PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיפינדר או גי'מיני?

yoav
05-01-07, 20:05
השאלה נשמעת מוזרה , בערך כמו- מה נאכל? פלאפל או פילה בורגניון אצל אהרוני... אבל ההתלבטות שוב רלוונטית ואנחנו צריכים סיוע:
1. תמיד רציתי דיפנדר. עוד הרבה לפני שהתחלתי לטייל רכוב במקום רגלי. לא יודע למה. לא נהגתי בו מעולם. נסעתי רק בצבאי וגם זה בתור נוסע ולא נהג. ואין לי מה לומר להגנתי. חלום ילדות שאין לו הסבר. עובדה.
2. לפני 3 שנים נכנסתי לפה לפורום וביקשתי יעוץ לג'יפ ראשון. הקשבתי קשב רב לשלל העצות, וקנינו סמוראי 96 סטנדרטי. וכמו שייעצתם לנו- "גדלנו" יחד לפי הצרכים עם השנים: הצמיגים גדלו , הנעילה האחרוית וכו'- הכל לאט לאט לפי הצורך. הרכב עדיין במצב מצויין, משמש אותי ביום יום ולכן נשמר היטב (אחרת איך נגיע לעבודה?..)
3. אז 3 שנים חלפו, והברור שעניין הג'יפ לא היה איזה ג'וק חולף אלא כנראה יישאר לכל החיים- ולמרות שאנחנו אוהבים את הסמוראי- ""ג'יפ ראשון" הוא ראשון- כי מתי שהוא באים האחרים. והזמן (והתקציב) הגיעו.
4. ועכשיו להתלבטות:
1. 3 שנים עם רכב מבית סוזוקי לימדו אותנו כמה טוב להחזיק רכב אמין יחסית (טפו טפו טפו ) שההוצאות הקבועות שלו נמוכות מאוד (יותר נמוך מהפרייבט), ושלא טומן בחובו אופציה להפתעות כלכליות גדולות (גם אם הולך משהו גדול- זה יסתכם באלפים בודדים ולא יותר). לכן- השכל היבש שאוהב שקט נפשי ויודע שאסור להכנס להרפתקאות כלכליות אומר- ג'ימיני ממודל חדש. ייקח אותנו לכל המסלולים שאנחנו אוהבים (עם השנים גילינו שאנחנו לא אנשי המעלות והבוץ ולא האתגרים של העבירות זה מה ש"עושה לנו את זה".), אחזקה זולה יחסית והכי חשוב- צפויה.
2. הלב. הלב רוצה דיפנדר (אין לי מושג למה)אבל- וזה האבל הגדול: אנחנו שומעים כל הזמן סיפורי זוועה על LR ששחטו את הכיס של בעליהם בשורה אינסופית ויקרה מאוד של הוצאות, וכרגע אין לנו כזה "כיס עמוק" כדי להשתעשע בפצצת הוצאות מתקתקת. הרכב גם ישמש ליום יום ולכן לא יכול להיות כזה שעושה שביתות לפעמים. ובקיצור אנחנו חוששים מהקופסא הגדולה הזו שאולי מביאה יותר הוצאות מעונג.
ולכן- אנחנו מבקשים לדעת מבעלי LR (דיפנדרים) לדורותיהם. כמה הפצצה הזו מתקתקת. כמה (בש"ח) באמת עולה להחזיק כזה רכב? כמה עולה לרכוש כזה רכב (שנתון מתקדם יחסית). אנחנו עובדים קשה ואת הזמן הפנוי רוצים לטייל- לא לבלות מתחת לאטו- אז תחזוקה עצמית לא רלוונטית.
נשמח לכל פיסת מידע, אבל בבקשה רצינית ומבוססת ניסיון.

עבירות: לסוגי הטיולים שלנו - ג'ימיני יספק את העבירות מעל ומעבר 0הוא ייקבל גם נעילה מתישהו)- כך שזה לא נתון רלוונטי ונא להתעלם ממנו.

תודה,
סיגל ויואב.

ד ו ר ו ן
05-01-07, 20:24
אני אתייחס לעניין הגודל, אל יודע איך הסתדרת עם הסמוראי בטיולים ארוכים-אוטו בגודל צידנית וחצי..

אחרי התנסות עם רכבים בגודל נורמלי (גם דיפנדר) אני אל רואה את עצמי מטייל עם משהו קטן יותר, הנוחות הממכרת של היכולת לקחת את כל הדברים הקטנים (או גדולים) שעושים את החיים והטיול הרבה יותר נוחים ומהנים.

עליתי ברכב הפרטי מניבה להיילקס, היכולת לקחת גם חברים ברכב וגם את הציוד בלי להתפשר עושים את זה בגדול-אין למה להשוות, טיול חורף בינואר עם כמות עצים למדורה ובישול כל לילה, דלק ומים ואוכל, הרבה מקום לאוכל,מזרונים ומה שבא.
אין תחליף ליתרון המקום שייתן לך הדיפנדר.

אתה מתלבט בין לעלות כיתה אחת או לקפוץ כמה.

אלון_ק
05-01-07, 20:36
דיפנדר.

הג'ימיני הוא עוד רכב מעבר, איך שלא תהפוך את זה ואתה אומר זאת בעצמך. אם תיקח דיפנדר במצב טוב ותשמור עליו היטב, אין שום סיבה שהוא יעלה לך יותר מכל רכב שטח אחר.

אפשר להמשיך ולהמשיך לגבי עלויות אחזקה, תיקונים, השוואות, אבל את השורה התחתונה אתה יודע: הג'ימיני יעלה פחות לטווח הקצר. אתה חושב על הטווח הארוך אם אתה קונה דיפנדר, נכון?

מה עם הילדים, יואב? איפה תשים אותם בג'ימיני בעוד 3 שנים? גם אם תשמור את הדיפנדר 10 שנים לא תהיה לך בעיה כזו איתו.

חוקר
05-01-07, 21:06
יואב לדעתי אתה צריך להגדיר לעצמך למה להחליף את הסמוראי.
אם זה עניין של מקום ונוחות לדעתי אין הבדל משמעותי בנוחות ביחס לגי'מיני ובטח שאין הבדל במקום.
אם בא לכם לגדול, תעשה חשבון אם אתה נוסע מספיק ק'מ בשביל להחזיק רכב דיזל.

