PDA

צפייה בגרסה מלאה : התאמת בית מיסב למקומו - כמה צריך להיות ההפרש בקטרים?

t_uri
31-12-06, 17:34
אני מעוניין להכניס בית מיסב למבנה מסויים. קוטר בית המיסב הוא 72 מ"מ (נתוני יצרן). מה צריך להיות קוטר החור כדי שבית המיסב יכנס אבל בלחץ פרס?

http://img155.imageshack.us/img155/2684/pic1op1.jpg

אלון_ק
31-12-06, 17:45
מאיזה חומר המיסב, מאיזה חומר הבית וכמה חזק אתה רוצה אותו לחוץ מ1 עד 5 כאשר 5 זה הכי לחוץ ו-1 זה הכי חופשי?

נמרוד
31-12-06, 18:02
קוטר החור הנומנלי צריך להיות 72 מ"מ כמובן, איזה טולרנס ואיזה דיוק תלוי בהרבה גורמים. המידע הכי נכון נמצא בקטלוגים של ייצרני המיסבים. אין כאן מקום לניחושים.

אלון_ק
31-12-06, 18:50
מה רע בטבלאות התאמה סטנדרטיות, נמרוד?

נמרוד
31-12-06, 18:52
זה הטבלאות שאני מדבר עליהם. בקטלוגים של הייצרנים זה הכי זמין.

יניב_ב
31-12-06, 19:04
באתר של skf (http://www.skf.com/skf/productcatalogue/calculationsFilter?lang=en&newlink=&prodid=&action=Tolerances2) יש מחשבון אוטומטי לפי סוג המייסב.

(לדעתי האפיצה תהייה בסביבות 01.-)

חימושניק
31-12-06, 20:04
הטולרנס המקובל הוא מאית המ"מ (0.01 מ"מ).

שחר
01-01-07, 08:11
הטולרנס המקובל הוא מאית המ"מ (0.01 מ"מ).
לא נכון. הטולרנס משתנה לפי קוטר המיסב וטיב עיבוד פני השטח. ברוב המקרים אין צורך בדיוק כל כך גבוה.
מצ"ב טבלת אפיצויות

נמרוד
01-01-07, 08:19
לך לפי האתר של יניב או מקביל שתמצא עבור המיסב שלך.

הטבלאות מתיחסות לרמות דיוק שונות של חריטה, לפי השרטוט שלך מדובר על שטוח גדול שאתה הולך לכרסם? בשביל לכרסם חור עגול בטולרנס אתה חייב CNC מדויק. בעייתי מאד, אני לא יודע אם חשבת על זה אבל זה לא משהו שעושים אם לא חייבים.

הדרך לדעתי היא לחרוט את גוף הסיבוב שמהווה בית למיסב, ולרתך אותו לתוך הפח השטוח ואז לא נדרשת התאמה מדויקת בינהם.

אפשר כמובן גם לשאול מה חוזק החיבור הנדרש, האם יהיה חלק נוסף או סנפרינג שיאבטח את בית המיסב או שרק הלחץ? אם אתה בונה על הלחץ אז אתה צריך פרס פיט, טולרנס שלילי קטן (החלקים כאילו חופפים) ולחמם את הבית לפני ההרכבה כמו זר על גלגל תנופה. אפיצויות לחץ (פרס פיט) זה בטבלה של ששחר שם, בעיבודים העדין והעדין מאד, תסתכל ששם יש דרגות אפיצות שהם בטולרנס חופף.

t_uri
01-01-07, 11:36
לא הבנתי כלום להטבלה. חבל. אבל בינתיים קפצתי לחרט להתייעץ איתו ולקבל הצעת מחיר לעבודה. ההתאמה תיעשה על ידו.

אורי טל.

אלון_ק
01-01-07, 11:49
אם שלחתי לך דאז את הקבצים מהקורס של שרטוט, צריך להיות בינהם שיעור על הטבלאות האלו בדיוק.

בכל מקרה, תתעלם מהאותיות ותסתכל על הטבלה כאילו יש שם רק מספרים. התפקיד של האותיות הוא להיות אינדקסים של המספרים, שכן הטבלאות האלו סטנדרטיות; אם אני שולח למישהו התאמה של H6/p7, הוא אמור לדעת איזה טולרנס אני רוצה לפי הטבלאות האלו; הוא פותח בעמוד של הטבלא הרלוונטית, הולך לעמודה p7 ומצליב עם שורה H6.

