PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ סאנג יאנג שאלות...

satanvsme
03-02-07, 14:45
מה אתם חושבים על ג'יפ סאנג יאנג קוראנדו בשטח..חזק..חלש??לא איכפת לי ממצבו על הכביש ..חשוב לי לדעת איך הוא בשטח..

shimixx
03-02-07, 15:18
למיטב ידיעתי יש לקורנדו שני דגמים עם טורבו ובלי.
היה ברשותי במשך שבוע הדגם בלי הטורבו .
האוטו לא זז . לשטח לא ירדתי איתו אבל אתה ממש מרגיש שהאוטו לא נועד לשטח בכלל
אני לא יודע איך הרכב עם טורבו יכול להיות שזה משנה את התמונה

בוזי
04-02-07, 01:35
הי, שמי בעז ואני מחזיק קורנדו כבר תשע שנים, סביבות 300,000 ק"מ בכביש ובשטח.

הרכב די נדיר בארץ ובעולם, ומאחר ולא היה לי את מי לשאול, עשיתי על הרכב מיני דוקטורט. תרגיש חופשי לשאול הכל.
קודם כל, ולטובת מחפשים עתידיים, השם הוא סאנגיונג קורנדו, או קוראנדו.
הרכב הוא רכב השטח הראשון שתוכנן בקוריאה, ומכאן שמו: Koreans can do = Korando.
עד אז ייצרה סאנגיונג רכבי שטח של יצרנים אחרים, למשל את ה-KJ, שהוא CJ8 קוריאני.
במשך הרבה שנים, לחברת דיימלר-קרייזלר היו מניות בסאנגיונג, וכך הקורנדו קיבל מכלולים של מרצדס (פירוט עוד מעט).
את העיצוב של הקורנדו העניק לו איזה בריטי מסטול, והאגדה מספרת שהוא העביר לקוריאנים את העיצוב בטלפון... ולכן הוא נראה ככה. וברצינות: זה עיצוב שאו שאוהבים, או שונאים.
השילדה של הקורנדו היא שילדת סולם קשיחה מאוד, הדומה באופן מפתיע לשילדת הרנגלר.
מתלים וסרנים: מאחור מתלה חמישה חיבורים, קפיצי סליל וסרן דנה 44, כמו של סיקס או סופה.
מלפנים מתלה נפרד, מוטות פיתול, דיפרנציאל דנה 30.
המנוע הוא מרצדס 5 צילינדר, בנפח 2874 סמ"ק. זהו המנוע שהיה מותקן בדגם גוף W124 של מרצדס בסוף שנות השמונים. קיים בשתי גרסאות: עם טורבו ובלי טורבו.
ללא טורבו מפיק 99 כ"ס, עם טורבו מפיק 120 כ"ס. את שני המנועים ניתן לשפר בקלות ובזול.
גיר אוטומטי: עד אמצע 98, גיר מכני של מרצדס. מסוף 98, עת דייהו השתלטה על סאנגיונג, גיר BTRA אוסטרלי.
הגיר הידני הוא Temmec T5 המוכר מה-CJ, בשינויים קלים. (נדיר בארץ)
הטרנספר, לאורך כל השנים, הוא בורג וורנר 4408E, מסוג Part Time. האות E מציינת שילוב חשמלי, שהייתי מוותר עליו ברצון. נקודת האור בטרנספר הזה הוא יחס העברה הנמוך: 1:2.48.
יחד עם הילוך ראשון ביחס 1:3.871 ויחס בסרנים של 1:3.73 אתה מקבל יחס זחילה לא רע.

אחרי כל סיפורי ההסטוריה והפרטים הטכניים, איך האוטו?
בכביש: אחד מרכבי הכביש שטח הקצרים הנוחים ביותר. התנהגות כביש מופתית, ABS, מרווח מספיק לחמישה נוסעים מבוגרים.
בשטח: צריך להגיד את האמת: במצבו המקורי, הוא לא מתאים ליותר משבילים כבושים, ורצוי שיהיו מישוריים, כלומר לא גליים. בולמי הזעזועים המקוריים פשוט רכים מדי לשטח. מרווח הגחון, במיוחד בין הגלגלים הקדמיים, קטן מדי, וההרגשה הכללית היא של החמצה.
אבל: כל המכלולים המוצלחים שציינתי קודם שווים את ההשקעה, ואת המינוסים ניתן לשפר: קפיצים בעלות אפס (פרטים בפרטי), בולמים, צמיגי שטח בקוטר 31", והכי חשוב: לדיפרנציאלים של דנה ניתן להרכיב נעילות אוטומטיות זולות.
את כל זה, ועוד, ביצעתי ברכב שלי, והתוצאה לא פחות ממרשימה. התקבל רכב טיולים אמין, לא יקר לאחזקה, בעל יכולות שטח לא מבוטלות, ועם כל זאת, אנושי מספיק כדי לשמש את אשתי ביום יום.
כיום אפשר לבנות רכב ברמה דומה בפחות מ-55K ש"ח, כולל הרכב עצמו והשיפורים.

