PDA

צפייה בגרסה מלאה : על חוטי הצתה

Bulldog
20-12-03, 12:25
אורכים, התנגדויות והשפעות שונות.
הרי ידוע שלחוטים מאותו סוג בעלי אורך שונה יש התנגדות שונה, איך וכיצד זה משפיע אם בכלל על הניצוץ ועל פרק הזמן שעובר בין רגע מתן הניצוץ (או יותר נכון מעבר הזרם השחמלי מהמגעים) במפלג ועד לרגע בו מופיע הניצוץ בפלאג.
האם בגלל אורכי חוט והתנגדות שונים הדבר בא לחישוב בתזמון ההצתה או שמא הוא זניח?
עומר

רכס חיים
20-12-03, 19:35
יש התנגדויות שונות לחוטים השונים וכן לאורך החוט. אני עושה לעצמי את החוטים עם סיבים סיליקוניים באורך המינימלי הנחוץ. זה ממש פשוט, ומאוד יעיל .

Bulldog
20-12-03, 19:43
חיים, מה חידשת לי פה?
אני יודע שלאורך חוט שונה יש התנגדות שונה, ההתנגדות שווה לאורך כפול המוליכיות הסגולית חלקי שטח החתך.
אני מדבר פה על אורכים שונים בין אותם החוטים שאתה משתמש בהם במנוע, אורך החוט הקצר ביותר לעומת זה הארוך ביותר שיכול להיות אף פי הניים מהראשון

חנן א.
20-12-03, 20:01
תראה, "מהירות החשמל" היא כמהירות האור- 300000 ק"מ בשנייה, 33 ס"מ בננו-שנייה . מכאן, בחישוב לא ארוך, אתה יכול להבין מה ההבדלים בזמן ההגעה עקב האורך השונה ביחס לטווח המותר של ההצתה לפני TDC. אני מאמין שזה זניח.

לגבי השפעת ההתנגדות השונה על זמן התגובה- תיאורטית, במבנה מאוד מסוים של BUFFER ההתנגדות השונה עלולה לגרום לזמן תגובה שונה- על זה כבר מישהו שמכיר ספציפית את מערכת החשמל ברכב יוכל אולי לענות. ועוד לא דיברנו על ההשראות והקיבוליות השונות שהן משפיעות על טיימינג חשמלי בצורה דומיננטית יותר.

אני מהמר שאין הבדל אמיתי-בטח לא כזה שישנה לך את הטיימינג.

t_uri
20-12-03, 20:09
עומר.
הניצוץ (הלם חשמלי) מתקדם בחוטים המהירות שקרובה למהירות האור. לכן אין משמעות לאורך החוטים שמגובר בהפרשים כאלה.
התנגדות או מוליכות החוטים משנה את החלוקה או היחס בהספק שמבזבז החוט לפלאגים. "התנגדות" הפלאגים גדולה בסידרי גודל עצומים מהתנגדות החוטים, לכן חוטים בעלי התנגדות נמוכה יותר " " "גורמת" " " ליותר הספר להגיע לפלג ופחות להתבזבז על החוטים. למה אני מרבה במרכאות? השינוי במוליכות החוטים בין יצרנים שונים כל כך זניחה, עד שהשינוי בחלוקת ההספק לא בא לידי ביטוי מעשי.
שינוי של מערכת ההצתה ע"י כויל יותר חזק (כויל זה בסה"כ שנאי) יביא בוודאות לניצוץ יותר חזק (אבל אני לא יודע מה הן המגבלות).

אורי טל.

Bulldog
20-12-03, 20:20
תודה רבה, בזה הרגע "גיליתי" כנראה את היתרון הברור של חוטי מסוג X על פני חוטים מסוג Y.
בשעה שחוטי הצתה רגילים אמורים להראות התנגדות של אלפי אוהמים על פני עשרות מועטות של ס"מ חוטים של חברת ספליט פייר מראים התנגדות של מאות אוהמים, אני משער שמהנדסי החברה ידעו מה הם עושים.בנוסף אני שמח לדעת שההשפעה של אורך החוט כ"כ זניחה.
עומר

t_uri
20-12-03, 20:32
לא הייתי מהמר על זה!!
חוטי ההצתה מתנהגים כמעט כסליל טהור במעבר הלם חשמלי דרכם. התנגדות החוטים האמיתית (REAL) ואני מניח שלזה הם התכוונו כשכתבו "מאות אוהמים", כמעט ולא מורגשת (אם אתה רוצה הסבר תיאורטי מפורט תגיד).

