PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה צריך ביטוח צד ג'

עירא
13-12-03, 20:35
לאור ההתדיינות הבאה:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1750&start=80
ולאור התשובות של מאיר ועמי אני תוהה למה בכלל צריך את הביטוח?
ממה שאני מבין, במקרה של פגיעה בנפש החברות לא ישלמו כי המדבקות של המחזיר אור שלי לא במקום 8) . ובמקרה של פגיעה ברכוש הם כן יישלמו.
עכשיו נצא מנקודת הנחה שברוב התאונות יש תמיד איזה מישהו עם "כאבי גב" אחרי פגישה ב-10 קמ"ש אני מניח שאני אהיה צריך לשלם כבר אז. מה שמשאיר אחוז דיי נמוך מאוד של מקרים בהם יש תאונה עם פגיעה ברכוש בלבד ואם התאונות הללו היו קלות מספיק שלא תיהיה פגיעה באדם אז כנראה הפגיעה ברכוש דיי קטנה. (אני מקווה שאתם עדיין עוקבים :shock: )
ולסיכום המקרים שבהם הביטוח ישלם הם מקרים בהם הסכום לתשלום קטן מאוד.
אז למה?
(או שכל המגילה הנ"ל הינה גיבוב שטויות מוחלט, ואז תקנו אותי.)
עירא

Bulldog
13-12-03, 20:46
בשביל הפעם הבודדת שצמיגי השטח שלך לא סיפקו אחיזה מתאימה על כביש רטוב\חלק ועצרת במרצדס מימול.

ד ו ר ו ן
13-12-03, 20:50
גנבת לי את המילים מהפה....
עירא, אתה יודע כמה עולה פנס איתות של מרצדס500?
רמז, זה לא 500ש"ח עם העבודה..

עירא
13-12-03, 21:19
חברה, אצלי במושב אין מרצדסים :lol:

חנן א.
13-12-03, 21:33
שמע, עם כל הכבוד לדיון הנ"ל, נתקלתי כבר באי אלו תאונות רכוש (וגם נזקי גוף)שג'יפים היו מעורבים בהם וחברות הביטוח שילמו ללא כל בעייה.
אז ייתכן שפה ושם היו התחמקויות מתשלום. מספיק התחמקויות בשביל שיהיה אפשר לערוך עליהן דיון, אבל לא מספיק לטעמי כדי לבטל את הצורך בביטוח.

חנן א.
13-12-03, 21:35
ואם אתה עדיין משוכנע שאין לך כיסוי ביטוחי, אז רד מהתחביב הזה.

כל הפאן שבעולם לא שווה את תביעות הענק שיהרסו לך את החיים, במידה ואין לך ביטוח.

עירא
13-12-03, 21:40
חנן, אני רוצה לפתוח דיון לא למכור את הג'יפ (במיוחד לא עכשיו :wink: ).
השאלה היא באמת באילו מקרים הביטוח ישלם ובאילו לא. אני מניח שאין תשובה החלטית, זה לא שחור ולבן ...... בלה בלה בלה.
האם הביטוח שיש היום לג'יפים הוא פרקטי בכלל או שעושקים אותנו?
ואם אופצייה ב' אולי יש מה לעשות בנדון?
(תאמת אותי זה לא כל כך מטריד אני בשבוע הקרוב הולך ליהיות רוב שעות היממה מתחת לג'יפ :P )

מאיר רוטברג
13-12-03, 21:41
לאור ההתדיינות הבאה:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1750&start=80
ולאור התשובות של מאיר ועמי אני תוהה למה בכלל צריך את הביטוח?
.
אז למה?
(או שכל המגילה הנ"ל הינה גיבוב שטויות מוחלט, ואז תקנו אותי.)
עירא
אמרת לבד ,
סתאם החברות לא כל כך מהר דוחות בנזקי רכוש הבעיה העיקרית שאני ועמי הדגשנו הינה בנזקי גוף

חנן א.
13-12-03, 21:49
האם הביטוח שיש היום לג'יפים הוא פרקטי בכלל או שעושקים אותנו?

פרקטי. בהחלט. הנסיון שלי הראה שהם משלמים.