אני הייתי הולך יותר לכיוון של צי'רוקי-אמרנו מהלב :mrgreen:
רכב אוטומטי,אפשרויות שיפור אינסופיות וכיף,ניראה לי הרבה כיף ויחסית גם מקום.
עוד משהו-במידה ויש לכם גם פרייבט סביר,נסיעות ארוכות(עבודה יומיומית) ניתן לעשות איתו וכך עניין הדלק של הגי'פ יחסית שולי.

יאלה עוד שלגיה לאוסף 8-)

GodsFather
05-01-07, 23:16
יואב - התכוונת לדיפנדר 90 או 110 ?

eran4x4
06-01-07, 00:12
נסעתה בדיפנדר?
מתאים לך להסתובב עם משאית?

אם המקום בג'ימני מתאים לך לשנתיים \ שלוש \ ארבע ואתה מעדיף לטייל על כלי קטן ושקט מאשר במשאית אם עלויות האחזקה שהתיחסתה עאליהן הג'ימיני פתרון מצוין
אנחנו הסתדרנו איתו ועם שני ילדים כרכב שני במשך שנתיים כולל טיולים של מספר ימים עד שבוע כאשר השלישית הגיע לגיל שאפשר להתחיל הגיע ההילקס

asafk
06-01-07, 00:55
את מה שאלון כתב:

אם תיקח דיפנדר במצב טוב
אתה חייב לשנן.
יש המון סיפורי זוועה על לנדרוברים- ועם יד על הלב- הרוב נוסעים בכלים שחוטים (במושגים אמיתיים). רכב יוצא מג"ב/ חברת טיולים, עם 400 אלף ק"מ.... הוא מראש לא מתכון לחיים פשוטים. לעומת זאת, רכב שעבר רק ידיים פרטיות, עם פחות מ200 אלף ק"מ, ובמצב טוב- לא קל למצוא, ואם תמצא- החיים איתו יהיו הרבה יותר פשוטים. שלי (לשעבר), לדוגמה, למרות שהיה יוצא מג"ב, היה במצב מצויין ועם 200 אלף ק"מ בלבד, ואחרי יישור הקו שקיבל ממני, הוא מהטובים שמסתובבים בכבישי הארץ- ובאמת, כמעט בלי תקלות לאורך השנתיים בהן הסתובבנו יחד בדרכים.

דבר חשוב לגבי ההוצאות- בעגלת דיזל מגודלת, כל ההוצאות יותר גבוהות- הטסט (ירד טיפה השנה, אבל אני מניח שהוא עדיין עולה בסביבות ה2500 ש"ח ), הביטוח המקיף, והדלק- כל אלו עולים יותר- גם בסוף השנה, וגם פר יום טיול. גם סט צמיגי שטח פעם ב 3 שנים יעלה פי 2, או מצבר פעם בשנתיים. אפילו שטיפה במכון שטיפה ביום ראשון אחרי שבת בוצית עולה יותר. וכל אלו הוצאות צפויות.

אם לקחת את כל זה בחשבון, ואתה עדיין חושב שאתה רוצה- את המקום, את הנוחות שאין שני לה, את העבירות (לא דווקא במעלות השוברים, אלא דווקא במכשולים הבלתי צפוים באמצע מסלול תמים), תן ללב להחליט.

אסף.

גיא
06-01-07, 01:33
תקרא שוב את מה שאתה עצמך כתבת. אתה כבר יודע את התשובה ...

אני אגב דווקא חושב שאם אין ילדים ממש בקרוב, שנתים שלא בקרוב. אז ג'ימני זה מה שאתה צריך...

אם כי מצד שני, אני גם חושב שג'יפ קונים עם הלב ולא עם הראש....

yoav
06-01-07, 01:39
תודה:

1. אמיר- הכוונה ל 110
2. טל- מאחר ובלב עסקינן-צ'ירוקי נראה אחלה אבל לא מושך אותי להחזיק כזה
3. אסף אלון דורון- הלב כבר אמר דיפנדר כי היתרונות ברורים-ואם הינו זוכים בלוטו- היה פה מחר דיפנדר. זה החסרונות שמדאיגים אותנו- והם שניים- עלויות (בסוף צריך לעשות סדרי עדיפויות) ואמינות (עד שיש שבת פנויה- אז לטייל ובבוקר שיניע לעבודה). ואלו שני דברים שאין לנו מושג למה לצפות ב LR ולכן קיוינו לשמוע מבעלים של דיפנדרים נתוני אמת לגביהם כדי להכניס לשקלול ההתלבטויות .
4. ערן- השכל אומר ג'ימיני ג'ימני ג'ימיני (3 - עד הילד השלישי...). אבל מה לעשות שכל פעם שאני עומד עם הסמוראי ליד ג'ימיני ברמזור (ויש פה המון בת"א. גם רמזורים וגם ג'ימינים)- הלב קצת נחמץ מהרעיון להחליף ביניהם.
אמרת היילקס אגב- זה גם רעיון שעלה ולא נפסל על הסף..

חוקר
06-01-07, 09:14
יוד, מה הסיבה להחליף את הסמוראי לגי'מיני?
אם זה לעניין רכב חדש יותר,אני חושב שזו טעות-את הרכב שלך אתה כבר מכיר טוב,לדעתי סידרת כבר כמעט את כל הקילקולים הקטנים המעצבנים. אני לא יודע כמה הרכב כבר עשה אבל אם זה לא ק'מ גדול והמנוע טוב אז אני הייתי נשאר עם הרכב.
מצד שני,גי'מיני יש אוטומט :mrgreen:

יוני5
06-01-07, 09:44
יואב שלום,

אני לא בא לפתור לך את הדילמה, אלא להעלות כמה נושאים שרצוי שתשיב עליהם (לעצמך) ואז תוכל לקבל החלטה יותר מושכלת.