ביום יום מדובר ברכב אמין, אפילו אמין מאוד בתנאי שמטופל נכון, לא יקר לאחזקה, וניתן בהחלט לטפל בו בבית.
החלפים זמינים ולא יקרים, הרכב לא מסובך, ולא ממש מתקלקל. אפילו מזדקן בכבוד. אני מכיר רכבים רבים שעברו 300K ק"מ עם מנוע וגיר מקוריים.

לא הייתי ממליץ על הרכב הזה לכל אחד. יש לו יתרונות וחסרונות, חלקם ניתנים לשיפור,עד לרמה של רכב טיולים מעולה, רכב מירוצים הוא לעולם לא יהיה.

יש עוד המון מידע, אתה מוזמן לשאול שאלות.

בעז.

botzon
04-02-07, 15:56
מחזק את דבריו של בועז. רכב נהדר!.
בקשר לשילוב החשמלי , זו הצרה היחידה שהייתה לנו בכמעט שנה שהרכב אצלנו. בדיקה מגלה שנועלי הטבורים(ידניים) של טרופר/איפון מתאימים- וזה פתרון זול שאנחנו כנראה נבצע.

בסה"כ- שווה מאוד את הכסף.
בועז- אשמח עם תפרט כיצד ניתן לשדרג את המנוע, אם אני לא טועה זה מנוע קצת מיושן ללא מחשב ניהול(?) תקן אותי עם אני טועה.

בוזי
04-02-07, 16:50
הי botzon,
את עניין הלוקרים אפשר לתקוף מכמה כיוונים. בגדול מעורב שם חשמל - פיקוד, וואקום - הפעלה, ומכניקה - הלוקר עצמו.
צריך להבין היכן הבעיה ולטפל בה.
אצלי כיום יש לוקרים שאני מפעיל ע"י מתג בדשבורד - הטוב מכל העולמות.

לעניין שיפור המנוע, זה שאין לו מחשב לא אומר שהוא לא ניתן לשיפור... להיפך.
אצלך יש טורבו, נכון? אתה יכול:
להעלות יחס גדישה
"לפתוח" יותר את המשאבה (למעשה להזיז את ההגבלה שלה כלפי מעלה)
להחליף במזרקים קפיצים/פיות/את כל המזרק
להרכיב פילטר אוויר פתוח (יש K&N) - לא מומלץ בשטח, רק בכביש.

קיים קיט טורבו דרום אפריקאי, מאושר ע"י היצרן, שמעלה את ההספק ל-155BHP.

השאלה מי צריך את זה.

botzon
04-02-07, 22:13
אכן טורבו.
שמעתי שהולכים לחסל את עמדה מס' 1 במכון הרישוי, ועם כך יבואו תקנות אחרות וכו'..אולי זה ייפתח את הדלת למנוע 3.2 בנזין של הקוראנדו מחו"ל :D

tzagi
05-02-07, 09:16
המנוע ידוע כ617
ובלי ספק, אחד מהמנועים הכי טובים שיוצרו אי פעם,
המנוע יובא לארה"ב עד 1985
ולהוציא מהם 750000קמ נורמלי לחלוטין.

בענין שיפורים....פנה אלי בפרטי .
לא צריך שום קיט ל150כס.

יוני5
05-02-07, 09:41
למה בפרטי ג'ו?

כאן בשרשור כולם ידעו וזה יישאר לדורות הבאים.

יוני5

tzagi
05-02-07, 17:59
למה בפרטי?

כי אני לא מעוניין לשבת שעות ולכתוב בעברית אים אין מעונינים בנושא.

חוץ מזה אני רוצה לראות תמונות של המנוע, 20 שנים עברו, מי יודע מה הקוראנים שינו בו.

בוזי
05-02-07, 18:16
זה 602 ג'ו.