למה אני אומר שלא הייתי מהמר על זה? יכול להיות שהם מדברים התנגדות השראית ואז כן יש הבדל ממשי בין החוטים.

אתה יכול לצטת אותם? אתה יכול לכתוב בדיוק מה שכתוב במפרט של החוטים?

אורי טל.

Bulldog
20-12-03, 20:55
אני יכול לבדוק התנגדות השראית בפעם הבאה שלי במעבדה, אבל לעומת חוטי הצתה רגילים שלהם מוגדרת התנגדות טהורה באלפי אוהמים (וגם במדידה) לחוטים האלה יש התנגדות טהורה במאות אומים (שוב במדידה)
למען האמת, נראה לי ששיעור מעבדה הבא שלי יהיה בהחלט יותר מעניין מאשר חיווטי שערים לוגיים ושאר ירקות. :lol:
עומר

איציק - 4X6ZH
21-12-03, 14:19
חוטי פחם תפקידם לרסן רעש סביבתי למערכות רדיו RFI
בהצתה אלקטורנית יש ניצוץ חזק ואז לפעמים יש צורך לרסן אותו ( הוא שורף את האלקטרודה של הפלג )
יש פלגים בעלי נגד פנימי ורצוי לא להתקין חוטי פחם ופלגים בעלי נגד באותו מנוע .
יש אפשרות נוספת להתקין ראשי פלגים בעלי נגד .
צריך לזכור שניצוץ חזק אולי טוב למנוע אבל גורם נזק למערכת ההצתה .
ניצוץ חלש לא טוב למנוע אבל טוב למערכת ההצתה .
למי שיש יכול לבדוק את מערכת ההצתה על סקופ יכול לראות בדיוק את עוצמת הניצוץ בכל צלינדר ואת השפעת אורך החוט על עוצמת הניצוץ . בדרך כלל זה זניח אבל בהחלט בעל השפעה .
איציק

שחר-סופה
21-12-03, 20:14
עומר,אם אני מבין נכון מהשאלה,היתה לך התלבטות אם להשאר עם חוטים/פלגים
רגילים או להשקיע במשופרים(SPLIT FIREׂ ) ?אם כן,לעניות דעתי יש הבדל והוא משמעותי...
זה בדיוק כמו חוטים/כבלים של מערכות שמע אם ביתיות או לרכב גם שם משתמשים
בחוט זהב שהוא מוליך מעולה בעל התנגדות קטנה לטובת איכות שמיעה.ה SPLIT
אם זכור לי נכון הם גם יותר עבים (8 מ"מ)לעומת (6מ"מ)המקוריים. מלבד העובדה כי הם גם אוטמים טוב יותר.שחר.

t_uri
21-12-03, 20:37
שחר. אני יושב שאתה טועה.
תדירות של אות שמע כמעט ולא משפיעה על העכבה ההשראית של החוטים (שלא נדבר על קיבולית), לכן השינוי בהתנגדות האמיתית של החוטים משנה את באופן ישיר ומורגש את ההספק המתזבז עליהם ולכן את איכות השמע.
שוב, כמו שכתבתי קודם, הלם חשמלי "מוציא" מהכבלים את העכבה ההשראית שלהם (כלומר, הם מתנהגים כמו סליל) ולכן רציתי שעומר יצטט את מה שכתוב בדפי היצרן. אם מדובר על שינוי בעכבה ההשראית הסדר גודל של 10, אז יהיה הבדי משמעותה בין השניים.

בנוסף, יש לקחת בחשבון מה שאיציק כתב על ההשפעה שרעה (קיצור החיים) על מערכת ההצתה כתוצאה משימוש בצרכן בעל התנגדות קטנה יותר. שים לב שגם במערכות שמע חשוב לוודא תיאום בין המגבר לרמקולים.

אורי טל.

t_uri
21-12-03, 20:38
יושב=חושב

polar bear
21-12-03, 23:36
בלי להיכנס לתורת החשמל, כי אני פשוט לא מבין בזה, אני אגיד את דעתי בנושא הספציפי.

יש לך מנוע סטנדרתי - עם מע' הצתה סטנדרטית - למה לעזאזל אתה חושב שחוטים "משופרים" יתנו לך עוד כ"ס או קג"מ? ואם יתנו איז כ"ס שניים, האם זה שווה לך את ההשקעה { או שכרגיל אין השקעה? } ? האם זה שווה לך את הנזק האפשרי { אם לאמץ את דעתו של איציק } ?

