PDA

צפייה בגרסה מלאה : שברולט סילברדו או פורד F 350

יגאל __
15-01-07, 23:28
שלום חברים.

אבקש לקבל חוות דעת בקשר לרכישת אחד מהרכבים הנ"ל

הבדל המחירים הוא 21 אלף ש"ח לטובת הסילברדו

asafk
15-01-07, 23:43
חוץ מההבדל במחיר, ומגודלו של הארגז, אין שום סיבה טובה להעדיף את הסילברדו.
מבחן שטח לסילברדו תוכל לקרוא כאן (http://www.jeepolog.com/324.html) , ולמרות שהמבחן אינו השוואתי, יש לי די הרבה שעות על סיפון של F350, והמסקנה שלי חד משמעית- לסילברדו יש יחידת הנעה נפלאה, לא פחות. לסילברדו יש המון מקום בארגז- משהו כמו מ"ר שלם יותר מאשר בפורד (ולא שבפורד חסר מקום או משהו). בזה נגמרים הדברים הטובים שיש לסילברדו על פני הפורד, שהוא פשוט רכב הרבה יותר מוצלח, בגודל קצת יותר נורמלי, ועם יכולות שטח שאין ולא יהיו לסילברדו.

אסף.

איש הצפון
16-01-07, 00:47
שלום.

מזה כחודש אני בעליו של סילברדו.

אין לי עדיין דעה על המתחרה (למעט תמיהה על שהיבואן סירב להעמידו להשוואה עם הסילברדו).

מעט תובנות לגבי הסילברדו:

צריכת דלק ממוצעת - 1 ל 6 (נסיעות שיגרתיות באזור הררי בו אני מתגורר). 1 ל 7.5 (נסיעות רגועות למרכז הארץ וחזרה). 1 ל 5 (כשאני מכביד את הרגל על הדוושה בעליות ארוכות)

נוחות נסיעה - אחרי הרכבת ארגזים של "רכסים" ומילויים בציוד (סה"כ כ 250 ק"ג) הנסיעה רכה ונעימה (אין להשוותה לאיפון שהיה לי). הרכב שקט מאד.

נסיעה בשטח - בשלב זה, רק בשבילי הגולן, (עם מיגונים של אספיר - 2500 ש"ח + מע"מ) - סבירה בהחלט (אם כי המיגונים כבר חטפו לא מעט זבנגים). אין כמובן מה להשוות לג'יפים קצרים במטר וחצי.
(ואגב האורך, למיטב ידיעתי ההבדל בינו לבין הפורד מסתכם בכ 25 ס"מ בלבד.

לגבי תאוצה וסחיבה - חבל"ז.

איבזור - ברמת מכונית מנהלים מפנקת.

תקלות - פגם בצמיגים (בליטות ושקעים מהצד - הובטח כי הם יוחלפו ע"י היבואן). מושב נהג חרק במהלך הנסיעה (תוקן ללא ויכוחים וכעת הוא תקין). בוצע (יזום כשטופל המושב ונבדקו הצמיגים) תיכנות מחדש של מחשבי הגיר והמנוע (לטענתם גירסה חדשה, חסכונית וטובה יותר של תוכנה).

בסך הכל - עד כה, אני שבע רצון.

מבדיקה עם חבר שנוהג בפורד (איש צבא קבע) עולה כי הרכב נחשב לאמין ואהוב מאד אך צורך המון דלק (כ 1 ל 4).

יגאל __
16-01-07, 00:48
אסף
תודה על תגובתך

הבעיה שלי עם הF350 היא שבגירסה המגיעה לארץ הגימור הפנימי והחיצוני באיכות ירודה מאוד

הפלסטיקה הפנימית , החזית ,הפנסים ,עוד ועוד

מה דעתך ?

והאם אפשר ליבא ביבוא אישי F 350 ברמת גימור טובה יותר במשקל מעל 4500 ק"ג

דרור ברלי
16-01-07, 00:48
מבחן השוואתי לבהמות נערך בשבוע שעבר ותוכל לקרוא אותו בגליון הקרוב (תחילת פברואר) של "הגה בשטח".

דרור ברלי
16-01-07, 00:53
אין שום בעיה עם איכות החומרים וההרכבה בפורד. הוא פשוט מרגיש כמו משאית: הכל אפרורי, המושבים מרופדים בבד מחוספס, על הריצפה יש שטיח מגומי, בידוד הרעשים פחות טוב וכו'. האבזור דומה מאוד, אבל התחושה מאוד פשוטה וספרטנית ביחס לסילברדו המפואר.

יגאל __
16-01-07, 01:18
דרור ואיש הצפון תודה.

מעוניין לקבל פרטים מבעלים של F 350 מידע על צריכת דלק

מאיר רוטברג
16-01-07, 09:52
יגאל ,הסר דאגה מגימור הפנים ,

דוד מאיר דואג להביא מארהב את הקבינה הכי מפוארת שיש ואם תרצה לקפוץ על העגלה(המשלוח) בכייף

נמרוד
16-01-07, 09:58
קשה לקלוט עד כמה הסילברדו ארוך. הנה בהשוואה לג'יפ בפרופורציות רגילות:
http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/test_silverado_2007/chevrolet_silverado_truck_2007_01.jpg

ועוד השוואה מספרית מקבלים עכשיו כשאסף כותב על המשאיות של דקאר (http://www.jeepolog.com/dakar_2007.html) (זה המחלה שלו...). למשאיות המרוץ של הדקאר יש מרחק סרנים לא הרבה יותר גדול מאשר לסילברדו, אבל בעוד שלסילברדו יש גלגלים בקוטר 32 אינץ', למשאיות שטח אמיתיות יש גלגלים של 48 אינץ'! היחס בין גודל הגלגלים למרחק הסרנים הוא בעצם זוית הבטן, ולסילברדו יש זוית בטן גרועה יותר מאשר לכל מכונית נוסעים שתחשבו עליה, וזה משהו שצריך לחיות איתו בשטחף וקשה.

