PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בברקס ובהיגוי של CJ8.

lizard
11-01-07, 23:15
אחרי התיקונים האחרונים של המנוע יש לי בעיה משונה בברקס.
התופעה היא שהדוושה, כשהמנוע עובד, צריכה פימפום על מנת לעבוד, אבל לא תמיד. אני לא בטוח בתחושה אבל זה כאילו לפעמים יש וואקום ולפעמים אין. אני חושב שיש נזילה בסרן האחורי כי מפלס הנוזל יורד בתא של החלק האחורי, אבל עוד לא זיהיתי את המיקום של הנזילה, למרות שחפשתי.

ההיגוי, עוד מלפני התיקון של המנוע בו הוחלפה המשאבה לתקינה, הוא כזה שלפעמים הגלגל מסתובב מהר ובקלות ולפעמים קשה ובכוח רב. אין חריקות משונות או רעשים. הצנרת הוחלפה ואין נזילות. כמובן שמלאתי נוזל חדש אחרי ההחלפת משאבה.

אשמח לעזרה בנושאים האלה.

יש לי גם משאבת ברקס+בוסטר רזרביים וגם תיבת הגה נוספת. אני לא שש להתחיל לפרק ואם מדובר על תיקון פשוט, אני מעדיף לתקן מאשר להחליף.

תודה
מיכה

six 4 life
11-01-07, 23:30
דעתי-

לגבי הברקס- שמן יורד, נזילה, צריך למצוא פיזית במבט עין, אין קיצורי דרך.
מלא שמן, צא לנסיעה קצרה עם הרבה עצירות, חזור הביתה ובדוק את הצנרת החל מהמשאבה, דרך מפצל הצינורות, ועד המשאבות של הסרן האחורי.

בהזדמנות הזו אני אזהיר אותך
דוושה שדורשת 2 פימפומים לעצירה, תדפוק אותך בתאונה מהר מאוד. מנסיון מר.

לגבי ההגה- אם אתה מעלה את סל"ד המנוע, ומסובב את ההגה בו זמנית- הוא רך יותר מכאשר הרכב עומד בסל"ד סרק?

חנן-ג'יפולוג
12-01-07, 07:42
מיכה, אל תיסע ככה, עד שתפתור את הבעייה. אם אתה לא מזהה נזילה לאורך הצנרת, הורד תופים אחוריים. אם יש צורך, הפשל את הגומיות שמשני צידי הצילינדרים בתוך התוף, ואתה כנראה כבר תזהה את מקום הנזילה.

lizard
12-01-07, 08:08
ברור שאני לא אסע ככה. לא עם ההיגוי ולא עם הברקסים.

מה שמשונה לי זה שבעוד שההיגוי היה בעייתי עוד לפני, הברקסים התחילו רק אחרי התקנת המנוע. האם זה יכול להיות קשור בצורה כלשהי לבוסטר?

ארז, אני אבדוק את זה ואתקשר אליך.

shmil
12-01-07, 09:59
התופעה היא שהדוושה, כשהמנוע עובד, צריכה פימפום על מנת לעבוד, אבל לא תמיד. אני לא בטוח בתחושה אבל זה כאילו לפעמים יש וואקום ולפעמים אין. אני חושב שיש נזילה בסרן האחורי כי מפלס הנוזל יורד בתא של החלק האחורי, אבל עוד לא זיהיתי את המיקום של הנזילה, למרות שחפשתי.

שלול דבר דבר....
אתה יכול לתת אוויר, בלחץ (אבל מועט) לתוך הבוסטר, ולשמוע אם יש דליפות.
כמה יורד המפלס?

אישית, גם לי , שכסיימתי את הויליס, נדרשתי להחליף גם בוסטר, שהסתבר בדיעבד שהגומייה היתה קרועה, וגם משאבה, שהסתברה כלא עובדת.

אם אתה בלחץ זמנים, יהיה לך הרבה יותר פשוט להחליף את שניהם יחד במכה.

ההיגוי, עוד מלפני התיקון של המנוע בו הוחלפה המשאבה לתקינה, הוא כזה שלפעמים הגלגל מסתובב מהר ובקלות ולפעמים קשה ובכוח רב. אין חריקות משונות או רעשים. הצנרת הוחלפה ואין נזילות. כמובן שמלאתי נוזל חדש אחרי ההחלפת משאבה.
זה קורה רק בסרק? רק בתחילת נסיעה?
אם זה קורה רק בסרק , וכשהשמן עוד קר, לטעמי זה סביר.

lizard
12-01-07, 16:53
ברקס: הדוושה נשארת לחוצה כשהמנוע עובד. ללא מנוע הדוושה חוזרת למקום. אבל יש חריקות. אולי צריך לשמן/לגרז את הציר דוושה עצמו.

