PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחירי חריטה

עמי
21-12-03, 16:00
לא שזה עומד כרגע על הפרק, אבל מעניין אותי לדעת כמה עשויה לעלות חריטת מוט סגסוגת לציריה, דהיינו הורדת מס' מילימטרים מהקוטר לכל אורך המוט וחריטת שיניים משני צידי המוט.
למה זה מעניין אותי? כי חומר הגלם שמשמש ככל הנראה להכנת ציריות מקסידרייב עולה בערך 50 דולר (בארה"ב, לשתי ציריות!) והציריות עולות משהו שיותר קרוב ל900 דולר (בארץ).

נמרוד
21-12-03, 16:06
מה החומר, למיטב ידיעתך, ואיזה טיפולים הוא עובר? יש לך קישור?

הבעייה היא לא החריטה עצמה, לא החומר, ולא הטיפולים.... הבעייה היא של מידע. אם הכל היה ידוע, קריא, אם היה לך את תיק המוצר המפורט של מקסידרייב, יש בארץ מספיק בתי מלאכה מקצועיים שייצרו לך צירייה זהה לחלוטין.

הבעייה בreverse engineering שזה מה שאתה מנסה לעשות, היא שלא את כל התכונות של המוצר ניתן לזהות בקלות כמו את המידות הגאומטריות.

עמי
21-12-03, 16:13
החומר הוא 4140.
הטיפול? אני מודה שאני לא יודע (עדיין). בכל אופן הוא עובר חישול בחום, ובאתר נחמד שמצאתי, ניתן לקנות מוטות (וגם בצורות אחרות) מחושלים בשתי שיטות לפחות.
בכל מקרה, אני לא מאמין שMD המציאו את הגלגל מחדש, ככה שאני רוצה להאמין ששיחה קצרה (או ארוכה) עם מהנדס חומרים שעוסק במטלורגיה (ויש כזה), יכולה לפתור את העניין או לפחות לתת את הכיוון הנכון.

האתר: http://www.metalsdepot.com/index.phtml

נמרוד
21-12-03, 16:19
הם בוודאי לא המציאו את הגלגל מחדש, וכל מה שאתה רוצה אפשר לקנות ולעשות גם בארץ, שום בעייה.

אבל בוא נגיד ככה. אם אני הייתי לוקח את הפרויקט הזה, של להעתיק ציריות מקסידרייב ולייצר בארץ, הייתי מבהיר לך שיש כאן תהליך פיתוח. יהיו שלבי אבטיפוס, נצטרך לבצע ניסויי חוזק, בקיצור, זה לא מסתכם בעלות העבודה בלבד. העלות של זוג הציריות "המבצעיות" הראשון יהיה כמה אלפי דולרים. עכשיו שוב יכנס פה הרעיון של "בואו נתאגד ביחד כמה עשרות חברה ונחלק את העלויות ובלא בלא...". זה לא עובד.

עמי
21-12-03, 16:26
נמרוד,
אל תטעה בי - אני לא תמים במיוחד ואפילו האידיוטיזם שלי מוטל בספק. ברור לי שפיתוח כזה יעלה לא מעט, ואין לי שום כוונה לשאת בעלויות שלו או לארגן איזושהי התארגנות שבמילא לא תצלח.
לא סתם כתבתי שזה לא עומד על הפרק כרגע - אבל בכל זאת מעניין אותי לדעת מה עלות החריטה, ככה שאדע אם בכלל שווה לנסות ולהבין (או לגלות) איזה תהליך חישול עוברת הציריה.
בקיצור:
כמה עולה?

נמרוד
21-12-03, 16:34
אם אתה מספק את חומר הגלם, עיבוד שבבי נטו יעלה 150-200$ ליחידה גג, זה עבור יחידות בודדות. קח את זה בערבון מאד מוגבל, זה סתם מספרים כדי שיהיה לך סדר גודל של עלות. כלומר, לא 50$, אבל גם לא 1000$.

מחיר שעת עבודה הוא בסביבות 30$ בבתי מלאכה טובים.

רכס חיים
21-12-03, 16:37
עבודות חריטה מחושבות בהגינות לפי 140 ש'ח'שעה + מעמ.

זאביק
21-12-03, 17:50
עבודות חריטה מחושבות בהגינות לפי 140 ש'ח'שעה + מעמ.

כמה זמן ייקח לחרוט ציריה ?
מוט שצריך לייצר לו שיניים בשני הצדדים (נניח 23 שיניים בכל צד) ?

asafk
21-12-03, 19:47
שיני הזחה של ציריה לא מייצרים בעיבוד שבבי (בדרך כלל) אלא בעיבוד פלסטי. זה אומר- ייצור סדרתי, לפחות. בדרך כלל, מעורב בתהליך גם עיבוד תרמי- כאן הנעלמים רבים מאוד.

אסף.

רכס חיים
22-12-03, 16:23
אתה נמצא 10 דקות ממתכת חנניה בחדרה ,קח שרטוט או דוגמה ותקבל הצעה מדויקת .לדעתי משהו כמו 400 או 500 ש'ח. צלצל אלי אם אתה צריך פרטים שלו. 054354505

נמרוד
22-12-03, 16:35
שיני הזחה של ציריה לא מייצרים בעיבוד שבבי (בדרך כלל) אלא בעיבוד פלסטי. זה אומר- ייצור סדרתי, לפחות. בדרך כלל, מעורב בתהליך גם עיבוד תרמי- כאן הנעלמים רבים מאוד.

אסף.

אפשר לחתוך-לשבב ספליינים, יש אפילו מכונות שחותכות כאלו דברים CNC - כלומר כל דוגמא, לפי דרישה. אם כי אני מניח שהשיניים בצירייה של לנדרובר הם לפי איזשהו תקן מקובל?
זה לא משהו שאפשרי בכל בית מלאכה קטן, אבל אני בטוח שבמפרץ חיפה תמצא בתי מלאכה שיודעים את המלאכה הזאת.

LAREDO
22-12-03, 22:34
ניתן לחרו שיני הזחה
ניתן להוריד מהקוטר לקוטר הרצוי
את התהליך לחיזוק החומר (צמנוט/חיסום) יש לעשות בסוף התהליך כאשר מבצעים תהליך שונה על השיניים
העלות של פרוייקט כזה אם תדע בדיוק מה אתה רוצה היא סדר גודל של 3000 ש"ח לשתי ציריות.

-->