הדבר החשוב, לדעתי, הוא לציין תקציב - ואת זה שכחת.
אני, מה לעשות, בעוונותי שייך לאלה שלא קונים ג'יפ עם הלב אלא עם הכיס והפרקטיות.
גם רכב גרוע, כשהוא חדש, לא "מתקיל" יותר מידי. (לכל כלל יש יוצא מהכלל, ובמקרה הזה הוא הטרופר דיזל שגם חדש מאוד יחסית, חורג מההגדרה של נבלה סרוחה).
כך שאם אתה מתכוון לדיפנדר 2003 ומעלה אז זו תמונה שונה לגמרי מ1996 למשל.

הנקודה השניה היא המקום לילדים - אל תחשוב על זה אפילו. כשתגיע לגשר תעבור אותו.

נקודה שלישית, כמה ק"מ בשנה? אם אתה גר במצפה חמציצים, עובד במרכול המקומי, וחוץ מטיולים לדרום פעם בחודש נוסע להורים שגרים במרחק 3 ק"מ, אז אולי טרופר בנזין או גרנד צ'ירוקי?
בסוף אתה עשוי לגלות שהבחירה היא לא ג'ימיני ולא דיפנדר.
אבל אם בא לך נורא דיפנדר, ואני לא מהחסידים שלו (בלשון המעטה, תקרא את החתימה שלי), נניח וקנית אחד, ונפלת חזק, תמכור למישהו אחר בעוד כמה חודשים, שמתלבט בין XXX שההגיון אומר, ללב שלו שרוצה דיפנדר.... מוכר לך טיפוס כזה? - אם לא תסתכל במראה. (תמיד יהיו כאלו).

ואם תחליט לבסוף לקנות דיפנדר, עשה טובה לעצמך ותזכור טוב טוב את מה שאני כותב לך כאן: תתרחק מהגורואים.
יש כלל אחד שאף בעל לנדרובר לא בורח ממנו - מי שמטפל אצל גורואים, יוציא עשרות אלפי שקלים גם על אוטו חדש מהחברה.

yoav
06-01-07, 12:30
התקציב לקניה הוא כזה שיאפשר לנו לרכוש ג'ימיני משנתונים חדשים ואולי אפילו מהניילונים. אני לא יודע לתרגם את זה לשנתון של דיפנדר משומש.

תקציב הקניה פחות מטריד אותנו- תקציב האחזקה הוא העניין.
אני גר בת"א ולא בחמציצים (למרות שהייתי מעדיף את חמציצים..) נוסע עם הרכב לעבודה כל יום, 60 ק"מ סה"כ (30 לכל כיוון), מחוץ לעיר (כך שעניין ההסתובבות עם רכב גדול בעיר לא רלוונטי).
אם האחזקה שנתית כמו שכתבת כרוכה בעשרות אלפי ש"ח- אז בהחלט קיבלנו תשובה. כרגע הסמוראי עולה לנו ככה (בערך):
1. רישוי 1000
2. ביטוחים 4000
3.בתיקונים/שפורים/פינוקים- בסביבות 4000 לשנה (טיפולים כלול)
4. דלק- כ 10 K בשנה
סה"כ:
כ 20 K בשנה (הכל משוערך ומעוגל למעלה כמובן)
מה ההפרש המוערך באחזקת דיפנדר? (ככה נדע כמה אנחנו עומדים לשלם בשביל להגדיל את התענוג).

טל- נכון- הסמוראי שלנו הוא 96, מצב מצוין, כל הליקויים תוקנו ואני מכיר אותו ויודע למה לצפות. אבל הוא 96, והשנה 2007, והגיע הזמן להתקדם.

eran4x4
06-01-07, 14:10
יואב
מבחינת עלויות לדיפנדר תכפיל ב 2 הכל (יוצא ממוצא טוב 10 אחוז לכאן או לשם לא משנים את התמונה) וזה בלי בלטמי"ם במוסך

eran4x4
06-01-07, 14:11
ממוצא=ממוצע

שעיה כליף
06-01-07, 14:20
יואב
הגיע הזמן להחליף כי הגיע
ג'מיני לא יספק אותך, לא במידה ששווה החלפה

דיפנדר... זה קצת יותר מידי, זה נון נון ולא יתן לך את השילוב של כבישטח
אתה חייב לפתוח קצת
תראה את הפג'ארו הקצר, גם עבירות וגם נוחות, גם הקאיה בחשבון אבל רק אחרי שינויים לפחות כמו שבצעתי, גאלופר, ראאב 4 כל אלה יעלו אותך כיתה ברמת הנוחות בשטח ובכביש ולא יפגעו בעבירות.

בהצלחה

gooja
06-01-07, 14:38
אם אתה מטייל הרבה, ה LR הממוצע מהשנתון עליו אתה מדבר, יעלה לך כ- 25K לשנה, לפני דלק-ביטוח-טסט.
זה לא רכב למי שמחפש שקט נפשי ויעילות יומיומית. זה רכב למי שאומר "אני מטייל, ומוכן להשקיע בזה זמן, אנרגיה, כאבי ראש והרבה כסף".
יש הרבה אופציות ביניים. הפאג'רו הקצר היא אחת מהם, הסופה היא אחת אחרת.

אפי צ.

ארז
06-01-07, 14:49
מבחינת אחזקה, דיפנדר שטופל טוב לא יעלה יותר להחזיק מכל רכב אחר.
מה שכן הגימיני חדיש יותרבמיוחד אם הוא מהנילונים יעלה הרבה,הרבה פחות מבחינת תחזוקה מאשר כל רכב אחר(וזה נכון לגבי כל רכב חדש).
לא יודע כמה עולה גימיני חדש אבל אם מדובר על סביבות ה100K אתה יכול להרשות לעצמך דיפנדר משנת 99/200 במצב מצוין+תוספות,גבולי ביותר ל2001 סטנדרטי.
בשאר הבחינות מדובר ברכבים מאוד שונים, אני מציע לך לעשות סיבוב על דיפנדר קודם במידה ולא נהגת על אחד כזה, מדובר על טרואמה לא קטנה לפעם הראשונה, אבל כך בחשבון שלכל דבר מתרגלים....בסופו של יום הוא הרבה יותר נוח מהגימיני או הילקס וכו'...
יכולות השטח שלו בטח שגבוהות יותר מהגימיני אבל כל זה בא עם פשרה גדולה מאוד על הכביש(מבחינת שיוט מהיר הוא סבבה לגמרי, במיוחד הTD5, אבל בכללי כמו שכתבו פה, לא משנה אך תהפוך את זה מדובר על נ"נ).