לגבי הקבינה - של הסילברדו מעוצבת יותר, אבל לדעתי של הפורד מרווחת ושימושית יותר. לא בחחנו כאן את הפורד באופן רשמי עדיין, אבל לא ממש צריך, כל מי שעושה מילואים בשנים האחרונות מכיר את הF350 היטב, ואוהב אותה - זה רכב שטח אמיתי ורכב עבודה נוח. הרס"פ שלי היה מתחתן עם הפורד אם לא היה מת מפחד מאשתו הקווקזית.

יגאל __
16-01-07, 10:13
יגאל ,הסר דאגה מגימור הפנים ,

דוד מאיר דואג להביא מארהב את הקבינה הכי מפוארת שיש ואם תרצה לקפוץ על העגלה(המשלוח) בכייף

דוד מאיר ?

מאיר רוטברג
16-01-07, 18:28
תשאל את אנשי הסילברדו איך הרכב שלהם הגיע למשקל הגואל 4502 ק"ג,וגם תשאל אם הרכב הזה ,כן בדיוק כזה יש בארה"ב,סטנדרט מהמדף ,סבורני כי תגלה הפתעות ,

כמדומני הם שתלו סרן אחר וארגז אחר להגיע למשקל מעל 4.5 טון,
מצד שני אולי אני טועה

OFF-RoaD
16-01-07, 20:38
מאיר הכל תקין?

אשמח אם תכתוב את התגובה האחרונה שלך שוב (בעברית הפעם אם אפשר :p ), כדי שגם אידיוטים כמוני יוכלו להבין אותה :wink:

asafk
16-01-07, 22:43
מאיר רומז בעדינות שUMI עשו קומבינה כדי לעבור ב2 ק"ג את המשקל שמזכה את הלקוח בכל ההטבות. זה לא מדוייק, כי יש מליון גרסאות למשאיות הללו, וUMI היו צריכים לבחור גרסה לא בדיוק סטנדרטית, אבל קיימת.

לגבי הגימור- אתה קונה משאית, תתמודד עם הגימור ה"לא מפואר". ולא שחסר משהו בקבינה של הפורד- מערכת קול מצויינת, מזגן מצויין, מושבים נוחים מאוד (ומרווחים יותר מהמושבים בסילברדו שבאופן מדהים למדי מרגיש צפוף במושבים הקדמיים).... אז אין ריפודי עור ופנסים שמדליקים את עצמם. ביג דיל.

אסף.

איש הצפון
16-01-07, 23:37
מושבים נוחים מאוד (ומרווחים יותר מהמושבים בסילברדו שבאופן מדהים למדי מרגיש צפוף במושבים הקדמיים.

אסף.

אסף ידידי

הסילברדו הוא הרכב היחיד בו נהגתי בחיי (ונהגתי בלא מעט כלים בארץ ובחו"ל), מבלי לקחת את המושב הקדמי עד הסוף אחורנית. גם מרווח הראש - תקרה (ששומר על מצב הצבירה של המח בקפיצות שטח) יותר מסביר.

כשאני רוכש רכב, הבדיקה הראשונית שאני עושה היא הסעת מושב הנהג לאחור ואח"כ, נסיון להתיישב על הספסל האחורי - מאחוריו.

ובקיצור
אני הקטן (192 ס"מ, 140 ק"ג), מודיע לך בהכנעה שהסילברדו מרווח מאד!
(אם כי אני מודה שהמושב המרכזי בין הכורסאות הקדמיות לא מיועד לגבר גדל גוף)

asafk
16-01-07, 23:42
במימד האורך- בהחלט, אין בעיה. מימד הרוחב מעט בעייתי. ואני לא מדבר על כיסא הנהג. תו ביקור קצר במושב הימני...

ובאמת - אני שמח לשמוע שאתה מרוצה מהקנייה שלך. זה לא שהסילברדו הוא פח זבל והפורד אלוהי... החיים הם עניין של פשרות, ולדעתי החבילה הטובה יותר הוא דווקא לא הסילברדו. אם רק היה אפשר להרכיב את יחידת ההנעה הנפלאה של הסילברדו בתוך הפורד... אוף.

אסף.

איש הצפון
17-01-07, 00:13
האם ניתן לשפר את ביצועי השטח של הסילברדו?

(ולהישאר באחריות)

asafk
17-01-07, 01:04
לדעתי הצנועה, אי אפשר לעשות מרכב עם בסיס הגלגלים האררררררררוך הזה, במיוחד עם המתלה הקדמי המסכן שיש לו- רכב שטח אמיתי. אני בטוח שמי שקונה כזה רכב לא מצפה ממנו להיות ג'יפ. את מה שהוא יודע לעשות הוא עושה לא רע, אבל לא צריך לפתח ציפיות לא ריאליות. זווית הבטן מגוחכת, והפתרון צריך להיות גם קיצור בסיס הגלגלים וגם הגדלת הצמיגים, מה שדורש הגבהה, שאי אפשר לעשות בצורה סבירה למתלה הקדמי של הסילברדו. מצד שני, אפשר לצאת לשטח עם סמוראי בארגז, להחנות את המשאית בכניסה לשטח ולהמשיך עם הג'יפון משם... :roll: :roll: :wink:

אסף.

-->