PDA

צפייה בגרסה מלאה : היילקס אוכל שמן

דודי
22-01-07, 21:56
לאחרונה הגמל החל לאכול שמן בכמות מופרזת כ5 קג שמן בין החלפות (5000)האוטו לא מנפח ממכסה השסתומים . מנוע 2LT האם יכול להיות שהטורבו גונב את השמן? אני בכל מקרה התחלתי טיפול בקסדו לאחר המלצה של חבר(אני לא מאמין בזה בכלל זה רק נראה כשווה נסיון לפניי החלפת מנוע)איך אני בודק את הטורבו?ראש המנוע חדש (20000)כך שלא נראה לי צריכת שמן ממוביליי שסתומים .האם יש עוד משהו לבדוק?
תודה דודי

ד ו ר ו ן
22-01-07, 23:22
א. ציינת 5 ק"ג בין החלפות אבל לא ציינת אם זה יותר ממקרה אחד או שרק עכשיו זה התחיל?
ב. נזילות בדקת? בין המנוע לגיר, בחיבור פילטר שמן, חיבור מצנן שמן לבלוק, ?
ג. הרכב מעשן כבד?

דודי
23-01-07, 08:14
א. ציינת 5 ק"ג בין החלפות אבל לא ציינת אם זה יותר ממקרה אחד או שרק עכשיו זה התחיל?
ב. נזילות בדקת? בין המנוע לגיר, בחיבור פילטר שמן, חיבור מצנן שמן לבלוק, ?
ג. הרכב מעשן כבד?
הוא אכל שמן גם מקודם, אבל פחות, זה הלך והתגבר, אחרי החלפת השמן האחרונה זה עבר מ2קג ל5 . יש נזילות קטנות, לא משהוא משמעותי, אין שום כתם מתחת לאוטו בבוקר.

איציק - 4X6ZH
23-01-07, 09:25
להחליף שמן מנוע
להחליף מסנן שמן ( למסנן מקורי )
לבדוק מסנן אויר לא סתום ( חשוב מאד )
לבדוק ולנקות נשמי מנוע
לרחוץ את המנוע בדיוק איפה שיש נזילות קטנות " ולא חשובות " ! ( אולי הנזילה כן חשובה :? )
להתשמש באותו סוג שמן שהתמשו בו בעבר .
לא להוסיף כל תוסף לשמן ולא לדלק .
ולעשות בדיקה בשימוש רגיל כמה שמן ביחס לק"מ .
ואז יהיה לך נתון אמיתי .
זה בהחלט יכול להיות הטורבו
אבל הכמות שאתה מדבר עליה ועוד בתקופת החורף ( לא חם )
שווה בדיקה רצינית .
איציק

סטובצקי
24-01-07, 20:50
לא מנפח ממכסה שסתומים ? אם אני לא טועה , פתיחת מכסה כשמנוע עובד יעוף שמן (לא יודע איך קוראים לזה , גל זיזים עליון? אני לא מכונאי)
בדוק שמן ברדיאטור, אולי פקונג (התחמם לך האוטו לפני?)
גם שמן לא איכותי בהגזמה יכול לגרור צריכת שמן גבוהה יותר
ולא לשכח שהיילקס מתאמצת היא אוהבת לנשנש גם שמן

דודי
25-01-07, 08:46
להחליף שמן מנוע
להחליף מסנן שמן ( למסנן מקורי )
לבדוק מסנן אויר לא סתום ( חשוב מאד )
לבדוק ולנקות נשמי מנוע
לרחוץ את המנוע בדיוק איפה שיש נזילות קטנות " ולא חשובות " ! ( אולי הנזילה כן חשובה :? )
להתשמש באותו סוג שמן שהתמשו בו בעבר .
לא להוסיף כל תוסף לשמן ולא לדלק .
ולעשות בדיקה בשימוש רגיל כמה שמן ביחס לק"מ .
ואז יהיה לך נתון אמיתי .
זה בהחלט יכול להיות הטורבו
אבל הכמות שאתה מדבר עליה ועוד בתקופת החורף ( לא חם )
שווה בדיקה רצינית .
איציק
מה שמוזר בקשר לצריכת השמן זה שהוא משתנה כלומר עולה ויורד ולא הצלחתי לקשר סיבה מהותית ולכן אני חושד בטורבו
האם תוכלו לתת לי דרך לבדוק אותו?
מה זה בדיקה רצינית?
הנזילה שיש לי היא ממחזיר שמן אחורי ולא משאירה סימן על המדרכה
מסנן אויר שמן פילטר שמן 1500 קמ מחליף בקביעות כל 5 שמן חצי סינטטי דלקול

