PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה - לא מניע

נימרוד_ואן
24-01-07, 23:05
יש לי ואנדורה 92, שבשנתים האחרונות לא זזה הרבה. די תקוע בחניה.(כן מחירי הדלק, וקצת נימאס לי)
המנוע מניע קצר עם טיפטוף דלק למתזים.
החלפתי פילטר דלק, שומעים משאבה, ומיכל דלק מלא. שומעים את המתזים רועדים.
ניראה לי משאבת דלק, האם ניראה לכם?
שיחררתי קלות את הברגים התופסים את המיכל.
לא בה לי לפרק מיכל, בא לי לחורר את ריצפת הרכב מעל המשאבה, לפרק אותה,לתקן, ולסגור עם פח מעליה.
האם אפשרי? מה דעתכם?

נימרוד_ואן
25-01-07, 18:14
יש לי ואנדורה 92, שבשנתים האחרונות לא זזה הרבה. די תקוע בחניה.(כן מחירי הדלק, וקצת נימאס לי)
המנוע מניע קצר עם טיפטוף דלק למתזים.
החלפתי פילטר דלק, שומעים משאבה, ומיכל דלק מלא. שומעים את המתזים רועדים.ניתקתי את צינורית הדלק ממתזים, הוא זורם.
בהנעה שומעים את המזרקים,ועם ההנעה הם מפסיקים, יש איזה יחידה על המנוע ששולטת וגורמת למתזים להפסיק לעבוד?

האם אפשרי? מה דעתכם?

Bulldog
25-01-07, 20:40
אם אתה שומע את המשאבה סימן שהיא עובדת.

אולי יש סתימה, חולרה שנתקעה שם, תנסה קודם הזנה ממשאבה חיצונית.
בגל מקרה אם אתה מחליט לפתוח פתח, תיזהר.
לא דיסק או שאר הכלים שמייצרים גיצים.
תקדח לאט ובזהירות (שלא לעבור גם לתוך המיכל) ועם ג'יגסו (שוב, בזהירות) תנסר בין הקידוחים.
תיזהר על הצנרת.

נימרוד_ואן
25-01-07, 22:04
יש איזה שהיא יחידה וגורמת להפסקת עבודת המזרקים מיד עם ההתנעה?

נימרוד_ואן
26-01-07, 17:34
תיקון

יש איזה שהיא יחידה שגורמת להפסקת עבודת המזרקים מיד עם ההתנעה?

polar bear
27-01-07, 23:03
רמז

זה לא שאנחנו לא רוצים לעזור לך, חלקנו לא יודעים, וחלקנו לא מבינים מה אתה אומר, להפתעתך אולי אנחנו לא נמצאים איתך ליד האוטו ולא רואים מה שאתה רואה. אנחנו גם לא מכירים אותך, כך שאנחנו לא מבינים ניואנסים בדבריך שאולי אתה חושב שהיינו יכולים להבין.

אתה תאלץ להסביר יותר טוב מה שאתה רואה ואת מה שאתה עושה.

אם תחזור על מה שאמרת שוב ושוב זה לא יהפוך אותו למשהו שמכיל יותר מידע.

תודה.

