PDA

צפייה בגרסה מלאה : כלי עבודה שאלות

or65
18-01-07, 18:38
אני מתכנן להביא עוד כמה כלי עבודה ויש לי כמה שאלות

כעיקרון מה שהכי דחוף לי זה משחזת זווית ומקדחה

עכשיו בדקתי קצת וקיבלתי הצעת מחיר טובה ל משחזת זווית hyundai ב 170 עם כמה דיסקים ועוד אביזרים

ולגבי מקדחה אני חושב לקנות מערכת מולטיטול אלקטרונית של wolf דבר שנראה מאוד נחמד ובמחיר טוב

עכשיו לפני כמה זמן ראיתי פרסות של ace של ערכה של כלי עבודה של החברה work bull ( בחיים לא שמעתי עליה אני מעריך שזה משהו סיני )

ב 360 שקל
שכולל מקדחה , מלטשה , משחזת זווית , ומשור אנכי .

השאלה שלי היא על מה כדאי ללכת על הסט או על השני כלים של חברות טובות שהכי דחופים לי כרגע

ומה אתם אומרים על מערכת מולטיטול למישהו היה ניסיון איתה ?

ובכללי האם המחירים שראיתי הם כדאים לקנייה ( אני מדבר על המשחזת זווית ומערכת מולטיטול )

ועוד משהו אולי מישהו יכול להמליץ לי דווקא על משהו אחר במחירים כאלה ( או שאלה פשוט מחירים ללא תחרות )

אור ;)

idanw
18-01-07, 19:03
עד כמה שאני יודע.. WOLF ויונדאי הם כלים סיניים! משמע... לא ממש רב פעמיים...
אם אתה לא מתכנן לעבוד איתם הרבה אז אין בעיה.. הם יחיו כמה שנים..
אבל אם הם יעבדו קשה.. קנה כלי איכותי!
אם הם מיועדים לעבוד על הרכב.. המקדחה של WOLF תתפגר לך אחרי כמה קידוחי ברזל!

עידן

אמנון
18-01-07, 20:57
יונדאי (קוריאה) - מוציאים כלים ממוצעים. לא איכות, אבל הם לא נשברים ונהרסים מהר. איכות הרכבה גרועה.
וולף - ליין כלים גרוע מניסיון אישי. נכנס בקטגוריה הסינית - לא הייתי נוגע.
וורק בול - אחד היצרנים שצריך להצית את המפעל שלו. לא הייתי נוגע גם עם מקל לייזר (http://www.entertainmentearth.com/images/AUTOIMAGES/HS85476.jpg).
מקדחה אחת שקיבלנו בקניה באייס - התקלקלה באמצע הקידוח (ללא עומס) הראשון. אחרי חמש דקות - בפח.

זול מתחיל ב-ז'.
הניסיון הכולל מלמד אותנו לא לקנות כלים ממוצעים בזול, אם השימוש שלנו בהם הוא לטווח ארוך ואנו מצפים שיעבדו קשה וטוב.
עוד טיפ - תמצא חנות אספקה טכנית ליד הבית, יש בכל מקום, כזו שיכירו אותך בה, לאט לאט תקבל מחירים טובים, אם אתה יודע לדבר נכון.
לרובנו יש כזו.

or65
18-01-07, 21:39
גם לי יש חנות שמכירים אותי בה אני קונה ממנו דברים כבר כמה שנים הבעיה הרצינית איתו שכלים עבודה כאלה המחירים פשוט בשמיים אומנם של חברות טובות אבל מה לעשות יקר בשבילי

על שני הכלים שחשבתי לקנות ( הWORKBULL ירד מהפרק אני לא קונה כלי ליומיים )
יש אחריות לשנתיים

מכיוון שכמה אנשים אומרים לא לגעת ב WOLF ושני הדברים שהכי דחופים לי כרגע זה מקדחה ומשחזת זווית אז חשבתי ללכת על המשזחת זווית של HYUNDAI
ויש לי עוד אפשרות למקדחה
1 מקדחה 620W ב 120 שקל גם של HYUNDAI
2 סט מקדחה של TORNDO 630W ב 150

