PDA

צפייה בגרסה מלאה : היילקס 350 אלף כן או לא...

spiderman
25-01-07, 23:47
עומדת על הפרק רכישת היילקס 99 יד ראשונה מדוגמת ומטופלת במרכזי מהק"מ הראשון אבל עם 350 אלף ק"מ מפחיד קצת... מה דעתכם? האם ניתן לסמוך על מכוני הבדיקה?

שחר 9
25-01-07, 23:54
אני הייתי בודק את המנוע ואם מוצא ערכים תקינים לא נבהל , השאלה איזה 350 אלה ומה מצב שאר המכלולים .

לדעתי לא מבהיל אם עושים בדיקה מקיפה ורצינית אבל יחד עם זה הייתי מצפה שיהיה ביטוי לקילומטרז' במחיר שנדרש.

אם הכל ממש נראה בסדר הייתי מוריד מהמחיר עוד משהו כמו 5K והולך על זה .
ובאותה נשימה שואל למה לא למצוא אחד סביר עם ק"מ סביר.

בהצלחה ,שחר

spiderman
26-01-07, 00:18
אפשר לחפש אחת אחרת אבל...אני מכיר יחסית את ההיסטוריה שלה והיא פשוט נסעה הרבה בכבישים והרכב יד ראשונה ומושקע מאוד לשטח (הגבהות, מיגונים, צמיגים ועוד...).
רק הק"מ מפחידים אותי. והאם ניתן לסמוך על מכוני הבדיקה (מקום מומלץ...?)

asafk
26-01-07, 00:30
קודם כל- אוטו זה לא רק מנוע. כל הרכב מתבלה עם הזמן, אפילו דיפרנציאלים של טויוטה, ואפילו גיר ידני.
חשוב מהכל- איך האוטו טופל. 350 אלף ק"מ של התעללות והזנחה, גז-ברקס בפקקים, שונים מ350 אלף של טיפולים לפי הספר עם חומרים (שמנים ונוזל קירור) איכותיים, ונסיעה רק בכביש מהיר.. בכל מקום אחר בעולם הייתי אומר לך בלי היסוס שטויוטה יכולה לנסוע גם יותר מחצי מליון קילומטרים בלי שום בעיה (אני קניתי בחו"ל הייאס 2.4 בנזין עם 613 אלף ק"מ, הכל מקורי והכל עובד, ונסעתי איתה לא מעט קילומטרים בלי שום בעיה). הבעיה היא שבארץ יש יותר מדי קומבינות של מיץ פטל בתור נוזל קירור ושמן של פלאפל בתור שמן מנוע (ולהיפך). אתה יודע לאמר שהתחזוקה היתה כמו שצריך? אין סיבה לפחד מ350 אלף ק"מ. בעיקר בגלל שקשה למצוא רכב כזה שיהיה שמור ועם קילומטרז' נמוך...

אסף.

spiderman
26-01-07, 00:36
מה שאני יודע לומר זה שלרכב ספר רכב מהק"מ הראשון בשנת 99 במוסך המרכזי של טויוטה לכל הטיפולים ויש לי התחייבות לתקינות כל המכלולים בבדיקה, ניתן לסמוך על הבדיקות הללו?

דודי
26-01-07, 11:36
מה שאני יודע לומר זה שלרכב ספר רכב מהק"מ הראשון בשנת 99 במוסך המרכזי של טויוטה לכל הטיפולים ויש לי התחייבות לתקינות כל המכלולים בבדיקה, ניתן לסמוך על הבדיקות הללו?
אני לא מאמין שתמצא משהו יותר טוב ממה שסיפרת ואני אישית הייתי סומך על זה הרבה יותר ממכוני בדיקה

spiderman
31-01-07, 23:35
סליחה על הבורות... אבל האם מישהו יודע מהי ההתייחסות למחירי לוי יצחק לטויוטה 4*4? מה השוק? מה ההתיחסות לתוספות? האם משלמים מעל מחירון בגללם? האם מורידים על ק"מ? ושוב סליחה אם השאלה טפשית אני באמת לא בקיא...

חנן-ג'יפולוג
01-02-07, 00:25
השאלה לא טיפשית. בגדול, אם מוצע לך היילקס בפחות ממחיר מחירון, זו סיבה לחשוש מהעיסקה. על תוספות בהיילקס משלמים, והרבה. אני שילמתי 8K מעל מחירון, ונמרוד מכר את ההיילקס שלו במשהו כמו 7K מעל מחירון.

