PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה עדיף-גרנד ויטרה או קיה ספורטאז

יתיר
31-01-07, 01:06
מתלבט בקניית גיפ.
מעוניין בגרנד ויטרה98-99 או קיה 99-2000
איזה גיפ מומלץ יותר כגיפ ראשון למי שאינו "חיית שטח" ,מי צורך יותר דלק
אודה על סיועכם

נמרוד
31-01-07, 09:06
שניהם טובים למתחיל, שניהם אמינים למדי, צריכת הדלק דומה (וגבוהה יחסית למה שרוב האנשים חושבים - תצפה ל7 ואפילו 6 ק"מ לליטר, תלוי בתנאים וסגנון הנהיגה). המבנה הבסיסי שלהם דומה ועקב כך גם יכולת השטח הבסיסית זהה. שניהם עם שלדות סולם, עם סרן אחורי חי ומתלה קדמי נפרד, צמיגים באותו גודל...

לויטארה יש יתרון של נעילות דיפרנציאל אוטומטיות זולות (250$) וזמינות, לקאיה נעילה מיצרן אחד בלבד קוראני והיא יקרה משמעותית. זה נשמע לא חשוב בכלל, ואולי זה לא, אבל אם תתפס לחיידק השטח אתה תרצה להתקין נעילה אחורית לפחות.

לקאיה יש יתרון - מחיר. הויטארה היא "מותג" חזק מאד בשוק המשומש, משהו כמו טויוטה קורולה, השוק משלם עליה פרמיה. הקאיה לא. ולכן יש לך סיכוי למצוא קאיה טובה יותר באותו סכום כסף.

בכל מקרה אתה מדבר על רכב שטח ישן, מה שחשוב זה מצב הרכב הספציפי, אל תתעצל לבדוק לעומק כל מועמד לרכישה, משני הסוגים. לבדוק, להתרשם, לנהוג. אל תמהר לקנות שום דבר.

יתיר
31-01-07, 09:39
ממש ממש תודה
האם רצוי לקנות קאיה כבר עם נעילה?
בנוסף שמעתי שיש לקיאה בעיות במערכת החשמל, האם שמועה זדונית?

שניהם טובים למתחיל, שניהם אמינים למדי, צריכת הדלק דומה (וגבוהה יחסית למה שרוב האנשים חושבים - תצפה ל7 ואפילו 6 ק"מ לליטר, תלוי בתנאים וסגנון הנהיגה). המבנה הבסיסי שלהם דומה ועקב כך גם יכולת השטח הבסיסית זהה. שניהם עם שלדות סולם, עם סרן אחורי חי ומתלה קדמי נפרד, צמיגים באותו גודל...

לויטארה יש יתרון של נעילות דיפרנציאל אוטומטיות זולות (250$) וזמינות, לקאיה נעילה מיצרן אחד בלבד קוראני והיא יקרה משמעותית. זה נשמע לא חשוב בכלל, ואולי זה לא, אבל אם תתפס לחיידק השטח אתה תרצה להתקין נעילה אחורית לפחות.

לקאיה יש יתרון - מחיר. הויטארה היא "מותג" חזק מאד בשוק המשומש, משהו כמו טויוטה קורולה, השוק משלם עליה פרמיה. הקאיה לא. ולכן יש לך סיכוי למצוא קאיה טובה יותר באותו סכום כסף.

בכל מקרה אתה מדבר על רכב שטח ישן, מה שחשוב זה מצב הרכב הספציפי, אל תתעצל לבדוק לעומק כל מועמד לרכישה, משני הסוגים. לבדוק, להתרשם, לנהוג. אל תמהר לקנות שום דבר.

נמרוד
31-01-07, 09:51
אם תמצא רכב שכבר מורכבת בו נעילת דיפרנציאל, זה כמובן יתרון וצריך לשקלל במחיר, אבל אין הרבה כאלו, לא קאיות ולא גראנד ויטארות. הנקודה של זמינות נעילה לא קריטית עבור רוב האנשים, בוודאי המתחילים.

אני לא שמעתי על מחלות אופייניות בספורטאג' בכלל ובמערכת החשמל בפרט.

יתיר
01-02-07, 08:24
שוב תודה
משום מה אני מתרשם מתגובות שונות בפורום שהקאיה צרכנית דלק יותר אכזרית מהגראנד ויטארה.האמנם יש הבדל ואם כן בכמה.
תודה

אם תמצא רכב שכבר מורכבת בו נעילת דיפרנציאל, זה כמובן יתרון וצריך לשקלל במחיר, אבל אין הרבה כאלו, לא קאיות ולא גראנד ויטארות. הנקודה של זמינות נעילה לא קריטית עבור רוב האנשים, בוודאי המתחילים.

אני לא שמעתי על מחלות אופייניות בספורטאג' בכלל ובמערכת החשמל בפרט.

