PDA

צפייה בגרסה מלאה : גימגום בהתנעה ודייט מוצלח...

תומריקו
03-02-07, 10:54
לפני חודשיים בערך החלפתי סטרטר, אלטרנטור ומצבר חדשים. לאחרונה כל התנעה נתקלת בגימגום. זאת אומרת שהוא לא מתניע על הנגיעה הראשון של סיבוב הסוויץ', אלא כאילו מנסה להתניע ולא לגמרי מצליח. כמו התנעה לא מוצלחת שנגמר המצבר. בנוסף, בשביל שזה יצליח אני חייב לתת מכות גז תוך כדי ההתנעה.
אתמול היה לי דייט עם מישהי וזה היה די מפדח.. כולי בהתלהבות וסיפורים על הגיבור הקטן ואז נכנסים לג'יפ ולוקח לו כמה שניות טובות להתניע! התגובה שלה היתה -זה בסדר, גם לך בגיל 60 יהיה קשה להתניע...
דרך אגב, הגימגום בהתנעה לא שבר אותה. דייט שני בדרך... ;)

yehudap9
03-02-07, 12:03
תשים רליי 4 רגליים לפני הסטרטר אצלי היה אותו סיפור עד שנתתי לו ברליי ומאז מתצניע עוד לפני שאני בכלל מסובב ת'מפתח..תנסה ותדווח..
אגב אם לא יילך לך איתה זרוק איזה עצם לחבר..
בהצלחה אחי..גם עם הרליי ואיתה

תומריקו
03-02-07, 16:51
תשים רליי 4 רגליים לפני הסטרטר אצלי היה אותו סיפור עד שנתתי לו ברליי ומאז מתצניע עוד לפני שאני בכלל מסובב ת'מפתח..תנסה ותדווח..

לאן אני מחבר את הרגליים?
אחת לסטרטר,
אחת למצבר,
אחת לגוף (מינוס)
ורגל אחרונה לאן?

מהסטרטר יוצאים שני כבלים - אחד עבה מאוד (!) למצבר, והשני דק, שמתערבב עם שאר מיני חוטים ואין לי מושג לאן הוא מוביל. לא נראה לי הגיוני לחבר את את הכבל של הרגל של הריליי, שהוא די דק סה"כ, במקום הכבל הממש עבה שמוביל כגע למצבר.
איך עושים את זה?

UNIX
03-02-07, 17:46
לסטרטר יש סולונייד שאליו נכנס ויוצא חוט עבה וחוט שבא מהסוויץ דק (פיקוד)
אתה חותך את החוט שבא מהסוויץ והוא בעצם מה שמפעיל לך את הריליי(רימוט)
לריליי אתה נותן מינוס פלוס מהמצבר והחוט האחרון הולך אל הסולונייד במקום החוט הדק שחתכת\פירקת .
שים לב לחיבור הריליי צריך לדעת איך לחבר אותו .

עצה שלי :(אם אתה לא יודע איך מחברים אותו)
קח מנורת ביקורת ותתחיל לבדוק
חבר חוט אחד מהריליי למינוס ובחוט שממולו תן פלוס שומע תקתוק?
סימן שאלו החוטים שמפעילים את הריליי (אפשר להפוך בקוטביות)
נשארו לך עוד 2 חוטים חבר אחד מהם לפלוס ביחד עם הפלוס שמצאת מקודם ותראה אם בחוט האחרון יוצא פלוס בעזרת המנורת ביקורת .
ככה תדע לאן לחבר כל חוט (ניסיתי לפרט אבל אם סיבכתי אותך אפשר להעלות שירטוט רק תגיד)

איפון
03-02-07, 18:12
חיפוש קצר העלה את זה... http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=17300&highlight=%F8%E9%EC%E9%E9

עם קישור שמפרט מה לעשות...
אבל לדעתי, הבעייה היא בסולונואיד של הסטרטר שהתקנת לפני חודשיים(משופץ, מחודש???). נסה לתת, לצורך הבדיקה פלוס ישירות לפיקוד הסולונואיד ,(אותו חוט דק שכרגע מגיע מהסוויטץ). אם התופעה תתקיים אני בספק אם הריליי ישפר את הבעייה. במקביל תבדוק היטב תקינות כל החיבורים סביב הסולונואיד והסטרטר.

