PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על שמורת מעון

ophir
15-01-07, 12:57
אני מתכנן לעלות מהר חצרון בשביל הכחול (11155) עד לשביל האדום של שמורת מעון (11154) ואז לנוע דרום מערב לכוון הר עמשא.
יש בכך בעייה בטחונית כלשהי?

נמרוד
15-01-07, 13:30
אין בעייה. יש שם בדואים, זה הכל.

אל תנעל על שבילים מסומנים באזור הזה ;-) יש שם דברים יפים לכל הכיוונים, גם דרומית לשביל הירוק בשטחי האש של תל-ערד.

yossivarman
15-01-07, 13:42
רק אל תנסה לעבור דרך הישוב מעון - ביום שבת
ראה מיקרה
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10847&page=1&highlight=%E7%E5%E5%FA+%EE%F2%E5%EF

PW
15-01-07, 14:35
יקירי:
חוץ מבדואים יש שם בעיקר כפריים מיטא - שזה אומר כפריים פלשתינאים. היטאים הגישו בג"ץ נגד צה"ל שהכריז על השטח כשטח אש בטענה שבשלוש מאות השנים האחרונות הם ניצלו מקצת מהמערות במדרון הדרומי של רכס מעון למגורים ולשהייה קרוב לשטחי המרעה בהר. בג"ץ "הקפיא מצב" ולכן שטח האש איננו פעיל עד קו הדרך המסומנת בסמ"ש אדום. דרומה ממנה זהו שטח אש פעיל מאד, של בט"ר הנח"ל. זהירות באמצע השבוע. חוץ מהיטאים ומהסכסוך הזה, יש שם מידי פעם סכסוכי קרקעות וזכויות מרעה בין חוות הבודדים, הרועים היהודים והרועים הפלשתינאים. מדי פעם גם נרצח מי מהניצים בדרך זו או אחרת. (האחרון היה יאיר הר סיני). בקיצור: אזור יפהפה ומטורף. סע חמוש.

ophir
15-01-07, 16:41
OK.
תודה.
קראתי את השרשור שעסק בטיול גמדים במערב הפרוע ומפגש עם אנשי ההתנחלויות הנחמדים :)
היה משעשע מאוד אם כי אני מניח שבאותו זמן זה היה יותר מלחיץ.

yoav
15-01-07, 20:55
OK.תודה.קראתי את השרשור שעסק בטיול גמדים במערב הפרוע ומפגש עם אנשי ההתנחלויות הנחמדים היה משעשע מאוד אם כי אני מניח שבאותו זמן זה היה יותר מלחיץ. אופיר-משעשע זה לא.אם אתה מתקרב למעון או חושב לעבור בתחום המקום הזה קח בחשבון:
א. אל תצפה לישועה מהמשטרה באיזור הזה-
ב. אולי זה נראה משעשע בדיעבד- היה מאוד לא משעשע אז לחפש דרך בדמדומים בתוך כפר פלשתיני או כשהיישוב המעוני החל מתקומם עלינו שם. (ולהזכירך- רק תעינו בדרך- ובכוונה כתבתי תעינו ב "ת" - כי במפות הטיולים הסמ"ש עובר ליד מעון ואילו במציאות הוא עובר בתוך היישוב. קיבלנו אז מסר ברור של "אחורה פנה או סורוקה פנה").
ג. שים לב להצעה של נמרוד- יש שם יופי של דברים לראות באיזור שלא מתקרבים למעון.

*** אנא בלי הערות פוליטיות לא רלוונטיות - בתודה, המערכת***

PW
15-01-07, 22:24
יקירי:

ב. תלמד לנווט, תלמד היטב את האזור בו אתה מטייל ואם תטעה - תבוא בטענות אל עצמך. גם במרכז הארץ לא תכנס בכוונה באמצע השבת עם רכב ליישוב דתי.
ג. אני מסכים לכל מילה.

לילה טוב.
(גם אני מצטער - אני [בניגוד אליך] הכרתי אישית את יאיר בר סיני הי"ד).

ההערות נערכו בהתאם להודעה המקורית שנערכה - המערכת

-->