PDA

צפייה בגרסה מלאה : לאן מחברים מד חום מנוע נוסף?

שוקי3
22-12-03, 19:41
הצלחתי לקבל בקר טמפרטורה תעשיתי ישן מופעל ב 12 וולט
יש לו צורה מלבנית והתצוגה דיגיטלית מוארת בלילה.
יש לו כניסה לטרמוקפל "K" או "J", הוא סוגר ופותח מגע יבש בטמפרטורה שנקבעה מראש .
אני רוצה לחבר למגע היבש זמזם התרעה ולכניסה טרמוקפל כגשש טמפרטורה.

ההתלבטויות שלי הן:
א. לאן לחבר את הטרמוקפל?
אפשר לראש מנוע ואפשר לטורבו.
אני חושב שהטורבו יתן לי אינדיקציה הרבה יותר מהירה על התחממות המנוע.

ב. מה היא הטמפרטורה שבה כדאי שהזמזם יתחיל להתריע?
אני מזכיר שהמדידה לא מתבצעת בנוזל הקירור אלא בראש המנוע או בטורבו.

ג.אם יש מישהו שממש חיבר כזה דבר אז לאן בדיוק הוא חיבר?

תודה מראש :)

עמי
22-12-03, 20:42
מה תחום המדידה של השעון?
המקום הכי נכון לחבר את הגשש הנוסף הוא בסעפת הפליטה (EGT), כבה בכל אופן נהוג לעשות במנועי טורבו-דיזל ששינו להם את לחץ הגדישה ו/או את כיווני משאבת ההזרקה.

שוקי3
23-12-03, 00:50
עמי תודה,
לא ידוע לי על מגבלה של השעון, הוא רק צג .
סוג הטרמוקפל משתנה לפי התחום הטמפרטורות שבו אתה רוצה למדוד,
כל סוג מדייק יותר בתחום אחר.
הסוג שהמליצו לי אמור לדייק בין 100 ל 300 מעלות לפי מה שהבנתי.

רכס חיים
23-12-03, 01:14
היות ושעון חום למים יש לך כבר ,לדעתי כדאי לקבל אינדיקאציה לגבי חום השמן במנוע, היות ותמיד יש הפרשים בינהם וחשוב שחום השמן לא יעלה על 115 מעלות {יש שמנים עם טמפ' יותר גבוהות במקצת}

landY
24-12-03, 14:54
היות ושעון חום למים יש לך כבר ,לדעתי כדאי לקבל אינדיקאציה לגבי חום השמן במנוע, היות ותמיד יש הפרשים בינהם וחשוב שחום השמן לא יעלה על 115 מעלות {יש שמנים עם טמפ' יותר גבוהות במקצת}

השמן לא מתחמם לאט יותר?
אין איזו עדיפות להתחבר ישר למתכת?

רכס חיים
25-12-03, 04:32
יש לי בקוראדו שעון לחום השמן ותמיד יש הפרשים בחום בין המים לשמן בתנאים קיצוניים ,היות והשמן הרבה יותר איטי במעברי הטמפרטורות שלו לעומת המים .יש לכך הסבר הנובע מכמות החום הכמוס הגדולה יותר בשמן לעומת המים חוץ ממערכת הקירור של המים שמגדילה בהרבה את מהירות שחרור החום לעומת השמן התלוי בקירורו בחום המים שסביבו. לאמיתו של דבר אותנו צריך לענין חום המתכת של המנוע ואותה אנו יודעים בעקיפין על-ידי חום המים {חום המים חשוב לנו רק בגלל שנקודת הרתיחה שלהם נמוכה והמים פשוט יתאיידו} אך אם נדע את חום השמן נתקרב יותר לידיעה את חום המתכת . מנועים יכולים לעבוד אופטימלית ב-150 מעלות ואף יותר, במידה ונמצא נוזלי קירור שיבטיחו יציבות בטמפרטורת אלה ,והיה כבר דיון בפורום בנושא אטילן-גליקול.

חנן א.
25-12-03, 09:13
דווקא היתה איזו אפיזודה חולפת בתחום אופנועי הספורט של קירור שמן בלבד למנוע.
מישהו מהמהנדסים יכול להסביר למה זה חלף? יכולת הסעת חום פחות טובה?

נמרוד
25-12-03, 09:19
דווקא היתה איזו אפיזודה חולפת בתחום אופנועי הספורט של קירור שמן בלבד למנוע.
מישהו מהמהנדסים יכול להסביר למה זה חלף? יכולת הסעת חום פחות טובה?

זה לא היה קירור שמן בלבד, זה היה בעצם קירור אויר משופר. זה קיים עד היום במנועי הטנקים.

חנן א.
25-12-03, 09:32
לא, אני לא מדבר על מנועים מקוררי אוויר+שמן , כמו שהיה לך בDR, אלא על מנועים מקוררי שמן בלבד, כמו, אם זכרוני אינו מטעני, ב600F, ואולי גם בR750

נמרוד
25-12-03, 09:37
לא, אני לא מדבר על מנועים מקוררי אוויר+שמן , כמו שהיה לך בDR, אלא על מנועים מקוררי שמן בלבד, כמו, אם זכרוני אינו מטעני, ב600F, ואולי גם בR750

על אילו בדיוק חשבתי שאתה מדבר. מה שהיה ב750R זה אבולוציה של קירור אויר. זה לא היה קירור שמן בלבד. ההגיון הוא שהשמן כבר קיים, לנצל אותו. מגדילים את כמות השמן, מגדילים את הספיקה, מגדילים משמעותית את הרדיאטור. תזכור שעדיין היו שם צלעות קירור למנוע אם כי קטנות וצפופות יותר.

חנן א.
25-12-03, 13:40
אני עדיין חושב שאתה טועה ומדבר על מנועים בסגנון הDR שלך, אבל נבדוק את זה. למיטב זכרוני לF לא היו צלעות קירור בכלל.

landY
28-12-03, 11:26
:roll:

חנן א.
28-12-03, 11:34
אני טעיתי :oops:

landY
28-12-03, 15:23
אני טעיתי :oops:
ובכל זאת:
איפה מומלץ לחבר את מד החום הנוסף? (בהנחה שאין מנוע של DR או 750R בדיפנדר :wink: )

אריה פאהן
28-12-03, 19:24
יניב
לא משנה מה אתה משיג , תשיג פעמיים :D

eran4x4
28-12-03, 20:59
גזי פליטה, נותן את האינדיקציה המהירה ביותר לבעיה (מקור החום).

landY
29-12-03, 02:07
גזי פליטה, נותן את האינדיקציה המהירה ביותר לבעיה (מקור החום).
ערן,
מה שאתה אומר זה לחבר את זה על הטורבו?

eran4x4
29-12-03, 11:26
באופן עקרוני אתה רוצה למדוד את טמפרטורת הגזים ביציאה מהבוכנות.
לא ברור לי בכמה הטורבו מוריד (או משעה) את הטמפרטורה ולכן לא בטוח שהתקנה אחרי המניפה תהיה פחות טובה.
כמו שעמי כתב למעלה, הטמפ' הזו מאוד קריטית בשיפור של מנועים, היא נותנת לך נתון חשוב על היכולת לשפר ולהעלות את הספק המנוע (בלי לגרום להתכת \ עיוות שסטומי הפליטה).

מדובר על תחום מדידה של 300 עד 1200 מעלות צלזיוס (הטרמוקפל צריך להתאים לתחום הזה).

-->