נימרוד_ואן
28-01-07, 21:09
בסדר.
כאשר מנוע לא מניע יש שני דברים לבדוק על ההתחלה שמגיע ניצוץ ודלק.
המנוע הוא V עם חצי הזרקה, יש קרבורטר שבתוכו לכל צד מזרק דלק.
אני מטפטף דלק לקרבורטור והמנוע מניע לשניות וכבה. מה אני מבין מזה , יש ניצוץ.
ניתקתי את הצינור דלק מהקרבורטור, וסיבוב מתג ההתנעה מזרים דלק. החלפתי פילטר דלק(סתם), שומעים את המשאבת דלק עובדת, מלאתי דלק(סתם). וכמעט הלכתי לפרק משאבה(מזל).
אז מה עם הדלק? עם סיבוב המתג להנעה, שומעים את המזרק מקיש( יש שם בוכנה שרועדת), אבל תוך כדי ההתנעה הנקישות מפסיקות. וזה נותן לי הרגשה שמשהוא מפסיק את זה, אולי איזה יחידה, שאותם אני לא מכיר. אולי זו הסיבה להפסקת ההתנעה.
לפני שנתים פרקתי את המזרקים , לא יודע מה עשיתי והמנוע הניע.
כאמור הרכב לא נסע הרבה בשנים האחרונות, ולפני שבוע עשיתי סיבוב וחזרתי מהר כי הרכב לא סחב. וכעבור יום לא הניע.
אני אפרק אותם עוד כמה ימים, זה די קל, וניראה מה תהיה התוצאה, אולי יש למישהוא ידע נוסף.

נמרוד
28-01-07, 21:18
אין כזה דבר חצי הזרקה, יש לך מערכת הזרקה שנקראת TBI. זו אותה מערכת שמתקינים על מנועי סיקסים כשמסבים אותם להזרקה, חנן עשה עליה דוקטורט פסיכי, (http://www.jeepolog.com/jeep_cj_fuel_injection_conversion.html) הוא עסוק בזמן האחרון אבל אני אדאג שהוא יכנס לשרשור הזה ויעזור לך להבין מה קורה אצלך. חכה בסבלנות.

נימרוד_ואן
28-01-07, 21:46
תודה, פיספסטי את המדריכים, אנסה גם ללמוד מהם.

polar bear
28-01-07, 23:32
זה נשמע כאילו יש לך סתימה היכנשהו בדרך בין הצינור לקצה המזרק

הווי אומר - פילטר דלק סופי - שנמצא אחרי הצינור { לדעתי בתוך הבית מצערות שמקום בו מתחבר הצינור } או שיש בעיה במזרקים. שזה מה שיותר נראה לי, בגלל מה שכתבת על התיקון שעשית ועל התופעה עצמה. או שהם מלוכלכים או שהם "סתם" לא זזים. יכול להיות שהתקתוקים שאתה שומע הם של יחידות חשמליות ולא מכאניות, מה שאומר שהחשמל עובד והמכאניקה לא.

בהצלחה.

ניר ל
29-01-07, 16:09
אתה צריך לאתר את הממסרים (ריליי) של משאבת הדלק ושל המחשב, לחבר אותם ישירות למצבר לצורך בדיקה. (משאבת הדלק עובדת במשך מספר שניות ומתנתקת ע"י המחשב עד להתנעה) אתה צריך לתת לה לעבוד בלי קשר למחשב ע"י המעקף ולנסות להניע. אם המזרקים מרעישים אבל לא משפריצים דלק אז יש מצב שנפרצה הדיאפרגמה של ווסת הלחץ.

נימרוד_ואן
29-01-07, 22:56
הבנתי, אני מקווה שמחר אמשיך בבדיקות ופרוק המזרקים.

נימרוד_ואן
03-02-07, 11:04
טוב, אני כמה זקן , אוהב לפרק, כמובן לחתיכות, שהחזרתי את אחד המזרקים למקומו, לא חשבתי יותר מידי, היתי בלחץ זמן, אז לחצתי את האטם לכיוון המנוע, וכן יש נזילה קטנה(זה עוזר לי, לא צריך לטפטף דלק;) ). יש שארית סט איפוא שהוא, נקווה.
מה עכשיו ברור לי? ההצתה מתחילה ומפסיקה, המשאבה עובדת, אפילו הדיאפרגמה מעבירה דלק בחזרה,
המזרקים לא עובדים, קראתי על מערכת החשמל והבנתי שניתן לנתק חוט שמאפשר למערכת ההזרקה והצתה לעבוד ללא השפעת המחשב, יש שם כזה קונקטור שניראה המתאים, קונקטור של פין אחד צף צמוד למפלג,לא שינה כלום.
יש לי עוד הרבה מה לשחק . אלך יותר על מערכת החשמל. קצת רציני יותר,מסובך .