בוזי
05-02-07, 18:21
botzon,
אתה יכול להרכיב מנוע בנזין כבר היום, וסיכוי טוב שיאשרו לך את זה,
רק תביא אישור מהיבואן.
חשבתי פעם על מהלך כזה, אבל צריך להחליף יותר מדי חלקים בשביל זה, כאב ראש לא קטן.
מנוע, שינויים בגיר, הטרנספר בבנזין הוא FULL TIME, אין לוקרים, מיכל דלק, צנרת, אפילו הדשבורד שונה... לא מעשי לדעתי.

ג'ו,
יש מעוניינים, שפוך! רק תזכור שזה 602 ולא 617.

בעז.

tzagi
05-02-07, 18:39
זה 602 ג'ו.

טוב, טעות שלי,(אף פעם לא ראיתי סונינג) הלכתי לפי זה:
המנוע הוא מרצדס 5 צילינדר, בנפח 2874 סמ"ק. זהו המנוע שהיה מותקן בדגם גוף W124 של מרצדס בסוף שנות השמונים. קיים בשתי גרסאות: עם טורבו ובלי טורבו.

ה602 החליף את ה617 ב1986 והוא 2.5 ליטר.
לא המנוע הכי גרוע אי פעם....אבל גם לא היתי מנסה לשפר אותו, אלא אים בא לך לראות אך טלטל יוצא מהצד של הבלוק ....הם לא אוהבים התעללות.

ליאור מ
05-02-07, 23:01
חברים, שאלה נוספת. לאותו יצרן יש גם את המוסו, חלק מהמכלולים זהים.
האם ניתן לקחת מוסו כזה, לשפר אותו לרכב טיולים לעבירות גבוהה בשטח, בהוצאה כספית נמוכה יחסית? אם כן, אולי אפשר לקבל רכב משפחתי, נוח, זול... הללויה!

גיא
06-02-07, 07:37
חברים, שאלה נוספת. לאותו יצרן יש גם את המוסו, חלק מהמכלולים זהים.
האם ניתן לקחת מוסו כזה, לשפר אותו לרכב טיולים לעבירות גבוהה בשטח, בהוצאה כספית נמוכה יחסית? אם כן, אולי אפשר לקבל רכב משפחתי, נוח, זול... הללויה!

קבל (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=17008&highlight=%EE%E5%F1%E5)

גיא
06-02-07, 07:39
אופס .....

ובנימה רצינית יותר, תעשה חיפוש, יש פה כבר כמה שיש להם מוסו עם נעילות.
הגבהות
צמיגי 31"
מיגונים וכו'

החלפת בולמים קידמיים היא ממש חובה.

והאוטו מכוער נורא.

אני פעם חשבתי על זה ממש ברצינות.. אבל ... יש דברים יותר מתאימים :-)

בוזי
06-02-07, 09:58
הי ליאור,
התזובה מאוד תלוייה באיך אתה מגדיר "עבירות גבוהה", ואיך אתה מגדיר "רכב משפחתי".
כן, אם תשפר את המוסו, הוא יהיה פחות "משפחתי" ויותר "שטח".
זה נכון לגבי כל רכב אגב.
הפלוס הגדול של הרכב הזה הוא האמינות היחסית. המחיר והאחזקה הזולים הם בונוס.

כמובן שאי אפשר להשוות אותו נגיד להיילקס או דיפנדר, מבחינת יכולת השטח.
מצד שני, הוא עולה על שניהם בסעיף המשפחתיות.

אי אפשר להשוות אותו גם לדיסקו. הדיסקו עולה עליו בהכל, חוץ מבסעיף "דרישה לתשומת לב".

אם היה לי יותר זמן פנוי (או בכלל :(), וטולרניות גבוהה יותר, סביר להניח שהייתי נוהג בדיסקו.
עד אז, הקורנדו מחכה בסבלנות שיהיה לי זמן אליו... הוא לא מציב אולטימטומים ;)

בוזי
06-02-07, 10:00
טולרניות

צ"ל טולרנטיות, as in Tolerance, סובלנות.

botzon
06-02-07, 14:11
הבולמים המקוריים של הרכב פשוט לא טובים. אצלנו הם גמורים לגמרי, חייבים להחליף אותם, השאלה כמה זמן לדעתכם יחזיקו בולמי OME(או כל מותג אחר,זה מה שהציעו לי) יותר מאשר בולם זול אחר?

בוזי
06-02-07, 15:21
השאלה כמה זמן לדעתכם יחזיקו בולמי OME(או כל מותג אחר,זה מה שהציעו לי) יותר מאשר בולם זול אחר?