מה אתם אומרים על מה ללכת

עירא
18-01-07, 21:46
קניתי פעם משחזת זווית יונדאי, אחרי שהקודמת מתה לאחר 5 שנים והייתי באמצע העבודה
בניסיון לחתוך פח בעובי 3מ"מ לאורך 20 ס"מ היא מתה.
(זה היה הפעם הראשונה והאחרונה שהיא עבדה)
עדיף להשקיע את הקסף הנוסף ולקנות כלי שכיף לעבוד איתו. (מקיטה / בוש והסביבה הזאת)
מה שזול עולה ביוקר
עירא

or65
18-01-07, 21:59
נשמע לי קצת דפוק שכלי ידפק אחרי דקה של עבודה אני קוויתי שיחזיק שנתיים שלוש ככה
וכמו שכבר אמרתי יש לכלים אחריות לשנתיים אז גם אם יש לך אחריות לא כדאי

אמנון
18-01-07, 22:26
יש לבלק אנד דקר (חברה באיכות טובה אבל עדיין לא כמו בוש\מאקיטה\היטצ'י) ליין של דיסקים 4.5" בזול סביב 250 - 300 שקל שעומד בהתעללות קשה אצלי כבר זמן של 5 שנים ועדיין כמו חדש.

מילה לגבי המקדחה - המקדחה העיקרית שלי היא AEG שקניתי לפני 6 שנים, 570 וואט, ואני די בטוח שאין עוד מקדחה שהתעללו בה כמו שאני התעללתי בזו, דקים שלמים של ברגי עץ 12 ס"מ, קידוחי ברזל במקדחים רגילים וגם מקדחי כוס (לא רק בפח, ברזל של 6 מ"מ גם הולך (http://www.jeepolog.com/with.php?pic=jeep_tube_fenders/DSCN6332.JPG),קידוחי צינורות (http://www.jeepolog.com/with.php?pic=jeep_tube_fenders/DSCN6395.JPG)), הגיעה לחום שכבר לא יכולתי להחזיק אותה ביד (התעללתי בה, נו.) היא עדיין עובדת כמו גדולה, והיא נקנתה ב200 שקל.

lizard
18-01-07, 22:30
מאיפה אתה? יש לי חנות שאני קונה ממנה המון בבגין מול בית כלל. יש לו שם זבל סיני ויש לו שם כלים טובים. אם אתה רוצה, אפשר להפגש שם ולנסות להוציא ממנו מחיר.

רק לידע כללי, משחזת זווית הכוונה לדיסק 4.5 אינץ'? אם כן, תקנה כלי מחברה אמינה. אני כבר הצלחתי לשרוף 3-4 כאלה ועוד כלים יקרים וחזקים. בזמן האחרון, אחרי שהתחלתי לרחם עליהם ולא לעבוד באינטנסיביות, התופעה שיש לי היא שהפין שנועל את מנגנון הדיסק לשם פתיחה וסגירה, נשחק לי. אז אני צריך להשתמש במפתחות פתוחים. באסה ומסרבל את העבודה.

בקשר למקדחה, קניתי מקדחה של יונדאי לפני שנים, היא החזיקה לא רע עד שהתעלתי בה והיא שבקה חיים לפני כמה חודשים. אולי הלכו רק הפחמים, לא טרחתי לבדוק כל כך.

כשאתה קונה דיסק, אל תתפתה לדילים של דיסק+אבנים. בדר"כ האבנים האלה באיכות כל כך ירודה שהם פשוט מתפרקות תוך כדי עבודה - מסוכן מאוד.

or65
18-01-07, 22:42
אני מראשון לציון

משחזה אולי אני יביא באמת של BLACK A DECKER

אני יכול להביא כזאת 900W ב 215 שקל , בלי אביזרים .
ומקדחה אני ילך על HYUNDAI

or65
18-01-07, 22:43
מאיפה אתה? יש לי חנות שאני קונה ממנה המון בבגין מול בית כלל. יש לו שם זבל סיני ויש לו שם כלים טובים. אם אתה רוצה, אפשר להפגש שם ולנסות להוציא ממנו מחיר.

