PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב שטח חדיש

gmb
04-02-07, 21:58
שלום
מעקלים את המצב שהסופה כבר הלכה
ומתחילים לבדוק אופציות מה לקנות...
הצורך שלי עכשיו זה רק טיולים, אך ורק רכב לטיולים, אם הייתי יכול הייתי קונה סיקס וזהו, מטייל עד שתצא נשמתי.. אבל יש בעיות.. ההורים שמחים שהסופה הלכה סוף סוף (שמחה מהולה בצער יש לציין) ומתנגדים בתוקף לרכב ישן עוד יותר ו"מקומבן" עוד יותר... אז ככה שלא נעים לי לקנות רכב שיסב צער ויגון ויעורר עוד וויכוחים ומריבות עם ההורים (אחרי הכל, צריך לקפוץ אליהם לארוחות מדי פעם)
אין להם בעיה לעזור לי לקנות רכב, אבל בתנאי שיהיה "נורמלי" זאת אומרת, חדיש יחסית ובטיחותי ולא קומבינה נוסעת כמו הסופות/סיקסים שגם אם הם לא, ככה הם נראים לפחות בעיניהם...

מהבחינה הזאת, רכב שישמש אותי בעיקר לסופ"שים ולטיולים (אני מקווה/רוצה גם טיולי עבירויות, אז ככה שלא ממש מתאים רכבים עתירי פלסטיקים לדוגמא) ועדיין יראה נורמלי ומודרני יחסית (ז"א, מזגן, חימום, כריות אוויר אולי, ABS אולי... וכולי) אין לי בעיה עם רכבי בנזין כיוון שאינני נוסע הרבה וזה גם לא משהו שאני צופה שישתנה בזמן הקרוב (יש גם את היתרון של לקנות רכב בנזין חדיש יותר ועם פחות קילומטראז' מאשר דיזלים שיהיו, סביר להניח, גם פחות נוחים לנסיעה).
מה גם שאני מעדיף לקנות רכבים משופרים כבר, או כאלה שאין בעיה לשפרם יחסית בקלות/בזול כמו לדוגמא נעילות או צמיגים נורמליים לשטח.
מהם האופציות העומדות בפני, חשבתי לכיוונם של כל מיני רכבי שטח, אבל לא יודע מה מהם מומלץ, לדוגמא, הג'ימני יהיה אחלה פיתרון, החיסרון שלו זה הגודל. הרנגלר יהיה גם כן תחליף מעל למעולה (במיוחד כשמתקדמים מסופה לרנגלר עם קפיצי-סליל) אבל העלות שלו יקרה מאוד ולא פרופורציונלית למחיר. אבל יכול להיות שבשיקלול הסופי יהיה בחירה נכונה/מתאימה יותר מהשאר... מה עוד עומד על הפרק, והאם אתם חושבים שיש סיכוי למצוא רכב כזה כשהוא כבר משופר מבחינת צמיגי שטח טובים במידה טובה, וכמובן נעילות ואולי אפילו סט-קפיצים להגבהה קלה?

רמי

מוני סופה
04-02-07, 22:19
חשבת על דיסקו בנזין ?
יש די הרבה משופרים (ואפילו כבד) עם נעילות צמגים ועוד.
נוחות, חדיש, עם מעט קילומטרים.
ומבחינת עבירות, בהחלט לא מביש.

אבל !!!
עם כול הכבוד להורים שלך הם לא קובעים את מהלך החיים שלך.
אם מתאים לך CJ לך על זה.

עמרי2
04-02-07, 22:25
אני הייתי הולך (וכמעט הלכתי) על צ'ירוקי...
נח כמו פרייבט, שני סרנים, קפיצי סליל קדימה, מזגן, כסאות חשמל בחלק מהרכבים ומנוע שאתה כבר רגיל ומכיר.
והכי חושב-פוטנציאל שיפורים ועבירות ממש לא רע...

אגב הוא עדיין למכירה...אולי הבעלים שלו כבר הבין שהוא לא הולך לקבל עבורו 40K...

עמרי

gmb
04-02-07, 22:33
מוני, עמרי
יש לך לינקים לתמונות של הרכבים שלמכירה (אתם מכירים משהו ספציפי ותוכל לקשר אותי אליהם?)

רמי

ארז
04-02-07, 22:48
כמו שמוני כתב, הדיסקו בנזין מעולה, יחד איתו הייתי חושב על הגראנד צרוקי, גם רכב מעולה.
אחריהם הצרוקי, מעולה, אבל קצת צפוף.
ל3 הרכבים האלו יש את היכולות להגיע רחוק מאוד מבחינת נוחות נסיעה ויכולות עבירות, אבל זה ידרוש לשפר אותם ולא מעט.

yscheiner
04-02-07, 22:48
עוד אחד מהדיונים הרבים שבדרך כלל נסובים סביב כוס בירה או כמה מנות של וויסקי טוב:

אז מה קונים?