חנן-ג'יפולוג
01-02-07, 00:26
אם יש לך היסטורית טיפולים מלאה של הרכב, ואין שם עדות לטיפולים מיוחדים שהרכב עבר, קנה את הרכב.

נמרוד
01-02-07, 08:57
מסכים עם קודמי, היסטורית טיפולים מלאה של הרכב במקום אחד שווה יותר מכל בדיקה וזו בהחלט סיבה להעדיף את הרכב, כנ"ל היכרות עם המוכר - חשוב מאד.

350K זה יותר מהממוצע אבל זה לא בלתי סביר לרכב מסחרי בן שמונה. אני גיליתי בזמנו שדווקא ההילקסים עם הקילומטראג'ים הנמוכים חשודים, זה רכב שסוחרים אוהבים מאד והם מזייפים את הקילומטראז'.

לגבי המחיר - את זה תגלה בעצמך... משא ומתן בינך לבין הקונה, מה האופציות האחרות שלו, ומה האופציות האחרות שלך... ראית מכוניות אחרות?

spiderman
04-02-07, 18:11
אני קרוב לודאי הולך על זה...
איפה כדי לבדוק את הרכב (אני גר באיזור חדרה) האם כדי באחד ממכוני הרישוי שנותנים אחריות (שכבר למדתי למה היא שווה) אבל לא באמת מבינים ב 4X4 או אצל אחד ממוסכי הגיפים (כמו ארנון) שמבינים בנושא אבל לא נותנים אחריות. והשאלה הנוספת היא על למה יש לשים לב בבדיקה, מה לשאול, מה לחפש וכד'...
תודה מראש וסליחה על הבורות.
בשאיפה ממחר במשפחת היילקס...

איציק - 4X6ZH
04-02-07, 18:33
ללכת למוסך שמטפל ברכב עד היום .
הוא טיפל בו 350 אלף וירצה לטפל גם הלאה
הוא יספר לך בשמחה את כל סיפור הרכב
כמובן לבוא עם בעל הרכב הנוכחי .
במידה וזה לא אפשרי .
להעדיף בדיקה במוסך שמכיר את כלי הרכב האלה ולא לפרק את הרכב ללא צורך .
איציק

spiderman
04-02-07, 20:08
המוסך המטפל הוא המוסך המרכזי באזור, השאלה אם כדי ללכת לאנשי 4X4 אמיתיים שמבינים עניין לקבלת חוות דעת על מצבם של כל התוספות, המכלולים וכמובן על השאר. והאם יש דברים מיוחדים אליהם יש לשים לב ואותם צריך לשאול או לבדוק (מנוע, טורבו, או משהו אחר...)

נמרוד
04-02-07, 21:21
אני מסכים לגמרי עם איציק, נצל את העובדה שהרכב מטופל שנים באותו מוסך, תאם פגישה עם בעל המוסך, אם המוכר הוא אכן לקוח וותיק שלו אז הוא יקדיש את הזמן גם בשביל לשמר אותו וגם אותך, וכנראה שאין מישהו שמכיר את הרכב יותר טוב ממנו... זה לא אומר שהוא זוכר בעל פה, הרי יש לו מאות מכוניות בטיפול, אבל הוא יכול להדפיס היסטורית טיפולים ולעבור עליה יחד איתך וכך להזכר. ברכב האחרון שקניתי, הצ'רוקי, זה בדיוק מה שעשיתי, ישבתי שעה עם בעל המוסך שמטפל ברכב וקיבלתי ממנו את חוות הדעת ששכנעה אותי לקנות. שווה יותר מכל דבר אחר.

אפשרות שנייה, או חוות דעת שנייה אם אתה צריך, אז בהחלט ללכת למוסך, וארנון הוא בחירה מצויינת, ובכל מקרה לא למכון רגיל שזה בזבוז כסף נטו. אף אחד לא נותן לך אחריות אמיתית על רכב משומש, הסיכון כולו שלך ושלך בלבד.

spiderman
04-02-07, 22:10
מאה אחוז אין בעיה נלך גם אליו וגם למוסך.
לשאול דברים מיוחדים? (מנוע או שאר דברים בעייתיים...)

-->