיק את הלחץ.
עוד פעם אנחנו סוטים מהנושא.
מחר אני הולך לחפש לי גרניקים - מה שבטוח, לא בהום סנטר.

talw
02-01-07, 00:45
אל תתחיל עוד פעם. אתה עלול לעצבן איזה מנהל פורום עייף!!!!!!
לילה טוב
ובהצלחה
טל

kd2
02-01-07, 01:11
מצאתי מכונות שטיפה של בוש וKARCHER.
שניהם במחיר דומה ( 100 שקל פחות לבוש ).
לחץ עבודה של 100 באר וזרימה הרבה יותר גבוהה ממה שאני צריך.
ההפרש לא משחק תפקיד.
בוש או קרצר?

תודה רבה למשתתפים בדיון למרות שאני עושה לכם חיים קשים.
לילה טוב גם לך טל.

talw
02-01-07, 16:39
אם הם משומשות, אז קח את היותר טובה מבחינת נזילות דפיקות וכו.....
אם חדשות ,פעם קרצ'ר נחשבו לטובות היום אין לי שמץ של מושג לאן העבירו את המיפעל של קרצ'ר או בוש (סין ,מזרח אירופה) אם בכלל.
אמרת שיש לך חבר שמשפץ את המכונות האלה הוא בטוח יידע איזה מותג הוא משפץ יותר.......

טל

kd2
02-01-07, 22:23
הוא משפץ למכונות גדולות יותר.
המשאבה אותה אחת אבל בדרך כלל מגיעה בשלושות או רביעיות.
בכל מקרה אני קונה חדש.

-->