PDA

צפייה בגרסה מלאה : לנדרובר דיסקברי 96

עופר66
04-02-07, 12:25
אני עומד לרכוש אחד כזה מטופל, שמור יחסית, דגם מפואר, 2 חלונות גג, 7 מקומות, בנזין וכדו' - אני מניח שאתם מכירים את המפרט טוב ממני.
המחירון 54000 ש"ח - בכמה מקובל לקנות רכבים כאלו ביחס למחירון?

הליקויים הם קוסמטיים, הרכב באמת שמור יפה ביחס לרכב בן 11+.

אודה מאד לעזרתכם.
עופר

גיא
04-02-07, 13:48
אם היית טורח לבצע חיפוש באתר, היית מוצא שהשאלה הזאת היא השאלה הכי חמה וטעונה שעולה פה מידי שבוע בערך.

לך על זה, אחלה אוטו מחיר נהדר !

בהצלחה.

( עם חיוך :-) כי הבטיחו )

יוני5
04-02-07, 14:53
דיסקברי הוא אחד הרכבים היותר מפנקים מבחינת נוחות הנסיעה.

לגבי האמינות, כאן כבר חלוקות הדעות. יש כאלה שטוענים שדגמי הבנזין דווקא אמינים ברמה סבירה, ויש כאלה שטוענים שיש להיזהר מהם כמו מאש.
ללא ספק הרכב לוקה בכמה מחלות טורדניות כגון ריפוד גג נופל, מערכת נעילת דלתות וסגירת חלונות הדורשת תיקונים תכופים יחסית לכלי רכב אחרים ודברים נוספים.

הדעה הרווחת שרכבי בנזין עתירי נפח וזללני דלק נסחרים במחירים נמוכים מהמחירון.
לגבי הדיסקברי, שמעתי על כאלה שקנו רכבים, שלטענתם טובים, בפחות מחצי ממחיר המחירון, וכאלה שקנו במחיר המתקרב למחיר המחירון.
אם אני הייתי שוקל לקנות לדנרובר דיסקברי, הייתי מקפיד יותר על בדיקה מקיפה, בדיקת ההיסטוריה של הרכב וקנית רכב תקין. כנראה שאפשר להוריד הרבה מהמחירון, אבל באופן אישי הייתי מוכן לשלם יותר עבור רכב שמור מאוד. (זה נכון לכל רכב), כי מחירי התיקון יעלו הרבה יותר מהפרש מחיר הקניה.

לא ציינת איפה אתה גר, אז היינו יכולים להפנות אותך למי שיכול לתת חוות דעת נוספת על הרכב.
בהצלחה,
יוני5

עופר66
04-02-07, 15:29
תודה רבה לעונים הזריזים :-)

אני מת"א ואשמח לשמוע היכן כדאי לבדוק את הרכב בנוסף למכון בדיקה נוסח קומפיוטסט - או שכבר לא יהיה בהם צורך - כי כרגע זה התכנון למחר בבוקר.
הוא טופל אצל ארז במוסך קקטוס, את ההיסטוריה העתיקה עוד אבדוק ביתר קפדנות.

אגב,
תקלות כמו דלתות פחות מפחידות אותי, אבל נורא נורא מפחיד אותי שבבוקר אני מגיע והאוטו לא מניע או שהלכה משאבת מים או דלק, או חגיגה במערכת החשמל וצרות כאלו.
אני שומע כל הזמן רק על חוסר אמינות לגבי הרכב הזה (אבל מאוהב בו לחלוטין, אני מודה) ומנסה להבין האם טיפול מסור של קודמי ימנע ממני לתקן כל היום את הרכב או שלא משנה מה תעשה, התקלות יפקדו אותך חדשות לבקרים.

ושוב תודה והמשך יום נעים,
עופר

נמרוד
04-02-07, 15:31
תבטל את קומפיוטסט, בזבוז כסף וזמן.

