PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנושא נעילה אוטומטית לוקרייט-האם היא תקינה או לא?

lizard
28-01-07, 00:11
אז ככה, מדובר על CJ8 עם DANA30 קדמי בעל נעילת לוקרייט.
ניסיתי היום את הנעילה, סגרתי לוקרים, שלבתי לLOW (כמובן 4X4) ועליתי על גבעונת בוץ. גלגל אחד נתפס בקרקע ולא זז והשני הסתובב בחופשיות. עד כמה שאני מבין, הנעילה לא עבדה.
אחרי זה ניסיתי לעלות את אותה גבעה והתיישבתי על הבטן, כל 4 הגלגלים הסתובבו.

עכשיו, אם אני מבין נכון הנעילה בעצם נעולה תמידית ורק כשיש הבדלי מהירויות בין הגלגלים או משהו כזה, היא נפתחת. (לא זוכר אם זה הבדלי מהירות סיבוב או כוח או משהו אחר).
בדוגמא הראשונה, הנעילה לא עבדה בבירור. בדוגמא השניה היא כן עבדה, רק שלא הייתה אחיזה.

מה עושים כדי לתקן את זה? המרווח בין חלקי הנעילה (לא יודע מה השם של החלקים) הוא 401 ע"פ הגייג' עד כמה שאני זוכר. לא יודע מה המידות, נדמה לי שזה יוצא בערך 4 מ"מ.
כשהנעילה הותקנה, הוצאנו את אחד השימסים כדי להגיע למרווח הזה.

תודה

tzagi
28-01-07, 04:11
תפתח(תפרק) את הלוקרים ,תראה מה קורה,
זה נקרא באנגלית:sticking hub

lizard
28-01-07, 08:29
גם אם הגלגלים הסתובבו בלי עומס? יכול להיות שהבעיה בלוקרים. באחד מהם שמתי מלא גריז. אני אפרק, אנקה ואקווה לטוב :-)

חנן-ג'יפולוג
28-01-07, 08:41
ביצעתם את ארבע הבדיקות שרשומות בחוברת לאחר ההתקנה? אם לא, אז תעשה אותן עכשיו, לפני שאתה מתחיל לפרק משהו.

בנוסף, יש שלוש מדידות שצריך לעשות: שתיים בין הטבעות המרכזיות ובין הקרוסשפט ועוד אחת בין שני הגג"שים המרכזיים.

eliv1
28-01-07, 09:29
חנן, בדגם הזה של לוקרייט, יש רק בדיקה אחת (פנימית), והיא המרווח בין הקפלרים, יש גם את בדיקת שחרור הנעילה אבל היא חיצונית, ע"י בדיקת "תקתוקים".

אני יודע שיש נעילות כמו Aussie Locker, ועוד כמה אחרות שמודדות מרווח אחר, בנעילה הזו, הכל נמדד כמו שצריך, נבדק בזמן ההתקנה, ונמצא תקין.

ולגבי הבעיה, מיכה לפי דעתי אחד הלוקרים שלך נתפס בגלל כמויות הגריז שפוצצת אותו, כשהייתי טירון יותר גם לי קרה כזה דבר, חשבתי שהכל צריך להיות מפוצץ בגריז.
בקיצור, תפרק לוקרים, הם כנראה נתפסו ולא ננעלים כמו שצריך, תשאיר אותם מגורזים קלות, ותבדוק שהם משתלבים בחוץ.

בהצלחה.

-->