PDA

צפייה בגרסה מלאה : קבוצת תמיכה למתחילים...

avif
02-02-07, 12:08
הי נמרוד, חנן, אלון, אסף וכל החבר'ה הטובים

לפני חודשיים הצטרפתי לקהילת הג'יפאים עם סמוראי 98. צעד זה הגיע כמובן בעקבות רצון אישי עז, אבל הרבה תודות לשיטוט באתר המעולה, שנתן לי את ההרגשה, שלא צריך להיות מכונאי מלידה\קרוב משפחה שלו כדי לתחזק ולטפל בעצמך.

עקב היותי חסר חברים מביני ענין במכונאות, או בעלי ג'יפים ככלל (דבר שגם מקשה על מציאת חברים לטיולים - אבל זה נושא להתבכיינות אחרת...) הורדתי את ספר הרכב של הסמוראי והשליתי את עצמי שמעכשיו והלאה לומדים - ועושים לבד!
הבעיה היא שלמרות היותי בחור טכני ביסוד, ההתחלה מאוד קשה עקב חוסר בטחון (וידע כמובן). העצות שמקבלים כאן בפורומים, מאוד עוזרות על המחשב, אבל כשמגיעים לאוטו, המברג מתחיל לרעוד...

חיפשתי הרבה ונוכחתי לדעת שאני לא היחיד הסובל מהבעיה.

רציתי להציע לארגן פעם בכמה זמן, התארגנות של 2-3 מביני עניין, שידריכו ינוקאות כמוני, לפחות באיך לתחזק בסיסית את הרכב, אילו כלים אתה באמת צריך בתור מתחיל (הכתבה של חנן עשתה לי חום :D ) וטיפים לטיפול באופן מעשי, ויכניסו אותם לענינים (בלי אינטרסי מוסך וכו')

אם צריך - המתחילים יוכלו לתרום כמה שקלים לכיסוי הוצאות המדריכים... ;-)

מה אתם אומרים?
יש שוק?

יוני5
02-02-07, 15:56
ראשית לא כתבת איפה אתה גר.

שנית, אל תפחד. תעבור כמה פעמים על הכתבות, תתיעץ, תפתח את ספר הרכב (היינס) ואז תתחיל בדברים הפשוטים. תשתדל להימנע ממערכות היגוי ובלמים בהתחלה.
מקסימום מה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות? שתתקע באמצע? אתה עדיין בבית, אף אחד לא רודף אחריך.
ואם וכאשר תתקע, תחזור למחשב ותשאל. נענה לך.

יוני5

חנן-ג'יפולוג
02-02-07, 18:42
בוא תתפוס שתי ציפורים במכה:

תיזום טיול בפורום טיולים, עם מסלול, שעות יציאה, מספר ימים וכו' . אם אתה מתקשה בתכנון טיול, אז תיעזר בפורום. כדאי להגביל את מספר החברים מראש, כדי לא להיכנס לטיול שהוא שיירה אוגדתית.

אחרי שייגמר הטיול בסופ"ש ותצטרך לתקן את הרכב ביום ראשון שלאחריו, תתעלק על החבר'ה שטיילו איתך, בבקשה שיצטרפו אליך לטיפול לטובת תמיכה מורלית.

תקווה רק שמי שיצטרף אליך לא יראה את השרשור הזה ;-)

boaziko
03-02-07, 00:10
אם תצליח לגבש קבוצה לרעיון שלך - מה טוב.
אם לא - תעקוב אחרי הודעות בפורום - כל דיון = עבודה על האוטו (כמעט). כל פעם שתקרא על מישהו שמתקן משהו באיזור מגוריך שלח לו הודעה פרטית ותבקש יפה הזמנה לבוא להסתכל ואם צריך גם לעזור. אתה תופתע מההיענות. זה לא יהיה קורס מכונאות, אבל די מהר תגלה שאחרי שראית מישהו מחליף צלב/ טיפול 10K/ החלפת מיסבים וכו, אתה תגלה שעם ספר רכב וכלי עבודה אתה תמצא את האומץ לעשות את הדברים לבד. זה לא יקרה תוך יומיים, אבל פרה פרה תדפוק את כל האוטו...

-->