רק לידע כללי, משחזת זווית הכוונה לדיסק 4.5 אינץ'? אם כן, תקנה כלי מחברה אמינה. אני כבר הצלחתי לשרוף 3-4 כאלה ועוד כלים יקרים וחזקים. בזמן האחרון, אחרי שהתחלתי לרחם עליהם ולא לעבוד באינטנסיביות, התופעה שיש לי היא שהפין שנועל את מנגנון הדיסק לשם פתיחה וסגירה, נשחק לי. אז אני צריך להשתמש במפתחות פתוחים. באסה ומסרבל את העבודה.

בקשר למקדחה, קניתי מקדחה של יונדאי לפני שנים, היא החזיקה לא רע עד שהתעלתי בה והיא שבקה חיים לפני כמה חודשים. אולי הלכו רק הפחמים, לא טרחתי לבדוק כל כך.

כשאתה קונה דיסק, אל תתפתה לדילים של דיסק+אבנים. בדר"כ האבנים האלה באיכות כל כך ירודה שהם פשוט מתפרקות תוך כדי עבודה - מסוכן מאוד.

כן הכוונה לדיסק 4.5

lizard
18-01-07, 22:56
בלאק אנד דקר של 900W ב215? חדשה או משומשת? כי למשומשת זה יקר. אני קניתי משחזת 1000W של דוולט ב100 שקל, משומשת, ואחרי שהיא נהרסה החליפו לי אותה חינם למשחזת 900W אחרת.

יש בלאק אנד דקר 700W חדשות במחיר הזה לדעתי.

or65
18-01-07, 22:58
ברור שחדשה עם שנתיים אחריות
זה עדיין יקר?

or65
18-01-07, 23:00
עוד שאלה כמה עולה כול דיסק ?

lizard
18-01-07, 23:08
למה הכוונה באביזרים?
בדר"כ דיסק חיתוך דק עולה בסביבות ה5 שקל, דיסק עבה בסביבות ה8 שקל. פלאפ שיוף עולה בסביבות ה10 שקל. אני מאמין שאם תקנה קנייה גדולה אז יורידו לך את המחיר.

kd2
19-01-07, 07:43
DEWALT לדעתי נכנסת בקטגוריה של בוש ומקיטה.
לי ולעוד המון יש ניסיון מעולה איתם.
יש לי דיסק 4.5 שלהם שעובד לתקופות קצרות אבל כל פעם אני קורע לו את האמא.
אף פעם לא מתחמם, אף פעם לא עשה בעיות.
חלק מהסוד הוא לא לסתום להם את פתחי האויר של המנועים , אבל הרבה פעמים הם איפה שאנחנו רוצים לשים את היד או שכפפות ארוכות מסתירות אותם.

or65
19-01-07, 08:00
DEWALT לדעתי נכנסת בקטגוריה של בוש ומקיטה.
לי ולעוד המון יש ניסיון מעולה איתם.
יש לי דיסק 4.5 שלהם שעובד לתקופות קצרות אבל כל פעם אני קורע לו את האמא.
אף פעם לא מתחמם, אף פעם לא עשה בעיות.
חלק מהסוד הוא לא לסתום להם את פתחי האויר של המנועים , אבל הרבה פעמים הם איפה שאנחנו רוצים לשים את היד או שכפפות ארוכות מסתירות אותם.

ומה המחיר של דיסק כזה ?

אבו שפם
19-01-07, 09:13
בוקר טוב,
הרי כל מה שיכתבו לך כאן... אתה בסופו של יום תקנה את מה שנראה לך ...אבא שלי לימד אותי מזמן... שהזול הוא היקר....והיקר הוא הזול....

לא יודע איזה עבודות אתה מתכוון לבצע...אבל עצה קטנה לי אליך...

לגבי האחריות של הרשתות הגדולות כמו אייס וכו'...

לפני כמה שנים חיפשתי מכשיר למאלות...זהו מכשיר שמצבע חיתוך בעץ במידה מיוחדת ...
מכשיר כזה עולה בסביבות 2000 פלוס שקל...

