PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב שדה. מה אומר החוק לגבי חגורת בטיחות

KAMINB
13-01-07, 22:49
כמו בכול שבת יצאתי אני ועוד חבר ליטיול שטח. אז כרגיל יורד מהבית עים שני כוסות קפה
מנעים. הגייפ מיתחמם ייאלה לתחנת הדלק הקרובה.
על המזל שלי בפניה הראישונה ימינה שני נידות מישטרה וחמישה שוטרים
שחכתי שנינו לא חגורים ברכב .עצור בצד {זכה בטוטו} רשיונות
רשיון נהג , רשיון רכב בבקשה.
תורי להגיב רק שים לב בבקשה זה רכב שדה שנת 84 וזהו פה סימתי את דברי
השוטר נברר. ניגש לניידת וקורא בקשר מוקד. יש לי נהג ונוסע ללא חגורת בטיחות
המוקד מעבר לקו מה הבעיה. {אני ברכב ומאזין בשקט .אכלתי 500 ש"ח}
השוטר יש ברשיון סעיף ובו רשום רכב שדה. מה אומר החוק
המוקד: איזה רכב
השוטר: סוזוקי יפן
המוקד: בקריזה איזה דגם
השוטר: לא יודע רשום וי 40 אס
המוקד: מה זה איזה רכב זה
השוטר: גייפ קטן
המוקד: לא יודע לא מופיע לי שום דבר תחליט לבד
טוב או חוזר אלי בבקשה רשיונות, כול עוד אתה נוסע על הכביש תחגור חגורת בטיחות
אתה חופשי להמשיך
פה אני בדילמה . רגע מה קרה ויתר לי אפילו אזהרה לא קיבלתי
מה אומר החוק ?

1. השוטר נחמד
2. אני היתי נחמד ודיברתי יפה
3. הם לא מכירים את הסעיף מה הגדרה לגבי רכב שדה

מישהו יכול לעדכן אותי

י

זאביק
13-01-07, 22:55
3. הם לא מכירים את הסעיף מה הגדרה לגבי רכב שדה

זה מה שקרה, ומזלך שהיות והמוקד היה לא החלטי, השוטר החליט לא להסתבך.
שוטרים לא אוהבים דברים לא מוגדרים, כי אז אתה גורר אותם לבית משפט, והם נראים לא טוב אם אתה יוצא זכאי.

מצד שני,
ברשיון שלך כתוב רכב פרטי שדה פתוח.
וזה אומר שכל תקנות רכב פרטי חלות עלייך, כלומר, אתה חייב לנסוע עם חגורה.

(ובינינו, לא יותר בטוח עם חגורה על הכביש :?: )

מוני אורבך
14-01-07, 08:05
עזוב אותך מכן או לא חוק.

מאוד מאוד מסוכן לנסוע בלי חגורה !!!
תאונה הקטנה ביותר, ואתה תמצא את עצמך עם הראש בשמשה.
תחגור חגורת בטיחות בכול מצב.

דני פלדמן
22-01-07, 21:57
אתם יודעים אולי מה התקנות לחגורה מאחור - הבחור שקניתי ממנו לפני 6 חודשים את הסמוראי טען כי הוא הרכיב חגורות מאחור האם זה אומר שהרכב היה בלי חגורות כלומר לא אמור להיות חובה על חגירה מאחור ?

3Beni aroh
23-01-07, 01:34
החגירה בסמוראי זה באמת עניין בלי תשובה..
כבר היו על זה הרבה נושאים..
ולא הגיעו להחלטה ממשת אף פעם..
בקשר לחגירה.. תחגרוץץ עוד חצי שניה של הקלקת החגורה יכולים לחסוף ממכם קודם כול חיים.. ואחרי זה.. הרבה כסף..
שמרו על עצמכם.. לא על החוק..
אני אישית גם כשאני נוהג בשטח אני עם חגורה.. גם מרגיש בטוח יותר.. וגם יש הרבה מצבים שהג'יפ נהדף.. או שמשהו לא ממש הלך כמו שתכננת.. אז החגורה מונעת ממך טלטולים מיותרים.. ויכולה קם למנוע מהראש שלך לפגוש את השמשה... כי בשטח אי אפשר לדעת למה לצפות..

תשמרו על עצמכם..

