PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בתיכנון מסלול טיול

נתי
03-02-03, 23:17
צריך עזרה לתיכנון מסלול בנחל הבשור וחולות חלוצה ליומיים..
סיום של המסלול כמה שיותר דרומה...(צריך לחזור לאילת).
בתודה מראש
נתי :wink:

נמרוד
04-02-03, 10:36
מזכרון - אין לי מפות מולי כרגע.
התחלה בבוקר בגן לאומי חורבות חלוצה, יושב על מפגש נחל הבשור ונחל אטדים (עם זכרוני אינו מטעה אותי), סמוך מאד לכביש צומת משאבי שדה - צאלים. החורבות פרוסות על פני שטח רחב, יש שרידים בולטים של תחנת משטרה תורכית, כפר בדואי נטוש, ושל ערים עתיקות הרבה יותר... משם עם אפיק נחל הבשור (ציר פעמונית הידוע) במעלה הנחל, דרומה. הנחל חותך את כביש משאבי-שדה-ניצנה, ואחריו מתפתל עד התחברות לנחל בוקר, באזור סכר הרועה. עוד לפני זה מומלץ לקפוץ לחורבות שבטה - אחת הערים הנבטיות המרשימות ביותר. משבטה, או מסכר הרועה, יש נסיעה מנהלתית ארוכה דרך שטחי אש ושבילים פחות מעניינים לבאר חפיר, צפונית להר חמרן. מבאר חפיר תראה שיש שביל ברור במפה שעולה עד לפסגת הר חמרן - זה זה. נוף מעולה ושביל אתגרי, עם עליות וירידות ושיפועי צד... ממשיכים אחרי פסגת הר חמרן עם השביל שיורד דרומה ומזרחה, לערוץ נחל חורשה. מכאן הדרך די ברורה בערוץ הנחל, עד התחברות עם נחל אלות - שהוא כבר שביל מסומן בכחול ושמורת טבע מקסימה, איתו עד בורות לוץ והכביש.
חניון לילה - אחרי שיורדים מהר חמרן, יש את השביל שמחבר לנחל חורשה - לצידו יש מקום יפה, עם עץ דקל וצמחייה גם בקיץ ומשטח עם שרידי מדורות... לא חניון מוכרז אבל אחלה חניון. במידה והזמנים יותר לחוצים, אז חניון הלילה בבאר חפיר לפני הר חמרן. באר חפיר = בעצם מחצבה ישנה שהפכה לאתר "סקאדים" לאימוני חיל האויר - כלומר שטח ישר ונקי ואפשר למצוא אפילו מחסה גדול מגשם מתחת למטרות.

Alon
04-02-03, 11:49
נמרוד
לשלוח מישהוא שאתה לא מכיר להר חמרן נראה לי קצת חסר אחריות.
מישהוא שאין לך מושג מה יכולות הנהיגה שלו ואיזה רכבים משתתפים.
לדעתי הר חמרן לא למטייל המזדמן.
זאת לפחות דעתי.
אלון

Alon
04-02-03, 12:00
תקרא בעצמך
http://www.jeeptrip.com/page.asp?div=Albums&id=483
אלון

נמרוד
04-02-03, 12:16
אלון - דעתך לגיטימית. דעתי אחרת...
אני לא "שולח" אף אחד לשום מקום, ואני לא צריך (ולא יכול) להכיר אינטימית כל גולש באינטרנט. נשאלה שאלה, עניתי עליה בצורה הכי עניינית שיש - מתחילים בחלוצה, יומיים טיול, כיוון דרום. הר חמרן, נחל אלות ונחל חורשה יוצרים מסלול מהאהובים עלי, אז למה לא להמליץ?
אני נוהג לענות לשאלה בתשובה, כמיטב יכולתי. לא בערמת שאלות (כנהוג בפורומים אחרים).
ולא להתבלבל - אין כאן חוסר אחריות, כי אין שום אחריות הדדית, כלשהי, בין הגולשים בעולם הוירטואלי. אנחנו מספקים מידע אחד לשני, והאחריות על המעשים שמבוססים אולי על המידע הנ"ל, היא אישית של האדם המבצע. וזה נכון לאתר הזה במיוחד, לאו דווקא בהקשר של מסלולי טיול אלא של כל מיני שינויים ושיפורים ברכב - אני אחראי אך ורק לג'יפ שלי, וזה שאני משתף אותך במידע שצברתי בעמל רב, לא מחייב אותי לשום דבר. הגולש אחראי לברירת המוץ מהתבן.

Alon
04-02-03, 12:41
נמרוד
אני ורבים אחרים מחזיקים מהידיעות שלכם כאן באתר שלך של חנן ושל שאר האחראים.
התחלתם לבנות משהוא רציני ומכובד.
אל תהרסו אותו על ידי המלצה לטיול יפה ככל שיהיה ללא האזהרות המתאימות הקורא התמים שיקרא את מה שהמלצת יחשוב OK המליץ נמרוד (סיכמנו שהוא נחשב בר סמכא) יהיה בסדר ניסע.
תזהיר לפחות.
KEEP UP THE GOOD WORK
אלון

נתי
04-02-03, 22:21
הלו אתם מדברים עלי???

אנו קבוצה מאורגנת מזה זמן רב (4 שנים).
וניסיון לא חסר..
אבל.. לימדו אותי שלא בושה לבקש קצת עצה מאנשים שמבינים באזורים שלא ביקרתי בהם.
בקשר להר חמרן .. כבר הינו שם.
אז תודה מראש
נתי

Alon
05-02-03, 09:56
אם כבר הייתם זה הופך אותי לאידיוט שהתנפל על נמרוד.
מצד שני (הגנים הפולניים חייבים להגיד את המילה האחרונה) יכולתם להיות חבורה של גיפונים ללא הילוך כח.
נסיעה טובה.
סליחה לנמרוד.
אלון

-->