PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי התקנת כננת.

itay
07-01-07, 19:04
שלום לכולם.
אחרי שקראתי כמעט את כל השרשורים שעלו בחיפוש למילה "כננת" (ויש שם קצת יותר מ500)
יש לי מספר שאלות + הצעת מחיר שרציתי אם מישהו יכול לאשר את הגיונותה:
הרכב - סמו 89 קצר.
היום הייתי אצל אחד המשפרים בת"א, וקיבלתי הצעת מחיר לכננת WARN 6000 נשלפת
שעולה 7000 אחרי מע"מ, כולל התקנה + 2 נקודות עיגון מקדימה.
היתרונות לפי דעתי :
1. לא מורידה באופן קבוע את האף של הרכב.
2. אפשר יהיה בבוא היום(שעוד רחוק) להוריד אותה מהרכב ולהתקין את הרסיבר שלה על רכב אחר.

החסרונות:
1. לא ברישיון - ולכן אם שוטר תופס אותי באמצע טיול כשהיא מורכבת אז.....
2. אחרי שאני יהיה עמוק בתוך שלולית בוץ, ה 20 קילו שלה יהפכו למאוד לא סימפטים כשאני אנסה לחבר אותה..

יש למישהו עוד יתרונות/ חסרונות?
המחיר הגיוני ?
מדובר בחדשה עם אחריות (לא כולל מנוע וכבל - אז על מה לעזעזל כן תופסת האחריות?!) לשנה.
תודה רבה לכל העונים.
ערב טוב.
איתי.

ארז
07-01-07, 22:11
לדעתי כננת נשלפת זה דבר שבסופו של דבר לא יעיל, הכננת שוכבת עמוק בתא המטען(טוב, בסדר בסמוראי התא לא ממש עמוק...), כשתצטרך אותה נראה לך באמת סביר להתחיל לפרוק את כל הציוד החוצה?(ומה אם אתה צריך אותה באמצע מעלה תלול? ואל תכתבו לי ששמים אותה לפני, אף פעם זה לא קורה), נראה לך הגיוני ללכת בתוך ביצת בוץ עם כננת של 30/25 ק"ג ,לחפור בכדי למצוא את השקע להתקן ושקע החשמל?
לי זה לא נראה הגיוני.

בכל מקרה אם אתה רוצה נשלפת או קבועה יש לי הצעה יותר אטרקטיבית בשבילך, תרים לי טל' 0503424210

GodsFather
08-01-07, 00:39
לא יודע לגבי המחיר אבל הנה כמה פרטים טכניים, לי יש נשלפת ואני מתכוון להרכיב אותה באופן קבוע אחרי שהבנתי שזה לא פרקטי.

1. כננת נשלפת יושבת לפני הרכב - משמע, זוית גישה נגרעת בעוד כ20-30 ס"מ וכן המשקל הוא בקצה הקפיץ והשפעתו גדולה יותר ומכאן שהרכב ירד עוד טיפה - תלוי כמובן בקשיחות הקפיץ , אם הקשחת באופן ייעודי אז אין מה לומר (רק שזה יכאב יותר בנסיעה רגילה), אם אתה הולך על המקור - לא בהכרח טוב.
2.עניין השוטר לא צריך להדאיג אותך , אתה לא נוסע עם זה בכביש , רק בשטח. תכנס לשטח ואז תרכיב אותה על הפרונט - חוקי לחלוטין.
3.אם עדיין אתה מתעקש על נשלפת, אני ממליץ, שיהיה גם רסיבר אחורי כדי שתוכל גם לגרור מאחורה , זה בטח יעלה את המחיר בכמה גרושים , אבל לדעתי שווה.
4. מצטרף למה שארז אמר וגם אתה בעצמך - להסחב עם כננת ששוקלת יותר מ20 ק"ג (יותר לכיוון ה30+) ,כשאתה שקוע או בזוית קשה או סתם עייף , זה לא לעניין. תחשוב מה קורה אם מעדת באמצע מעלה מסוים... לא נעים...

בקצרה - שים קבועה , בפרונט , תעביר ברישוי וגמור עניין.

בהצלחה!