איציק - 4X6ZH
25-01-07, 08:58
טורבו נוזל בדרך כלל לכיוון צד הדחיסה . ( יניקת אויר של המנוע )
ואז אתה פשוט מוצא שמן מנוע בכל צנרת האויר .
בנוסף כנפי הטורבינה וחלל כונס הטורבינות מתמלאים בשמן . למי שיש נסיון יראה זאת מיד
בנזילות קיצוניות ולא ברורות וכאשר אתה בטוח שאין נזילה חיצונית
יש לפרק את הטורבו לבדיקה יסודית .
במנוע דיזל מהסוג שיש לך אתה יכול לגרום למנוע נזק כבד .
או בגלל שתמצא את עצמך ללא שמן
או בגלל שהנזילה תתפרץ בכמות גדולה והמנוע ( דיזל ) ימשיך לעבוד על שמן המנוע של עצמו
ללא כל שליטה . ( יעלה טורים עד לפיצוץ המנוע ) .
מנוע דיזל מדליק דלק בדחיסה הוא לא צריך ניצוץ ( חשמל )
ושמן מנוע זה חומר דלק מעולה .
איציק

איפון
25-01-07, 10:06
טורבו נוזל שמן- הסמפטומים אחד או כל השלושה:
רטיבות בהיקף החיצוני שלו בצד האויר
שמן בצינור המחבר מוצא הטורבו וסעפת היניקה (לפרק ולהציץ פנימה)
עשון מוגבר של שמן בהנעת בוקר

אברמלה
26-01-07, 08:41
כתבת שעשית ראש מנוע ב20000 קילומטר. ברור שהמנוע יוכל שמן. . המכונאי שלך לא היזהיר אותך שיש מצב שהמנוע יוכל שמן?? . לא יעזור לך החלפת שמן ומסנן חבל על הכסף שלך. וזה לא הטורבו... צריך להוריד ראש וקרטר ולעשות רינגים . יש מצב שבאיזה שהוא שלו המנוע יתחיל לידפוק... לא עושים ראש מנוע בלבד במנוע דיזל עם כול כך הרבה קילומטרז...

דודי
26-01-07, 10:19
כתבת שעשית ראש מנוע ב20000 קילומטר. ברור שהמנוע יוכל שמן. . המכונאי שלך לא היזהיר אותך שיש מצב שהמנוע יוכל שמן?? . לא יעזור לך החלפת שמן ומסנן חבל על הכסף שלך. וזה לא הטורבו... צריך להוריד ראש וקרטר ולעשות רינגים . יש מצב שבאיזה שהוא שלו המנוע יתחיל לידפוק... לא עושים ראש מנוע בלבד במנוע דיזל עם כול כך הרבה קילומטרז...
מי אמר שלמנוע יש כל כך הרבה קילומטר. שים לב כתבתי"לפני 20000" אני לא יודע כמה קילומטרים יש למנוע הוא מושתל וכך קניתי את האוטו .וכשפרקו את הראש הצילינדרים היו חלקים וללא מדרגה או שריטות .והמכונאי שביצע את העבודה (גיפאי ומכונאי ידוע) לא אמר מילה אחרת, הייתי מחליף את כל המנוע ולא טורח עם ראש (קניתי ראש חדש בניילון) מה שכנראה ובדיעבד(כשכולנו חכמים) היה טעות . עם כבר מדברים על רינגים ומסבים אני שמעתי(רבסרן שמועתי)וגם בדקתי היילקס שטענו שהחליפו רינגים -שזה לא מוצלח. האם מישהו יכול לאשר או להכחיש והאם זה כלכלי כספית (החלפת מנוע קומפלט 12000 ואתה נשאר עם חלקים)

אברמלה
26-01-07, 15:02
איזה מודל הרכב? וכמה קילומטרים הוא עשה. ? בעצם זה לא משנה.. המכונאי ראה שאיין קנט בצילינדר על סמך ראייה. הוא מדד? וגם אם כן. ברגע שאתה מרכיב ראש חדש הקומפרסייה חזקה . הרינגים יחסית ישנים ולא אוטמים והנה באה אכילת שמן. אתה יכול להמשיך לניסוע ככה עוד הרבה . אני מאמין שבשלב הזה הרכב לא מעשן חזק... שים שמן דבש וסע. עד שהוא ישבוק ואז תחליף מנוע. . עכשו הרכב סוחב יותר טוב נכון? דרך אגב רוצה לימכור?

דודי
12-04-07, 20:34
עכשיו זה בטוח. הטורבו זורק כמויות של שמן ליניקה. האם זה גורם לנזק מידי או שאפשר להמתין קצת לפני החלפת טורבו?(מחסור זמני קשה במזומנים)

דודי
18-04-07, 22:55
הטורבו הוחלף לטורבו עם קירור מים (ניתן לסגור עם פקק) המנוע קיבל חיים חדשים לפני שאני חותך ומחבר אותו למערכת המים (החלקים כבר מוכנים) הייתי רוצה לשמוע בעד ונגד (אולי יש כאלה שלא חשבתי אליהם)האם יש מישהו שהטורבו שלו מחובר למים אני אישית עוד לא פגשתי אף אחד
תודה דודי

איציק - 4X6ZH
19-04-07, 00:07
חבר למים בהקדם האפשרי
קירור המים עושה לטורבו רק טוב .
איציק

-->