PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה מרעישה

דרור ברלי
13-01-07, 18:53
הדטרויט האחורי בסופה (דנה 60) התחיל להרעיש.
מדובר בתקתוק הרגיל של נעילה אוטומטית, אלא שהוא נשמע דווקא בנסיעה בקו ישר. בפניות אין בעיה. גם בשטח אין בעיה - הנעילה מתפקדת היטב כרגיל.
בעל סדנא גדולה לשיפורים שמכיר סופות בעל פה ושהתייעצתי איתו, טען שזה סימפטום של התעייפות הקפיצים הקטנים שבתוך הנעילה, שגורמת למעין "חופש" בשיניים. לטענתו אפשר להמשיך לנסוע ככה עוד הרבה זמן, אבל לי יש תחושה שהחלה הספירה לאחור לקראת ההחלפה...
הבעיה בדטרויט לוקר היא שאין לנעילה הזו חלפים ושירות? דעתכם?
האוטו נוסע חלק ונעים בדיוק כמו קודם, אבל התיקתוק הזה מטריף אותי. האם נדרשת החלפה? האם שוה להשקיע שוב בדטרויט לוקר? להזכיר - הנעילה הנ"ל לא זולה גם בארה"ב (520$ פלוס-מינוס?).
אלה שהתנסו בנעילות קטנות (לוקרייט/נו-סליפ) בסרן אחורי של סופה לאורך זמן, דעתכם? מה אורך החיים המקובל שלהן?
(הקייס האחורי שלי במצב חדש, משומן ועטוף במגבת, והוא ממילא שוכב בבית בתוך קופסה מאז התקנתי את הדטרויט לפני שש שנים).

eran4x4
13-01-07, 19:09
דרור

שאלה טרווילית במיוחד לך אבל בכל זאת

לחץ אויר, פרופיל ובלאי זהה בשני זוגות הצמיגים?

דרור ברלי
13-01-07, 19:13
השאלה אכן טריוויאלית - כל ארבעת הצמיגים חדשים (עברו כ-4K ק"מ מספטמבר) לחץ אויר תקין וזהה...

asafk
13-01-07, 21:41
תבדוק את הבלמים- רפידות ותופים. אחרי נסיעה- האם תוף אחד חם יותר?

אבף.

atias
13-01-07, 22:01
איזה קפיצים קטנים???????????????????
בדטרויט דנה 60 יש רק שני קפיצים מפלצות וזהו!

דרור ברלי
13-01-07, 22:48
תבדוק את הבלמים- רפידות ותופים. אחרי נסיעה- האם תוף אחד חם יותר?

אבף.

עדיין לא בדקתי את זה, אבל אם כן ותוף אחד חם יותר - מה הלאה?

ophir
14-01-07, 00:25
אכן רק שני קפיצים גדולים ובארה"ב אתה יכול להשיג קפיצים כאלו ואפילו די בזול ולשפץ בעצמך. אם כבר צריך להחליף את ה- side gear או הקלאץ' עצמו זה כבר מתחיל להיות יקר יותר.

לגבי הלוקרייט/נו-סליפ וכו'. אני יכול להגיד לך שבשיטוטי בפורומים האמריקאים נוכחתי שרבים מהם לא מוצאים טעם בהשקעה בדטרויט למטרות נהיגה חובבנית ומרוצים מאוד מהנעילות "הקטנות".
אני חושב שגם בארץ הדעה דומה.

דרור ברלי
14-01-07, 08:47
טוב.
חזרתי עכשיו מנסיעה ובדקתי. התוף בצד ימין הרבה יותר חם מזה שבצד שמאל. מה זה אומר? הבלמים האחוריים אגב, חדשים. שופצו לפני הטסט האחרון (לפני חודש בדיוק) והסופה נוסעת מעולה ועוצרת טוב יחסית.

מוני אורבך
14-01-07, 08:57
כנראה אחד מהם סגור יותר מהשני.
סביר מאוד שזה מנגנון הכוונון האוטומטי של הברקס.
התלכלך או התמלא בבוץ (שיחקות בבוץ לאחרונה (-: )
פתח נקה סדר, ותראה האם נעלם הרעש.

נמרוד
14-01-07, 09:09
היא בולמת מצויין דרור, עד כדי כך שהיא מחזיקה את אחד הגלגלים כל הזמן קצת בלום שיהיה...

מוני לא בוץ ולא בטיח, דרור כתב שלפני חודש שיפוץ - לא צריך להיות שרלוק הולמס. עוד דוגמא בשידור חי לפאק-אפ של בעל מקצוע. ואם היית לקוח טיפוסי וטיפש דרור, היית חוזר לאותו מוסך עכשיו, מתאר לו כמו שאתה מתאר לנו בעייה בנעילה, הוא היה עושה סיבוב, מסכים איתך, והיית אוכל עכשיו את כל השטוזה.