וחוץ מיזה, גם ככה המערכת שלך היא אובר קיל - כי ככה היצרן רצה - למנוע דל הדחיסה הזה, אז מה אתה עוד רוצה?

לילה טוב.

נמרוד
22-12-03, 12:01
חשוב להבחין בין שינויים עקרוניים במנוע שיגדילו את הביצועים שלו, לבין שינויים ב"פריפריה", שנדרשים כאשר מבוצעים השינויים המהותיים - אבל לכשעצמם לא נותנים הרבה עם בכלל.

שינויים עקרוניים - הגדלת נפח המנוע, הגדלת יחס הדחיסה, הגדשה (=העלאת הלחץ שהמנוע יונק ממנו), דלק אנרגטי יותר, ובקצה הקיצוני יותר, הפחתות משקל של חלקים נעים.

שינויים אלו יגדילו באמת את ביצועי המנוע. אממה, בשביל לבוא לידי ביטוי מלא, הם דורשים שינויים פריפריאלים, בסעפת היניקה, הפליטה, מערכת ההצתה והזרקת הדלק, ועוד, שהופכות להיות בלתי מספקות.

מתקיים מצב מוזר, בכל העולם, בקרב החובבים התמימים, שמשום מה קונים את הBS השיווקי של כל מיני חברות, ומתקינים את כל הפריפריה של מנוע מרוץ - אגזוז פתוח, פילטר פתוח, חוטי הצתה מזהב... על מנוע סטנדרטי. זה לא עושה כלום רבותי, חוץ מתא מנוע צבעוני ומרשים, אוסף מדבקות על צד הרכב, וחור בכיס!

למה עושים את זה? כי אנשים לא מחפשים באמת את הביצועים, הביצועים שנמדדים בשניות במסלול מרוצים. אנשים מחפשים את המדבקות, ואת הצבע, ואת היכולת לקשקש מסביב למדורה על שמות מותגים... אצלנו זה סביב מדורה, אצל אופנוענים והפסיכים האלו עם ההונדה סיביק בצבע ירוק זרחני זה על בירה בפאב.

Bulldog
22-12-03, 19:38
אחרי שכולם פה קפצו למסקנות על מה אני עושה ולא עושה עם האוטו, השאלה הגיעה בכלל בגלל העובדה שפתחתי את ספר האחזקה של הסיקס וראיתי שע"מ לבדוק תקינות של חוט הצתה מחברים אותו לאוהמטר ואז, לפי אורך החוט אתה אמור לקבל תוצאה אומית (שמשתנה כמובן בהתאם לאורך) ולכן השאלה הראשונה, השאלה השנייה נובעת מהעובדה ששוכב לי בבית סט של חוטי ספליט פייר ותהיתי מה ההבדל הגדול בין החוטים האלה לסט הרגיל.
עומר.

שחר-סופה
22-12-03, 19:56
POLAR,מי מדבר כאן על הוספת קג"מ/כ"ס??? :?: ,ציינתי כבר קודם,לדעתי האישית
חוטי הספליט עבים יותר אם זכור לי נכון ( 8 מ"מ) לעומת ה-6 מ"מ המקוריים ובנוסף
הם אוטמים טוב יותר מהרגילים.וחוץ מזה,אם הם משפרים את איכות הניצוץ,זאת אומרת שיפור שריפת דלק-אויר בחלל השריפה מה שמביא לניצול מקסימלי בפעולה זו,אז אני לא מבין את תגובתך...
נמרוד,יש מספר דברים שאיתם אני מסכים בתגובתך,אבל יש שממש לא!
ציטוט מתגובתו של איציק:
למי שיש יכול לבדוק את מערכת ההצתה על סקופ יכול לראות בדיוק את עוצמת הניצוץ בכל צלינדר ואת השפעת אורך החוט על עוצמת הניצוץ . בדרך כלל זה זניח אבל בהחלט בעל השפעה .
דבר נוסף,במידה ולא הוחלפו כהל ודיסטרבוטור,אלא רק פלגים וחוטים איזה נזק כבר יכול להגרם...לדעתי הקצנתם מאד בתגובותיכם....שתהיו בריאים. :wink: שחר.

נמרוד
22-12-03, 21:50
...וחוץ מזה,אם הם משפרים את איכות הניצוץ,זאת אומרת שיפור שריפת דלק-אויר בחלל השריפה מה שמביא לניצול מקסימלי בפעולה זו,אז אני לא מבין את תגובתך...