אגב עברתי עכשיו סיפור דומה עם חבר טוב, עבר מסמוראי סלילים לגימיני כשבדרך הוא מתלבט בין דיפנדר/לנדקרוזר 73/פאגרו קצר וכו', הוא קנה בסופו של דבר גימיני חדש ומצטער על זה, לא בגלל שהוא לא קנה את הדיפנדר אלא בגלל שהוא נשאר באותו המצב ולא התקדם.

GodsFather
06-01-07, 15:09
שיה , ראב4 ? אין לו הילוך כוח בכלל. זו לא השוואה.

קאיה - עלויות שידרוגים ושיפורים ? כמה עולה נעילה ?

פג'רו - זה כבר נראה יותר מתאים מבחינת מידות אבל השנתון ? עד מתי יש פג'רו מהדגם הישן? אלא אם התכוונת לקינג ואז המחיר עף לשמיים.

ארז
06-01-07, 15:15
אם אתה מטייל הרבה, ה LR הממוצע מהשנתון עליו אתה מדבר, יעלה לך כ- 25K לשנה, לפני דלק-ביטוח-טסט.
זה לא רכב למי שמחפש שקט נפשי ויעילות יומיומית. זה רכב למי שאומר "אני מטייל, ומוכן להשקיע בזה זמן, אנרגיה, כאבי ראש והרבה כסף".
יש הרבה אופציות ביניים. הפאג'רו הקצר היא אחת מהם, הסופה היא אחת אחרת.

אפי צ.

קודם כל האופציות הנוספות שנתת מצוינות(טוב רק הפאגרו...), אבל אתה חייב להפריד בין החוויה שלך(טוב ,הטרואומה) שלך עם דיסקברי לבין דיפנדר, הרכבים האלו לא דומים מבחינת אמינות ועלות התחזוקה.

bobsfog
06-01-07, 15:57
בקשר לקאיה:
יש עכשיו נעילות אוטומאטיות גם ב3000 שקל.
והיא בין הרכבים עם העלויות אחזקה הנמוכות (הכוונה היא בין הג'יפים)
ככה שהיא אופציה טובה..

נ.ב.
אני משוחד, אבל מה שכתבתי זה עובדות.

שעיה כליף
06-01-07, 19:49
שיה , ראב4 ? אין לו הילוך כוח בכלל. זו לא השוואה.

קאיה - עלויות שידרוגים ושיפורים ? כמה עולה נעילה ?

פג'רו - זה כבר נראה יותר מתאים מבחינת מידות אבל השנתון ? עד מתי יש פג'רו מהדגם הישן? אלא אם התכוונת לקינג ואז המחיר עף לשמיים.

הראאב באמת נדבק בטעות, העקרון לא.

הספורטאז' נותן הכל בגדול אבל... מהלך מתלה אחורי זוועה !
אפשר להשיג נעילה ב 3000 של TF
סט אייבך ב 1800 בערך
גלגלים גדולים ב 1500 לערך
ומקבלי רכב שטח נהדר... שוב למעט המהלך שדורש דרופקיט.

לכן פאג'רו, הכל מגיע במקור.

asafk
06-01-07, 22:09
לגבי האמינות ששאלת עליה- לא צריכה להיות בעיה להניע ולנסוע- זה היה נכון בדיפנדר שלי, זה נכון בהרבה אחרים, שיש להם שלושה דברים משותפים-
-הם לא גרוטאות מראש
-הם לא מטופלים אצל גורואים
-הם מטופלים כמו שצריך (שזה כמעט כמו הקודם)

אם יש לך כזה דיפנדר- אתה יכול כל בוקר להניע ולנסוע. לעבודה או לטיול.
אם תקנה נבלה, או אם לא תטפל באופן מינימלי בדיפנדר שלך- לא תוכל לסמוך עליו. זה נכון לכל רכב, אגב, אבל הסיבה שאתה שומע על יותר בעיות בדיפנדרים מאשר בפג'רואים, למשל, היא שמסתובבים יותר מדי מהם עם 400-500 אלף ק"מ, אחרי התעללות רבתי במג"ב או בחברות טיולים- כלים שחוטים שעכשיו אנשים כאן בפורום נוסעים בהם- ועדיין מצבם לא כל כך נורא, אגב- כי כל רכב אחר במצב הזה (חוץ מהיילקס, בסדר) כבר מזמן היה במגרש גרוטאות.

אסף.

מוני אורבך
07-01-07, 12:18
יואב לי היה הרבה מאוד נסיון בהרבה מאוד כלי רכב.
ניבה, פרוזה, CJ דיסקברי היליקס סופה ודיפנדר אה כן וגם סמוראי.

במשפט אחד - כול הרכבים מתקלקלים, ובכול הרכבים יש בלאי.
אבל זה לא ממש מפתיע (-:
כמה שהרכב מסובך יותר, כך יש יותר סיכוי שיתקלקל.
יש רכבים (היליקס) שמתוכננים עם יותר טולרנס.
מה זה אומר...
מנוע חלשלוש לעומת גיר טרנספר וסרנים חזקים. וזה אומר סיכוי קטן מאוד לשבר. כל הרכב בנוי עם הרבה מרווח נשימה מבחינת אמינות, מאוד פשוט, על חשבון נוחות.
ולכן הוא כול כך אמין (אני מדבר על ההיליקסים הישנים, מנוע אטמוספרי)
אבל הנוחות ))-: יותר גרוע מסמוראי. רכב עבדים אמיתי.

דוגמא מעולה לרכב המתוכנן זועתית הוא ניבה. הרכב הזה הוא פשוט גיבוב של חלקים ללא שום מחשבה מראש. מערכת חשמל מהגהנום ועוד ועוד.