באחד הפרסומים של רשת גדולה ראיתי ....מכישר למאלות במחיר פיצוץ של 250 שקל....אחרי שעה המכשיר אצלי בבית.. 4 חורים...והמכשיר של יונדאי לא עובד יותר... אני בדיוק כמוך ...יש אחריות של XX חודשים חוזר באותו יום לרשת הגדולה... יש לי בעיה במכשיר שקניתי היום...

אדון אין שום בעיה ...נחליף לך אותו לחדש אחר...אני מרוצה מהשרות....חוזר הביתה להמשיך את העבודה... הפעם חור אחד והמכשיר הפסיק לעבוד... בקיצור הסיפור הזה חוזר על עצמו עוד פעמיים... עד שהמנהל אמר לי...תשמע אני שולח את המכשיר ליבואן ויחליף לך אותו או שיתקן לך אותו...

מאז עברו בערך שנה... אני מליון טלפונים...ונאדה.... בסוף לקחתי זיכוי בכסף...

הלכתי לשזר בחיפה וקניתי מתאם לדיסק 4.5" שעושה בדיוק את העבודה שאני צריך בעלות של 750 שקל... עובד כמו תותח עד היום וזה כבר כמה שנים....

העצבים...הנסיעות....הזמן....פשוט לא שווים את זה...אבל זו רק דעתי האישית בלבד..

אני אישית משתמש ביצרנים כמו : מקיטה, בוש, AEG, מטאבו, SKILL, דה וואלט, בכלי עבודה לא מתפשר...

עכשיו תחליט אתה מה טוב לך ומה שווה לך לקנות...

בהצלחה

kd2
19-01-07, 09:23
היום?
לא יודע מה מחירו...
אני מאמין ש250 שקל.

אני לא רואה אותו הרבה למכירה - צריך לחפש טוב.

kd2
19-01-07, 09:28
אם אני זוכר נכון אז במדריך של חנן לכלי עבודה כתוב שמישהו אמרשלא מומלץ לקנות את הדיסקים הזולים בגלל חיי מיסבים קצרים.
מישהו נתקל אישית בתופעה?

אצלי בDEWALT יש חופש כאשר אני מזיז את הדיסק קדימה אחורה כלומר במערכת ההנעה( כמה בדיוק אני לא יודע להגיד, אבל כל מי שינסה ירגיש חופש .
זה תמיד היה אצלי...
גם כשמדליקים אותו מרגישים את הקליק שהוא תוצאה של החופש הזה, אבל במשך העבודה הכל בסדר.
נורמלי?

אבו שפם
19-01-07, 10:39
אני כרגע בחנות לכלי עבודה

דיסק 4.5" של מקיטה = 380 + מע"מ
מקדחה מקיטה = 420 + מע"מ

צביקה 0507522920

בחנות

or65
19-01-07, 11:09
טוב תודה לכולם על התגובות
אבו שפם אתה צודק במה שאמרתה שבסופו של דבר אני יקנה ויעשה את השיקולים שלי פשוט רציתי להתיעייץ

אני עכשיו יוצא לקנות ונראה כבר עם איזה כלים של איזה חברות אני יחזור כעיקרון אחרי התגובות נראה לי שאני ילך על ה בלק דקר

טוב נעדכן מה קניתי בעוד שעתיים ככה

ושוב תודה רבה לכולם

עודד זנטון
21-01-07, 15:48
החופש עליו אתה מדבר הוא טיבעי (אצלי בדיסק 9" בוש הוא קיים מהקניה ליפני 11 שנים ועובד יופי)
חברים.
כלים קונים רק הכי טוב.
כך לפחות אני נוהג.
רק בעיה קטנה, זה ממכר...

kd2
21-01-07, 19:48
תודה עודד.
כך חשבתי.

