PDA

צפייה בגרסה מלאה : שלום לכולם - שאלה בנוגע לריתוך ברתכת רגילה.

hagai022485
07-01-07, 14:49
שוב שלום אני חגי והגעתי לכאן כי ראיתי שירשורי ריתוכים, ויש לי כמה שאלות בנושא שאולי חזרו כאן מס' פעמים ומצטער על כך.

אז ככה אני רוצה להתחיל פרוייקט בניית כלי רכב כזה או אחר...באגי או לשפץ כלי אחר לא סגור עדיין.

האם ניתן לבנות באגי לצורך העיניין עם ברזלים רגילים ורתכת רגילה (כמובן במידה וריתוכים והחיתוכים נעשים באופן מיקצועי לחלוטין)

האם ריתוך אלקטרודה פשוט בנויי לזה?

נמרוד
07-01-07, 14:57
התשובה היא כן. יותר מזה - כתבה גדולה של אלון תחת הכותרת "מבוא למסגרות חובבים" עומדת להתפרסם השבוע, הכתבה מרכזת את התשובת לכל השאלות הנפוצות של מתחילים.

hagai022485
07-01-07, 15:16
רב תודות נמרוד

lizard
07-01-07, 21:48
חגי למה אתה מתכוון כשאתה כותב ברזלים רגילים?

ועל איזה סדר גודל של באגי אתה חושב? (אורך/רוחב/מנוע וכדומה)

ארז
07-01-07, 21:51
ועל איזה סדר גודל של באגי אתה חושב? (אורך/רוחב/מנוע וכדומה)

מה זה רלוונטי לשאלה?

lizard
08-01-07, 00:03
כי אם מדובר על קארט (שלעיתים מתבלבלים בינו לבין באגי קטנה) אז לדעתי האישית ולפי מה שקראתי בספרים, לא חייבים למשל צנרת סקדיואל יקרה אלא אפשר להשתמש בצנרת עם תפר זולה יותר.
כמובן אחרי שיקלול של כל המאפיינים של הקארט. אם המנוע חזק אז לדעתי חובה צנרת סקדיואל. זו כמובן דעתי בלבד.

חוץ מזה, זה לדעתי מקדם את הדיון.

אלון_ק
08-01-07, 08:02
איזה דיון? הבנאדם שאל שאלה פשוטה שהתשובה עליה היא כן בין אם זה קארט, באגי 2X4 או רכב RC.
איזה חומר, איזה גודל וכו' זה לא נושא הדיון (דיון? שאלה), אין מה לפתח דיון מסביב לזה, יש מספיק שרשורים בנושא.

hagai022485
08-01-07, 16:25
תודה לכולכם,

כוונתי פשוטה, אמנם אני לא בקיא בסוגי המתכות, אבל כעיקרון רתכת רגילה שמתאימה לברזל המסויים שלה, האם ניתן לבנות עם אמצעים כאלה באגי? בסדר גוגל של רכב, אפילו יותר קטן דו מושבים עם מנוע חיפושית.
תודה

חנן גולומבק
08-01-07, 17:25
תודה לכולכם,

כוונתי פשוטה, אמנם אני לא בקיא בסוגי המתכות, אבל כעיקרון רתכת רגילה שמתאימה לברזל המסויים שלה, האם ניתן לבנות עם אמצעים כאלה באגי? בסדר גוגל של רכב, אפילו יותר קטן דו מושבים עם מנוע חיפושית.
תודה

בהחלט אפשר !
בשום אופן אין להשתמש בצינורות עם תפר !!!

lizard
08-01-07, 18:22
חגי הרתכת שלך יכול הלעשות נפלאות. אתה צודק חלקית, לסוגי מתכות שונים יש סוגי אלקטרודות שונות. לא בהכרח צריך רתכת שונה, בטח שלא כחובב שמשתמש במתכת "רגילה".

בקשר לצנרת, יש סוג בשם סקדיואל. בישראל זו הצנרת העיקרית לבניית רכבים.
זו צנרת איכותית יותר מצנרת פשוטה ורגילה. חשוב מאוד לבנות את הרכב מהצנרת הזו (או טובה יותר) כי מדובר פה על החיים שלך. אתה לא רוצה להתהפך ולגלות שהברזל (ולא הריתוכים) זה מה שקרס.

יש פה המון שירשורים ובנאים מעולים וכישרוניים בטירוף שיוכלו לעזור לך.

בהצלחה ואל תשכח לצלם תמונות של מה שאתה בונה :-)

hagai022485
09-01-07, 09:38
תודה רבה לא אשכח, רק לפני אקח איזה שיעור או שניים בריתוך

-->