סתם בשביל הדיון...

שחר, מה שאתה אומר זה:

כבל עם התנגדות נמוכה יותר------>שיפור "איכות" הניצוץ----------->שיפור שריפה----------->ניצול מקסימלי-------------->שיפור בביצועים ו/או צריכת הדלק (המסקנה האחרונה היא תוספת שלי, אבל אני מניח שלזה התכוונת).

אתה יכול לבסס את שרשרת המסקנות הלוגית לכאורה הזאת? תתחיל בלהסביר לי מה זה "איכות"הניצוץ.

שחר-סופה
22-12-03, 22:49
BULLDOG,לא ראיתי את תגובתך קודם לכן (כנראה נסחנו תשובה במקביל זה לזה).
אף אחד לא מתערב על מה שאתה עושה או לא עושה באוטו שלך... העלית נושא
לדיון ומה חשבת שתקבל???צודק,דעות, לכאן ולכאן...הנחתי שזה למה שהתכוונת
ספליט/רגיל (הבדלים).השאלה שלך היתה ענינית ונכונה ונתת את ההסבר הכי טוב לכך.
נמרוד,ציטוט:

שחר, מה שאתה אומר זה:

כבל עם התנגדות נמוכה יותר------>שיפור "איכות" הניצוץ----------->שיפור שריפה----------->ניצול מקסימלי-------------->שיפור בביצועים ו/או צריכת הדלק (המסקנה האחרונה היא תוספת שלי, אבל אני מניח שלזה התכוונת).

אתה יכול לבסס את שרשרת המסקנות הלוגית לכאורה הזאת? תתחיל בלהסביר לי מה זה "איכות"הניצוץ.
נמרוד,כוונתי היתה איכות הניצוץ=ניצוץ חזק יותר.ומכאן והלאה עפ"י הסדר שציינת...
אם הבנתי אותך נכון נמרוד, אתה טוען שאין שום השפעה/הבדל בין חוטים+פלגים של ספליט לחוטים/פלגים רגילים(עוצמת ניצוץ,התנגדויות)???
כמו כן תתיחס לזה:
"ציינתי כבר קודם,לדעתי האישית
חוטי הספליט עבים יותר אם זכור לי נכון ( 8 מ"מ) לעומת ה-6 מ"מ המקוריים ובנוסף
הם אוטמים טוב יותר מהרגילים.
דבר נוסף,במידה ולא הוחלפו כהל ודיסטרבוטור,אלא רק פלגים וחוטים איזה נזק כבר יכול להגרם...לדעתי הקצנתם מאד בתגובותיכם...."
שחר.

polar bear
22-12-03, 23:33
עוצמת ניצוץ בתא בעירה זה דבר שמיתקבל לפי דרישה ולא לפי מה שתיתן.

אפילו אם תתן כוייל של 100K אבל מתח הפריצה הנדרש יהיה 5K { לא הגיוני אבל נגיד } אז זה יהיה מתח הפריצה, וחבל על כל המערכת.

מספר הניצוצות שיתקבל בפעימה אחת של קויל הוא - אחד - 1 - ONE - UNO - אפילו אם תחבר פלאג עם 9 רגליים וכבל עם 14 חוטים בפנים. הניצוץ יקפוץ מאיפה שהכי קל לו ואז כל שאר ה"קצוות" כבר לא יקבלו מתח.

לא הבנתי את הקטע של אוטמים טוב יותר - אפשר לאטום לגמרי חוטי הצתה רגילים,ובזול, מאד.

גם לא הבנתי מה נותן לי העובי שלהם, הם מתחממים פחות? לא יצא לי לשרוף כבלים בסל"ד האימתני שאני עובד בו .

שחר - אין ויכוח - להזיק זה כניראה לא יזיק, אבל לא כולנו עומר-בולדוג, ורובנו צריכים לשלם על כבלים של ספליט פייר בכסף. אז זה צריך לתת ערך מוסף.

שחר-סופה
23-12-03, 02:35
POLAR כתב:"עוצמת ניצוץ בתא בעירה זה דבר שמיתקבל לפי דרישה ולא לפי מה שתיתן".POLAR ידידי,על זה בדיוק הדיון...
כתבת כאן:"אפילו אם תתן כוייל של 100K אבל מתח הפריצה הנדרש יהיה 5K { לא הגיוני אבל נגיד } אז זה יהיה מתח הפריצה, וחבל על כל המערכת.