דיסקברי 2 הוא דוגמא לרכב שבנוי על יסוד רכב אמין שהפכו אותו ללא אמין בגלל שרצו להפוך אותו לנוח במיוחד ללא מחשבה תחילה. לקחו דיפנדר העמיסו עליו בודי של דיסקו. הוסיפו המון חשמל. והתוצאה - רכב מאוד נוח (הכי נוח שאני מכיר) אבל כול הזמן הפיצפקס מתקלקלים. צינורות הגיר נוזלים ועוד ועוד צרות קטנות שפשוט לא נגמרות. ואני עוד לא כתבתי על בעית השד לוקס...
ראש המנוע ב TDI הולך בגלל בעיות חימום וזה לא קשור למנוע כלל. המערכת קירור של המנוע מעולה (יותר טובה ביעלותה מההיליקס) המנוע תמיד עובד בנקודת עבודה אחת, חורף או קיץ.
אלא מה, היא מלאה מגוון של צינורות קטנים וגדולים, חור קטן באחד הצינורות, המים יוצאים וחום המנוע מגיע לאדום תוך דקה !!! מנסיון.
כול מנוע דיזל (כולל טיוטה) כאשר הוא מגיע לאדום הולך הראש.
ארז טוען שחימום מהיר זו מחלה של דיסקו בגלל תא מנוע צפוף. אחרי שראיתי תא מנוע של דיפנדר אני נוטה להסכים. הדיפנדר הרבה יותר מרווח באורך (10 סנטים יותר) וגם ברוחב. האם עלית החום יותר איטית ? אני מעדיף לא לנסות...

סיכום - לדעתי אם תמצא אקזמפלר שמור, ומוסך שיכול להשאיר אותו כזה, לא תהיה בעית אמינות.

אבל לדעתי אתה הולך לכוון הלא נכון. גימיני הוא באותו גודל כמו סמו. אז מה עשית ? התקדמת בכמה שנים ?!. אם לא דיפנדר, לעניות דעתי אתה צריך להסתכל על פגרו לדוגמא. ועדיף ארוך ולא קצר. הקצרים הם רק קצת יותר גדולים מהגמני. הגעת לגיל בו צריך לחשוב על יותר משנים, ובמקרה זה לך על הגדולים. גימני פשוט קטן עליך.

אגב לדעתי, אם הלב אומר דיפנדר, לך עליו, זה שווה את זה.

yoav
07-01-07, 23:16
מוני - תודה על הזמן שהקדשת לתשובה ארוכה ומפורטת.

אחננו מנסים לנווט בין הלב לפרקטיות ולתכנונים קדימה (הרחבת משפחה לדוגמא... בטח מצמצת את כמות הטיולים בשנתו הראשונה של העולל- ואז להחזיק דיפנדר רק לנסיעות לעבודה עשוי להיות משבי"ז..).

ככה שהרוח נושבת לכיוון הג'ימיני, כעוד רכב מעבר אחרון לפני הדבר האמיתי בעוד 3/4 שנים.

אם יש בעלי ג'ימיני שקוראים את זה כעשיו וצועקים על המסך :"לא! אל תעשו את זה!"- זה הזמן לדבר 8)

ארז
07-01-07, 23:32
דיסקברי 2 הוא דוגמא לרכב שבנוי על יסוד רכב אמין שהפכו אותו ללא אמין בגלל שרצו להפוך אותו לנוח במיוחד ללא מחשבה תחילה. לקחו דיפנדר העמיסו עליו בודי של דיסקו. הוסיפו המון חשמל. והתוצאה - רכב מאוד נוח (הכי נוח שאני מכיר) אבל כול הזמן הפיצפקס מתקלקלים. צינורות הגיר נוזלים ועוד ועוד צרות קטנות שפשוט לא נגמרות. ואני עוד לא כתבתי על בעית השד לוקס...

מוני לא מתאים לך לדבר לא לעניין, בלי קשר לזה שדווקא דיסקברי דור 2 הוא בעל אמינות בהחלט סבירה,אין ברכב הזה לוקס....(הכל בוש ככל שאני זוכר)

לירן אילון
07-01-07, 23:36
תשמע יואב אני לא בעלים של ג'ימני,אבל יש לי חבר טוב שמחזיק כזה עוד מעט שנה וחצי.
הוא מרוצה ממנו מעל ומעבר.
האוטו אמין,ועושה את עבודתו נאמנה בשטח ובכביש.
יש לציין שהוא לא סטנדרטי אבל גם לא משופר במיוחד. שנת 99 מוגבה2" קיט של טאפ דוג.ממוגן. נועל צמיגיAT במידה מקורית. שכחתי לציין-אוטומטי.
בזמן הקרוב הוא ירכיב נעילה כי הוא הגיע למסקנה שהגיע הזמן לנעילה וצמיגים215 MT.
אני נסעתי בו בשטח ובכביש ולפי הדרישות שאתה פרשת פה הוא ישרת אותך נאמנה לדעתי.

מוני אורבך
08-01-07, 15:04
מוני לא מתאים לך לדבר לא לעניין, בלי קשר לזה שדווקא דיסקברי דור 2 הוא בעל אמינות בהחלט סבירה,אין ברכב הזה לוקס....(הכל בוש ככל שאני זוכר)

אופס... סליחה.

התכוונתי לדיסקו 1 ולא דיסקו 2

את ה TD5 אני מכיר רק משמועות. והם אומרות שהוא יותר אמין מה TD5.

מוני אורבך
08-01-07, 15:08
יותר אמין מה TDI !!!
חבל מאוד שאין עריכה.

יואב לדעתי אתה עושה שטות.
אתה רוצה למשוך עוד כמה שנים כך, תשאר עם הסמו.
אתה מכיר אותו הוא אמין ומשרת אותך כמו שהוא.
הגימיני לא הרבה יותר מרווח ונוח.
אלא אם כן אתה פשוט רוצה את "מראית העין" שהתקדמת בחיים (-:

אף על פי שלא נראה לי שגימיני עושה הרבה יותר רושם מסמו...

yoav
10-01-07, 20:04
יותר אמין מה TDI !!!
חבל מאוד שאין עריכה.

יואב לדעתי אתה עושה שטות.
אתה רוצה למשוך עוד כמה שנים כך, תשאר עם הסמו.
אתה מכיר אותו הוא אמין ומשרת אותך כמו שהוא.
הגימיני לא הרבה יותר מרווח ונוח.
אלא אם כן אתה פשוט רוצה את "מראית העין" שהתקדמת בחיים (-:

אף על פי שלא נראה לי שגימיני עושה הרבה יותר רושם מסמו...