מאחר ולא הצבתה תקציב ואני מבין שדיון בין סיקס ישן לבין ג'ימיני (גם אם לא חדש) זה שני קיצונים לא כל כך קרובים אז הנה דעתי על עלות תועלת ברכבים זולים.

סמוראי - הרכב הכי זול, הכי אמין והכי נוח לטיפולים.
נכון הוא קטן, נכון אני אישית לא סובל אותו (מכל מיני סיבות), נכון שאנחנו כבר ילדים גדולים וזה פשוט לא זה אבל עדיין הסמוראי הוא הג'יפ למתחילים הכי טוב.
הוא ג'יפ סוציומת שעובר הכל אבל לא מסוגל לחלץ או לגרור אף אחד אחר.
ככל שתעלה בשנתון ככה תעלה במחיר אבל עדיין הוא ייצא הכי זול לשנתון שלו והאמינות שלו כמעט תמיד תוביל.

ג'ימיני - בחירה שפויה מאד אם אתה יכול להרשות לעצמך.
רכב נוח מאד. נוח בשטח ונוח בעיר.
גימור פנים ברמה גבוהה (יחסית לרכבי שטח אחרים).
בעל יכולת שטח לא רעה בכלל - לא לועס סלעים אבל גם לא מתפרק כל כך בקלות.
הבעיה שלי היא גודל הרכב. הוא עדיין קטן עליי.

וויטארה - לא זול, לא קטן ולא ברור לי למה.
הרכב הזה יכול לעבור סדנת שיפורים לא קטנה הכוללת הגבהות, מיגונים, נעילות ושאר שיפצורים ובניגוד לסמוראי הוא נוח על הכביש (לא פרייבט, אבל רמת הגימור פנים בהחלט עושה את החיים נוחים יותר).
גילוי נאות - התחרתי עם חבר בויטארה 92 אוטומטית בראלי רייד שנעם היימן אירגן ב-2000-02 ואיפלו זכינו פעמיים במקום הראשון מול רכבים חדשים יותר ומשודרגים יותר - אז כנראה שאפשר.
אבל... למה לכל הרוחות הוא שומר ערך כל כך טוב ונשאר יקר גם בשנתונים ישנים???

סאניאנג ושאר פלסטיקים מתנייעים - אין לי כוונה להרחיב את הדיבור עליהם.

היילקס/ויגו/מגנום/האנטר/נברה/ווינר - היילקס - אני משוחד, ויגו - פשוט מכוער, מגנום - יקח אותך לכל מקום אבל לדעתי הוא יקר ופשוט כבד (אני לא בטוח ברמת השיפורים האפשריים), האנטר - נראה לי כרכב בעל פוטנניאל אבל שוב יקר, כנ"ל נברה, ווינר - אף פעם לא עשה לי את זה.
גילוי נאות - יש לי היילקס ולא תשכנעו אותי שיש אופציה עדיפה - אני לא נותן להיגיון ולעובדות להפריע לי בהחלטה הזו :lol:).

סיקס/פייב/ושאר ג'יפים.
זו חתונה קתולית - עד שהמוות (או הבדואי התורן) יפריד ביניכם. לטוב ולרע. חלק יאמרו לרע יותר מלטוב אבל גם כאן אני משוחד. יש לי וויליס 58 ולא משנה מה עבר עלינו יחד, איבוד נדנד בנחל צין, פיצוץ בבלוק מנוע בכניסה לפלמחים, גיר סדוק בדרך לראיון עבודה, נזילות מים בחורף וחום של תנור אפייה בקיץ... תמיד הגעתי ליעד שלי. קצת באיחור, קצת מריח מבנזין, קצת עם כתמים של שמן וגריז על החולצה אבל תמיד מגיע.
לא משנה מה, אין רכב שטח אחר.
הוא דורש חום, אהבה והרבה תשומת לב, הוא לא הכי נוח, הוא לא הכי מהיר, הוא כן הכי יפה, אבל ג'יפ קונים עם הלב ולא עם הראש.

אז מה נשאר...
סופה.
מחיר מול רווח - אין מתחרים.
נוחות - הכל עניין של סידור המתלים ושיפורם, כל אחד ומה שנוח לתחת שלו.
טיפולים - חלקים זולים (יחסית), קהילה גדולה, חמה ותומכת שתשמח לעזור.
שיפורים - כבר ראינו כאן באתר הכל. דיונים ומעשים. אין גבול.