מספר הניצוצות שיתקבל בפעימה אחת של קויל הוא - אחד - 1 - ONE - UNO - אפילו אם תחבר פלאג עם 9 רגליים וכבל עם 14 חוטים בפנים. הניצוץ יקפוץ מאיפה שהכי קל לו ואז כל שאר ה"קצוות" כבר לא יקבלו מתח.
כאן אין שום מחלוקת ושום חדש, 100% .
לגבי החלק האחרון, אני אסביר:לי לפחות יצא מספר פעמים להתקל בבעיות התנעה/הצתה בעקבות חוטים/חוט שרוף ,דפוק,גמור וכיוב' (עם החוטים הרגילים).
גם בבריחת זרם בחיבור של החוט בקצה עם הגומי. במיוחד בסופות, העסק כל כך רגיש, עד שאתה יכול להגיע למצב של אי התנעה,קירטועים וכל הפקקט עד שאתה עולה על ה'תקלה'...לך אולי לא יצא לשרוף,נו שוין...
לגבי האטימה של הרגילים,תאמין לי, שאני מכיר את כל השיטות...
בקיצור,כל אחד עושה את החושבים שלו עפ"י נסיונו הידע והיכולת ופועל בהתאם...

שחר.

t_uri
23-12-03, 08:44
שחר. רק שאלה אחת. כשהמנוע שלך עשה לך בעיות בהתנעה, החלפת לחוטים חדשים רגילים?

אה. בעצם אתה עונה:
לגבי החלק האחרון, אני אסביר:לי לפחות יצא מספר פעמים להתקל בבעיות התנעה/הצתה בעקבות חוטים/חוט שרוף ,דפוק,גמור וכיוב' (עם החוטים הרגילים).

אתה חושב שזה קרה כי המקוריים "מוליכים פחות טוב"?

אם אתה חושב שחוטי הצתה ספליט-פייר שווים את הכסף רק בגלל שהם אוטמים יותר טוב, תגיד, סבבה.
אל תנסה לשכנע אותנו שהם נותנים ניצוץ יותר טוב כי הם לא. וגם אם זה היה נכון, אין לזה שום לשמעות מעבר לשיווקית.

אורי טל.

נמרוד
23-12-03, 10:33
שחר, מה שאני מתכוון הוא, שגם אם הניצוץ "חזק" יותר, או "אנרגטי" יותר (וגם אלו הגדרות בעייתיות ולא ברורות), לא ברור האם יש קשר לינארי אם בכלל ל"איכות" הבעירה, מהירות התפשטות הניצוץ וכן הלאה. כל הנושא של שריפה הוא מאד, מאד מורכב, אחד מהנושאים התיאורטיים הכבדים יותר במדע המודרני. אין תיאוריות מושלמות ואפילו לא טובות כי... אין. ניסויים, טונות של ניסויים, זו הדרך להתקדם. זה מה שיצרני הרכב עושים, כי הם יכולים להרשות לעצמם.

עכשיו, מבחינה מעשית, ההבדל בין כבל הצתה X לY, בין מקורי לספליטפייר או אחר, הוא במוליכות שלו. אני מבטיח לך במליון אחוז, שכבל מקורי תקין הוא אופטימלי למנוע מקורי תקין. אם היצרן היה מגלה שכבל בעל מוליכות גדולה יותר, היה נותן יתרון מובהק כלשהו, הכבל הזה היה הכבל המקורי. אין הבדלי עלות, בכלל.

לגבי נושא אטימה ללחות, אם לזה אתה מתכוון, יש פתרונות מעולים. לגבי הבעיות שנתקלת בהם... אני אומר לך מה אני עושה, או עשיתי. במהלך טיפול שגרתי זיהיתי באחד הכבלים נעל שבורה, ובחוט אחר היה כבר שפשוף די עמוק שכמעט חדר את הבידוד. למרות שלא היו שום בעיות בפועל, החלפתי לסט חוטים חדש ב120 שקל. הסט הישן שהיה על הג'יפ מאז שקניתי את הג'יפ כבר עשה את שלו מבחינתי, והצטרף לארגז החלפים, כי בסך הכל הם עדיין עובדים. זו הדרך הכי טובה למנוע תקלות, מנסיוני.

RINCEWIND
23-12-03, 14:39
. אם היצרן היה מגלה שכבל בעל מוליכות גדולה יותר, היה נותן יתרון מובהק כלשהו, הכבל הזה היה הכבל המקורי.