נמרוד
01-02-07, 08:38
יש תחושה שהספורטאג' שתיינית יותר ממה שאנשים מצפים, כי הספורטאז' נתפס כרכב קטן יותר ממה שהוא באמת. צריכת דלק היא פונקציה של גודל ומשקל הרכב, בעיקר. הספורטאג' גדולה ושוקלת כמו, אם לא יותר מהג'יפ צ'רוקי שלי. את אף אחד לא מפתיע שהצ'רוקי עושה 6 ק"מ לליטר - אבל בקאיה משום מה זה כן מפתיע. תצפה ל6-7 ק"מ לליטר, אם אתה רגוע ונוסע בתנאים טובים אז יכול להיות גם יותר טוב.

אני לא חושב שיש הבדל גדול אם בכלל בין צריכת הדלק של ויטארה 4 דלתות וספורטאג'. זה לא צריך להיות שיקול משמעותי בהחלטה בין שתי המכוניות האלו.

Saar
01-02-07, 08:58
נמרוד,

הערה קטנה אחת,
אתה מתייחס לגראנד ויטרה.
ויטרה ארוכה (דגם קודם, עד 98) בהחלט חסכונית מהקאיה.

סער.

יתיר
03-02-07, 11:43
סער תודה
אתה יכול להעריך את ההבדלים?
כוונתי לגראד ויטרה מודל 98-99 מול הקאיה 2000-2001

נמרוד,

הערה קטנה אחת,
אתה מתייחס לגראנד ויטרה.
ויטרה ארוכה (דגם קודם, עד 98) בהחלט חסכונית מהקאיה.

סער.

שעיה כליף
03-02-07, 13:55
צריכת הדלק אצלי בספורטאז' (96) 1:8.5 מחוץ לעיר
משולב 1:7
שטח 1:5-6

בשיירה שאני מטייל יש גם ויטרה נעולה
אין הבדל ממשי בנינו, הספורטאז' מרווחת יותר
לגבי שיפורים תוספות ועבירויות - אם הקטע שלך הוא "זחילת סלעים"
וטיפוס על בולדרים אל תקנה אף אחד מהם אבל אם אתה בענין טיולים עם אתגר
אין ממש הבדל בניהם זולת מה שציינתי, שניהם יספקו את הסחורה
אני אמליץ לך על הספורטאז' אבל יגידו שאני משוחד 8)

yoav
03-02-07, 14:24
צריכת הדלק אצלי בספורטאז' (96) 1:8.5 מחוץ לעיר
משולב 1:7
שטח 1:5-6

בשיירה שאני מטייל יש גם ויטרה נעולה
אין הבדל ממשי בנינו, הספורטאז' מרווחת יותר
לגבי שיפורים תוספות ועבירויות - אם הקטע שלך הוא "זחילת סלעים"
וטיפוס על בולדרים אל תקנה אף אחד מהם אבל אם אתה בענין טיולים עם אתגר
אין ממש הבדל בניהם זולת מה שציינתי, שניהם יספקו את הסחורה
אני אמליץ לך על הספורטאז' אבל יגידו שאני משוחד 8)

שיה- מאחר שאני חלק מהשיירה- תרשה לי לחלוק עליך
עוברת עליך התסמונת המוכרת- שברגע שנעשים בעלים של רכב מסוג מסויים- הוא פתאום עביר ונהדר ולא נופל מאחרים...:twisted: :twisted: כשהיית בעליו של סמוראי- לא דיברת ככה על ספורטאג'.. ולא- אני לא חושב שסמוראי עביר יותר או טוב יותר וכו' סתם משעשע לראות את התסמונת...:lol:
יש הבדלים בין הרכבים לטוב ולרע. אני זוכר עליונת קטנה שעשינו יחד מהכנרת, קצת הצלבות במרחק סרנים גדול יותר של הקאיה לעומת הסמוראים והופ...צריך מס' נסיונות לעבור. ואני בטוח שיש אין סוף דוגמאות הפוכות שהסמוראי מקרטע אחרי הקאיה- אבל לא זה העניין. ושוב- אני לא חושב לרגע שהקאיה פחות טובה/עבירה וכו' מהסמוראי-אולי ההיפך. בקאיה מרוויחים מנוע חזק, נוחות ומרחב והרבה יותר אוטו ביום יום מהסמוראי. לגבי הויטארה שבשיירה- כאן אני כבר כן חושב שיש הבדל מהותי: הויטרה הארוכה, 5 דלתות, מרווחת ונוחה, תא מטען סביר, אוטומטית, עם מהלך מתלה טוב, מוגבהת ונעולה יחסית בזול למה שהיה עולה לשפר את הקאיה, "עולה" לטעמי על הרכבים של כולנו. אם אני הייתי צריך לבחור בין קאיה וויטרה, באותן עלויות רכישה +/-, ובאותו מצב בעת הקניה- הייתי הולך על הויטראה בלי לחשוב פעמיים.
דעתי.:shock:

jackey1
03-02-07, 15:17
[דוגמאות הפוכות שהסמוראי מקרטע אחרי הקאיה- אבל לא זה העניין. ושוב- אני לא חושב לרגע שהקאיה פחות טובה/עבירה וכו' מהסמוראי-אולי ההיפך.

