PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה פילוסופית כלכלית לגבי הצטרפות לעדר הג'יפאים...

eliav56
27-01-07, 11:33
חקרתי וחקרתי והגעתי למסקנות הבאות :
1. רוב בעלי הג'יפים בארץ הם למטרות פוזה .
2. רוב בעלי הג'יפים שמשתמשים בהם למטרות שטח הם בעלי חברות שמגלגלים את העלות על העסק (בדוק )
3. הרבה אנשים שרוצים לקנות רכב שטח למטרות הרחבת אפשריות הטיול נרתעים כתוצאה מעלויות גבוהות למדי של , דלק , ביטוח , טסט , תיקונים (כמוני למשל )
4. רובם הגדול בעצם - נוסע על רכב יקר לאחזקה לעבודה ובחזרה על מנת להינות ממספר מצומצם של טיולים בשנה .
4. עכשין השאלה היא -מה עושה בעל משפחה , שרוצה לטייל לפחות פעם בחודש , ולא רוצה להידחק לסמוראי עם 2 ילדים , ולא להסתבך עם אחזקה מטורפת שגוזלת מהנטו המשפחתי ממון רב (ובספק האם שווה ) וגם צריך להגיע לעבודה .
5. האם שכירות גיפ לסופי שבוע , האם החלפת רכבים עם שכן בעל גיפ למטרות פוזה .
6. בעיון שלי בפורום יש המון מתלבטים ותשובות אשמח לקבל
המתלבט

MMR
27-01-07, 13:47
חקרתי וחקרתי והגעתי למסקנות הבאות :
1. רוב בעלי הג'יפים בארץ הם למטרות פוזה .
2. רוב בעלי הג'יפים שמשתמשים בהם למטרות שטח הם בעלי חברות שמגלגלים את העלות על העסק (בדוק )
3. הרבה אנשים שרוצים לקנות רכב שטח למטרות הרחבת אפשריות הטיול נרתעים כתוצאה מעלויות גבוהות למדי של , דלק , ביטוח , טסט , תיקונים (כמוני למשל )
4. רובם הגדול בעצם - נוסע על רכב יקר לאחזקה לעבודה ובחזרה על מנת להינות ממספר מצומצם של טיולים בשנה .
4. עכשין השאלה היא -מה עושה בעל משפחה , שרוצה לטייל לפחות פעם בחודש , ולא רוצה להידחק לסמוראי עם 2 ילדים , ולא להסתבך עם אחזקה מטורפת שגוזלת מהנטו המשפחתי ממון רב (ובספק האם שווה ) וגם צריך להגיע לעבודה .
5. האם שכירות גיפ לסופי שבוע , האם החלפת רכבים עם שכן בעל גיפ למטרות פוזה .
6. בעיון שלי בפורום יש המון מתלבטים ותשובות אשמח לקבל
המתלבט

דעתי האישית:
1) נכון חלקית, אבל לא נכון עבור הרוב המוחלט של חברי ג'יפולוג .
2) נכון לגבי מי שמשתמש בו כרכב ראשון ונוסע הרבה - מה כוונתך ב-"בדוק"? איך בדקת?
3) אם אתה נרתע- אפשר להתחיל מרכב קטן יותר ופחות חדש.
4) כמו 1
4) אתה רוצה גם SUV גדול וגם עלויות של סמוראי? אם תצליח תספר לי איך.
5) פתרון נחמד אך יקר מאוד. אפשרי לטווח הקצר כדי להתרשם מהתחום (או אולי להצטרף לחבר'ה שמטיילים אם יש כאלה). אני לא הייתי נותן את הרכב לטיול לשכן- פוטנציאל הפגיעה ברכב לחסרי נסיון שטח הוא גדול מדי. אם הוא יצטרף אליך כנוסע (לא נשמע לי ריאלי) אז מצויין.

איציק - 4X6ZH
27-01-07, 14:00
אתה בפורום הלא נכון
או אולי זה המקום לכתוב לך שאתה פשוט מפתח תאוריה בגרוש .
עכשיו לך תסביר למה סתם טיול יכול להגמר בנזק והוצאות גדולות .
או להגמר בעוד טיול ללא כל נזק והוצאות כאשר כל הוצאות זה תידלוק .
איציק

Saar
27-01-07, 20:55
אני ארשה לעצמי להתעלם מתוצאות המחקר שערכת ואנסה לעזור במציאת התשובה ל - 4.
בעל המשפחה פותח את עיתון סופ"ש/אתרי המכירות השונים ומחפש לעצמו ויטרה ארוכה 95-98.
הוצאות של פרייבט 1600 בערך (כולל הוצ' הדלק)
אם הוא רוצה להוציא יותר כסף ולרדת ביכולת השטח הוא יכול לקנות גראנד ויטרה חדשה יותר.

אם הוא מוכן לשלם את הוצ' הדלק (20-30% יותר מויטרה) הוא יקנה קאיה ספורטאז.

סער.

IlanHadar
27-01-07, 21:37
אליאב,

מה מטרת הסקר שלך, לשכנע את עצמך לא לקנות רכב שטח, אז הצלחת. השאלה למה כן?

זה לא תחביב שמתאים לכולם, אין טעם להתחיל למה כן ולמה לא, בשביל זה צריך הרבה מאוד זמן מסביב למדורה במדבר.

אם נדבקת במחלה ואתה מוכן לסיפוק, לגילויים, לתסכול להפסד הכספי, לך על זה אם לא לא קרה כלום.

eran4x4
27-01-07, 21:50
לגבי הסקר שלך לא נכון

אתה יכול לטייל ברגל (לא בא לקנטר - זה בהחלט פיטתרון מצוין להרבה אנשים שמתאים להם כולל משפחות)

אם אתה בא לשאול מתוך תסכול לבריאות

אם מתוך מקום אחר אז זה לא עבר וכנ"ל לא ברור מה השאלה.

מידבר
30-01-07, 18:51
מה הירידות האלה ?
פורום קשוח זה נחמד אבל דחילקום, ברור שהבחור לא סגור על עצמו למרות ה"סקר" ומצפה שיביאו אותו אל השוקת מה שכנראה לא יקרה.
אביאל-מדובר במחלה/תחביב וכו' כינויים. כמו שלהחזקת גלשן רוח יש הוצאות, כמו שלצלילה יש משמעויות כלכליות כך גם כאן. החברים כבר התיחסו לעובדה שניתן בהחלט ,אם אתה לא מתכוון לבצע מבחני עבירות אלא סתם להנות מנסיעה רגועה בטבע אחת ל..., להחזיק 4*4 רך כמעט במחיר של החזקת פרייוט. חוץ מזה ,איזה פוזה יש בויטארה בת 10 ויותר ?
זהו, מקווה שקיבלת את התשובה. המשך מוצלח.

מידבר
30-01-07, 18:51
סליחה. אליאב ולא אביאל :D

-->