עד כמה הטיעון הזה רלוונטי לרכבים בני 10-20 שנה?
אי אפשר לעצור את הקידמה וגם תעשיית הרכב משנה את הדגמים וההיצע כל הזמן.
נגיד ועוד שנה גיפ ייצא מהמפעל עם כבלים של ספליטפייר, מה אז תגיד?
מה גם שהיצרן משנה לפי חישובי הכדאיות שלו במונחי רווח הפסד, אם לדעתו השינוי מצדיק את עצמו כלכלית הוא כנראה יבצע אותו. לא נראה לי שזה אינדיקציה ליעילות המוצר.

נמרוד
23-12-03, 15:08
. אם היצרן היה מגלה שכבל בעל מוליכות גדולה יותר, היה נותן יתרון מובהק כלשהו, הכבל הזה היה הכבל המקורי.

עד כמה הטיעון הזה רלוונטי לרכבים בני 10-20 שנה?
אי אפשר לעצור את הקידמה וגם תעשיית הרכב משנה את הדגמים וההיצע כל הזמן.
נגיד ועוד שנה גיפ ייצא מהמפעל עם כבלים של ספליטפייר, מה אז תגיד?
מה גם שהיצרן משנה לפי חישובי הכדאיות שלו במונחי רווח הפסד, אם לדעתו השינוי מצדיק את עצמו כלכלית הוא כנראה יבצע אותו. לא נראה לי שזה אינדיקציה ליעילות המוצר.

רלוונטי ביותר. אתה רוצה לקחת מנוע בטכנולוגיה מיושנת ולהכניס לו פריט אחד, חיצוני, משני לחלוטין, כמו חוט הצתה, ומצפה שזה ישנה משהו?

אבל חוץ מזה, מי אמר שיש משהו חדשני או "טכנולוגי" בספליטפייר? פאק, זה כולה חוט חשמל. תיכנסו לעומק הדברים.

שחר-סופה
23-12-03, 21:10
אורי,כן,החלפתי לספליט אחרי הבעיות עם הרגילים.אורי כתב: "אתה חושב שזה קרה כי המקוריים "מוליכים פחות טוב"?

אם אתה חושב שחוטי הצתה ספליט-פייר שווים את הכסף רק בגלל שהם אוטמים יותר טוב, תגיד, סבבה.
אל תנסה לשכנע אותנו שהם נותנים ניצוץ יותר טוב כי הם לא.

אורי,כן,הם אייכותיים יותר,עבים יותר,אוטמים יותר ומוליכים טוב יותר...
ואני ממש לא מנסה אפילו לשכנע אתכם וזאת כבר כתבתי.ציטוט:" בקיצור,כל אחד עושה את החושבים שלו עפ"י נסיונו הידע והיכולת ופועל בהתאם..."
עכשיו אליך נמרוד, :lol:
נמרוד כתב ציטוט:"רלוונטי ביותר. אתה רוצה לקחת מנוע בטכנולוגיה מיושנת ולהכניס לו פריט אחד, חיצוני, משני לחלוטין, כמו חוט הצתה, ומצפה שזה ישנה משהו?
וגם את זה:" מתקיים מצב מוזר, בכל העולם, בקרב החובבים התמימים, שמשום מה קונים את הBS השיווקי של כל מיני חברות, ומתקינים את כל הפריפריה של מנוע מרוץ - אגזוז פתוח, פילטר פתוח, חוטי הצתה מזהב... על מנוע סטנדרטי. זה לא עושה כלום רבותי, חוץ מתא מנוע צבעוני ומרשים, אוסף מדבקות על צד הרכב, וחור בכיס!
נמרוד,אתה סותר את עצמך!!!אתה בעצמך בדקת,השוות וכתבת על הREAPER +ה TBS
של LAREDO והגעת למסקנה כי אכן קיים שיפור...הנה לך שיפור "פריפריאלי" כפי שאתה מכנה זאת ,שכן תורם...(לתא מנוע ציבעוני)אז על מה אתה מדבר בכלל???

