PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ כאוטו ראשון

Gilad L
10-01-07, 18:54
מה דעתכם על קניית ג'יפ CJ6 או סופה או משהו בסגנון בגיל 17 ?? למטרת נסיעה בעיר וגם קצת שטח בסופי שבוע...
ממה שהבנתי הטיפולים הם לא הבעיה, אלא הדלק..
ומה טווח המחירים של הג'יפים?

תודה..

WildLove
10-01-07, 19:00
אני אשמח להכיר את הבן אדם שבשבילו הטיפולים של CJ\סופה הם לא בעיה והדלק לעומת זאת כן... :D
גם אני הייתי בהתלבטות הזאת לפני כמעט שנתיים כבר, הייתי נעול על ג'יפ אבל לא בטוח מה..
לא היה לי עדיין סופה ולא CJ אז אני אשאיר את הדיבורים האלה בשביל מי שכן מחזיק בכאלה כלים אבל ממה שדיברתי עם אנשים, קראתי ולמדתי שCJ או סופה יהיו בלתי אפשריים למישהו לפני צבא להחזיק..
אני בסוף בחרתי לקנות סמוראי בגלל שהוא הרבה יותר זול (וזול זו מילה יחסית!) לתיקונים..ולדלק..

עמרי2
10-01-07, 20:31
אני אשמח להכיר את הבן אדם שבשבילו הטיפולים של CJ\סופה הם לא בעיה והדלק לעומת זאת כן... :D
גם אני הייתי בהתלבטות הזאת לפני כמעט שנתיים כבר, הייתי נעול על ג'יפ אבל לא בטוח מה..
לא היה לי עדיין סופה ולא CJ אז אני אשאיר את הדיבורים האלה בשביל מי שכן מחזיק בכאלה כלים אבל ממה שדיברתי עם אנשים, קראתי ולמדתי שCJ או סופה יהיו בלתי אפשריים למישהו לפני צבא להחזיק..
אני בסוף בחרתי לקנות סמוראי בגלל שהוא הרבה יותר זול (וזול זו מילה יחסית!) לתיקונים..ולדלק..

אני אחלוק עליך...
אני כרגע בצבא. היה סמוראי ארוך במצב טוב יחסית במשך 7-8 חודשים. כרגע יש סופה.
הסמוראי היה נחמד. טיילתי, נהנתי, אבל לא באמת הצלחתי להתחבר.
כיוון שאני לא תלוי ברכב באופן יומיומי החלטתי לקחת סיכון עם הסופה.

מלכתחילה קניתי סופה במצב טוב. מטיילת כל שבת, כולל מעלות, בוץ והכל.
כל הטיפולים נכון לעכשיו עשיתי לבד או בעזרת חבר פורום שביצע את העבודה לפני ויודע מה צריך לעשות (כמובן מביא איתי חבילת קרואסונים שהכלבה שלו אכלה :evil: ;) ).

מבחנית עלויות חלפים-על הסמוראי הוצאתי הרבה יותר. וגם שברתי יותר.
מניסיוני החלפים של הסופה זולים משמעותית, והטיפול לא מסובך יותר.
לגבי דלק-הסופה אוכלת יותר (1-6), אבל ההנאה הרבה הרבה יותר גדולה ממנוע הסמוראי.
אגב הסמוראי שלי שתה בערך 1-8 (ארוך עם צמיגי 235). זה יוצא בערך 150 ש"ח הפרש לטיול של 600 ק"מ בדלק לטובת הסמוראי. אני מניח שאתה יוצא לטייל עם חבר . ואז ההפרש מתחלק בשניים :twisted: (בסמוראי אתה לוקח חבר אחד- בסופה 4 :twisted: :twisted: ) אז מי אמר שסופה לא חסכונית בדלק?!?!?!

לטעמי זה מתקזז עם עלות החלפים הגבוהה שלו (בהנחה שהג'יפ הוא לטיולים ומדיי פעם נסיעות בתוך העיר).