רק בעיה קטנה, זה ממכר...
אוווו אוווו כמה ממכר.
אני תמיד בא לקנות רק איזולירבנד...או רק דיסקים....או רק פלייר פטנט....
ויוצא עם כפול פריטים בלי לשים לב.

lizard
21-01-07, 22:38
אני חושב שהשיא שלי היה בל.כ. נכנסתי לקנות מיכל דלק משומש ב80 שקל ואחרי שהייתי באוטו אחרי קנייה של 1500 שקל, נזכרתי ששכחתי בכלל לקנות את המיכל. אז יצאתי מהאוטו ועל הדרך קניתי עוד כמה דברים ב200 שקל, כולל המיכל.

קשה אבל באמת שחייבים לעמוד בפיתויים אחרת אין לזה קץ. איישת אני מאוד מצטער שקניתי ציוד אציטילן. בזמנו זה נראה כרעיון טוב, היום אני כבר לא משתמש בזה והייתי מעדיף כבר לקנות פלאסמה משומשת או משהו כזה.

lizard
21-01-07, 22:39
אגב, כלי אחר שהתברר בדיעבד שהוא מאוד שימושי זה מסור חרב. אמנם התפעול שלו מסובך והסכינים יקרות אבל הוא חוסך המון עבודה עם דיסק והרבה יותר בטיחותי. מה גם שאם יודעים איך להשתמש בו הוא מאוד מדוייק.

kd2
22-01-07, 01:30
שימושי....אבל מאוד רועש.

כלי תענוג שמחליף את הדיסק 4.5 זה המקביל הפנאומטי שלו.
הוא הרבה יותר קל ויותר נוח לעבוד איתו.

lizard
22-01-07, 09:57
הדיסקים שלו קטנים יותר למיטב ידיעתי והוא חלש משמעותית לעומת הדיסק החשמלי. חלש משמעותית אומר שאם אתה לוחץ חזק אז יש סיכוי שתוכל לעצור את הדיסק. אבל זה בהחלט מכשיר שאשמח אם יהיה ב"ארסנל" שלי. נראה יעיל למקומות קטנים ובעיתיים שבהם דרוש דיוק מירבי.

kd2
22-01-07, 10:23
אני מדבר על פחחות ועבודה עם ברזלים דקים יחסית.
אתה חותך משהו יותר עבה מ3 מילימטר עובי דופן עם המשור חרב?

or65
22-01-07, 13:29
דרך הגב בסוף הבאתי דיסק ומקדחה כמתוכנן
דיסק סיני
ומקדחה של יונדאי

ופלא פלאים מהדיסק אני בנתיים מרוצה אבל המקדחה :-(

היום אני חוזר בשביל להחליף אותה

לגבי הדיבור פה לגבי משור חרב ביררתי גם על דבר כזה בהחלט שימושי (בקרוב )

שיהיה לכולם יום נפלא

אור

lizard
22-01-07, 23:13
משור חרב של דוולט עלה לי 1200 שקל. המכשיר הידני הכי יקר שקניתי למיטב זכרוני.

חתכתי איתו כבר שלדה של סיקס ופרופילים של 40X40X4 מ"מ. אם דואגים שהוא לא ירעד ויהיה צמוד למה שחותכים, זה כמו לחתוך חמאה עם סכין חם. בהחלט תענוג ופחות מסוכן. החסרון הוא שתנועה לא נכונה והולך להב שעולה בסביבות ה10-15 שקל.

אבו שפם
25-01-07, 21:13
משור חרב של דוולט עלה לי 1200 שקל. המכשיר הידני הכי יקר שקניתי למיטב זכרוני.

חתכתי איתו כבר שלדה של סיקס ופרופילים של 40X40X4 מ"מ. אם דואגים שהוא לא ירעד ויהיה צמוד למה שחותכים, זה כמו לחתוך חמאה עם סכין חם. בהחלט תענוג ופחות מסוכן. החסרון הוא שתנועה לא נכונה והולך להב שעולה בסביבות ה10-15 שקל.

אכן משור חרב הוא אחלה כלי... רק צריך לדעת להשתמש בו...וכמו שליזרד אמר...הוא חייב להיות צמוד לברזל אחרת יכולות להיות תאונות ממש לא נעימות... אצלי המשור חרב הוא של מקיטה...

אבל כלי מדוייק מאוד וחביב מאוד...

-->