מוני- אנחנו עוברים כנראה לרכב אחד במשפחה ולכן סמוראי לא בא בחשבון.
ערן- אתה כתבת שגידלת שני ילדים עם סמו?? ותינוק? יש מקום לכיסא הבטיחות? עגלה?

eran4x4
10-01-07, 20:51
כשהיה סמו לא היו ילדים....
למען האמת הSJ410 הוחלף בניווה כאשר הראשונה היתה בת חודש לפני זה היא הספיקה לטייל עם הסוזוקי כולל לול לסלקל ולינה בכנרת

טיול שטח זה לא היה - טיולי שטח מגיעים אצלנו אחרי גיל שנה (לך כפי הנראה שלא צריך להסביר למה) אבל לטייל היא טילה הרבה עוד לפני גיל שנה.

את הג'ימני היה לנו שנתיים כאשר הגדולים היו בגילאי 5-7 כך שכיסאות בטיחות כבר לא היו רלוונטים כנ"ל עגלות וכדומה.

במקביל היה פוקוס או משהוא בסגנון

כסא בטיחות - לא צריך להיות בעייתי בג'ימני
להכניס את הקטנטן פנימה - קצת אקרובטיקה
ניצן לקפל רק כסא אחד כך שיכול ליצור מקום לאגלה \ גישה להחניס \ להוציא את התינוק

airzax3
24-01-07, 23:00
הלו יוד.
הייתי בסרט הזה...
בחשבון פשוט:
ילד=9 חודשים לפחות (בתור רופא אתה צריך לדעת שאנחנו החיה הכי פחות פוריה בטבע...)
בפועל מעל לשנה.
לפני גיל שנתיים אין מה לעשות איתו בשטח,
מה שנותן לך מעל ל 3 שנים של טיולי זוגות (אתה והחבר התורן -מישהו צריך לשמור על העולל)
כל עוד לא עוברים לרכב גדול יותר ולא מתקלקלים יש מספיק מקום לזוג+ציוד בג'מיני
ואם מצב השוק ישאר כמו שהוא היום לא תהיה לך לקבל מעל למחירון עבור ג'מיני יד ראשונה
בכל שלב שימאס לך ממנו ובלי יותר מדי מאמץ
ההבדל בנוחות ובאיכות החיים בין הסמו (לפחות אצלי) לגמיני מאד משמעותי ואני אישית מאד מרוצה ממנו חוץ מהעובדה שלא רואים את השמיים.
אבל!
אם לא היה מדובר ברכב שני לא הייתי הולך על ג'מיני: השחלת תינוק לספסל האחורי על בסיס יומי מאד מסורבלת- בגלל הגובה של הרכב והמרחב הפנימי חייבים לתת קונטרה לרצפה המג'וייפת עם הברך(שנה ראשונה הכיסא מופנה נגד כיוון הנסיעה והעולל מגיע בילד-אין עם תיק ענק),
בגלל המבנה הצר של הכסאות קשה לעגן כיסא בטיחות איכותי (הכיסאות שנחשבים לבטוחים יותר רחבים מדי לרכב) ואני לא מדבר על להזיז את הכיסא הקדמי אחורה בשביל קצת מקום לרגליים,
אין מצב להכניס עגלה לתא מטען (אם בכלל אפשר לקרוא לחרך בין המשענת לדלת האחורית "תא")
ואני לא בטוח שכל הטלטלות עושות טוב ליצור שגם במצב סטאטי לא ממש מצליח לשמור על ראש יציב.
ת'כלס:רכב יחיד לזוג+עולל במסגרת תקציב שפויה (אם נתעלם מהפנטזיות)וברמת הטיולים שלנו הייתי הולך על גראנד ויטארה 5דלתות או קאיה.

asafk
25-01-07, 23:18
לפני גיל שנתיים אין מה לעשות איתו בשטח

כשהילד בן שנה, ויושב באופן עצמאי ("יושב באופן עצמאי"= כשבועטים בו הוא חוזר לשבת לבד, כפי שהגדיר מישהו לפני כמה זמן כאן בפורום) אפשר לקחת אותו לכל טיול. והם גם נהנים מזה.

את הגמד, גם בג'ימני, אפשר ורצוי להושיב מקדימה. כשהוא עוד קטן מדי- עם הכיסא הפוך. מגיל שנה- מסתכל קדימה. יותר נוח לכולם. ככה עדיין אתה בטיול זוגי, במובנים רבים. ולא צריך 5 דלתות. אני לא זוכר אם יש ביטול לכרית אוויר נוסע בג'ימני, אבל מקסימום מסמר 10 עושה את העבודה יופי יופי ( בצחוק, כן? )

אסף.

jacko1953
26-01-07, 19:08
היי יואב
אם אין לך בעיה של מקום לך על הגי'מיני חדש מהניילונים לא תצטער לדקה,
יש לך ראש שקט מבעיות טכניות ותרתי משמע ראש שקט בנסיעה , אתה לא שומע את המנוע,
וכאחד שהיו לו 2 טרנו חדשים מהניילונים 97-00 עם הרבה דיזל וויברציות ,אין מה להשוות.
גם בעיר החנייה זה תענוג , בהשוואה לדיפנדר או טרנו וכו'
הביטוח בערך חמישית מהגדולים.
ובשטח בשקט בשקט אתה עושה איתו הכל בלי רעש וצילצולים. תעשה פעם טיול במעברים צרים ואז תראה את ההבדל !!!
האוטומט עם הילוך כח אתה שולט בכל מקום.
היתה לי גם ספורטאג חמודה 2001 מהניילונים ושיפרתי אותה מכל הכיוונים היא הייתה אחלה רק מאד מאד צמאה ושתתה ים דלק.גם איתה הגעתי לכל מקום אבל עם יותר הוצאות.
אני לא מתייחס אל הגימיני כאל רכב מעבר , אולי כי לילדים שלי כבר יש גיפים משל עצמם ואני לא זקוק למקום נוסף , אלא כאל הדבר האמיתי ברבע המחיר. בברכה יעקב.

yoav
28-01-07, 14:09
תודה

בתקציב של ג'ימני חדש אפשר לקנות ויטארה קצרה בת שנתיים -שלוש...