אתה פוליטקאי ,לפעמים צריך שחור לבן ואתה לא שם!!!
סמוראי רכב עבירות פלטפורמה לשיפורים ,קאיה לא,ויטרה לא

אבל,
ויטרה עדיפה על קאיה ,קנה ויטרה
סיבות - אמינות, שוק,אפשרויות לשפורים

קאיה זה להיות עם והרגיש בלי

מה שחשוב זה תמצא ויטרה שמורה ומתוחזקת היטב

Saar
03-02-07, 17:22
הי,

אני מכיר את הויטרה הישנה (לא גראנד וידני) ואת הקאיה מודל 97 (הבנתי שבשנים מאוחרות יותר היה שינוי בגיר).
הויטרה הישנה חסכונית יותר בערך ב 20% (אוט' מול אוט' כמובן).
הקאיה בזמנו הגיעה ל 1 ל 7.5 מחוץ לעיר, צמיגי כביש 205 (מקוריים).
האוטו היה במצב חדש עם 20K ק"מ.
מספר התקלות שלו היה יחסית רב (בכל אופן ביחס לאוטו עם ק"מ כזה - משאבות בלם שנזלו, אגזוז שהתפרק ועוד כמה דברים שכבר הספקתי לשכוח, בכל זאת, עברו 6 שנים מאז :D )
בשטח הוא היה בסדר, הוא כבד מהויטרה הארוכה ב - 200 ק"ג בערך)

אתה שואל על הגראנד ויטרה וזה כבר אוטו אחר, כבד יותר מהקודם, צמיגים שונים,
מן הסתם, צריכת הדלק תהיה שונה.

אם אתה מסתכל גם על ויטרה דגם קודם, אני באופן אישי, החלפי קאיה מודל 97 עם 29K ק"מ בויטרה ארוכה מודל 92 עם 120K ק"מ והייתי מאוד מרוצה מהמעבר...
(ולא רק בגלל ה 30K ש"ח עודף....)
אבל בסופו של דבר, זה עניין של טעם, כל אחד ומה שהוא מעדיף.
לי הקאיה הרגישה "פרייבט" מדי, הויטרה התאימה לי יותר.

סער

שעיה כליף
03-02-07, 18:31
רגע יוד רגע
קח הכל בערבון מוגבל
מה הערבון המוגבל ? הצרכים !

אמרתי שאם הבחור חפץ ברכב בטיולים - טיולים לשם הטיול
הספורטאז' מרווחת יותר, לא יכול להיות ויכוח בענין
ובכל זאת - קושי כאן או שם אף פעם לא עצר אותנו - ולא יעצור, את כולנו
אם הספורטאז' היה נעול - קריא - מושווה לוויטרה הרי שגם הקושי בהצלבה
באותה עליה לא היה. היום כבר אפשר כאן בארץ להשיג נעילה לקאיה כולל הרכבה ב 3K
עובדתית אני מתעצל לחבר את הקישור מג'יפטריפ
איך שלא יהיה עם נתוני פתיחה זהים אתה מקבל יותר אוטו בקאיה תמורת פחות כסף
בשניהם צריך להשקיע - הגבהות נעילות ומיני מתיקה
אני אישית רוצה יותר ג'יפ וזה נכון, זה ינחה אותי בהחלפה הבאה

חזרה לדיון - הבחור מתלבט בין וויטרה לספורטאז' לא לסמוראי
בהתאם לנתונים דעתי היא שלא תטעה באף אחד מהם אבל....
בקאיה תקבל הרבה יותר רכב תמורת פחות כסף.

חוקר
03-02-07, 21:57
יתיר,לדעתי למי שמחפש לטייל רגוע שני הרכבים מתאימים.
אני חושב שהקאיה אוהבת קצת יותר דלק מהויטרה.
גם לגבי אחזקה לא אמור להיות הבדל משמעותי בין שניהם.

תעשה סיבוב על שני הרכבים,תרגיש מה אתה אוהב יותר וההחלטה תהיה יותר קלה.

שיה-אני חולק על דעתך בעניין המקום,לדעתי אין כל הבדל בין הקאיה לויטרה.

טל

Saar
04-02-07, 09:51
טל,

דווקא בנושא המקום שיה צודק.
הקאיה רחבה מהויטרה ב 10 ס"מ.
(ותא המטען שלה מרווח יותר).

סער.

יתיר
05-02-07, 20:26
כמובן שאם משהו חושב שישנה אינפורמציה נוספת בנדון -אשמח לשמוע. בנתיים עוד לא מצאתי את הרכב המתאים....אשמח גם לקבל המלצות על רכב למכירה ,אם הדבר מותר לפי כללי הפורום.שוב תודה, יתיר.

-->