PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה אין מפתחות טלסקופיים לברגים???

רכס חיים
22-12-03, 16:33
אולי אפשר לקבל הסבר למה אף אחד לא מייצר מפתחות איכותיים הניתנים לקיצור מינימלי ולהארכה מכסימלית באופן טלסקופי??? או שהם ארוכים מדי או שהם קצרים מדי. טכנית לא צריכה להיות בעיה אם משתמשים במתכת מעולה .

נמרוד
22-12-03, 17:57
אולי אפשר לקבל הסבר למה אף אחד לא מייצר מפתחות איכותיים הניתנים לקיצור מינימלי ולהארכה מכסימלית באופן טלסקופי??? או שהם ארוכים מדי או שהם קצרים מדי. טכנית לא צריכה להיות בעיה אם משתמשים במתכת מעולה .

הם יעלו הרבה יותר לייצר. קודם כל, לפחות פי שניים, כי כל מפתח יהיה עשוי משני חלקים ולא אחד. וכל אחד מהחלקים כבר לא יוכל להיות חישול פשוט "דו מימדי" - צד אחד לפחות יצטרך להיות עם פרופיל סגור או חצי סגור ( עם Undercut) בשביל להוות את ה"נקבה" של הטלסקופ. וזה לא מספיק כי יצטרך להיות איזשהו מנגנון שנועל את הטלסקופ באורך הרצוי - עוד אנדרקטים ואולי עוד חלקים.

בקיצור, מה אתה היית קונה באותו כסף, מפתח אחד טלסקופי או שניים שלושה מפתחות באורכים שונים?

איציק - 4X6ZH
22-12-03, 21:14
אני מכיר מפתחות כאלה בשנים האחרונות נעלמו מהשוק
איציק

רכס חיים
23-12-03, 01:07
בו נתחיל בזה שאין אפילו סט אחד שיש בו אורכים שונים לבחירה. במקרה יש לי מפתח פתוח אחד, קצר, יפני עם 13 מ'מ ו-10 בצד שני שבכל פעם שהוא נעלם לדקה אני מקבל מיני התקף לב. אני מוכן לשלם 50 שקל לאחד כזה טלסקופי מעולה. לאחרונה נאלצתי לחתוך מפתח 19 לחצי כדי לסגור בורג אחד שתקוע בין הגיר לטרנספר, ואני שומר עליו כדי לא לחתוך עוד מפתח כשהוא יפתח מעט. עבור מפתח ראצ'ט רינג 13 שילמתי 64 שקלים ואני נהנה ממנו כל יום מחדש. אם מישהו יודע על מפתחות כאלה ,אני מוכן לשלם עבורם לא מעט.

שחף110
23-12-03, 21:33
כן, אכן אתה צודק
מכיר את ענין הרכישת מפתח נוסף כדי לחתוך אותו עם הדיסק לחצי
על מנת שיוכל להכנס לאן שצריך.... אין מה לעשות
עדיין זה יותר זול וראלי ...

asafk
24-12-03, 18:21
האורך של המפתחות לא מקרי. האורך של המפתח X הכוח שיש למכונאי ממוצע= בערך המומנט שצריך בשביל בורג באותו גודל.
אבל- יש גם מפתחות "גמדים" בשביל המקומות שאין בהם "מרחב מחיה". יש גם מפתחות ארוכים ודקים בשביל ברגים שתקועים במקומות מרוחקים.
לדעתי שלושה מפתחות יעלו כמו מפתח אחד טלסקופי.

אסף.

סוזי המשתוללת
26-12-03, 02:08
חיים
יש לי סט של רינג רצט כבר ארבע או חמש שנים של סיגנט במידות 10 12 14 17 (מפרקים כמעט כל הסוזוקי)
הכלים גם אחרי שימוש רציני לא מרים שום סימני בלאי והרצטים עומדים בעומס גדול
רק צריך להזהר במקומות שבהם הבורג קרוב למשטח כי בחלק מהמפתחות על מנת להפוך כיוון מפתיחה לסגירה יש להוציא את המפתח ולהפוך אותו (הרצט חד כיווני)ואם פתחת מבלי לתכנן אתה עשוי להתקע עם בורג פתוח חלקית שאי אפשר לחלץ אותו וגם לא את המפתח (כי אין איך להחזיר את הבורג חזרה )
מנסיון

רכס חיים
26-12-03, 16:27
יש לי מפתח 13 כזה ,אבל הוא לא קצר ובטח לא טלסקופי חוץ מזה הוא עבה מדי ויש לו את המגבלות שלו. יתכן ואני איצייר כמה כאלה בעצמי ,בסך הכל 4 מפתחות נותנים תשובה ל-90% של הברגים. 10 - 13 - 17 -19 . פרויקט כשיהיה עודף זמן.

asafk
26-12-03, 22:25
רכס, אתה מתכוון לכזה סט?
http://www.sears.com/sr/javasr/product.do?BV_UseBVCookie=Yes&vertical=T OOL&fromAuto=YES&bidsite=CRAFT&pid=00942 003000

שים לב בתחתית העמוד- יש גם סטים "STUBBY" לא רצ'טים. לי יש סט כזה סגור- סגור.

אסף.

חנן א.
26-12-03, 23:00
רק צריך להזהר במקומות שבהם הבורג קרוב למשטח כי בחלק מהמפתחות על מנת להפוך כיוון מפתיחה לסגירה יש להוציא את המפתח ולהפוך אותו (הרצט חד כיווני)ואם פתחת מבלי לתכנן אתה עשוי להתקע עם בורג פתוח חלקית שאי אפשר לחלץ אותו וגם לא את המפתח (כי אין איך להחזיר את הבורג חזרה )

לא יפה שאני צוחק, אבל היא באמת משעשעת מאוד (לצד שלישי) , הסיטואציה הזו. :wink:

רכס חיים
26-12-03, 23:10
כמו שהבנתי אלה ראצ'טים ולא טלסקופיים. בכל זאת תודה אולי אעשה משהו עם הכתובת הזו.

asafk
27-12-03, 00:20
הנקודה, חיים, היא לא עניין הרצ'ט אלא עניין האורך- יש מפתחות קצרים מאד. יש גם ארוכים יותר מהסטנדרט. עם רצ'ט, בלי רצ'ט, פתוח, סגור- מה שאתה רוצה. לכן לא צריך מפתח טלסקופי.

אסף.

-->