מה ההבדל בהוצאות? משמעותי? יהיה שיפור ניכר בחסרונות של הובלת עולל בויטארה מול ג'ימני?

yoav
28-01-07, 14:10
כשהילד בן שנה, ויושב באופן עצמאי ("יושב באופן עצמאי"= כשבועטים בו הוא חוזר לשבת לבד, כפי שהגדיר מישהו לפני כמה זמן כאן בפורום) אפשר לקחת אותו לכל טיול. והם גם נהנים מזה.

את הגמד, גם בג'ימני, אפשר ורצוי להושיב מקדימה. כשהוא עוד קטן מדי- עם הכיסא הפוך. מגיל שנה- מסתכל קדימה. יותר נוח לכולם. ככה עדיין אתה בטיול זוגי, במובנים רבים. ולא צריך 5 דלתות. אני לא זוכר אם יש ביטול לכרית אוויר נוסע בג'ימני, אבל מקסימום מסמר 10 עושה את העבודה יופי יופי ( בצחוק, כן? )

אסף.

רק לוודא שאני מבין את ההמלצה- אפשר לשים תינוק תחת געל שנה במושב הקדמי?
אם כן- אתה חוסך לנו הרבה התלבטויות

yossivarman
28-01-07, 14:45
עד גיל שנה - שמים את התינוק נגד כיוון הנסיעה - במושב הקידמי
איך אתה חושב הסתדרתי עד עכשיו עם תינוקת וסמוראי??
אם רוצים (או יותר נכון האישה מסכימה) זה אפשרי גם עם סמוראי וגם עם ג'ימני
הבעיה תתחיל שיהיה עוד אחד - אז אני בטוח מחליף - רק שאין לי מושג למה

airzax3
28-01-07, 21:06
בגימני אין כפתור לביטול כרית אוויר.
ניתן לבטל כרית ימנית באופ קבוע במוסך סוזוקי, 150 ש"ח וחתימה על טופס שמאשר שאתה שפוי ומבטיח שלא תתבע אף אחד ביקום אם יקרה משהו
קח בחשבון שבגלל מבנה הכיסא ממש לא פשוט לעגן לשם כיסא תינוק איכותי(מצד שני זה חסכוני כי הכסאות של ה1000 ש"ח לא נכנסים ברוחב ותאלץ להסתפק במוצר עלום שם שעולה 250...)
ותכל'ס-במקום להתקשקש כל כך הרבה , תזיז תיישבן שלך 10דקות מת"א, תבוא תעשה סיבוב ותראה כמה מקום יש עם כיסא תינוק וכמה (לא) נשאר לעגלה.

asafk
28-01-07, 23:33
רק לוודא שאני מבין את ההמלצה- אפשר לשים תינוק תחת געל שנה במושב הקדמי?
אם כן- אתה חוסך לנו הרבה התלבטויות

כן.

אגב, בתע"ר (מקבוצת מכשירית תנועה) מבטלים את הכרית אוויר עם ברגים קודחים:
http://www.jeepolog.com/with.php?pic=shop_tour_taar/sufa2-assembly07.jpg

אתם חושבים שבסוזוקי עושים אותו דבר בשביל 150 שקל....??? :roll: :roll:

אסף.

yoav
29-01-07, 09:00
בגימני אין כפתור לביטול כרית אוויר.
ניתן לבטל כרית ימנית באופ קבוע במוסך סוזוקי, 150 ש"ח וחתימה על טופס שמאשר שאתה שפוי ומבטיח שלא תתבע אף אחד ביקום אם יקרה משהו
קח בחשבון שבגלל מבנה הכיסא ממש לא פשוט לעגן לשם כיסא תינוק איכותי(מצד שני זה חסכוני כי הכסאות של ה1000 ש"ח לא נכנסים ברוחב ותאלץ להסתפק במוצר עלום שם שעולה 250...)
ותכל'ס-במקום להתקשקש כל כך הרבה , תזיז תיישבן שלך 10דקות מת"א, תבוא תעשה סיבוב ותראה כמה מקום יש עם כיסא תינוק וכמה (לא) נשאר לעגלה.

נחום- שהמועצה לשלום הילד לא תקרא את זה!:twisted:
ובנימה רצינית- הדבר באחרון שאינ רוצה זה לקנות רכב שלא אוכל להתקין בו מושב בטיחות איכותי כי הוא קטן אלא להסתפק באיזה כיסא ש"תוכנן בגרמניה" אבל יוצר ברפובליקה של דרום מערב מונגוליה

airzax3
29-01-07, 13:37
הביטול בג'מיני הפיך -הם מרכיבים מפצל ייצור עצמי על הצמה של הכרית
לא חותכים ולא קודחים בכלום

לגבי תינוק וג'מיני-הרכב משמש לנסיעות בית-מעון בגבולות המושב
גם אם היה נכנס כיסא איכותי זה לא נראה לי הכי מומלץ כי הראש של הילדה נמצא 30 ס"מ מהחלון הקדמי ואני לא רוצה לחשוב מה עלול לקרות במקרה של תאונה.

asafa
29-01-07, 16:36
הביטול בג'מיני הפיך -הם מרכיבים מפצל ייצור עצמי על הצמה של הכרית
לא חותכים ולא קודחים בכלום

לגבי תינוק וג'מיני-הרכב משמש לנסיעות בית-מעון בגבולות המושב
גם אם היה נכנס כיסא איכותי זה לא נראה לי הכי מומלץ כי הראש של הילדה נמצא 30 ס"מ מהחלון הקדמי ואני לא רוצה לחשוב מה עלול לקרות במקרה של תאונה.

האם יש אפשרות להתקין את הביטול בכל המודלים של הג'ימני?

airzax3
29-01-07, 17:15
לא כל מוסך סוזוקי עושה את זה
אני עשיתי במוסך הקניון בר"ג -תברר איתם
03-5704855

asafa
29-01-07, 18:59
תודה.

בקשר לשאלה המקורית:
המליצו לך להישאר עם הסמוראי, בטענה שזה אותו הדבר, לדעתי ג'ימני וסמוראי זה ממש לא אותו הדבר בכביש. הג'ימני נוח, שקט, מתורבת ומרווח יותר מסמוראי, ויש גם אופציה אוטומטית.