UNIX
03-02-07, 11:28
הקונקטור הנ"ל שניתקת זה קונקטור שמאפשר למנוע לעבוד ללא קידום הצתה מהמחשב
בשביל לכוון הצתה ידנית זה לא יעזור לך .
אני מציע שתבדוק מתח על המזרקים בעזרת מנורת ביקורת , משום מה נראה לי שהתיקתוק שאתה שומע לא נובע מהמזרקים , הוא יכול לבוא גם ממנוע הצעדים

נימרוד_ואן
03-02-07, 13:20
תודה , אפילו אני יכול להשיג נורית שמיתלבשת על הקונקטור של המזרקים. הולך להיות מענין.:-)

איפון
15-05-07, 20:56
מה נגמר בסוף?? יש לי תקלה דומה בשברולט בלייזר של חבר.

נימרוד_ואן
27-05-07, 21:00
עדין לא מניע.
לא בא לי להשקיע.
מפרק אותו מציוד, ואולי נתחיל לחלק חלקים.

ofervan
28-05-07, 01:20
אם אתה מחליט לפרק וזאת הסבה של פאת'פיינדר - אשמח לקבל את מערכת מוטות ההגה... וגם כל חלק אחר - מוכן אפילו לפנות עבורך את כל הגרוטאה קומפלט...
אבל מנסיון שלי עם תופעה דומה - סביר שמשאבת הדלק הלכה לעולמה. גם אם אתה רואה שמגיע דלק, זה לא תמיד בלחץ המתאים. החלפתי משאבה והוואן שלי חזר לחיים.

נימרוד_ואן
30-05-07, 00:20
תודה. יתכן ואנצל את שרותך.
רוקנתי את רוב הדלק מהמיכל. ומבזבז אותו ברכב השני. אני אתחיל לפרק את המיכל. כמה תעלה משאבה?

איפון
30-05-07, 03:10
אבל מנסיון שלי עם תופעה דומה - סביר שמשאבת הדלק הלכה לעולמה. גם אם אתה רואה שמגיע דלק, זה לא תמיד בלחץ המתאים. החלפתי משאבה והוואן שלי חזר לחיים.

תודה. יתכן ואנצל את שרותך.
רוקנתי את רוב הדלק מהמיכל. ומבזבז אותו ברכב השני. אני אתחיל לפרק את המיכל. כמה תעלה משאבה?

קרא כאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=20566) בתגובה 15.. נראה לי אותה תקלה.. מסכים עם מה שכתב עופר

ofervan
30-05-07, 12:31
משאבה חדשה תעלה מ-200 שקל ועד קרוב ל-1000, זה תלוי אם אתה מסתפק בתחליף סיני עלום שם או הולך על משאבה אורגינלית

ofervan
30-05-07, 12:35
ואם תחליט בסופו של דבר להיפטר מה"גרוטאה" - הטלפון שלי הוא 050-3312739

path4x4
02-06-07, 00:15
נמרוד שלום.
קצת מצער לשמוע שאתה רוצה לשחוט את הרכב בגלל תקלה אולי שולית.
כפי שאני זוכר נהנת מאוד מהרכב.אתה צריך להבין שישנם תקלות שלא ניתן לתקן "במוסך המדרכה" ללא ציוד בדיקה מתאים.

לפני שאתה מפרק ולא חשוב מאיזה צד,כדאי שתבדוק לחץ בקו הדלק בכניסה לטי בי אי.יש לחץ מינימום שהמשאבה צריכה לתת על מנת שמערכת הריסוס תפעל נכון.סיכוי לא קטן שישנו לכלוך בקו הדלק והמשאבה לא מצליחה לתת את הלחץ המתאים.
תן צלצול ליורם מאפק הוא ישמח לכוון אותך ויש לו הרבה ניסיון עם טי בי איי .

-->