PDA

צפייה בגרסה מלאה : חברת השכרת קארוונים נגררים-חוקיות וכדאיות

elitkh
03-02-07, 20:28
זה התחיל מחיפוש אחרי קרוואן לשימוש עצמי. במהלך החיפושים עלתה אפשרות לקנות מספר קרוואנים נגררים במחירים טובים.זה הוביל אותי לשקול לקנות את כולם ולהשכיר אותם.
(בחו"ל הנושא הזה קצת יותר מפותח וגם יצא לי לטייל ומאד נהניתי).
כעת לשאלות:
האם אתם חושבים שקיים שוק בארץ לחברה שמשכירה קרוונים?
מה העלות היומית הסבירה בעיניכם לשכירת קרוואן?
מה המשמעות החוקית של השכרת קרוואן? האם יש ביטוח מיוחד?
האם צריך אישור מיוחד כדי לפתוח חברת השכרה?
אשמח לקבל כל מידע רלוונטי בנושא.

אלי

asafk
03-02-07, 20:36
יש כאן עניין של ביצה ותרנגולת.
קמפרים או קראונים, בתרבות טיולים, חייבים להיות מגובים באתרי קמפינג שמתאימים להם. בארץ אין אתרי קמפינג כאלה (וגם אתרי הקמפינג שיש והתשתיות בהם מתאימות לאוהלים- די מגעילים).

עוד מגבלה לעומת מדינות רבות במערב היא חסרונם של ווי גרירה. במדינות עם תרבות פנאי מפותחת, ועם חוקי תעבורה אירופיים, מקובל שוו גרירה הוא אביזר שימושי מאוד. מהסיבה הזו, ווי גרירה מאוד נפוצים.
ובארץ? לא כל כך. כאן, לא תמצא וו גרירה על כל סטיישן, כי המשקלים המותרים לגרירה והמגבלות על גרירה- מונעים את השימוש בנגררים.

אסף.

elitkh
04-02-07, 15:20
לגבי תשתיות-אני מסכים למרות שאפשר לטייל גם ללא התשתיות הללו.
לגבי ווי גרירה-יש לא מעט טנדרים ורכבי שטח עם ווי גרירה-אמנם לא כמו בחו"ל אך עדיין אני מאמין שעשוי להיות ביקוש (זה בדיוק מה שאני בודק כרגע).
מה לגבי נושא החוקיות והעלויות?

אלי

yogibear
04-02-07, 20:36
לגבי תשתיות-אני מסכים למרות שאפשר לטייל גם ללא התשתיות הללו.
אלי

דווקא בנקודה זו לא הייתי מסכים איתך.
קח לדוגמה את מדינות סקנדינוויה, וליתר דיוק את נורווגיה (במיוחד). אתה יכול למצוא שם המון אתרי קמפינג בהם תתחבר לחשמל מים ותשתיות ביוב.רוצה להתקלח? תתקלח עם מים חמים (אמנם בתשלום אקסטרה) . תרוקן את האסלה הכימית, ותמלא מים שחסרים.
ובארץ? אמנם נכון שאין מה להשוות בין סקנדינוויה לישראל, שהרי פער הגדלים פשוט עצום, אך עליך לקחת בחשבון שמי שישכור את הקרוואנים יהא חייב להיערך בהתאם. אם יהיו לך לפחות שלוש נקודות עגינה צפון-מרכז-דרום בהן ניתן יהיה לרוקן אסלה כימית, למלא מים, לטפל בקראוון הרי שהרעיון נחמד.
ומה באשר לתמיכה טכנית לקראוון תקול?
עלות סבירה? אם הייתי בונה תכנית עסקית, הייתי מתחיל את הגיבוש הראשוני דווקא בחו"ל , ומברר מה עלות חדר ברמה דומה, מה עלות קראוון ,מה עלות שכירות לקראוון לתקופות שונות.
אח"כ הייתי מתרגם את המחירים לארץ.

elitkh
04-02-07, 23:36
הייתי בטיול קארוונים בנורבגיה. מלבד הפעמים שרצינו להיתפנק על מקלחות "אמיתיות" לא השתמשנו בחניונים.יש מקלחת עם מים חמים בקרוואן. לא מקלחת מלכותית אבל בהחלט תנקה אותך בסוף היום (חימום המים בעזרת גז. מים מילאנו בתחנות דלק. שירותים רוקנו בשירותים ציבוריים. קארוון תקול? אני לא מדבר על אוטוקרוואן אלא על נגרר.אין בסיס להשוואה בין חדר במלון לבין קרוואן-טיול באוטוקרוואן למשל יעלה לך יותר מאשר שכירת רכב וחדר במלון (מעל 100 יורו ליום בעונות החמות).

אלי

-->