שים לב שבסוליד, תחת טולרנסים, יש אפשרות של התאמת גל לקדח. שם אין אפשרות להכניס מספרים אלא בדיוק את האינדקסים של האותיות, נגיד H6/p7 כאמור.

לא הייתי שולח שרטוט כשרשום עליו כזה דבר, אלא אם זה לנאס"א. אני לא בטוח בכלל שכולם יודעים לזהות את זה... אני יודע שאני - ואני מניח שכולם כמוני - מעדיף שיכתבו לי על השרטוט מה הטולרנס הרצוי (יש לך אפשרות לכתיבה חופשית של טולרנסים בכמה סגנונות בסוליד).

asafk
01-01-07, 18:50
טולרנסים כלליים לא מתאימים כאן בהרבה מקרים. תשתמש במה שכתוב בקטלוג של המיסבים.

אסף.

יניב_ב
01-01-07, 20:02
בשביל לכרסם חור עגול בטולרנס אתה חייב CNC מדויק

לא בהכרך , קיים מתקן (boring head ) לצורך העניין, אם כי מדובר במטלה גוזלת זמן והמחיר בהתאם.

אם הכירסומים בהיקף משמשים לצורך חליצת טבעת המייסב זה נראה לי מוגזם , אפשר להיסתפק בשני חורים פשוטים זה יוזיל את העבודה , שלא לדבר על החלשת החלק עצמו.

נמרוד
01-01-07, 20:29
יניב היום ברוב בתי המלאכה ישלכו עבודה כזאת אוטומטית למכונת CNC, בידנית עושים רק דברים פשוטים. אורי, איזה חלק זה באוטו? אני לא מצליח לזהות :?:

t_uri
02-01-07, 00:55
זה לא חלק מהאוטו :grin: . זה חלק של נוטש'ר.

אורי טל

אורן71
02-01-07, 23:01
אני מעוניין להכניס בית מיסב למבנה מסויים. קוטר בית המיסב הוא 72 מ"מ (נתוני יצרן). מה צריך להיות קוטר החור כדי שבית המיסב יכנס אבל בלחץ פרס?

*** גם כשמצטטים, אין צורך לצטט תמונות ***

היי
לצורך קביעה זו יש לציין באיזה מיסב מדובר(כדורים,קוני,גללים) ופרטים על האפליקציה (איזו טבעת מסתובבת, מהירות, עומס ואופי העומס: רדיאלי/אקסיאלי ,מידות המיסב וכד')
לידיעה הטבלאות הכלליות שמופיעות בקטלוגי המיסבים יתנו את תירגום האפיצות לטולרנסים, אבל לצורך האפיצות הנידרשת יש להעלות כמה שיותר נתונים וננסה לענות.
בברכה.

Chen_t
06-01-07, 12:30
היי

אם אני מנחש נכון ומדובר במיסב כדורי
הסיבות ליצירת חיבור בין בית המיסב והטבעת החיצונית של המיסב הן:
1. יציבות מכנית של הגל המוכנס לטבעת הפנימית של המיסב
2. דפינת הטבעת החיצונית של המיסב בכדי לאפשר החלקה יחסית בין שתי טבעות המיסב

בכדי להשיג את שני הגורמים הנ"ל אפשר לבחור באחת משני הדרכים הבאות:

1. חריטת בית המיסב בלטלרנס H7 שבוקטר 72 מ"מ מתפרש כ 72.0-72.03 מ"מ, החיסרון בשיטה זו היא דרישה לדיוק גבוה יחסית בביצוע הקדח.
2. חריטת בית המיסב לקוטר 72.1 מ"מ וכאשר נכניס את המיסב לבית המיסב נשתמש בLOCTITE מסוג 638 אשר נותן קיבוע טוב למיסב, היתרון בשיטה זו הוא דיוק הייצור הנמוך המאפשר שימוש במחרטה קונבנציונלית ברמה נמוכה, מניעת לחץ פנימי במיסב, בשיטה זו אם נרצה לחלוץ את המיסב עדיף לממם את האזור עם BLOWER בכדי להמיס מעט את הדבק.

לסיכום
תמיד עדיף להגיע למצב בו המיסב יכנס לבית המיסב ללא צורך להשתמש בכוח רב, הדבר עוזר להגדיל את אורך החיים של המיסב (מונע שחיקה מוגברת כתוצאה מלחץ על החלקים הפנימים של המיסב)

שבת שלום (-:

-->