אז אם ככה...
רנגלר - כי הוא רמה אחת מעל הסופה בנוחות.
כי רמת הגימור פנים שלו טובה יותר.
כי יש אין סוף קיטים ואפשרויות שידרוג.
כי הוא חדש יותר (שנתונים, טכנולוגיה, גימור).
כי העלתה את זה בתור אופציה אז זה אומר שאתה יכול להרשות לעצמך.

הדברים שהעלתי כאן טבולים בלא מעט אלכוהול ותאוריות של מה קונים כל עוד לא באמת קונים.
יש לי/היה לי ניסיון עם חלק נכבד מהרכבים, אם שלי ואם של חברים, השאר - מהאתר, מכתבות ומשוטטות באינטרנט.

אני מזכיר - קחו את זה בפרופורציות.
;)

gmb
04-02-07, 23:07
כמו שמוני כתב, הדיסקו בנזין מעולה, יחד איתו הייתי חושב על הגראנד צרוקי, גם רכב מעולה.
אחריהם הצרוקי, מעולה, אבל קצת צפוף.
ל3 הרכבים האלו יש את היכולות להגיע רחוק מאוד מבחינת נוחות נסיעה ויכולות עבירות, אבל זה ידרוש לשפר אותם ולא מעט.

אחלה, גם אני חשבתי על הרכבים האלה בתור אופציות ראויות...
למראות שאין לי בעיה מבחינת קניית הרכב, אני יודע שברגע שהוא יהיה אצלי, להוציא כסף על שיפורים יהיה קשה... נעילה לא תהיה לי בעיה לרכוש ולהרכיב, אבל מה עם שאר השיפורים, קפיצים, בולמים וכולי...
לכן אני מעדיף לקנות רכב מוכן שכבר עבר את כל ההתלבטויות האלה, ומגיע אלי "מוכן".

יואב שיינר (אני מקווה של טעיתי בשם)
בגלל כל מה שכתבת אני רושם "חדיש"... (ובכלל, קשה לי לקנות טנדר ברגע הזה של החיים ולהיות מאושר, למרות הקריצה של המרחב שלו בפנים ובהעמסה של ציוד)
הייתה לי סופה, הייתה מצויינת ונהנתי ממנה מכל רגע, גם ברגעי התקלות הקשים השונים שהיו לי איתה...אבל ניא נגנבה לצערי, וצריך למצוא תחליף... סמוראי בטוח לא בא בחשבון.. למרות שהוא זול וקומפקטי וטוב.. ציינתי שאני צריך רכב יחסית חדיש או שנראה כך לפחות ולא גם בליל חלקי מתכת מחוברים, לכן גם הכיוון שלי זה יותר לכיוון המודרניזציה. אבל למרות המודרניזציה אני רוצה לשמור על יכולת לטייל במקומות קשים ולטייל בגיף ולא לדאוג (יחסית... הכל יחסית).

לארז ולכל השאר, מה אתם חושבים לדוגמא על הרנגלר? הדימיון שלו לסופה קורץ לי, אוכל להמשיך לטפל ברכב בעצמי, וגם הדימיון יקל עלי. מה גם, שהסופה ממש התאימה לי (מאכזב אותי שברנגלר המרחב הפנימי קטן יותר)... כמו שנראה לי, הרכב שהכי היה מתאים הוא הרנגלר החדש, גדול יותר, מאובזר יותר, מודרני יותר, ובעל יכולות שטח מעל למצופה בגרסת הרוביקון. אם רק היה תקציב לזה. היה מצוין... אבל אני יכול לבחור ברנגלרים (מדגם ה TJ) מהשנתונים הראשונים בגלל התקציב...

ראיתי רנגלר שנשמע די "מוכן" באתר הצהוב וכמו כן בYAD2, הבעיה היא שהוא מבקש מחיר שנשמע ממש מוגזם. או שסתם אני לא מעודכן בנבכי השוק המקומי של היום? והמחיר הזה כבר כבד עלי...

http://www.yad2.co.il/Cars/4X4.php?AreaID=&ModelID=82&SubModelID=564&FromYear=&UntilYear=&Auto=&EngineTypeID=&fromPrice=&untilPrice=
ושם להכנס לרנגלר משנת 1999

רמי

yscheiner
04-02-07, 23:14
זה יובל שיינר (ולא יואב).

מקבל את ההערה שלך ומתנצל (לא שמתי לב ל"חדיש") - מוזר שכמוני.

מאחל לך בהצלחה בהתלבטות ובקניה.

:cool:

gooja
04-02-07, 23:43
מה עם פאג'רו בנזין קצר ?

