PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעלם לי שמן במנוע.

שיצו
22-01-07, 00:16
טוב אז ככה יום שלישי שעבר היה חסר לי שמן אז מילאתי ונכנס לי קרוב ל 2 ליטר היום בדקתי ושוב אין לי שמן במדיד אין לי נזילה והמנוע שלי לא מעשן עשן לבן ולא מעשן לי מהנשם כמו כן בדקתי עם מגיע קומפרסיה לקרטר על ידי כך שהוצאתי את המדיד שהמנוע מונע ושמתי אצבע במקום המדיד ולא הרגשתי שניבנה לחץ אז השאלה שלי כזאת לאיפה השמן יכול להעלם חוץ מזה והעם בדקתי נכון עם המנוע אוכל לי שמן.
אה וכמו כן למרות שהמדיד שלי יבש המנורה של השמן לא נדלקת רק בטורים מאוד נמוכים או שאני עוזב את הגז במכה אחת וגם רק לכמה שניות והיונית טובה בדקתי.

אלעד ל.
22-01-07, 01:36
המדיד שלם ולא שבור ?

שיצו
22-01-07, 01:40
מדיד שלם

jackey1
22-01-07, 18:40
תבדוק אם יש שמן במיים
שמן לא נעלם!!! , או נזילה או מנוע לא תקין או שאתה לא בודק נכון

שיצו
22-01-07, 23:05
טוב אין שמן במים בדקתי כבר וזה שכנראה לא בדקתי נכון את זה אני יודע בגלל זה שאלתי עם בדקתי נכון עם תסתכל לתחילת ההודעה תראה שרשמתי איך בדקתי כדי שיגידו לי עם בדקתי נכון או לא ובקשר לנזילה יש לי קצת רטיבות אבל אין לי שלולית שמן מתחת לאוטו לא שהמנוע מונע ולא שהוא דומם אז לא נראה לי שיש לי נזילה ובקשר למנוע לפי איך שבדקתי המנוע בסדר גמור.

GodsFather
23-01-07, 12:54
קצת רטיבות ? מה הכוונה ? הזעה על גוף המנוע או טיפה קטנטנה מתחת לרכב ?

אלעד ל.
23-01-07, 14:59
מכיוון שמה שאתה מתאר מאד מוזר , אני אשאל כמה שאלות טריוויאליות רק כדי להיות בטוח - אל תיעלב:

1. איפה מילאת שמן ?
2. מה ז"א מנוע לא מעשן - בכלל לא , קצת , בהנעה בלבד?
3. אם כן מעשן - האם מעשן עשן כחלחל ?
4. האם יכול להיות שפשוט נסעת עם חוסר רציני של שמן שכל מה שמילאת עד כה לא הספיק לדגדג את המדיד? - (אם אני לא טועה סה"כ נכנס בסביבות ה- 4 ליטר שמן ).
5. האם היה מצב שבו המדיד הראה שיש שמן - ולא מיד לאחר מילוי אלא אחרי שהמנוע עמד קצת ?