עד כאן להוצאות.
מבחינת עבירות והנאה מהכלי. להערכתי סיקס, ואם אתה יכול להרשות לעצמך סופה, יתנו הרבה יותר הנאה בשטח. שלא לדבר על יכולת טכנית ועבירות של הכלים. וכשצמגי 235 על סמוראי כבר נחשבים מידה גדולה, אז בוודאי שיש יתרון לסופה, אפילו עם 31 ובסיס גלגלים נורמלי.

שוב, הכל כאן נאמר מניסיון עם שני הכלים, אך מייצג את דעתי בלבד.

בהצלחה,
עמרי

Gilad L
10-01-07, 20:44
קודם כל תודה על התשובה המפורטת...
אבל ההבדל הוא שאתה התייחסת לרכב כאל רכב לטיולים בעיקר ופה ושם נסיעות בעיר..
אני מתייחס לזה בדיוק הפוך.. אני בעיקרון צריך רכב לשימוש יום יומי ופעם ב לטיולים.

ניר ל
10-01-07, 22:22
סמוראי הוא רכב יותר מתאים לשימוש עירוני - קומפקטי יותר וחסכוני יותר.

חוץ מזה הוא דומה מאד לסיקס או סופה, מכלולים דומים, אופי דומה, אותו דבר רק בקטן ובחלש, יותר קופצני. אמינות כבר תלויה במצב הרכב שאתה קונה, בסמוראי העניינים מתחילים להתעייף יותר מהר - פחות חומר... אבל אין כלל אצבע- זה לא רכב אמין יותר בבסיסו, רק שקשה יותר להזיק לו (חלש) אם נוהגים בצורה אגרסיבית.
בתקופת הלימודים שלי החזקתי סוזוקי במשך 4 שנים, קניתי אותו ב 15K, נסעתי בו יום-יום, שיפוץ חלקי למנוע, שיפוץ גיר, החלפת כל המייסבים בסרן הקדמי, רדיאטור, אגזוז, טיפול בקפיצים, החלפת צלבים, מעט בעיות חשמל, סדקים בסרנים, חורים במיכל הדלק (החלפת מיכל), בסה"כ היה אפשר לחיות איתו.
הא כן, זה היה SJ שנת 84 , לפני 13 שנים, מבחינת הגיל זה שקול לקניית סמוראי 97 כיום.

סמוראי 97 כיום עולה כמה ? 40 אלף ש"ח ? אם זה הכיוון והתקציב - לך על זה !
בסכום כזה אתה גם יכול לקנות סיקס סוף הדרך משופץ לחלוטין, שלא תצטרך להחליף בו שום בורג במשך 5 השנים הקרובות לפחות וגם ישאר לך כסף ל 20 אלף ק"מ דלק. אתה גם יכול למצוא בתקציב כזה סופה במצב מצויין.

אם אתה מכוון לכוון סמוראי מאמצע שנות השמונים בתקציב של 10-15 אלף ש"ח , אתה מתעסק בגרוטאות שכבר מזמן לא מכבדות את המוניטין שלהן כרכב אמין - בדומה לקניית סיקס ב 5-10 אלף ש"ח - דלק לא יטריד אותך, אתה תבלה מתחת לרכב ולא בנסיעה עליו...

asaf
23-01-07, 01:48
אין בכלל מה להשוות מבחינת גודל רכב וביצועים...מבחינת תקלות יש לי סופה כבר שנתיים(לפני זה סיקסים) חוץ מטיפולים סדירים והחלפת ברקסים אחוריים בטסט לפני שנה(עלה 400 ש"ח...)וצירייה ששברתי בגלל טמטום שלי לא היה תיקונים בכלל,והחלקים מאד מאד זולים יחסיתצ לכל כלי רכב.
היתרון היחיד של סמוראי זה בדלק..זה נכון אבל זה לא חצי מחיר ואם אתה לא מתכוון לסוע 40000 ק"מ בשנה זה זניח..ולפי מה שכתבת נראה לי שאתה במקרה הטאוב תיסע 15,000
בקיצור לך על סופה ותיהנה וחוץ מזה בגיל 17 אני מניח שגם מה שעושה לך את זה,זה גם איך הרכב נראה...ולפי דעתי בעניין הזה אין על גיפ אמריקאי יפה ושמור...
אסף

-->