היגוי: גם בסרק וגם בנסיעה עם גז ההגה לא מסתובב בצורה אחידה. שכחתי לכתוב, יש לי הגה ספורט. אם זה משנה משהו.
בצורה לא אחידה הכוונה היא לדוגמא שרבע סיבוב יהיה קל, רבע קשה לא בהכרח בקפיצות של רבעים כמובן.

ביום ראשון אני אבצע בדיקות נוספות.

תודה

belair
12-01-07, 18:26
מסרק ההגה שלך עבר שינוי כל שהו (ריכוח)

lizard
12-01-07, 20:19
מה זה אומר? איך דבר שכזה קורה?

belair
12-01-07, 21:00
עושים שינוי למוט פיטול.
צריך חרט -ומישהו שמבין בזה כי כמובן שיש עם זה בעיות ככל שחורטים יותר.

אם אתה לא יודע כנראה שלא.

lizard
12-01-07, 21:32
לא מבין בזה בכלל ולא מפחד לומר :-)
השאלה שלי היא מה יכול לגרום לזה. גילוי נאות, התיבה עמדה יותר מחצי שנה ללא שימוש ולא סגרתי פתחים (טעויות של מתחילים).

six 4 life
12-01-07, 21:34
מסרק ההגה שלך עבר שינוי כל שהו (ריכוח)

בCJ יש תיבת הגה, לא מסרק הגה (התשובה שלך נערכה. אני בטוח שאתה מסכים שככה יותר נעים וענייני :-) )

six 4 life
12-01-07, 21:35
לא מבין בזה בכלל ולא מפחד לומר :-)
השאלה שלי היא מה יכול לגרום לזה. גילוי נאות, התיבה עמדה יותר מחצי שנה ללא שימוש ולא סגרתי פתחים (טעויות של מתחילים).

אם היא עבדה באופן זהה מאז הרכבת את הג'יפ חזרה (לפני החלפת המנועים)
כנראה שמדובר בלכלוך/ סתימה מסויימת בתוך התיבה.

lizard
12-01-07, 23:31
יש דרך לנקות את זה מבלי לפרק את התיבה?

נמרוד
13-01-07, 12:52
הברקסים - כתבת שחסר נוזל, כתבת שזה במערכת האחורית ---> יש לך נזילה במערכת האחורית. 95% שחנן צודק והיא באחת המשאבות האחורית. האם נגעת, בשלב כלשהו, במערכת הבלמים? האם פירקת, הרכבת, החלפת?(אני לא מצליח לעקוב אחרי הפרויקט שלך, מצטער, יותר מדי תזזיתי בשבילי). בכל מקום שבו פירקת וחיברת יכול להיות שלא חיברת חזק מספיק, או חזק מדי, או על גרגיר לכלוך... גם לי זה קרה לאחרונה, אחרי כל עבודה צריך לעקוב אחרי הדברים האלו ולעלות עליהם.

אחרי שתמצא את הנזילה, ותחליף את מה שתחליף עד שאין יותר איבוד נוזל כלל, אז תדווח מה המצב. אם עדיין יש בעיות, יתכן שיש לך גם נזילה פנימית במשאבה הראשית.

לגבי תיבת ההגה - ענית לעצמך אני חושב, יש לך שם פח זבל מלא חלודה וג'יפה. תחליף, ולא לפח זבל אחר שעמד אצלך בחצר באותם תנאים... תשקיע ותקנה תיבה חדשה/משופצת מחנות חלפים נורמלית עם אחריות. אתה משקיע כל כך הרבה כסף בג'יפ ועושה את זה כל כך לא נכון, ממש כואב הלב :neutral:

lizard
14-01-07, 13:54
הבעיה בברקס נפתרה.
לום - כלי הכרחי ברכב :-D
מה שקרה זה שכשהרכבתי את מנגנון המהפך של המצמד, המוט שעובר בקיר אש שיפשף את הדוושת ברקס. כמה דקות עם לום והבעיה נפתרה.