לגבי הדייט, תבדוק אם היא מספיק חזקה לדחוף ... לא בכל מקום יש ירידה להניע

בהצלחה
דני

UNIX
03-02-07, 18:21
עכשיו אני רק רואה שהיה לו קשה להניע אבל הסטרטר הסתובב נכון?
אז אין קשר בכלל לסולונייד הבעיה כנראה בקרבורטור שלך או במערכת ההצתה

3Beni aroh
03-02-07, 19:30
טוב אני רואה שבקשר לגמגום כבר יש לך פיתרונות..
אז נשאר לי רק לאחל בהצלחה עם הבחורה..
ולהמליץ..
הבנות לא אוהבות לשמוע את כול הסיפורי גבורה של המרובעונים שלנו חח
והם גם לא מאמינות..
קח אותה לשטח.. ותבקש ממנה לא לצעוק חזק חח

תומריקו
03-02-07, 19:44
עכשיו אני קצת מבולבל...
דבר ראשון הבחורה די קטנה (פיזית) ככה שאני לא הולך לסמוך עליה בדחיפה.
הסטרטר מסתובב, זה לא שהוא מתעקב או משהו כזה. את הסטרטר קניתי ב-400 ש"ח מ"עלמה" באזור המוסכים בת"א, שונצינו. אני לא יודע אם זה מחודש, משופץ ממוחזר או כל דבר אחר.

אז כן לשים או לשים ריליי לפני הסטרטר?
ו UNIX, אני אשמח מאוד אם תעלה שירטוט, להבין את זה בכל מקרה כמו שצריך.

AvigdorAharon
03-02-07, 20:28
הייתי הולך על כיוון אחר \ נוסף:

ההצתה מכוונת כראוי? אולי זו בכלל בעיה של איחור הצתה?

אביגדור

איפון
03-02-07, 21:12
עכשיו אני קצת מבולבל...
דבר ראשון הבחורה די קטנה (פיזית) ככה שאני לא הולך לסמוך עליה בדחיפה.
הסטרטר מסתובב, זה לא שהוא מתעקב או משהו כזה. את הסטרטר קניתי ב-400 ש"ח מ"עלמה" באזור המוסכים בת"א, שונצינו. אני לא יודע אם זה מחודש, משופץ ממוחזר או כל דבר אחר.

אז כן לשים או לשים ריליי לפני הסטרטר?
ו UNIX, אני אשמח מאוד אם תעלה שירטוט, להבין את זה בכל מקרה כמו שצריך.

לא, אל תסמוך עליה, זה גם לא נעים..
לגופו של עניין- הבחור בכתבה (באנגלית- הקישור שבתוך הקישור של ג'יפולוג ששלחתי מקודם) מתאר שמאז הרכבת הריליי התחושה היא של התנעה קלה יותר ועבודת סטרטר מהירה יותר. בכל מקרה זהו מצב של התגברות על בעייה אחרת שקיימת- או מגעים לא טובים במתח הפיקוד או סולונואיד "עייף". מה שברור שככל שמהירות הסטרטר תהייה גבוהה יותר, הרי שתהליך ההתנעה יהיה יותר קל, לכן הייתי מבצע את הבדיקה שהעליתי קודם, ובהתאם לכך מחליט לגבי הריליי.
הסבר טוב על ריליים וצורת החיבור שלהם מופיעה בכתבה על חיבור פנסי ערפל כאן http://www.jeepolog.com/158.html
אם הבעייה היא לא הסטרטר - הייתי מתחיל בבדיקת זרימת דלק למנוע- קו הדלק מהמיכל, פילטר דלק (כולל זה שמתחת לכנף ימנית(??) מאחורה- אם עדיין מותקן) , משאבת דלק וצנרת עד הקרבורטור, משום שיתכן שמשאבת הדלק לא מצליחה לדחוף כמות מספקת של דלק להנעה הראשונית, ולכן ההשהייה בהנעה. אתה יכול לנסות גם לתת שתיים או שלוש מכות גז לפני שאתה מניע ולראות אם יש הבדל בהתנהלות....

בהצלחה
דני

נימי
03-02-07, 22:15
נשמע כמו בעיה של הצתה מוקדמת מידי כמו שאביגדור כתב (גם לי היה בידיוק אותו הדבר ב CJ), תאחר קצת את ההצתה ותיבדוק (ליפני השינויים כדי לסמן בידיוק איך היא יושבת היום)

תומריקו
04-02-07, 10:31
תאחר קצת את ההצתה ותיבדוק (ליפני השינויים כדי לסמן בידיוק איך היא יושבת היום)

איך עושים את זה?...

