PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לבולמים - סופה

זאבי
14-01-07, 19:04
זהו, הגיע הזמן להחליף בולמים.
אשמח לשמוע המלצות לגבי בולמים חלופיים ל"גבריאל" המקורי מבלי ל"השתגע".
השאלות החשובות:
1. האם ה"כיוון" של הבולמים חשוב ?
2. האם בולמים עם גאז מהווים יתרון ?
3. האם החלופה של הורדת עלים והתקנת בולמים עם קפיץ סלילי שווה את ההשקעה?

אשמח כמובן לשמוע קצת נתונים על מחירי בולמים.
במדידה ראשונית מדובר בבולם עם מהלך כ- 9" עם סגירה 340 מ"מ.

זאבי
15-01-07, 19:14
מה קורה ?
איפה החברים שהתנסו בנושא ומוכים לנדב אינפורמציה.

גיתאי נוה
16-01-07, 01:25
אני החלפתי, בהמלצת גיל מקפיצי הרטוב (וגם המתלם ממליץ) לרביעיית מונרו סֶנסָטרַק גז + סליל. הבולמים היו ארוכים מהנדרש בכ-2 ס"מ ולכן טיפה 'פתחו' את העלים כך, שהסלילים סופגים חלק מההלם הראשוני של הזעזוע.

אין מה לומר, התוצאה משמעותית ביותר - מגרזן אכזרי הסופה שלי הפכה לאחת הסופות היותר נוחות שאי פעם נסעתי עליהן; אמנם הקפיצות נשארו כשהיו, אבל הרכב 'עיגל' אותן הרבה במקום מכות חדות וקצרות.
ואגב, אין צורך לשנות את סט העלים.
המחירים כיום צריכים לנוע בסביבות ה-500-600 ש"ח לבולם יחיד או משהו כזה. שווה בהחלט את התמורה.

קח בחשבון שאם תצטרך לעשות מתישהו עבודה יסודית גם בקפיצים, אז רצוי ביותר לחשוב קדימה גם לגבי הבולמים. למשל, אני לאחר כשנה החלפתי את כל הקפיצים הזקנים לחדשים ארוכים יותר ב-3 ס"מ מהמקוריים, כך שקיבלתי גם מהלך מתלה מכובד יותר. העקב אכילס הוא שמלפנים הסתבר שאני זקוק לבולמים ארוכים יותר בעקבות השינוי, אבל בשל ההשקעה אינני נוגע שם כרגע.

גיתי

דרור ברלי
16-01-07, 12:40
מנסיון של כמעט שנה על המונרו:
היתרון בבולמי מונרו עם סליל הוא שהם מפצים על שקיעת קפיצת העלים. הסליל פשוט מרים את הג'יפ למעלה. הם גם משפרים באורח ניכר את הנוחות. בג'יפ שנוסע הרבה על כביש ועמוס במשקל, זה פתרון מצוין. מהסיבות הללו הבולמים האלה מומלצים מאוד לטנדרים.
הבעיה הגדולה - הם מגבילים את מהלך המתלה. אצלי זה ממש בלט ובינתיים הורדתי אותם.

בשורה התחתונה - אני לא יודע למה אתה מתכוןן ב"להשתגע", אבל כנראה שאין חלופה לבולמים איכותיים באמת, ולא - אני ממש לא מתכוון לפרוקומפ, רנצ'ו ודומיהם. אלה בולמים באיכות בינונית מינוס, לא יותר, ואל תלך שולל אחרי גרמושקות צבעוניות!!!
בולם איכותי=יקר, ואין מה לעשות.

גיתאי נוה
16-01-07, 14:24
מנסיון של כמעט שנה על המונרו:
היתרון בבולמי מונרו עם סליל הוא שהם מפצים על שקיעת קפיצת העלים. הסליל פשוט מרים את הג'יפ למעלה. הם גם משפרים באורח ניכר את הנוחות. בג'יפ שנוסע הרבה על כביש ועמוס במשקל, זה פתרון מצוין. מהסיבות הללו הבולמים האלה מומלצים מאוד לטנדרים.
הבעיה הגדולה - הם מגבילים את מהלך המתלה. אצלי זה ממש בלט ובינתיים הורדתי אותם.

המעניין שאצלי קרה בדיוק ההיפך - מצד אחד הבולמים לא תרמו לבלימת שקיעת העלים, ומצד שני אם מרכיבים בולמים באורך המתאים מקבלים מהלך מכובד מאד. אני מניח שהנקודה נעוצה במידות וקשיות הבולמים.

גיתי

דרור ברלי
18-01-07, 01:03
"מהלך מכובד" זה דבר יחסי. זה גם תלוי כמה מהלך היה אצלך קודם.
אצלי היה מהלך הרבה יותר ממכובד. אפילו גדול מאוד. אבל בולמי הפרוקומפ נגמרו והלכו בדרך כל זבל היישר אל מקומם הראוי - הפח, והיה צריך להחליף. בנוסף - הקפיצים האחוריים שקעו קצת.
הבולם+סליל של מונרו הרים את זנב הג'יפ וקיבלתי פוזה יפה, נסיעה "מהודקת" ונוחה, וגם פגיעה אנושה במהלך. זה המצב.

ערן המסוקס
18-01-07, 01:54
דרור.. אם אתה מדבר על מהלך מתלה אחורי בג'יפ שלך, האם אתה בדקת היטב שמהלך הסגירה והפתיחה המקסימלי של הבולמים תואם את מהלך המתלים שלך?
אני מקווה שהתשובה לשאלה היא "כן". במיקרה כזה, המצב היחידי שיכול להגביל הוא, שהסליל על הבולם מתנגד עד כדי כך שהוא מונע סגירה של המתלה למרות משקל כל האוטו עליו.

אם מדובר על המתלה הקדמי, אז זה נשמע הגיוני יותר..

זאבי
18-01-07, 13:41
אפרופו מונרו+קפיץ.
הבנתי שעם הוספת בולם עם קפיץ ניתן להוריד עלה/עלים וכך ל"רכך" את המתלה.

לגבי הגבלת פתיחה - האם קפיץ הסליל נעול בשתי קצוות הבולם או הוא מאפשר פעילות סייל "דרופ-קיט" ?
מה דעת המשיבים לענין בלם שמן-שמן או שמן גאז ומה חשיבות הכיוון אם בכלל?

בתודה.

-->