סיכום שלך:" אני? בכלל יש לי סיקס - נמרוד
בשורה התחתונה הגרפים, והם בלבד מדברים. מי שמבין את שמונה הגרפים היטב יכול לראות את התמונה בעצמו, ולעשות את השיקולים לבד.אבל בכל זאת, אכתוב את המסקנה שלי.... מערכת הREAPER עובדת, כמערכת, ומשפרת את בצועי המנוע בסדר גודל של עד 6%, ולא 10%. ההבדל אמיתי אך קטן, ובולט בגרף C בו רואים בבירור שעקומת המומנט "הורמה" בכ5%. לעומת זאת, בית המצערת המשופר לבדו, או המתאם לבדו, התגלו כחסרי ערך. אמיר אכן ממליץ ומשווק את שניהם ביחד כמערכת. הסדרה הראשונה לא מלמדת הרבה על סופה רגילה, כי הסופה היתה מצוידת בבית מצערת משופר מראש. אבל המסקנות כן מתחזקות - שימו לב שמתאם לבדו משפר את ביצועי בית המצערת האמריקאי המשופר.

כל נושא סחרור האויר, הוא לעניות דעתי , ללא בסיס מדעי, בלשון המעטה. השיפור שנבדק נובע מכך שבית המצערת, שהוא המעבר קריטי במערכת היניקה בהגדרה, הוגדל. למעשה חברת ג'יפ יצרה את מנוע ה4.0L במספר גרסאות במשך השנים ברנגלרים וצ'רוקים, הנבדלות בהספק ובין היתר בקוטר בית המצערת. בסופה מותקן כנראה מנוע מאחת הגרסאות "המוגבלות" (אלוהים יודע למה) ובית המצערת המשופר מוציא חזרה את שארית הפוטנציאל. לגבי המתאם - למיטב הבנתי המאפיין החשוב הוא המרחק הגדול יותר בין בית המצערת לפתח הסעפת, שמחזיר את המערכת לפרופורציות נכונות ( בלי להכנס לדיון על תורת הזרימה - זה לא המקום). ההברגה החרוטה על היקף המתאם לא עושה כלום, ובעקרון אפילו מפריעה - ביטולה מתבקש, וגם יוזיל את יצור המתאם.

ומה לגבי שאלת השאלות, תמורה לכסף? שיפור של עד 5%, תמורת 1750 שקלים. אני יכול לראות שימושים יותר מועילים לכסף, במיוחד בסופה - המנוע מצויין מטבעו. אבל לחולי גז שאינם מכונאים ומחפשים שיפור קטן ובעיקר קל מאד לביצוע וכנראה ללא תופעות לוואי שליליות - שווה לשקול את ה REAPER.

נמרוד
24-12-03, 10:15
קודם כל, הקרדיט במבחן הREAPER מגיע לאסף_ק.

אני רציתי להוסיף קצת מהגיגי... הייתי יכול, ולמען האמת רוצה, להסתפק במשפט הראשון - "הגרפים לבדם מדברים". אין צורך במילים.

אני כתבתי במקום אחר בשרשור הזה... אנשים, תהיו רציניים, רדו לעומקם של דברים, תנסו להבין כל נושא לגופו! בנושא של הREAPER, ירדנו באופן חד פעמי לעומקו של מוצר ספציפי. בוצעו בדיקות מעבדה, ראינו שיפור מסויים. גרפים של לפני ואחרי ממקור אמין, זה התחלה של עובדה. ----אתה רוצה לדעת אם חוטי הצתה משופרים משפרים ביצועים? תראה לי גרפים אמינים של לפני ואחרי, כולל כל פרוטוקול הניסוי ---- קדימה, חפש באינטרנט.

עכשיו באופן כללי, פילוסופי, והפילוסוף על הלנדרובר האדום מוזמן להוסיף ולתקן:
יש תיאוריה ויש ניסוי. שניהם חשובים. לגבי הREAPER, יש ניסוי, ויש גם הסבר תיאורטי שמסביר את התוצאות - זה מה שכתבתי שם... בית מצערת משופר הוא בית מצערת בעל קוטר מעבר אויר גדול יותר, ולכן מאפשר כניסת תערובת גדולה יותר. התיאוריה והניסוי מסתדרים, יופי. זו התחלה של מדע (אם יש פה אנשים רציניים, אפשר למצוא אינספור פגמים בדו"ח הניסוי הקטן שלנו, אבל בכל זאת, זה אלף אלפי מונים יותר מדעי מכל מילה אחרת שכתובה באתר הזה).

לגבי כבלי הצתה משופרים:
א. אין ניסוי (אני לא ראיתי עדיין)
ב. אין גיבוי תיאורתי, לדעתי. כמו שניסיתי להסביר, אין בתורת השריפה קשר תיאורטי ישיר בין אנרגטיות הניצוץ, לבין יעילות מנוע שריפה פנימי. בנוסף, כמו שניסו להסביר פה אחרים, לא ברור שיש קשר ישיר בכלל בין הקטנת מוליכות הכבל להגדלת אנרגטיות הניצוץ.
ג. אין ניסוי...אה, זה כבר כתבתי.

