PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שאלות לגבי מצמד בסופה

עמרי2
16-01-07, 10:10
מאז שקניתי את הרכב המצמד היה יותר קשה מבסופות אחרות. התעלמתי-כי הוא מפריד ועושה את העבודה.

בשבוע האחרון התחילה תופעה חדשה. קרה לי כבר 3 פעמים שהגיר פתאום נתקע (למשל בעמידה ברמזור), ולא ניתן להכניס לאף הילוך. 2-3 פמפומים על הקלאץ' ואני יכול להכניס הילוך בקלות.

בדקתי נוזל מצמד-לא חסר (משמע אין נזילות)...

להערכתי פשוט הגיע זמנו של המצמד שלי וצריך להחליף (או אולי משאבות?).
במידה וקונים את כל החלקים (ואכן האבחנה שלי נכונה):\

1. כמה זה מסובך להחליף את המצמד לבד?
2. איך מורידים גיר בלי ג'ק גירים?

3.יש לי אפשרות להעמיד את הרכב בחניה סגורה ובלי הפרעות של העיר-הבעיה היא שזה בשדרות.
יש מישהו מהאזור שבמידת הצורך יוכל לקפוץ ולזרוק טיפ אחרי שאני אתחיל בפרוייקט?

תודה, עמרי

מוני אורבך
16-01-07, 10:43
יכול להיות גם המערכת ההידראולית של הקלץ.
נשמע הרבה יותר הגיוני לפי הסיפטומים.
בדוק שאין נזילות, וכול עובד חלק, אולי יש אוויר במערכת, ואולי אחד המשאבות (או שניהן) בעיתית.

איציק - 4X6ZH
16-01-07, 11:53
נשמע כמו אויר במערכת
איציק

עמרי2
16-01-07, 18:25
יכול להיות גם המערכת ההידראולית של הקלץ.
נשמע הרבה יותר הגיוני לפי הסיפטומים.
בדוק שאין נזילות, וכול עובד חלק, אולי יש אוויר במערכת, ואולי אחד המשאבות (או שניהן) בעיתית.

לא חסר נוזל. ולכן אני מניח שאין נזילות...

איך יכול להיכנס אויר למערכת סגורה?

התופעה של גיר נתקע היא חדשה.

מוני-רשמת כאן הרבה "אולי" -איך אני בודק את הדברים?

עוד פרט, אני לא יודע מהו אורך החיים המקובל של מצמד בסופה. אבל הרכב עם 330K.

האם יכול להיות שהדוושה קשה יותר בגלל אויר במערכת? אם כן למה עד עכשיו הגיר לא נתקע?

עמרי

איציק - 4X6ZH
16-01-07, 18:38
האמת אין לי כבר סבלנות לתשובות של בעלי השאלה המקורית
לך ותנקז אויר מהמערכת :!:
לא יעבוד לא יהיה בסדר תמשיך לשאול
סתם לפתח דיון .... אין לי סבלנות
איציק

מוני סופה
16-01-07, 19:23
נקז אוויר, זה קל ומהיר.
לא יעבוד, חסום את הצינור הגמיש במערכת (עם גבקה מרופדת).
אי אפשר להוריד את הדוושה - משאבה עליונה תקינה.
בדוק שהתחתונה זזה למלוא אורכה - כן - כנראה בעיה בקלץ.

זאבי
18-01-07, 14:00
סליחה על האיחור.
אתה כנראה סובל מנזילה פנימית באחת המשאבות (עליונה ו/או תחתונה) דהיינו הרינגים מגומי של הבוכנית דולפים מצד החץ לצד ה"אין-לחץ".

החלפת משאבה ב-330K ק"מ זה הישג אולימפי וסביר להניח שהמשאבה הוחלפה כמה פעמים בעבר.
הסיבה העיקרית לליקוי משאבה עליונה - חופש בציר הדוושה ולכן תוודא שאין חופש (נידנוד).

בנוסף אני מקווה שהמשאבה התחתונה אצלך אינה פנימית (מודל 92-93) ואז גם החלפת משאבה תחתונה אינה טרגדיה.

עמרי2
04-02-07, 09:15
עדכון,
ניקזתי אויר מייד אחרי שהצעתם.
על מנת לבטל סימני שאלה מיותרים זה בוצע כך:
חבר ישב ברכב ופימפם 7-8 לחיצות על המצמד.
אני מתחת לרכב, אחרי כל פמפום כזה פותח את בורג האלן שיושב על המשאבה התחתונה.
יוצא שפריץ ומייד סוגר את הבורג.
ככה בערך שמונה פעמים.

מאז אני חושב שהמצב השתפר קצת, אבל עדיין התופעה חוזרת מדיי פעם וההילוך (איזה שלא יהיה) נתקע, ואז עוד פמפום על המצמד מאפשר להעביר הילוך.

מה גם, שהדוושה מפרידה מאוד נמוך (כמעט על הרצפה-ויש לה מהלך ארוך..) וקשה לתפעל את העניין במצבים מסויימים.

אודה להתייחסותכם, עמרי

חנן-ג'יפולוג
04-02-07, 10:19
המשאבה העליונה התפגרה.