לא חושב שיש תשובה חד משמעית לשאלה כזו. בולמים סבירים, אמורים להחזיק 80-100 אלף ק"מ.
אני התקנתי בזמנו בולמי מונרו זולים, ששיפרו מאוד את התנהגות הרכב.
אחרי כ-80K ק"מ הם עדיין סבירים, עד שהם מתחממים, אז הם מאבדים מיעילותם.

מנסיון של אחרים, קוני הם בולמים סבירים פלוס במחיר הוגן.

ofervan
06-02-07, 15:38
אני תופס טרמפ על השרשור: כמה עולה מנוע 602 ללא טורבו מפירוק והיכן אפשר להשיג אחד כזה?

botzon
06-02-07, 19:31
אני תופס טרמפ על השרשור: כמה עולה מנוע 602 ללא טורבו מפירוק והיכן אפשר להשיג אחד כזה?

זה המנוע של הקוראנדו נכון?

בטוח שיש בפירוקיות ברחבי הארץ, אם זה בקוראנדואים שיירדו מהכביש או ממוניות מרצדס ישנות, גם אם אתה מוצא אחד עם טורבו זה לא בעיה מיוחדת להוריד אותו.

נחום
06-02-07, 20:50
הבולמים המקוריים של הרכב פשוט לא טובים. אצלנו הם גמורים לגמרי, חייבים להחליף אותם, השאלה כמה זמן לדעתכם יחזיקו בולמי OME(או כל מותג אחר,זה מה שהציעו לי) יותר מאשר בולם זול אחר?

אני נוסע עם OME על קוראנדו כבר כ 40K ק"מ ונהנה מאוד.
לא יודע כמה הם יחזיקו יחסית לזולים יותר, מה שכן הם מיועדים ספציפית לרכב הזה (בקטלוג) ולכן מתאימים. לרוב היצרנים אין דגם ספציפי בקטלוג.

נחום

botzon
06-02-07, 21:19
נחום, המהלך של הOME גדול יותר משל הבולמים המקוריים?
יש אפשרות לראות פרטים על הבולם באינטרנט?

אלון.

נחום
06-02-07, 22:09
הכי קל - תתקשר ליבואן (הנפלד) ותבקש פרטים.
אני החלפתי לא בגלל שהייתי מוטרד מאורך הבולמים, אלא בגלל שהמקוריים היו חסרי ריסון עד כדי גיחוך.
הרכב היה נוגח את האף בכוון האדמה בכל ירידה/עצירה חסרת משמעות.
אני נוסע המון בכביש והרכב נוח ומהודק הרבה יותר בפניות, בשטח השינוי הוא מאוד משמעותי.

בוזי
06-02-07, 22:35
מלפנים, בולמים ארוכים יותר לא יתנו יותר מהלך - להפך, הם יפריעו בסגירה.
מאחור, הפתיחה מוגבלת ע"י אורך הבולם.

צנחן1
20-02-07, 23:00
אני החלפתי לא בגלל שהייתי מוטרד מאורך הבולמים, אלא בגלל שהמקוריים היו חסרי ריסון עד כדי גיחוך.הרכב היה נוגח את האף בכוון האדמה בכל ירידה/עצירה חסרת משמעות.
אני נוסע המון בכביש והרכב נוח ומהודק הרבה יותר בפניות, בשטח השינוי הוא מאוד משמעותי.

יש לי מוסו שנת 96' כבר 3 שנים ואני מרוצה מאד. הבולמים שלי הם רנצ'ו 9000 ועושים את העבודה בצורה סבירה (קניתי את הרכב עם הבולמים הללו, אני לא יודע כמה ק"מ הם ראו). הבולמים המקוריים נותנים אפקט של אניה בלב ים, ולא לשוא קראו למוסו בשם זה ("קרנף" בקוריאנית).

אגב מנוע קוראנדו 602 , גם המוסו 602, האם זה אותו מנוע ?

בוזי
21-02-07, 14:34

כן.

georgesoros
02-03-07, 17:00
כמה הטסט שלו אני מתכוון לגיפ מוסו דיזל 2900 סמ"ק הציעו לי לקנות

יש לי מוסו שנת 96' כבר 3 שנים ואני מרוצה מאד. הבולמים שלי הם רנצ'ו 9000 ועושים את העבודה בצורה סבירה (קניתי את הרכב עם הבולמים הללו, אני לא יודע כמה ק"מ הם ראו). הבולמים המקוריים נותנים אפקט של אניה בלב ים, ולא לשוא קראו למוסו בשם זה ("קרנף" בקוריאנית).

-->