בקשר להיגוי, האם יכול להיות שגלגל הגה לא מאוזן יגרום לבעיה הזו?
שמתי לב שהגלגל הגה ספורט שלי לא כל כך מאוזן, יש לו תנועה אובלית משהו. החלפתי לגלגל הגה מקורי והבעיה קיימת אבל ממש פחות עד בלתי מורגשת. כנראה שאשאר עם הגלגל הגה המקורי, האם עדיין יש צורך בהחלפת תיבה לדעתכם?

shmil
14-01-07, 14:03
הבעיה בברקס נפתרה.
לום - כלי הכרחי ברכב :-D
מה שקרה זה שכשהרכבתי את מנגנון המהפך של המצמד, המוט שעובר בקיר אש שיפשף את הדוושת ברקס. כמה דקות עם לום והבעיה נפתרה.

איך זה מסביר ירידת מפלס נוזל שתיארת כאן?

תיארת את הבעייה כך:

שלפעמים הגלגל מסתובב מהר ובקלות ולפעמים קשה ובכוח רב.
ופתאום זה הפך ל"איזון גלגל הגה"?

בקשר להיגוי, האם יכול להיות שגלגל הגה לא מאוזן יגרום לבעיה הזו?
שמתי לב שהגלגל הגה ספורט שלי לא כל כך מאוזן, יש לו תנועה אובלית משהו. החלפתי לגלגל הגה מקורי והבעיה קיימת אבל ממש פחות עד בלתי מורגשת. כנראה שאשאר עם הגלגל הגה המקורי, האם עדיין יש צורך בהחלפת תיבה לדעתכם?

קח את גלגל ההגה לאיזון אצל הפאצ'רמאכר הקרוב למקום מגוריך.
אולי בכלל מיסבי ההגה גמורים?

אולי הרכבת את ההגה הקטן לא כמו שצריך, אולי הרכבת את פלטת נעילת ההגה הפוך?
מכל הדברים דווקא "גלגל הגה לא מאוזן"?

או שאולי אתה לא מתאר את הדברים נכון?

נמרוד
14-01-07, 14:45
מה זה "גלגל הגה לא מאוזן"? אין שום משמעות לצירוף המילים הזה. מיכה, אתה לא בכיוון.

shmil
14-01-07, 15:01
אם הציניות לא היתה ברורה מספיק:

קח את גלגל ההגה לאיזון אצל הפאצ'רמאכר הקרוב למקום מגוריך.

אז עכשיו היא ברורה.:mrgreen:

six 4 life
14-01-07, 15:28
מאוד פשוט
הגה בעל קוטר יותר קטן- יותר עומס על הידיים בסיבוב

החלפת לגלגל ההגה המקורי, שלו קוטר יותר גדול
ידיך משקיעות פחות מאמץ לסובב את הגלגלים, אי לכך- אתה מרגיש הרבה פחות את הבעיה.

lizard
14-01-07, 22:39
אני יודע שבגלל שהגלגל הגה גדול יותר אני מרגיש פחות את הבעיה, נדמה לי שאפילו כתבתי את זה.

ההרגשה שלי כשאני מסובב את ההגה היא של תנועה אובלית ולא עגולה. לכן חשבתי אולי יש קשר לצורת ההגה ולתופעה.

בכל מקרה, אני אסע ואבדוק עד כמה זה חמור. הכי הרבה נחייה עם זה עד שיהיה לי כסף לשיפוץ/תיבה חדשה.

AvigdorAharon
15-01-07, 22:28
הכי הרבה נחייה עם זה עד שיהיה לי כסף לשיפוץ/תיבה חדשה.

900 ש"ח.

אביגדור

lizard
15-01-07, 23:27
וזה אומר שאם התיבה הרזרבית שלי לא תקינה, נצטרך לחיות עם זה די הרבה.

עיצות לגבי פירוק זרוע פיטמן יתקבלו בברכה.

AvigdorAharon
16-01-07, 12:51
עיצות לגבי פירוק זרוע פיטמן יתקבלו בברכה.

פרק את התיבה יחד עם הפיטמן והדראג לינק.
את הפרוק המשני תעשה על השולחן.

אביגדור

נמרוד
16-01-07, 12:54
לפרק זרוע פיטמן אתה צריך חולץ ומפתח שוודי גדול לאום. בתמונה חולץ שהשאלתי מאסף לצורך החלפת הזרוע אצלי בג'יפ:

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=XJ_cherokee_lift/XJ_cherokee_rubicon_lift_report_050.JPG

-->