itay
08-01-07, 08:02
תודה רבה לעונים.
בקשר לקבועה - מערכת המתלים שלי היא עד כמה שאני יודע היא די סטנדרטית פרט לבולמי מונרו שקיימים ולא נראה לי שהם כזה הבדל גדול מהמקורי.
מה גם שההצעה שקיבלתי לקבועה היא קצת פחות במחיר אבל מדברים על WARN9000 משומשת ללא אחריות.
אם אני אשים קבועה - משקולת של 50KG+- על הפרונט בלי לשנות את מערכת המתלים (אני לא מתכוון להכנס לתהליך הזה בגלל עלות) גם האף יירד, גם זווית כניסה שנפגעת כתוצאה מירידת האף וגם בלאי מואץ - איך שאני רואה את זה - למתלים.
לפי דעתי ברגע שאתה הולך לטיול ומתכונן כראוי ועושה את זה עם כל האחריות והמקצועיות שבדבר (נועל טבורים, הורדת אויר אם צריך, בודק את הרכב לפני וכו') אני, איך שאני מכיר את עצמי, לא אגיע למצב שאני באמצע מעלה ורק אז נזכר לחבר כננת.
האוטו לא הולך להפרד ממני בשנים הקרובות וגם אם כן, אני יעביר את הכננת( את הרסיבר שלה) לרכב הבא.
השאלה שלי היא יותר לכיוון המחיר.
האם הוא סתם תקע מחיר ואמר "נראה אם נצליח" או שזו באמת העלות ?(לפי הפרטים שהצגתי)
אודה לבעלי ניסיון שעברו את התהליך שיענו
תודה רבה
איתי

שיצו
08-01-07, 23:20
אז לא הבנתי זה נכון שעם אני ישים נגיד כננת כמו וורן 9000 היא תשקיע את החזית של הסמוראי?
ועם כן מה אני יכול לעשות כדי שזה לא יקרה.
(אני מתכנן לעשות ערגול קפיצים העם להוסיף קפיץ יספיק).

אלון_ק
08-01-07, 23:50
כן, תצטרכו עלה נוסף קדימה.

איתי, כננת נשלפת שוקלת בדיוק כמו קבועה +- 5 ק"ג. החיבורים שוקלים קצת יותר לככנת נשלפת כי יש גם את המנשא לכננת, אבל לכננת קבועה נוסף פגוש. בקיצור, זה ממש לא הבדל משמעותי. מה שאתה כן מקבל מקבועה זה פגוש שאתה יכול להרים ממנו עם היי ליפט, לגרור ממנו וכד'.

אלון_ק
08-01-07, 23:54
אני, איך שאני מכיר את עצמי, לא אגיע למצב שאני באמצע מעלה ורק אז נזכר לחבר כננת
אני אופתע אם לא, כי אתה לא תיסע עם הכננת הנשלפת מחוברת (משום זויות הגישה, או אולי משום מערכת המתלים) ופעם אחת אתה תעריך לא נכון עליה, הופסי האוטו בשיפוע צד חריף תקוע באמצע ולך תגיע עכשיו לכננת.

itay
09-01-07, 07:59
בוקר טוב לכולם.
אלון, איך שהסבירו לי
כננת קבועה היא באיזור ה 50KG+- (כולל הכל)
והנשלפת היא 15-20 +- (כולל הכל)
הסבירו לי לא נכון?
פגוש כרגע אני לא מעוניין להחליף.
מה שאתה אומר זה שאי אפשר להתקין לסמוראי בעל מערכת מתלים סטנדרטית לחלוטין כננת(קבועה או נשלפת) ללא שינוי כלשהוא במערכת המתלים? אלא אם כן לא אכפת לפגוע המתלים.
הסבר בבקשה
תודה רבה
איתי.

נמרוד
09-01-07, 08:13
הכננת היא אותה כננת, נכון? כננת 9000 שוקלת 35-40 קילו. כננת 6000 קצת פחות. מה שנשאר זה מה שמתחבר אליה. אם אתה מתקין אותה קבוע אתה צריך איזשהו פגוש יעודי במקום המקורי, או מתקן כלשהו - תוספת משקל של 10-20 קילו. עבור הנשלפת גם צריך מגש נשלף ובנוסף להתקין פגוש עם רסיבר נקבה או לפחות גשר נסתר מתחת לפגוש - וזה גם יוצא 10 קילו לפחות ביחד.

אין הבדל מהותי במשקל כשהכננת מותקנת, ההבדל הוא שהכננת הנשלפת הרבה פחות מכבידה על האוטו כי היא תשאר במחסן. היא תשאר במחסן כי יש לך סמוראי ואתה תעדיף לקחת לטיול פק"ל קפה על פני הכננת שתתפוס לך חצי תא מטען. כננת זה משהו ששמים באהבה או לא שמים בכלל, אני לא הבנתי אף פעם את ההגיון שבנשלפת למעט מקרים מאד מיוחדים.

אגב, הצעת המחיר שקיבלת, הראשונה, נשמעת יקרה.

כתבה על פגוש קדמי לסמוראי שמתאים לכננת (http://www.jeepolog.com//128.html)

ועוד כתבה על בניית רסיברים לכננת נשלפת עבור טויוטה היילקס (http://www.jeepolog.com//287.html)

אלון_ק
09-01-07, 08:43
אם ה50 ש"ח לעלה הנוסף זה מה ששובר אותך, יש לי עוד כמה עלים רגילים זרוקים איפשהו בחצר. בוא קח אותם.
מעבר לזה, אין לך הרבה מה לשנות במערכת המתלים רק בשביל הכננת.

-->