PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע קר

Anonymous
18-12-03, 01:21
מה הנזק שנגרם למנוע אם בבוקר אני מניע ומיד מתחיל ליסוע
ואם צריך לחכות אז כמה זמן, לאיזה טמפ' או לחץ שמן?

t_uri
18-12-03, 01:49
שלום מיכאל.

בעיקרון, דווקא אחד הדברים שלא בריאים למנוע הוא לעבוד כלל ללא עומס. לצורך העניין, חימום מנוע קר ע"י העלאת הסל"ד שוב ושוב (ווווון...ווווון) זה אחד הדברים השוחקים ביותר שיש. מה שאני עושה זה מניע את המנוע, מחכה מספר שנית (אתה יכול לזמזם בינתיים את BORN TO BE WILD) ומתחיל ליסוע רגוע. עד שהמנוע יתחמם ויגיע וטמפרטורת עבודה אני ממליץ לשים דגש על נהיגה רגועה. אחר"כ, כמובן כרגיל.

אורי טל.

רונן וסרמן
18-12-03, 10:42
אינני חולק על אורי המלומד אך ישנה תיאוריה הפוכה -שבסל"ד גבוה השימון יותר יעיל מן הסתם
ולכן הוווום וווום דווקא תורם (צמיגות השמן 10/40 בטמפ' של מינוס 10 מעלות -צל' מספיק יעילה)

חנן א.
18-12-03, 11:31
אני מניע את הרכב בסרק, נותן לו לעבוד חמש שניות בסרק לאחר שנורת לחץ השמן כבתה ומתחיל בנסיעה עדינה.
עד היום, ברכבים הפרטיים שלי, עם 300000 ק"מ עד לטיפול במנוע עם רכב אחד, ו210000 ק"מ כשהמנוע עוד לא התחיל אפילו לצרוך שמן בין טיפולים ברכב הנוכחי, עושה רושם שזו שיטה סבירה.

t_uri
18-12-03, 14:02
בסל"ד גבוהה ומנוע קר השחיקה גבוהה מאד. מנוע שמסתובב מהר יותר (וום) נשחק יותר לא רק בצילינדרים אלא גם במיסבים למיניהם. במנוע קר, שניות ספורות לאחר ההתנעה, אין בעיית שימון בכלל (מבחינת המצאות השמן במקומות הנכונים) אלא יש בעיה אחרת. גם לשמן יש טמפרטורת עבודה שתוכננה בהתאמה לטמפ' העבודה של המנוע. כל עוד הוא לא שם, הוא יעיל פחות. אישית, אני ממליץ לא לחמם את המנוע אלא, כמו שכתבתי וחנן כתב, לחכות מפר שניות ולדרך.

לפעמים, כשיוצא לי לא להתניע את הג'יפ שבוע או יותר, אני מנתק את החוט של הקויל ונותן סטרטר עד שמופיע לחץ בשעון. זה מבטיח לי שמן בכל המעברים במנוע ובמילא הקרבורטור ריק מדלק וצריך להתמלא מחדש. אחרי זה התנעה כרגיל ונסיעה לשלום.

אורי טל.

ניר ל
18-12-03, 14:08
רק אני מחמם את המנוע עם ברנר לפני התנעת הבוקר ?
וואלה אתם אמיצים ! להתניע מנוע קפוא ללא הפשרה ...

-->