PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי רדיאטור ומיסב גלגל

zeepeedee
11-01-07, 18:28
שאלה,
לפני כחודש התחמם הרכב. (עקב נזילה שידועה לי, אני מניח שמשם הייתה הנזילה של המיים)
הסימפטום הראשון היה (וכאן אני חייב לציין שהייתי מופתע!) אדים בכמות מטורפת מכיוון פתח האיוורור אשר נמצא תחת החלון הקדמי עם ריח חזק של מי רדיאטור...
מכאן ועד התחממות הרכב המרחק היה קצר מאוד .
עצרתי בדקתי והיו חסרים הרבה מאוד מיים אשר מולאו באותו הרגע כמובן ולאחר מכן ועד היום לא היו בעיות מיוחדות של התחממות למעט מחסור במיים עקב הנזילה המוכרת.
שאלתי היא, יש קשר ישיר בין מיי הקירור של הרכב לבין חימום פנים הרכב? כלומר, יכול להיות מצב בו מיים מהרדיאטור שהתחממו שמוצאים דרכם לתוך מערכת האיוורור של פנים הרכב?
אם כבר מפרקים רדיאטור לצורך תיקונו, מה עוד מומלץ להחליף על הדרך? צינורות וכדומה...?אולי דברים אחרים?
שאלתי השניה היא עד כמה מורכב לפרק מיסב מגלגל אחורי?
הדיאגנוזה שאכן זה מיסב היא אחרי שהגלגל הורם ונמצא כי יש חופש קל בתנועת הגלגל.
גם כאן, אם כבר מפורק הגלגל למטרה זו, מה עוד כדאי כבר לעשות על הדרך?
תודה
עידו

six 4 life
11-01-07, 18:46
שאלה,
לפני כחודש התחמם הרכב. (עקב נזילה שידועה לי, אני מניח שמשם הייתה הנזילה של המיים)
הסימפטום הראשון היה (וכאן אני חייב לציין שהייתי מופתע!) אדים בכמות מטורפת מכיוון פתח האיוורור אשר נמצא תחת החלון הקדמי עם ריח חזק של מי רדיאטור...
מכאן ועד התחממות הרכב המרחק היה קצר מאוד .
עצרתי בדקתי והיו חסרים הרבה מאוד מיים אשר מולאו באותו הרגע כמובן ולאחר מכן ועד היום לא היו בעיות מיוחדות של התחממות למעט מחסור במיים עקב הנזילה המוכרת.
שאלתי היא, יש קשר ישיר בין מיי הקירור של הרכב לבין חימום פנים הרכב? כלומר, יכול להיות מצב בו מיים מהרדיאטור שהתחממו שמוצאים דרכם לתוך מערכת האיוורור של פנים הרכב?
אם כבר מפרקים רדיאטור לצורך תיקונו, מה עוד מומלץ להחליף על הדרך? צינורות וכדומה...?אולי דברים אחרים?
שאלתי השניה היא עד כמה מורכב לפרק מיסב מגלגל אחורי?
הדיאגנוזה שאכן זה מיסב היא אחרי שהגלגל הורם ונמצא כי יש חופש קל בתנועת הגלגל.
גם כאן, אם כבר מפורק הגלגל למטרה זו, מה עוד כדאי כבר לעשות על הדרך?
תודה
עידו

מה שאתה מתאר זה תוצאה של נזילה במערכת חימום שלך.
הריח והאדים של המי קירור, שאתה רואה ומריח בתוך האוטו, הם מים שנוזלים מהרדיאטור הקטן שנמצא בתוך מערכת החימום בתא הנוסעים.

כדי לפתור את הבעיה הזו אתה תהיה חייב לפרק את היחידה התחתונה של מערכת החימום (כל הקופסא המוזרה שצמודה לקיר האש, בצד הנוסע ומול ידיות ההילוכים)
ולתקן או להחליף את רדיאטור החימום שלך, או לחילופין- לבטל אותו עד שתרצה לסדר את העניין.