שחר-סופה
24-12-03, 11:14
נמרוד כתב :" ----אתה רוצה לדעת אם חוטי הצתה משופרים משפרים ביצועים? תראה לי גרפים אמינים של לפני ואחרי, כולל כל פרוטוקול הניסוי ---- קדימה, חפש באינטרנט.
נמרוד,אני מאמין שכל מי שהשתתף בדיון הנ"ל ניסה לחפש חומר עובדתי,ניסויים ותשובות חד משמעיות לנושא וכנראה שלא מצא...אחרת זה היה כבר מזמן מתנוסס
בצורת תגובה של אחד מאיתנו...לא???
אבל אני מבטיח שאמשיך לחפש ולו רק כדי לבסס את ההשערות/הנחות ושאר ירקות
שעלו כאן...
שחר.

LAREDO
24-12-03, 20:04
נמרוד יש לי בעייה עם מה שכתבת:
נאמר שאני ספליטפייר או כל יצרן אחר, ואני מפרסם שעץ הריח שאני מוכר מוסיף 10% להספק של הרכב. כמובן שאני מצייר גרף שמציג את השיפור (נותן לדרור כי אני לא יודע לצייר...) ומתחיל למכור. אם הייתי מוכר "מים קדושים" הרי הייתי פתוח לתביעות מפה ועד קצה התאבון שלי ביום טוב. איך זה שלא תבעו אותם עד היום? ואני מדבר על ארה"ב, ששם תובעים אותך אם דרכת למשהו על הרגל?

t_uri
24-12-03, 20:14
אמיר. מה שכתבת לא קשור לדיון. יש כאן שאלה:SPLIT - משפר? לא משפר? לא אם היו טביעות.

מה שנכון הוא שהגרפים שלך כן הראו שינוי כל שהוא.

אורי טל.

LAREDO
24-12-03, 20:33
בזמנו ערכתי ניסוי על פלגים,
ספליט פייר
צמפיון
NGK
BOSCH
ועוד שני סוגים ששכחתי.
NGK הגיעו למקום הראשון, צמפיון שני, בוש שלישי, וספליטפייר רביעי.

המבחן התבצע על גבי 400 מטר לערך, האצה של הרכב (אוטומטי) ומדידת זמנים.

LAREDO
24-12-03, 20:35
ואגב אין לי בעייה עם מוצר זה או אחר, אלא רק עם מה שנמרוד כתב.
לי אין ספק שהם לא משפרים במערכת סטנדרטית.

t_uri
24-12-03, 20:36
אז בכך אנחנו מסכימים.

אורי טל.

נמרוד
24-12-03, 20:53
שתי אפשרויות אמיר:
א. אתה יכול להיות נוכל בהגדרה, ויש הרבה כאלו באינטרנט. אלו האתרים הקטנים שמוכרים מגנטים ופרופלורים למיניהם, אתם יודעים למה אני מתכוון, בדיוק כמו מוכרי מים קדושים ושאר החאפרים מכלבוטק. מה הבעייה לרמות אנשים? זה קיים בכל תחום.

ב. אתה יכול להיות רציני ולהגן על עצמך. כשאתה כותב משהו בסגנון:
Improves horse power by upto 20% depending on application

ואתה נותן money back guarantee, אתה בעצם מכוסה. אני קונה, מתקין, לא מרוצה - פונה אליך - אתה אומר לי שאתה מצטער, כנראה שבאפליקציה שלי זה מוסיף פחות מ20%, אם אתה רוצה תחזיר את המוצר וקח את כספך. 99% מהלקוחות לא יטרחו בכלל לבדוק האם אכן יש שיפור, ומהו באחוזים, וממילא אין להם וגם לא לי ("הלקוח המתוחכם"...) את הכלים. ואת אלו שכן מחזירים - אתה סופג. מה הבעייה?

ויותר מזה, זה קיים בכל תחום, לא צריך להיות חובב רכב בשביל להיות צרכן טמבל. בחייך, אתה לוקח ברצינות את הפרסומות לאבקות הכביסה, משחות השיניים, שמפואים? בדיוק, אבל בדיוק אותו סיפור, כולל הגרפים המצוירים! (מישהו אמר מרידול???)

-->