אתה יודע שהוא טופל במסירות כי ראית, קראת בעיון, את היסטורית הטיפולים שלו?

ניר ל
04-02-07, 15:43
חפש את הטלפון של גרשון, חשמלאי רכב שמתמחה בלנדרובר ויושב בקריית שאול, הוא היחיד שיכול לבדוק את מחשבי הרכב ותפקוד החיישנים למעט מוסך מורשה והבדיקה שהוא מבצע היא הכי מקיפה שנתקלתי בה.

מוני אורבך
04-02-07, 15:50
אם לא היית בתל אביב היתי שמח להעיף מבט. רק כדי לאפשר או לפסול בדיקה יותר מעמיקה.
בגדול אפשר לחיות עם דיסקו אבל חשוב מאוד שיהיה מטופל.
ובמטופל אני לא דווקא מתכוון אצל גורו או מוסך מורשה. אלא פשוט מוסך שחשובה לו איכות העבודה.
אני אתן לך מספר טיפים לבדיקה שיטחית. רק אם שווה או לא בכלל לבדוק לעומק.
א. מנוע במצב קר !. פתוח מכסה מכל עיבוי ובדוק איזה מים יש ומה מצבם. אם ירוקים\וורודים ללא סימנים של קורוזיה + מיכל העיבוי מלא עד החצי מערכת המים מטופלת.
ב. נזילות. אם יש נזילות והרבה יש מקום לחשוד בחוסר טיפול. אם אין נזילות זה לא אומר רכב מצוין אבל זה סימן מעודד.
ג. נקישות בעת העברת הילוכים של התיבה האוטומטית. סע עם האוטו ממצב קר. אם יש העברות קשות (עד כדי מכות) יש כאן תיבה לא מטופלת\לא מתוחזקת.
ד. מערכת היגוי. אם הרכב יציב בכול מהירות ללא רעשים או רעידות, מערכת ההיגוי\סרנים כנראה במצב סביר.

כול זה לא נועד במקום בדיקה !!! אלא בתור סינון ראשוני. יש עוד הרבה בדיקות שאפשר לעשות אבל לא משהו שלא מבין דבר ברכב.
אם עבר את הבדיקות הראשונית כך אותו לאיזה גורו. אם הגורו מאשר ולא בחצי פה, קנה.

fuksi
04-02-07, 16:30
היי
לדעתי אם הדיסקו במצב טוב/שמור תוריד "רק" 10K מהמחיר...בד"כ דיסקו בנזין נמכר בגלל
צריחת הדלק ששוחטת את הבעלים.
אם הדיסקו שחוט אל תיקח בשום מחיר-פשוט הדיסקו יקרע אותך לאורך הזמן.
אני קניתי דיסקו שמור לפני 4 שנים שטופל ע"י קקטוס וממשיך אצל קקטוס ותודה לאל טפו טפו אני מאוד מרוצה.
לכן קח חוות דעת (לא פורמאלית) מארז ותגיד לו שאתה מתכוון גם להמשיך להיות לקוח שלו ואם תיפול אתה מתכוון לראות בו אחראי...בנוסף חייב לבדוק את הרכב במוסך אחר(ניטראלי)
בדיקה יסודית ואני יכול להמליץ על יענקל'ה מ"דרך השטח" הנ"ל מקצוען לנדרובר אמיתי!!!
בטיפולים ובעיות אני לא הולך אליו כיוון שכמו כל המוסכים המורשים הוא שוחט במחירים...
בהצלחה

עופר66
05-02-07, 21:07
הייתם לי לעזר רב ולבסוף בחרתי (כנראה) בפאג'רו - אני מקווה שמחר זה ייסגר.

על כל פנים, אם למישהו יש שאלה בוערת על אדריכלות, בניה, שיפוצים וכדו' - אשמח להחזיר את חובי לחברה :-)

ומי יודע אולי פעם נתראה בשטח :-)

-->