אלעד ל.
23-01-07, 15:10
שני דברים :
הראשון - לפני חצי שנה לערך עצר אותי גם כן שוטר לבדיקת רשיונות רגילה לחלוטין . הייתי חגור. השוטר בדק ולאחר שמצא שהכל תקין נתן לי "טיפ" חינוכי של שוטר טוב. (ברוב טיפשותו המייצגת את רוב משטרת ישראל ): "אתה יודע שאתה לא חייב לחגור חגורת בטיחות - כתוב לך ברישיון רכב שדה סגור " ... לא יודע כמה הוא צודק לגבי החוק - מה שבטוח שדבר כזה שמגיע משוטר שאמור למנוע / להפחית את נזקי תאונות הדרכים מוכיח עם מי אנחנו מתעסקים ..

הדבר השני - לא לשים חגורה זו שטות ממדרגה ראשונה - בכביש ובשטח.
בכביש - לא צריך להסביר, ובשטח - אחרי שרואים התהפכות ראשונה של מישהו אחר - במורד גבעה או סתם מאיבוד שליטה על שביל ישר , מבינים את המשמעות לבד.
חוצמזה , מעבר לנזק שאתה גורם לעצמך אתה יכול בקלות לעוף על מישהו אחר ברכב ולהרוג אותו .

שימו חגורות - בחייכם ..

נמרוד - מערד
23-01-07, 17:34
שלום לכולם.
יש תקנה חדשה שיצאה לפני פחות משנה שאומרת שכול רכבי השדה משנת 72 ,משאיות ואוטובוסים
משנת 92 חייבים לחגור חגורות בטיחות.
נמרוד

3Beni aroh
24-01-07, 00:23
שלום לכולם.
יש תקנה חדשה שיצאה לפני פחות משנה שאומרת שכול רכבי השדה משנת 72 ,משאיות ואוטובוסים
משנת 92 חייבים לחגור חגורות בטיחות.
נמרוד

גם מאחורה..?

נמרוד - מערד
24-01-07, 13:38
כן.
גם מאחור.
נמרוד.

ibinder
30-01-07, 02:19
לשון החוק..............
כלומר אין שום הנחות לרכב "שדה"...

83ב. חובת חגירה חגורת בטיחות
תיקון ק"ת 6125, ק"ת 6315, ק"ת 6344, ק"ת 6398; ק"ת 6470, 2006.
(א) לא ינהג אדם ולא יסע ברכב מן הסוגים האמורים בתקנה 364א או בכל רכב שבו מותקנות חגורות בטיחות אלא אם כן הנוהג והנוסעים בו חגורים בחגורת בטיחות או רתומים במושב בטיחות או במושב מגביה כאמור בתקנה 83א, לפי הענין.
(ב) הוראות תקנת משנה (א) יחולו על הנוסעים ברכב כמספר החגורות המותקנות בו.
(ג) על אף האמור בתקנה זו, מונית ואוטובוס שניתן לגביו רישיון סיור כהגדרתו בתקנה 386, שהותקן בהם במקום הנראה לעין הנוסעים, שלט המציין את חובת הנוסעים לחגור חגורת בטיחות, רשאי הנוהג בהם להסיעם גם אם הם אינם חגורים.

83ג. פטור מחגורת בטיחות
תיקון: ק"ת 6041 התש"ס, ק"ת 6085 התשס"א, ק"ת 6125 התשס"א; ק"ת 6470, 2006.
הוראות תקנה 83ב לא יחולו על -
(1) עובד בשירות הבטחון הכללי שיש לו אישור בכתב מאת ראש שירות הבטחון הכללי או שוטר הנוהג ברכב של משטרת ישראל ואשר המפקח הכללי של המשטרה אישר, בכתב, כי הוא רכב מבצעי ועל כל נוסע בו;
(1א) חייל הנוהג ברכב צבאי בנסיעה לצורך ביצוע משימה מבצעית וכל נוסע ברכב זה; בפסקה זו -
"נסיעה מבצעית" - נסיעה לצורך ביצוע משימה שאושרה בכתב בידי קצין מוסמך כמשימה מבצעית;
"קצין מוסמך" - קצין שהוסמך בפקודות הצבא כהגדרתן בסעיף 1 לחוק השיפוט הצבאי, התשט"ו – 1955, לאשר משימה מבצעית.
(2) הנוהג והנוסע ברכב שרשות הרשוי פטרה מהחובה להתקין בו חגורות בטיחות.
(3) אדם שרשות הרישוי פטרה אותו, בכתב, מן החובה לחגור חגורת בטיחות על סמך אישור אחד מאלה:
(א) מהרופא המוסמך כהגדרתו בתקנה 193(ב), כי אינו מסוגל מטעמים רפואיים לחגור חגורת בטיחות;
(ב) מרופאו, כי הוא פגוע בגפיו העליונות והמלצת הרופא היא לפטור אותו מלחגור חגורת בטיחות;
(ג) כי מלאו לו ארבע עשרה שנים ומשקל גופו אינו עולה על 35 ק"ג וגובהו אינו עולה על 150 ס"מ.
(4) בוטל
(5) הנוהג במונית בדרך עירונית כשיש בה נוסעים וכן הנוסעים במונית בדרך עירונית במושב האחורי;
(6) הנוהג ברכב בשעת נסיעה לאחור.
(7) מורה מוסמך כהגדרתו בתקנה 170, בזמן נהיגה בדרך, בידי אדם הלומד נהיגה, באוטובוס או ברכב מסחרי שמשקלו הכולל המותר עולה על 3,500 ק"ג, ובוחן נהיגה בעת שהוא עורך את השלב המעשי של בחינת נהיגה ברכב כאמור.