נימי
04-02-07, 21:53
אצלי יש במפלג למטה בורג שמונע ממנו להיסתובב, משחררים את הבורג, מסובבים את המפלג כמה מעלות עם כיוון השעון לאיחור (נגד כיוון השעות להקדים) הצתה, ותנסה להניע, אם הניע בלי בעיה כנראה שמצאת את הבעיה.
רק ליפני המישחקים תסמן לך איפה הוא נמצא עכשיו כך שבמקרה שאתה רוצה לחזור למצב הנוכחי לא תהיה לך בעיה,

GodsFather
05-02-07, 01:44
תומר,

עזוב לשחק עם ההצתה לבד אם יש לך ספק - זה רק עלול להזיק אם לא יודעים מה עושים. אני אראה לך איך עושים , אבל זה לדעתי מפלט אחרון, יש עוד כמה דברים לפני כן - וכל זה לפני ששמענו את הרכב מניע - יש תקתוקים ? התנעה ארוכה מאד ? אולי אתה גם מציף אותו ? או שלא מגיע דלק בכלל? וכד'.

מה שלי נראה, כמו שאמרו קודמי - קרבורטור / הזנת דלק לקויה. מתי החלפת פילטרים פעם אחרונה ? וכיוון/ניקוי קרבורטור ?

תאם איתי בפרטי/סלולרי מתי שאתה בפעם הבאה בבי"ס או משהו כזה ואני אעזור לך, נעלה עדכון לכאן אח"כ.

לגבי הסטרטר - יש לך עדיין אחריות עליו (משופץ, שנינו היינו שם והוא אמר את זה לשנינו) , אם יש לך ספק , גש עם הרכב לעלמה , תוציא את המוכר החוצה כמו שעשית פעם קודמת ותניע, לגבי הריליי - המלצתי לך בעבר לעשות זאת , אולי עכשיו שאתה יודע איך עובדים עם ריליים תעשה את זה שיהיה לך ליתר בטחון - להזיק זה לא מזיק.

לגבי הבחורה , תביא גם אותה, היא תראה את המכונת כביסה החלודה שלי ותחשוב שהיא יוצאת עם מליונר עם מרצדס ועל הדרך גם תראה אותך קצת מתלכלך , זה לרוב מדליק אותן (אם לא אז נשאיר אותה שם) :-D

ולכל הסקרנים - אני רק חבר שלו , אין לי פה הכנסה או כל אינטרס כלכלי/מיני אחר (חוץ מאולי הבחורה שלפי הטעם שלו צריכה להיות משהו לא רע בכלל :twisted: )

תומריקו
06-02-07, 00:37
אתה גדול אתה... :)
אני אדבר איתך בטלפון, נראה מה ההבחנה שלך מקרוב.

שיצו
06-02-07, 20:01
שתי שאלות הסמוראי שלך מוזרק
ודבר שני הבנתי ממך שאחרי הדייט הוא עשה לך בעיות זאת אומרת שהוא היה קר
אז השאלה השניה היא האם זה קוראה תמיד או רק שהמנוע קר.
ובקשר לבחורה באצלחה.

תומריקו
06-02-07, 22:51
שלי 89, הוא קרבורטור, לא מוזרק.
זה קורה גם בבוקר כשהוא קר מהלילה,
אבל גם לפעמים כשבמקרה נכבה לי המנוע בשטח, ואז אותו הדבר.

זה אומר לך משהו?

שיצו
07-02-07, 19:26
גם אצלי זה קורא שהמנוע קר זה בגלל שהצוק כנראה לא עובד ובשטח זה קוראה בדרך כלל שאתה בא לעלות עליה וניכבה ואז קצת קשה לו להניע עם כן כנראה זה כיוון קרבורטור אני לא יודע 100% מה זה כי גם לי יש את זה אבל נראה לי שזה כיוון קרבורטור.
תבדוק עם הצוק מחובר או עם הוא לא תפוס או משהו וגם הייתי ממליץ לבדוק עם המגביר טורים עובד עם לא תפעיל אותו.

AvigdorAharon
11-02-07, 22:26
שלי 89, הוא קרבורטור, לא מוזרק.
זה קורה גם בבוקר כשהוא קר מהלילה,
אבל גם לפעמים כשבמקרה נכבה לי המנוע בשטח, ואז אותו הדבר.

בדקת כבר את ההצתה?

אביגדור

תומריקו
12-02-07, 08:23
לא, עדיין לא. אני לא יודע איך לעשות את זה.
אני מחכה שמישהו שאני מכיר, שמבין, יצטרף אלי ויבדוק איתי ביחד.
הבנתי שלא כדאי להתעסק עם זה אם לא ממש יודעים.

-->