PDA

צפייה בגרסה מלאה : מלחמה בהרס מעיינות הרי ירושלים - זקוקים לעו"ד מתנדב

גיתאי נוה
21-01-07, 10:09
הרס עין מסלע שאירע לאחרונה, מציג מקרה יחיד - גם אם חמוּר - מתוך ברדק שלם שמתחולל במעיינות אזור הרי יהודה. מצד אחד ישנן קבוצות רבות שמגיעות לשפץ ולפתח את המעיינות לטובת הציבור, בהתנדבות, ומצד שני גם הרשויות וגם גורמים פרטיים הורסים ומנפצים את המעיינות, כל אחד מסיבותיו. יצויין עוד, שלעיתים קרובות קורה שאותם אלה שמשפצים פוגעים בממצאים ארכיאולוגיים, או משתלטים על המעיינות, וכל מיני תופעות אחרות. ועוד לא נכנסתי לפן המשפטי של נשיאה באחריות להיפגעות מטיילים אחרים שהוא סבוך לכשעצמו.

על מנת להסדיר את העניין, אנו קבוצה של כ-15 חבר'ה מהאזור שהחלטנו לפעול, וממש בימים אלה הולכת ומוקם אירגון התנדבותי רשמי בשם מינהלת פל"ג מי"ם (פיתוח, ליווי והגנת מעיינות יהודה וירושלים) בשיתוף פעולה מלא של 3 הרשויות הרלוונטיות: קק"ל, רט"ג ורשות העתיקות.
מטרת האירגון היא להגדיר נוהל מסודר לכל מי שמעוניין לפתח את המעיינות באזור (כ-100 במספר) כך שהפיתוח יהיה נכון ומאושרר בכל ההיבטים (אקולוגית, בוטנית, ארכיאולוגית, משפטית וכו') מצד אחד, ונוכל להגן על המעיינות מהרס מצד שני ע"י אמצעי אכיפה בגיבוי הרשויות.

השבוע אנו מתחילים בישיבות עבודה מסודרות עם נציגי הרשויות, וכדי לקדם את העניין אנו זקוקים בדחיפות לעו"ד, שיעזור לנו ולנציגי הרשויות לפתור את הסוגיות המשפטיות מול היועצים המשפטיים של הרשויות. רצוי עו"ד המתמחה בנזקי גוף.
הפעילות נעשית על בסיס התנדבות מלאה, כאשר בשלב הראשון מדובר בכמה ישיבות עבודה להגדרת מסגרת האירגון ונהלי פיתוח המעיינות, ואילו לאחר מכן מעורבות העו"ד תהיה מינימלית ביותר אם בכלל.

אם יש כאן עו"ד מהאזור שמוכן להתגייס למשימה החשובה הזאת אשמח מאד אם יוכל ליצור עימי קשר.

תודה,
גיתי נוה, 052-8542886
[email protected]

eran4x4
21-01-07, 11:14
פרסם כאן
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=718
הנושא מאוד קרוב לאנשים שם אני בטוח שתקבל משוב רלוונטי ואולי אפילו מתנדב

למרות שלעניות דעתי ברגע שמערביםאורחי דין וכדומה הסיכוי שגוף שכזה יעשה משהו בסגנון של שיקום מעיין שואף לאפס

בהצלחה
ערן

גיתאי נוה
21-01-07, 13:51
למרות שלעניות דעתי ברגע שמערביםאורחי דין וכדומה הסיכוי שגוף שכזה יעשה משהו בסגנון של שיקום מעיין שואף לאפס

בהצלחה
ערן

תודה רבה ערן.

צריך להבין, שאת היועצים המשפטיים של הרשויות חייבים לגייס ולערב בסיפור, ובדיוק לצורך כך אנו מחפשים עו"ד 'משלנו' שיהיה יצירתי מספיק כדי להוכיח להם שניתן לטפח ולשמר את האוצרות טבע שלנו ועדיין להיות מכוסה בפן המשפטי. כך נעזור לאנשי הרשויות לשכנע ולהרגיע את היועמ"ש שלהם.
שיהיה ברור, במידה ונראה שהדברים מגיעים למבוי סתום אנחנו ניפרד מהם לשלום ונפעל עפ"י הבנתנו, קרי לא נסכים לתת גושפנקה לכסת"חים. נכון לעכשיו אני יכול לומר בשמחה ששיתוף הפעולה איתם הוא מלא ונעשה ברצון רב לקדם עניינים, ואני מאמין שבעבודת צוות נתגבר על שדות המוקשים שבדרך.

לא הייתי מבזבז את זמני אחרת.

תודה,
גיתי

-->