PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסבת רתכת ל MIG

or65
30-01-07, 13:46
האם אפשר להסב רתכת רגילה לרתכת MIG ללא גז

כמו ברתכת הזו שהיא ללא גז
http://www.harborfreight.com/cpi/ctaf/displayitem.taf?Itemnumber=55167

מישהו יודע אם זה אפשרי וכמה זה יכול לעלות ומה עושים בהסבה הזאת והכי חשוב מי עושה את זה ?

אור :wink:

lizard
30-01-07, 15:28
לא..
אגב, הרתכת הזו לא משתמשת במיכל גז. היא משתמשת בסלילים שבהם משולב חומר שמהווה תחליף לגז. מה החומר בדיוק אני לא יודע. אגב, זו רתכת זרם ישר.

שאלה אחרת, למה אתה רוצה רתכת CO2? אם אתה לא מרתך הרבה, אין לך לדעתי ממש צורך בזה. יש אלקטרודות שיכולות לרתך ללא שלאקה, עוביים דקים יחסית, סוגים שונים של מתכות כגון נירוסטה, יציקות ברזל ועוד. האלקטרודות האלה לא זולות אבל בסיכום הכללי יכול להיות שהן תהינה זולות יותר מאשר רכישת רתכת CO2.

נמרוד
30-01-07, 20:51
רתכת רגילה לא ניתן להסב. מה שחסר בה זה את המנגנון המכאני של הזנת הסליל. אגב, רתכת בלי גז היא לא רתכת MIG בהגדרה - MIG=Metal Inert Gas

הרתכת הנ"ל היא רתכת שבה הסליל מצופה בחומר שאנחנו קוראים לו שלאקה, ציפוי מגן, בדיוק כמו אלקטרודות רגילות.

מיכה, אין ריתוך חשמלי בלי ציפוי מגן על האלקטרודה/סליל או שימוש בגז מגן.

or65
30-01-07, 20:57
תודה רבה על התשובות

מיכה כרגע נשאל מתוך סקרנות אם הדבר בכלל אפשרי לביצוע , בנתיים באמת לא הכי דחוף לי רתכת מיג אולי בעתיד נעבור למשהו יותר רציני מהרתכת שלי

אור ;)

lizard
30-01-07, 22:17
מיכה, אין ריתוך חשמלי בלי ציפוי מגן על האלקטרודה/סליל או שימוש בגז מגן.

אני יודע, הכוונה היא שבסופו של דבר על הריתוך עצמו אין שלאקה, בדומה לMIG.

רתכות MIG יכולות לרתך עם סליל מצופה, פשוט צריך להחליף בין הפלוס למינוס. אצלי אי אפשר לעשות את זה אבל ברתכות לינקולן בסד"ג כמו שלי (רק חצי בגודל) כן אפשר.

kd2
31-01-07, 14:00
מיכה גם באלקטרודות ש"אין שלאקה", יש.
רק הרבה פחות ובחלק מסווים לרוב ( הכי נמוך בריתוך ).

lizard
31-01-07, 15:38
שמע נשבע לך שראיתי אלקטרודות בלי שלאקה, אבל זה היה מזמן. לפני 12-15 שנה אצל רתך נירוסטה. הוא ריתך לי ככה גג"ש לציר יציאה של מכסחת דשא.
האלקטרודות היו כתומות (לדעתי לא אלקטרודות סימון כי היה בהן חומר) ויקרות.

-->