עמרי2
21-02-07, 14:44
חנן האם יש אפשרות לחדירת אויר למערכת?
שמתי לב שעל מכסה משאבה עליונה של סופה יש איזה משקולת גומי. אצלי אין. יש רק מכסה ללא משקולת.

האם זה יכול לגרום לחדירת אויר למערכת?

עמרי

חנן-ג'יפולוג
21-02-07, 17:28
עקרונית, תתכן חדירת אוויר למערכת שתגרום לדוושה ספוגית ולצורך לפמפם את הדוושה, אבל במקרה כזה, לעניות דעתי, גם היתה מתפתחת נזילה דרך אותו מקום שממנו חודר אוויר.

עמרי2
21-02-07, 17:33
עקרונית, תתכן חדירת אוויר למערכת שתגרום לדוושה ספוגית ולצורך לפמפם את הדוושה, אבל במקרה כזה, לעניות דעתי, גם היתה מתפתחת נזילה דרך אותו מקום שממנו חודר אוויר.

אני לא חושב שמהמיקום המדובר הייתה מתפתחת נזילה...זה המקום הכי גבוה במערכת. מכסה מילוי..
זה לא חור בצינור...

חנן-ג'יפולוג
21-02-07, 21:38
ממכסה המילוי, למיטב הבנתי, לא יכול להיכנס אוויר למערכת. בכל מקרה מעל שכבת נוזל הבלם יש שכבת אוויר.

עמרי2
22-02-07, 07:24
ממכסה המילוי, למיטב הבנתי, לא יכול להיכנס אוויר למערכת. בכל מקרה מעל שכבת נוזל הבלם יש שכבת אוויר.

אם כך אז מה תפקיד המצוף שקיים אצל אחרים במכסה ולא קיים אצלי? הוא לא אמור לשמור את המערכת תחת לחץ מסוים?

אם המערכת אינה תחת הלחץ הנדרש נאלץ לפמפם על מנת לבנות את הלחץ...

יש לי נטייה להסכים איתך, כי מצוף אין כבר הרבה זמן (לא זכור לי שהיה בכל אופן). והתופעה לעומת זאת יחסית חדשה..

עמרי

חנן-ג'יפולוג
22-02-07, 18:00
אתה לא מפמפם כדי לבנות לחץ, אלא הלחיצה היחידה שלך מתורגמת מיידית לתנועה של הבוכנה התחתונה, ואין שום צורך בקיום לחץ כשהמצמד לא לחוץ. אני לא מכיר את המצוף שאתה מדבר עליו.

idanw
22-02-07, 18:54
אם אני מבין נכון.. אתה מדבר על המצוף שתפקידו להתריע בלוח שעונים על חוסר בנוזל...

יובל48
22-02-07, 19:01
אני חושב שעומרי מתכוון לאטם הגומי הגמיש שסוגר
את החלל שקיים בין המכסה לנוזל המצמד(לא יודע אם יש לזה משמעות)
מכיוון שאין חוסר בנוזל,אני נוטה להסכים אם
זאבי,דהיינו חוסר שמירת לחץ נוזל באחת המשאבות.

gmb
22-02-07, 19:37
עמרי
הייתה לי בסופה גם כן הבעיה ממש כשקניתי אותה
זה התחיל מפעם ב... ותוך שבוע-שבועיים זה החמיר עד שממש הקלאץ' לא הפריד...

פירקתי משאבה תחתונה וגיליתי רטיבות... ממש כך, רטיבות קלה עם טיפה או שתיים מחוץ לבוכנה עצמה...
קניתי חדשה (אם אני לא טועה 350-400 שקל) והרכבתי... בלי לנקז אוויר בלי כלום, איך שהרכבתי פימפמתי כמה פעמים ומאז עבד מצוין עד לרגע המר.... (הגניבה כמובן...)

רמי

חנן-ג'יפולוג
22-02-07, 21:34
עידן, מצוף כזה קיים בד"כ במיכל הנוזל של הבלם, בגלל הרגישות הבטיחותית של המכלול הזה. עוד לא יצא לי לראות מצוף כנ"ל על מיכל של מצמד.

עמרי2
23-02-07, 02:15
עידן, מצוף כזה קיים בד"כ במיכל הנוזל של הבלם, בגלל הרגישות הבטיחותית של המכלול הזה. עוד לא יצא לי לראות מצוף כנ"ל על מיכל של מצמד.

טוב, נחליף שבוע הבא אני מקווה-ונדווח לחמ"ל...

כדי להחליף כבר את שתיהן? אם לא איך יודעים מי הבעייתית?

כרגיל-תודה לכולם!

חנן-ג'יפולוג
23-02-07, 08:43
כשהתחתונה לא תקינה היא נוזלת, ונעלם לך נוזל מהמיכל.

עמרי2
13-03-07, 20:17
החלפתי משאבה עליונה אך לא יצא לי מאז (שבועיים) לנסוע מספיק בג'יפ...

כרגע נראה שהבעיה נפתרה...

אעדכן אחרי הטיול הבא...

עמרי

-->