PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיבוב מנוע רוחבי לעבודה באורך.

רכס חיים
19-12-03, 19:20
הפרויקט לתחילת הקיץ ,זה לפרק את המנוע בנזין מטרנספורטר ולהרכיב אותו בג'יפ הרוסי. הבעיה שהמנוע עכשו הינו קדמי ומורכב לרוחב בעוד המנוע שנדרש לג'יפ הוא מנוע לאורך. האם למישהו יש נסיון בהפיכה דומה של מנוע? לפני שאני יוצא להרפתקאה ללא שום נסיון הייתי מעדיף ללמוד משהו על הנושא. יתקבלו בברכה גם אתרים שיודעים איך עושים את זה.

רכס חיים
21-12-03, 17:06
הסבת המנוע מרוחבי לאורכי אמורה להתחיל בשינוי הציר שיוצא מהטלטל . עד אותה נקודה הכל זהה בשני המצבים. תאורטית לדעתי יש לבצע התאמה של הקלאצ' לציר החדש לאחרי הקלאצ' אין יותר שום התאמות { רק שכיוון הסיבוב זהה.}

נמרוד
21-12-03, 17:11
למה, חיים? מעבר לאתגר? מה כל כך טוב במנוע של הטרנספורטר? אתה בטוח ב100% נכנס כאן להסתבכויות נוספות.

אם כבר להחליף מנוע, האידיאל בה' הידיעה הוא מנוע ג'יפ 258, אם הוא רק נכנס לתא המנוע שלך מבחינת האורך.

רכס חיים
22-12-03, 16:16
הרעיון הוא לא להכניס מנוע חזק מדי והמנוע הזה נותן לי 20% יותר HP ו12% יותר מומנט. יש לו 5 צלינדרים והוא באותו נפח - כך שגם ברישוי הוא יסתדר אם מישהו יבדוק לעומק. כל זה ללא עלות כלל היות והוא בחצר ממתין. יש לו מעט קילומטרג' שנעשו אצלי והאמינות שלו מדהימה. מה עוד צריך הבנאדם? דרך אגב אם הסיבוב שלו בכיוון הנכון אז ההתאמה לגלגל התנופה לא מסובכת אבל להאוזינג לא בדקתי עדיין כי צריך קודם לפרק אותו. חוץ מזה מה אני אעשה בקיץ?

shmil
22-12-03, 16:24
סיבוב מרוחבי לאורכי לא עשיתי, אך אשמח לסייע בחשיבה, לאחר שהשבוע סיימתי התאמה אורכית של מנוע להאוזינג וגיר שאינם שלו, ואחרי הנעה לפני יומיים - אפשר גם לומר כבר שסיימתי בהצלחה..... :D :D :D

רכס חיים
29-12-03, 01:53
אזדקק לכל סיוע ,בינתיים אני מתכנן את פירוק המנוע ונופלים לי מסביב ים של חלקים שאני מתכנן להעביר לגרוטאה הרוסית. האם היית זקוק לפלטה מתאמת בין ההאזינג המקורי למנוע החדש? כנראה שאצטרך עיבוד בלייזר של הפלטה הזו ואני מנסה לעבוד על התכנון שלה. אודה על דעתך בנושא

shmil
29-12-03, 08:21
אכן בניתי פלטה מתאמת, שתכננתי אחרי אינספור מדידות.
אם אתה נמצא במפעל ביום שישי - אוכל לקפוץ לראות...

asafk
29-12-03, 12:16
הבעיה העיקרית- שהופכת את העסק ללא כדאי, לדעתי- היא שהמנוע מגיע כיחידה אחת עם ממסרן (TRANSAXLE- הנה למדנו מילה חדשה בעברית). כלומר- קשה מאד לעשות שימוש במנוע עם ממסרת אחרת מהמקורית. לא בלתי אפשרי- אבל הופך את העניין למסובך מאד.
חשבת על שימוש במנוע בוקסר של טרנספורטר ישן? יותר פשוט, יעלה לך פחות מלייצר מתאמים...

אסף.

רכס חיים
29-12-03, 17:49
המנוע הזה זמין ובהישג יד ואני מכיר את ביצועיו ואת ההיסטוריה שלו. בנוסף לכך התפוקה שלו מתאימה בדיוק לתכנון שלי והאמינות שלו מוחלטת.

-->