איציק - 4X6ZH
14-01-07, 09:15
תשחרר לחלוטין את מנגנון כיוון הבלמים של הסרן המרעיש
תנתק את כבל הפעלת בלם היד
תבדוק שכל גלגל באמת חופשי
ואז תעשה נסיעת מבחן נוספת .
הבלמים יכולים לשגע את הנעילה במיוחדת כשהם מתחממים ואז הם יוצאים מכיוון ( אחד ביחס לשני )
איציק

ophir
14-01-07, 09:50
אסף... התרשמתי עמוקות :)

מאיר רוטברג
14-01-07, 10:32
היא בולמת מצויין דרור, עד כדי כך שהיא מחזיקה את אחד הגלגלים כל הזמן קצת בלום שיהיה...

מוני לא בוץ ולא בטיח, דרור כתב שלפני חודש שיפוץ - לא צריך להיות שרלוק הולמס. עוד דוגמא בשידור חי לפאק-אפ של בעל מקצוע. ואם היית לקוח טיפוסי וטיפש דרור, היית חוזר לאותו מוסך עכשיו, מתאר לו כמו שאתה מתאר לנו בעייה בנעילה, הוא היה עושה סיבוב, מסכים איתך, והיית אוכל עכשיו את כל השטוזה.

מילים בסלע

במיוחד עכשיו בשלב השיפוץ אני נוכח כל פעם מחדש ברמת ה"חאפריות" של המוסכים

דרור ברלי
14-01-07, 10:52
היא לא בולמת מצוין. אין דבר כזה בסופה.

זאבי
14-01-07, 19:53
לדרור היי,
בשבוע שעבר הורדתי דרמים וגיליתי כבל כיוון אוטומטי קרוע.
מומלץ להוריד דרמים ולבדוק ובהזדמנות לנקות וכמובן לשייף קלות עם ניר לטש.

לפני כל החלטה אחרת, יש לודא שהבלמים בשני הצדדים תקינים.
בלימה חלקית של צד אחד מפעילה את הנעילה גם בתוואי ישר וזה יכול להיות גורם לתקתוקים.

בנוסף לאמור לעיל, אני ממליץ על "אחזקת שבר" לדטרויט שידוע כמנגנון קשוח ועמיד.
לדעתי כדאי לפתוח מכסה, להחליף שמן ולהוסיף תוסף שבמקרה שלי הועיל ביותר.
בסופה שלי ה"דטרויט" תפקד בסדר בתמיסת שמן ובוץ שהתגלתה כאשר קניתי את הרכב וביצעתי טיפול ראשון.

במידה ותחליט להחליף, הנעילה של POWER TRAX מהווה חלופה הגיונית מנסיוני ברכב הקודם.

בהצלחה,

asafk
14-01-07, 20:13
שורה תחתונה, דרור- סדר את מנגנון הכיוון האוטומטי של הבלמים. הרבה מכונאים מחליטים שהוא מיותר, תבדוק עם הד"ר שהוא לא ביטל לך אותו בטעות בצד אחד או בשניהם, כחלק מה"שיפוץ". תבדוק גם שהרפידות לא מותקנות הפוך- יש להן כיוון והתקנה הפוכה של רפידה (קל לטעות) תגרום לעתים לתופעה שיש אצלך.

אסף.

דרור ברלי
14-01-07, 22:14
הבלמים שופצו (חריטת דראמים + החלפת רפידות) וממש לא במרכאות, ממש לפני הטסט לפני כחודש - ועל ידי מכונאי שמאוד אמין עלי ושמיד אחר כך גם העביר את הסופה טסט לפי הספר ולא בקומבינות.
מנגנון הכוונון האוטומטי קיים ותקין ופועל כסדרו.
מחר אנחנו מורידים את הדראם כדי לראות מה קורה שם.

asafk
14-01-07, 22:17
זה בסדר דרור, אתה לא צריך להיעלב בשמו של הד"ר...
ספר לנו מה מצאתם.

אסף.

דרור ברלי
15-01-07, 09:17
אתם ממש לא בעניינים כנראה - הד"ר סגר את המוסך כבר לפני יותר משנתיים, מכר אבטיחים, אח"כ תפוזים, ועכשיו יש לו שם פיצוצייה...

דרור ברלי
15-01-07, 18:47
טוב.
עדכון.

היום הורדנו גלגלים ודראמים. הכל במצב תקין כחדש, כולל מנגנון הכוונון האוטומטי - במקומו ועובד.
האמת? זה היה כל כך צפוי...(למה? כי המכונאי שעשה את הבלמים זה רפי, אז למי שהיו ספקות לגבי איכות העבודה, יכול להירגע. באמת שלא כל המוסכים חאפרים).

בכל מקרה - שחררנו טיפונת בצד ימין, ועכשיו אין הבדל בחום בין הדראמים...

הרעש מהנעילה - נשאר כמקודם...

בקיצור - אלה בטח לא הבלמים. כנראה שגם לדטרויט-לוקר אין אורך חיים בלתי מוגבל.

-->