באשר למיסב גלגל- העבודה מאוד פשוטה ויש כתבה בנושא כאן באתר
רק לא אמרת איזה סרן יש לך (לא שזה משנה הרבה בנושא הזה בסופה, אבל בכל זאת).

six 4 life
11-01-07, 18:48
אגב
נסה לחפש סימנים למי קירור או רטיבות על רצפת רגלי הנוסע שליד הנהג, ואם לא תמצא כלום, הרם מכסה מנוע ובדוק אם יש רטיבות על קיר האש מצד המנוע.

אוחז ג'בקות
11-01-07, 19:06
זה הרבה זמן שלא נכנסתי לאתר ואני מתנצל
קודם כל לשאלתך הראשונה
מערכת החימום של הרכב מופעלת ע"י צינורות מים חמים שעליהם זורם אוויר מהמניפה
שים לב שאל היחידה הפנימית שהוזכרה מקודם מחתברים שני צינורות על קיר האש אח מגיע מהמשאבת מים והשני מהתרמוסטט אני מקווה שזה ענה על השאלה הראשונה
םם אתה מחליף רדיאטור (בהנחה שהנזילה אכן משם מומלץ להשקיע ולקנות נוזל קירור איכותי אני בטוח שתמצא שירשורים אין ספור בנושא) אם הרכב התחמם יותר מדי יתכן ויש צורך להחליף תרמוסטט וכמובן שיש צורך לבדוק מה מצב הצינורות. המלצה אחרונה כל בנד מתכת שאתה פותח תחליף.
ולשאלתך האחרונה ישנו חופש מותר בגלגל האחורי אני לא זוכר מהו לכן מומלץ להיפגש עם אחד החברה מהפורום או להיכנס למוסך ג'יפים קרוב לביתך ולבדוק את הנושא לפני שאתה סתם פותח ומחליף.

מקווה שעזרתי

נמרוד
13-01-07, 12:02

ובוודאי, ואוסיף על קודמי תמונה ששווה יותר מאלף מילים, דיאגרמת מערכת הקירור של הסופה מתוך ספר הטיפולים הצבאי (שאתה יכול להוריד במלואו בספריית האתר). מה שמחמם את תא הנוסעים הוא נוזל הקירור של המנוע, ולפי מה שאתה מתאר גם הרדיאטור של מערכת החימום שנמצא בתוך הקבינה נוזל. גם אותו תצטרך לתקן, אבל בינתיים, עד שתתקן, אתה יכול לעקוף אותו - תזהה את שני צינורות המים המקבילים שנכנסים לתוך קיר האש כמו בתמונה, תחסום אותם (או תחבר אותם אחד לשני).
נשמע כאילו מערכת הקירור שלך צריכה אוברול רציני. שקול החלפה לרדיאטור חדש+פנימי חדש + כל הצינורות חדשים. לדעתי משהו בסביבות 2000+ חלקים, אבל העבודה עצמה בסך הכל לא מסובכת ולא דורשת כישורים מעבר ליכולת חובב עם ספר טיפולים.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=3150&stc=1

zeepeedee
17-01-07, 22:10
ובוודאי, ואוסיף על קודמי תמונה ששווה יותר מאלף מילים, דיאגרמת מערכת הקירור של הסופה מתוך ספר הטיפולים הצבאי (שאתה יכול להוריד במלואו בספריית האתר). מה שמחמם את תא הנוסעים הוא נוזל הקירור של המנוע, ולפי מה שאתה מתאר גם הרדיאטור של מערכת החימום שנמצא בתוך הקבינה נוזל. גם אותו תצטרך לתקן, אבל בינתיים, עד שתתקן, אתה יכול לעקוף אותו - תזהה את שני צינורות המים המקבילים שנכנסים לתוך קיר האש כמו בתמונה, תחסום אותם (או תחבר אותם אחד לשני).
נשמע כאילו מערכת הקירור שלך צריכה אוברול רציני. שקול החלפה לרדיאטור חדש+פנימי חדש + כל הצינורות חדשים. לדעתי משהו בסביבות 2000+ חלקים, אבל העבודה עצמה בסך הכל לא מסובכת ולא דורשת כישורים מעבר ליכולת חובב עם ספר טיפולים.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=3150&stc=1