שיצו
23-01-07, 19:42
1. איפה מילאת שמן ?
במקום המיועד בפקק על מיכסה השסתומים.
2. מה ז"א מנוע לא מעשן - בכלל לא , קצת , בהנעה בלבד?
טוב אז ככה שאני מניע אותו שהוא קר הוא מעשן לי קצת שתים שלוש מכות גז וזהו מפסיק למרות זאת שהמנוע חם שאני מביא מכות גז אז בטורים הגבוהים יוצא לי עשן שחור אבל זה כבר כיוון קרבורטור.
3.כן מעשן - האם מעשן עשן כחלחל ?
כן כמו שאמרתי רק בבוקר ורק לכמה שניות
4. האם יכול להיות שפשוט נסעת עם חוסר רציני של שמן שכל מה שמילאת עד כה לא הספיק לדגדג את המדיד? - (אם אני לא טועה סה"כ נכנס בסביבות ה- 4 ליטר שמן ).
טוב ככה שקניתי אותו היה לו פול שמן בדקתי כול יום במשך חודש חודשיים לא היה חסר מיליגרם ואז התחלתי עבודה חדשה ולא היה לי זמן ליבדוק שמן בבוקר אז נסעתי בלי לבדוק בערך שבועיים ואז בדקתי וראיתי שהמדיד שלי יבש מילאתי ניכנס לי בערך 2 וחצי ליטר(להזכיר לא נדלקה לי המנורה של הלחץ שמן)זה היה ביום ראשון וביום ראשון אחרי שבוע שוב נעלם לי השמן וניכנס לי שוב בערך 2 וחצי ליטר ושוב המנורה לא דלקה(למרות שכבר אמרתי אני יגיד שוב שלא יבלבל בדקתי את היונית שמן היא תקינה)
5. האם היה מצב שבו המדיד הראה שיש שמן - ולא מיד לאחר מילוי אלא אחרי שהמנוע עמד קצת ?
תאמת לא יודע כי אני תמיד שממלה שמן מחכה כמה שניות עד שהשמן ירד ואז בודק.
למה?
אני פשוט לא רואה היגיון בשאלה הזאת.
ובקשר לרטיבות יש לי קצת רטיבות על המנוע בחיבור של הקרטר ולא אין על הריצפה הפילו טיפה של שמן גם שהמנוע מונע.

אלעד ל.
23-01-07, 20:13
מכיוון שאתה אומר שאין נזילות , ולא ייתכן ששמן נעלם סתם כך - גם אמרת שאין שמן במים .. האופציה היחידה , לדעתי , היא שהמנוע שלך אוכל שמן .
אני הייתי מפרק את הפלאגים ובודק אחד אחד, אם המנוע שורף שמן אז הפלאגים - כולם או חלקם יהיו עם הרבה פיח .
אני מצרף גם חלק מטבלה של trouble shooting מספר הרכב.

jackey1
23-01-07, 20:16
תראה אולי יוצא מהנשם זה הצינור גומי שמחובר למכסה שסתומים ומשם לפילטר אויר

שיצו
24-01-07, 01:28
תראה אולי יוצא מהנשם זה הצינור גומי שמחובר למכסה שסתומים ומשם לפילטר אויר
אין לי את הצינור הזה אצלי זה פתוח
ובקשר לפלגים אני יבדוק מחר אבל אולי מישהו יודע כמה צריך להיות קומפרסיה אני רוצה לבדוק מחר עם אני לא טועה זה בערל 135 פשוט אני רוצה להיות בטוח

אלעד ל.
24-01-07, 02:07
קומפרסיה לא בהכרח תיתן אינדיקציה טובה למנוע אוכל שמן . מנוע "אוכל" שמן דרך המרווח שנוצר בין הבוכנה לצילינדר . כלומר השמן "נדחף" מתוך עוקת השמן דרך המרווח שבין הבוכנה לצילינדר ואז נשרף בתא הבעירה. על הדרך הוא אוטם את המרווח ולכן בבדיקת קומפרסיה תראה קריאה תקינה לחלוטין - אפילו כמעט מושלמת בצילינדר הדפוק..

תבדוק פלאגים קודם.

שיצו
24-01-07, 03:06
סבבה תודה

טלסקופ
24-01-07, 20:35
טוב אז ככה יום שלישי שעבר היה חסר לי שמן אז מילאתי ונכנס לי קרוב ל 2 ליטר היום בדקתי ושוב אין לי שמן במדיד

לפי מה שאני מבין, עברו רק כמה ימים, וכבר חסר שמן. תרשה לי לנחש שנסעת מיכל דלק שלם = בערך 250 ק"מ.
לא נראה לי הגיוני שכמות שמן כזו נשרפה בזמן מנוע כה קצר, ושלא הרגשת בכך (עשן לבן כחלחל).