דרור הראל
29-01-07, 19:30
יואב שלום
הרשה לי להביע את דעתי הצנועה.
אני הלכתי עם הלב,ורכשתי לפני שנה דיפנדר 110 במצב סביר (עד כמה שרכב עם 450000 ק"מ יכול להיות סביר),בעברי סמוראי ופוראנר,על כל אחד מהרכבים היו לי הוצאות לא קטנות שאם יום אחד אחשב אותן (ואני לא מעיז לעשות זאת מחשש להמשך חיי הנשואים) יתברר לי שמלכתחילה היה עדיף לרכוש רכב חדש או לעזוב את נושא רכבי השטח.
אני מאמין שכמעט כל רכב שיש היסטוריה עימו צפוי להוצאות אחזקה לא קטנות (וסיפורי ההילקסים והגראנדים למינהם-מצחיקים אותי),לכן כל החלטה שלך שאינה גימני חדש או המשך עם הסמוראי היא החלטה שתתמון בחובה סיכוי להוצאות לא קטנות.
אבל אני גם מאמין שרכב שטח הוא משהו שבוחרים מאהבה ולא משיקולי עלות תועלת,לכן אני יכול לספר לך שמעולם לא נהנתי מרכב כמו מהדיפנדר (למעט ה600F שהיה לי),המשפחה שלי נהנית לטייל ימים רבים ושעות ארוכות ברכב ,שזה למעשה "חדר משפחה נוסע",הדיפנדר לא דומה לשום רכב אחר בכלום,יש לו אופי מיוחד וצריך לאהוב אותו כמו שהוא,אפשר לדגם אותו לנוחות מושלמת למשפחה,לא צריך להוסיף עליו כלום על מנת לקבל רכב שטח מעולה שעושה בקלות את מה שרכבים אחרים עושים לאחר שדרוג של אלפי שקלים,אם אתה לא ממהר לשום מקום ואין לך בעיה לקחת סיבוב בסבלנות ואשתך לא מפונקת שרוצה רכב אוטמטית מאובזר והיא בעלת נסיון בנהיגה על "פרגוסון",הדיפנדר יכול להיות חלק משמעותי מהתפתחות המשפחה.
דיפנדר הוא אחר ואני מציע לך לנסות קצת את הרכב לפני קבלת החלטה ולראות שהוא מתאים לך,הפעם הראשונה בדיפנדר היא סיוט משום שאתה בטוח שעוד שנייה הוא מתפרק,רעש נוראי ומכלולים חופשיים מרעישים ודופקים עם הזמן יכולת השמיעה שלך נחלשת ואז זה כבר לא מטריד אותך.לאחר זמן כשהשמיעה נחלשת,רגל שמאל משתחררת וכבר לא מציק לך הלחץ הקבוע של הדלת על הכתף אתה מתחיל להנות.
בהצלחה בכל מה שתבחר.
דרור הראל

grunot
29-01-07, 20:15
היי יואב,
כמו שהבנתי מהשירשור אתם כרגע זוג שטיולי עבירות הם לא בדיוק הלחם והחמאה שלו וגרים בת"א.

כבעלים גאה של ג'ימיני במשך כמעט שלוש השנים האחרונות גם עמדתי בפני ההיתלבטות האם להישתדרג לרכב שטח "רציני" יותר (כן מה לעשות , עם מנוע של חיפושית ,יחסי העברה וצמיגים של ילדה בגן חובה וכמובן שלא לדבר על מקום איכסון..), כל חבורת סוזוקי לא נמצאת בליגה של הגדולים.
אני בכלל לא מדבר על העובדה שנראה לי די מפחיד להכניס ילדים לקופסת קרטון ששוקלת כמוני ובעלת בטיחות אקטיבית ופסיבית של רום כרמל.
אבל גם אצלי הכריע ההגיון- בתור תל אביבי שגר באיזור 1, אין מה לעשות- אני לא מכיר שום רכב שטח אחר שיכול להישתחל בחניות ומקומות צרים כמו שבט סוזוקי.
מה גם שאין לי כל כוונה בטווח הקרוב להרחיב את התא המשפחתי- ככה שירדתי מהרעיון של השידרוג.

אכן עלויות ההחזקה של הג'ימיני נמוכות- למעט צריכת הדלק הגבוהה יחסית.
אם הההחלטה שלקחתם היא להישתדרג בתחום הנוחות- אני יכול להבין את המעבר לג'ימיני (רכב חדש,שקט,אמין), אבל אם המטרה הינה לשנות את הסטטוס המשפחתי ללא שידרוג יכולות השטח של הרכב קצת קשה לי לראות את ההבדלים הגדולים בין סמוראי סלילים לג'ימיני.

בכל מקרה הרכב משרת את כל מטרותי נאמנה.
מקווה שעזרתי במשהו.

yoav
30-01-07, 18:24
כן

הדעות השונות דווקא עוזרות. ההתלבטות בשיאה, במיוחד שתקציב הרכישה לא ישתנה בין 2 ההחלטות (בדיפנדר נשקיע פחות ברכישה ונשאיר יותר בצד ליישור). למדורה נוסף גם עניין הסחירות- ג'ימיני ייעלם ביום שנחליט למכור, מודעת למכירה על דיפנדר עלולה להצהיב עם הזמן...

הפחד הוא לנסוע בג'ימיני ולהסתכל בערגה על כל דיפנדר שעובר (יש לנו 2 תחת הבית:evil: ). מצד שני- יש את כל הצד השני..

באסה.

ד ו ר ו ן
30-01-07, 21:10
הכנסת לשיקולים את מרכיב הזמן?

דיפנדר (או כל רכב שטח בגודל מלא) להבדיל מג'ימני זה רכב שקונים כדי להחזיק זמן רב-לפחות כך אני מסתכל על זה אחרת אין טעם בשיפורים ודיגומים שאנחנו כולנו עושים בצורה ובמידה זו או אחרת.

אתה הרי כבר נגוע חזק בחיידק, נראה לך שמשהו ישתנה בהעדפות שלך?
אם אתה חושב על אחזקה לטווח ארוך אז למה להשקיע בדרגת ביניים כמו ג'ימני?

-->