עידכון מהיום,
קם בבוקר מניע נוסע ואחרי 10 דקות לערך הרכב מתחמם, עוצר את הרכב בודק מיים וכמובן שחסר בערך 4 ליטר...
ממלא וממשיך בנסיעה מחוסר ברירה...
במהלך היום הרכב חונה עד השעה שתיים לערך. מסיים את היום מגיע לרכב ומגלה שלולית מכובדת מתחת לרכב בערך מתחת למושב נוסע. מה שיותר הפתיע אותי זה שגם בעמידה עדיין היה טיפטוף של מיים בקצב מהיר!
ממלא מיים שוב נוסע הביתה שם מפרק את הרדיאטור הראשי שצריך תיקון בלאו הכי ועל הדרך מפרק גם צינורות שמחוברים אליו במטרה להחליף(לא יודע מתי הוחלפו בפעם האחרונה ולמרות שנראים תקינים זו נראתה לי הזדמנות הולמת לעניין) ואת הטרמוסטט גם כן בכוונה להחליפו על כל מקרה שלא יהיה...
בדקתי את פנים הרכב ואין שום סימן לרטיבות! מצד שני לא רואים מהיכן הנזילה אבל היא קיימת בהחלט!

נמרוד, אם אני חוסם את הצינורות זה לא גורם להתחממות הרכב?? הרי הסירקולציה של המים נעצרת לא? או שאני פשוט מפספס כאן את הנקודה?
לעניין ההחלפה של כל המערכת כנראה שזו הדרך הנכונה אך כרגע בלתי אפשרית מבחינה כלכלית...

ניסיתי גם לראות במה כרוך פירוק רדיאטור החימום וזה מבצע שעלול להגמר כנראה רע מאוד בלי עזרה של מישהו שכבר עשה זאת בעבר.. כך שאם ישנו מישהו כזה אני אשמח להפגש איתו ולשמוע ממנו יותר על זה.
**************************************** **************************************** ***************
הצינורות הנ"ל מה מחירם ?
מה לגבי טרמוסטט, מחירו?
הערות והצעות יתקבלו בברכה
תודה לכל העונים,
עידו

six 4 life
17-01-07, 22:52
האמת שאני מתחיל לחשוד שיש לך פקק מים פרוץ בבלוק המנוע.

יש בדיקה שאתה חייב לעשות וככל הנראה לא עושה- לפתוח מכסה מנוע ולחפש מאיפה נוזלים המים!!

פתח מכסה מנוע, ותחפש מאיפה המים נוזלים. חפש באיזור של קיר האש ליד המצבר, היכן שצינורות המים מתחברים אל רדיאטור החימום.

אם זה לא משם- חפש מתחת לצינורות הרדיאטור (אתה יכול להעביר סמרטוט ולראות בשניה).

אם זה לא משם- תסתכל טוב טוב על בלוק המנוע בצד הנהג, מתחת לסעפות. יש שם 5 פקקי מים גדולים. תחפש נזילות שם.

לגבי מחיר צינורות חימום סופה- עליון 154 ש"ח, תחתון 88 ש"ח. אתה יכול להרכיב תחליפיים ללא כיפופים מיוחדים בכמה עשרות שקלים.

שאלה אחרונה- אתה נוסע עם מי ברז- או עם מים ירוקים?
(למרות שאני כמעט בטוח שאתה נוסע על מי ברז עקב ההשלמה שלך עם הנזילה)

zeepeedee
17-01-07, 23:12
האמת שאני מתחיל לחשוד שיש לך פקק מים פרוץ בבלוק המנוע.

יש בדיקה שאתה חייב לעשות וככל הנראה לא עושה- לפתוח מכסה מנוע ולחפש מאיפה נוזלים המים!!

פתח מכסה מנוע, ותחפש מאיפה המים נוזלים. חפש באיזור של קיר האש ליד המצבר, היכן שצינורות המים מתחברים אל רדיאטור החימום.