ניחוש שלי: המדיד שלך פשוט לא תקין, או שהמדידה לא תקינה.
האם לאחר מילוי השמן החסר, בדקת עם המדיד אם יש מספיק? ניסית לסוע קצת עם האוטו ואז למדוד?
מדובר ברכב חדש (אצלך), או שכבר יצא לך למדוד שמן?

שיצו
24-01-07, 20:39
טוב היום בדקתי עם דוד שלי שהו מכונאי במיקצועו ומבין טוב מאוד והגענו למסקנה שהמנוע לא חדש אבל גם לא גמור מנוע בסדר גמור ובנוגע לפלגים היה עליהם פיח שחור (לא הרבה) אבל לא פיח של שמן היה פיח של דלק עקב קרבורטור לא כול כך מכוון וגם המנוע עובד עגול מאוד ומניע טוב מאוד ועד כמה שאני זוכר נכון עם המנוע היה אוכל שמן היה לו יותר קשה להניעה וגם לא עובד יפה כול כך וגם עם היה אוכל שמן לא נראה לי הגיוני שיאכל בפחות מישבוע 2 וחצי ליטר שמן ולא נראה עשן כחלכל או לבן או משהו דומהוגם אז הפלאגים היו צריכים להיות מלאים שמן טוב אני מישתגע מהמנוע הזה כאילו שמישהו בא ושואב לי שמן מהמנוע בכול מקרה אמרתי נעשה טיפול נחליף פילטר שמן שמן ופלאגים למרות שהחלפתי ליפני שבוע ונראה מה היה אני מקווה לטוב כי אני לא מצליח למצוע לזה פיתרון עם מישהו נתקל בדבר דומה אני ישמח לישמוע.

שיצו
24-01-07, 20:46
אה מצטער שלא היה בילבול פלאגים החלפתי ליפני שבוע לא פילטר שמן ובנוגע למדיד עם הוא היה לא תקין הייתי רואה אותו וגם לא הגיוני כי אחרי שאני ממלא המדיד מראה לי שמן העם יש מצב כזה למרות שלא נראה לי הגיוני ביכלל שהשמן יעבור לגיר למרות שעד כמה שאני יודע אין מצב כזה.
וזה רכב יחסית חדש אצלי וכן יצא לי כבר כמה וכמה פעמים למדוד שמן איתו ואני בודק גם נכון במישטח ישר.

מורי
24-01-07, 21:19
היה לי פעם מקרה שהגומי שמגביל את כניסת המדיד היה מטייל על גוף המדיד,מה שנתן כל פעם קריאה שונה.
תבדוק את תקינות המדיד.

צביקה קרבורטור
24-01-07, 22:55
היה לי פעם מקרה שהגומי שמגביל את כניסת המדיד היה מטייל על גוף המדיד,מה שנתן כל פעם קריאה שונה.
תבדוק את תקינות המדיד.
הגיוני בהחלט, ונראה כסיבה סבירה, אם כי במידה והגומי בקצה נע ולא מוגבל בקצהו, לשם
מניעת תנועתו, בדיקות רבות יראו עודף שמן ולא חוסר..!
בברכה
צביקה

GodsFather
24-01-07, 23:21
אין מצב ששמן מנוע יגיע לגיר - יש קלאצ' באמצע שהשמן יטפטף דרך החיבור ביניהם.

רוצה רעיון לבדיקה?

שים שמן , בדוק עם המדיד ותוודא שיש "מלא" - שים לב כמה מילאת בדיוק - במיכל מלא אמור להיות כ3.7 ליטר - תבדוק בספר לכמות מדויקת.

סע 100 ק"מ בנסיעה רגילה אצלך.

תוריד את כל השמן מהעוקה ותראה כמה יש - אם יש כמות דומה , פלוס מינוס 200 מ"ל - המדיד דפוק, אם יש הבדל של 500 מ"ל ומעלה - המנוע שורף שמן יא חביבי!

שיצו
25-01-07, 19:24
סבבה תודה ינוסה בשבוע הבאה.

-->