364א. נקודות עיגון וחגורות בטיחות
תיקון: ק"ת 6315, 2004;
ק"ת 6470, 2006. תחילה: ביום ח' באלול התשס"ו (1 בספטמבר 2006) ואולם, לגבי כלי רכב ששנת ייצורם 1994 או לפני כן, ביום י"ח באלול התשס"ז (1 בספטמבר 2007).
(א) לא יירשם רכב כמפורט בטבלה שלהלן אלא אם כן מותקנות בה נקודות עיגון שהותקנו בו בתהליך הייצור וחגורות בטיחות מן הסוג האמור בחלק ג' לתוספת השניה הכל כמפורט בטבלה שלהלן:

הטבלה מצורפת כתמונה.......

(ב) על אף האמור בתקנת משנה (א),ברכב מסחרי אחוד, באוטובוס זעיר, במונית וברכב סיור הבנויים על מרכב של רכב מסחרי אחוד, ששנת ייצורם 1994 ולאחריה, יכול שנקודות העיגון למושבים האחוריים יותקנו, באישור מעבדה מוסמכת, שלא בתהליך הייצור.
(ג) חגורות הבטיחות תהיינה, בכל עת, במצב תקין וראוי לשימוש.
(ד) ברכב כאמור בתקנת משנה (א) ששנת ייצורו 1984 או לאחריה יותקנו במושבים הקדמיים חגורות בטיחות נצמדות מהסוג האמור בחלק ג' בתוספת השניה.
(ה) התירה רשות הרישוי לנוהג ברכב להסיע לצדו יותר מאדם אחד, על פי תקנה 82, או ברכב המסיע יותר משני נוסעים במושב האחורי, יותקנו ברכב חגורות מתניים מהסוג האמור בתוספת השניה, לכל נוסע נוסף.

jako
30-01-07, 21:30
שני דברים :
הראשון - לפני חצי שנה לערך עצר אותי גם כן שוטר לבדיקת רשיונות רגילה לחלוטין . הייתי חגור. השוטר בדק ולאחר שמצא שהכל תקין נתן לי "טיפ" חינוכי של שוטר טוב. (ברוב טיפשותו המייצגת את רוב משטרת ישראל ): "אתה יודע שאתה לא חייב לחגור חגורת בטיחות - כתוב לך ברישיון רכב שדה סגור " ... לא יודע כמה הוא צודק לגבי החוק - מה שבטוח שדבר כזה שמגיע משוטר שאמור למנוע / להפחית את נזקי תאונות הדרכים מוכיח עם מי אנחנו מתעסקים ..

הדבר השני - לא לשים חגורה זו שטות ממדרגה ראשונה - בכביש ובשטח.
בכביש - לא צריך להסביר, ובשטח - אחרי שרואים התהפכות ראשונה של מישהו אחר - במורד גבעה או סתם מאיבוד שליטה על שביל ישר , מבינים את המשמעות לבד.
חוצמזה , מעבר לנזק שאתה גורם לעצמך אתה יכול בקלות לעוף על מישהו אחר ברכב ולהרוג אותו .

שימו חגורות - בחייכם ..

אני מכיר כמה שוטרים לא טיפשים, נחמדים ואפילו יותר חכמים ממך... אני לא שוטר ולא סנגור השוטרים אבל כמו שאתה מכבד את עצמך את הטבע והחוק תן כבוד לאלה שאוכפים אותו.

אלון_ק
30-01-07, 23:02
אם למישהו יש עוד מידע רלוונטי לדיון, הוא מוזמן להוסיף אותו. אם לא, חלאס.

-->