אם זה לא משם- חפש מתחת לצינורות הרדיאטור (אתה יכול להעביר סמרטוט ולראות בשניה).

אם זה לא משם- תסתכל טוב טוב על בלוק המנוע בצד הנהג, מתחת לסעפות. יש שם 5 פקקי מים גדולים. תחפש נזילות שם.

לגבי מחיר צינורות חימום סופה- עליון 154 ש"ח, תחתון 88 ש"ח. אתה יכול להרכיב תחליפיים ללא כיפופים מיוחדים בכמה עשרות שקלים.

שאלה אחרונה- אתה נוסע עם מי ברז- או עם מים ירוקים?
(למרות שאני כמעט בטוח שאתה נוסע על מי ברז עקב ההשלמה שלך עם הנזילה)

לשאלתך, עד היום מים ירוקים בלבד! מהיום עד הצהריים מיי ברז עקב הנזילה... עכשיו? אין רדיאטור אין מים (-:
לגבי המיקום של הנזילה לפחות ממה שאני ראיתי אחרי הבדיקה זה רטיבות מתחת למושב הנוסע בערך. על קיר האש קיימת רטיבות אבל לא מהצינורות עצמם! אני רואה רטיבות מתחתיהם בחלק הכי תחתון.
אני לא מצליח לחשוב כרגע על דרך שמים יגיעו מאותם פקקים במנוע שעליהם אתה מדבר לאזור הזה שבו אני רואה נזילה אבל אני בהחלט יתבונן על זה מחר בכל מקרה.
עידו

six 4 life
17-01-07, 23:27
טוב לפי מה שאתה מתאר הרדיאטור שלך במצב סופני, פולט ים של מים ממנו

למה אתה לא רואה את כל המים שנוזלים לך, וכשהג'יפ עומד אתה רואה שלולית מתחתיו?
למערכת החימום יש צינור ניקוז תחתון - בדיוק למטרה הזו.

http://img102.imageshack.us/img102/2497/heatbh8zb6.jpg

הצינור הזה נמצא ליד מנוע החימום, ושניהם נמצאים מתחת למגש המצבר.

בדיקה אחרונה לצורך וידוא הריגה-
אחרי שאתה מניע את הג'יפ ונוסע איתו עד שהגיע לטמפרטורת עבודה ועבד קצת, שים דלי מתחת לצינור ניקוז הזה.

יש לי הרגשה שאתה תהיה מופתע.

בהצלחה.

זאביק
18-01-07, 04:40
עדו,

אם "תקצר" את שני צינורות החימום (שנכנסים לתא הנוסעים) אחד לשני, לא תגרום ליותר התחממות של הרכב.
המים הללו לא מתקררים ברדיאטור החימום הפנימי, אלא מחממים את הרדיאטור הפנימי.

לי הייתה נזילה קטנה ששיגעה אותי הרבה זמן, קיצרתי את הצינורות, והיא נעלמה = יש לי נזילה במערכת החימום.
מאז הרכב לא מתחמם, אבל מצד שני, אין חימום.
תעשה את הקיצור הזה, זה שתי דקותת עבודה, אם זה לא יועיל, זה לא יזיק.

zeepeedee
19-01-07, 23:37
אז ככה, הדיאטור פורק תוקן וזר למקומו. נבדקו נזילות במנוע עצמו בפקקים והכל נראה תקין.
את צינורות רדיאטור החימום "קיצרתי" ומאותו רגע נפתרה הבעיה!!!
הרכב לא מאבד מים לא מתחמם והכל כשורה.
אז קודם כל תודה לכולם על ההכוונה וההדרכה. לגבי הרדיאטור חימום זה כבר פרוייקט בפני עצמו שישולב בסידור מערכת החשמל של כל הרכב.
עוד תודה קטנה לדרור בעניין הטרמוסטט...
כרגע הרכב עובד בפחות מטמפ' העבודה הנורמאלית שלו אבל בגדר הנורמאל לעניות דעתי. כנראה עקב טרמוסטט חדש של טמפ' עבודה 82 מעלות.

תודה!
עידו

-->