מאיר רוטברג
13-12-03, 22:43
משלמים ועוד איך

UNIX
14-12-03, 09:05
מנסיוני המר בתאונות שילמו לי גם פעמיים אומנם לו עם הג'יפ אבל
עם רכב לא סטנדרטי בכלל!!!

זאביק
14-12-03, 09:06
משלמים ועוד איך

היה לי איזה צ'ק של הנ"ל לגבות את מה שאמר . . . . :idea:

עמי
14-12-03, 10:10
ביקשת, אז קיבלת ...
זהו גיבוב שטויות :twisted: .
ביטוח צד ג' אתה באמת עושה כדי שמישהו ישלם במקומך עבור הבקליט של המרצדס (או מכסה המנוע של ה206, כמו שקרה לי :oops:. אגב, המכסה הזה עלה 2000 ש"ח).

ממה שאני מבין, במקרה של פגיעה בנפש החברות לא ישלמו כי המדבקות של המחזיר אור שלי לא במקום 8) . ובמקרה של פגיעה ברכוש הם כן יישלמו.

הבנת בדיוק את ההפך ממה שהיית אמור להבין. אני לא רואה מצב שבו חברה תשלם, בגין תאונה, פיצויים עבור נזקי גוף, אבל תהיה פטורה התשלום בגין נזקי הרכוש שהם תוצאת אותה תאונה ממש. ההיפך, כן יתכן. אם רשיון הרכב שלך היה בתוקף, אבל הרכב לא תקין - בנסיבות מסויימות תוכל חברת הביטוח להתנער, לפחות באופן חלקי, מתשלום הפיצויים בגין נזקי הרכוש - אבל תשלם את מלוא הפיצויים בגין נזקי הגוף. המקרה אותו הבאת למעלה, גם לא התכוונת לכך, הוא מקרה קלאסי לסיטואציה שעשויה להיות כזו.

מה שמשאיר אחוז דיי נמוך מאוד של מקרים בהם יש תאונה עם פגיעה ברכוש בלבד ואם התאונות הללו היו קלות מספיק שלא תיהיה פגיעה באדם אז כנראה הפגיעה ברכוש דיי קטנה. (אני מקווה שאתם עדיין עוקבים )

זה פשוט לא נראה לי נכון עובדתית, ומוכח אמפירית כלא נכון, לפחות אצלי.

אגב, עומר - משיחה אקראית שהייתה לי עם בוחן תנועה במשטרה בשבוע שעבר, הסתבר לי, שלפחות לדעת המשטרה, הבדל הבלימה בין צמיג שטח מלא לבין צמיג כביש הוא בסד"ג של כ-10% בלבד.

עמי
14-12-03, 10:15
אני לא רואה מצב שבו חברה תשלם, בגין תאונה, פיצויים עבור נזקי גוף, אבל תהיה פטורה התשלום בגין נזקי הרכוש שהם תוצאת אותה תאונה ממש

צ"ל כמובן:
אני לא רואה מצב שבו חברה תשלם, בגין תאונה, פיצויים עבור נזקי רכוש, אבל תהיה פטורה התשלום בגין נזקי הגוף שהם תוצאת אותה תאונה ממש.

sxsman
17-12-03, 22:49
המחיר לביטוח צד ג הוא כ-1300 ש"ח כלומר כ-13000 ש"ח לעשר שנים !!!!!!!!!
תעשה את החישוב מה הסבירות שתהיה מעורב בתאונה אחת לעשר שנים ותחליט לבד.
ואם איתרע מזלך והיית מעורב ביותר ?
לדעתי ודרך אגב אני נורא תומך בה משתלם ביותר
ילללה ביי

אדי
17-12-03, 23:07
צד ג' כולל גרירה וביטול השתתפות עצמית בפעם הראשונה עלה לי באיזור ה900 ש"ח (נדמה לי שאפילו קצת פחות).

לא הייתי נוסע בלי ביטוח צד ג', הסיכוי הקטן ביותר לתאונה עדיין קטן. ובקלות אפשר להגיע לכמה אלפי שקלים טובים אפילו ב"ליטוף" הפגוש של הרכב שמלפניך.

אדי

-->