יותר אמין - לא באותה ליגה - לעומת הרבה של הדיסקו והסופה.
שותה דלק - כמו כולם - ואם היתה לך סופה אתה לא מפחד לשלם על דלק
מגיע עם נעילה חשמלית מקורית - זול להגבהה - רובם ממוגנים ומשופרים
נותן בראש מבחינת יחס כח/משקל, למרבית כלי הרכב, אבל נוח בכביש (לא כמו הדיסקו, אבל נוח), בטח שיחסית לסופה ולסמוראי.
מבחינת "פינוקים": חלונות חשמל, נעילה מרכזית, כריות אוויר, מזגן מהטובים (אפילו יש חימום!), אוטומטי, שלושה שקעי מצית כולל בתא המטען, איכות חיים כמו הגדולים.
עבירות טובה+ בשל מרחק סרנים קצר בלי להיות צפוף כמו סופה קצרה או סמוראי, צמיג 31 מאושר (שזה סביר), בצירוף נעילה וכח.

פשרה אחת: אין סרן מקדימה, ולוקח זמן להתרגל לסגנון "אחר".

אפי צ.

עמרי2
05-02-07, 00:25
לארז ולכל השאר, מה אתם חושבים לדוגמא על הרנגלר? הדימיון שלו לסופה קורץ לי, אוכל להמשיך לטפל ברכב בעצמי, וגם הדימיון יקל עלי. מה גם, שהסופה ממש התאימה לי (מאכזב אותי שברנגלר המרחב הפנימי קטן יותר)...

רמי

אוקיי-אז הצ'ירוקי זה בדיוק מה שאתה צריך (מצטער-אני משוחד כנראה).

המנוע משנת 91-כמעט זהה למנוע הסופה (כולל חיישנים). הסרנים מאוד דומים, הקדמי 30. בחלק מהצ'ירוקים כבר יש דנה 44 מאחור.
טרנספר? הייתי מת לטרנספר כזה על הסופה שלי 242NP (בדגמים שאני ראיתי)
מרחב פנימי?
למרות שהוא יותר קטן מהסופה (בעצם לך הייתה קצרה אז זה בכלל לא נחשב) יש לו 4 דלתות מה שאומר הרבה יותר נוחות.

בקשר להגבהה- עד 3'' ניתן להגביה קדימה עם אוקולונים (מעבר לזה כבר קיט)...מאחורה ארגול...כהתחלה זה לגמרי מספיק...לוקח צמיגי 31 בלי בעיה בכלל.

אני האמת מעדיף אותו על הגראנד. כנראה עניין של זוויות (הגראנד עגול מדיי לטעמי, אני מניח שגם בהקשר של זוויות גישה/ נטישה וכו' לצ'ירוקי יש יתרונות...)

מה שכן-הרבה יותר קשה למצוא אותם מהגראנד...

GodsFather
05-02-07, 05:52
מה עם ניסן פטרול ? גדול , מרווח , חסון , שני סרנים חיים ויכולות שטח לא רעות בכלל , אמנם לא סופה או רנגלר אבל עדיין בקטגוריה של ל"ר וצ'רוקי

נמרוד
05-02-07, 09:21
רמי, מכל מה שאתה כותב, נשמע לי שהאוטו הנכון עבורך הוא אכן רנגלר TJ, המחיר אמנם גבוה, ביקוש והיצע, כמו בצ'רוקי, אבל מצד שני המחירים שכתובים ביד2,פוקוס וכאלו הם בדרך כלל מנופחים בלי פרופורציה למחיר האמיתי.

דרור ברלי
05-02-07, 19:47
מחירי רנגלרים TJ אכן מנופחים ללא פרופורציה ביחס ל"מחירון" וגם ביחס לתמורה שהם נותנים, אבל מה לעשות, כמו עם הטויוטה 73, זה שוק של קונים בלבד:
רכב נדיר בישראל +ביקוש עצום = הכוח בידי המוכרים. הם יכולים לבקש כמה שהם רוצים, תמיד יבוא הפראייר התורן וישלם.

כל זה מראה מה באמת שוה המחירון של לוי יצחק - נייר לניגוב ישבנים ותו לא.

gmb
06-02-07, 18:08
טוב, כנראה שעל הרנגלר נוותר
חשבתי והבנתי שתהיה יותר יקרה מרכבים אחרים
אבל למחירים ששמעתי לא הייתי מוכן...
(40K מעל המחירון לא נשמע למוכרים מוגזם... וזה עוד טוב)
אז משהו אחר...
נתחיל לבדוק דיסקברים וגראנד-צ'ירוקים (השאר, פאג'רוים, אולי אפילו טויוטה לנד-קרוזר (הם מגיעים גם עם נעילה אחורית נראה לי שהם בעדיפות פחותה, לא?)

מישהו מכיר רכבים כאלה טובים למכירה? בעיקר בנזין, לא ממש מעוניין בדיזלים... ובעדיפות כמובן על רכבים שכבר יש להם הגבהה ראויה ונעילות (עוד משהו שצריך ברכבי שטח?)

רמי

gmb
06-02-07, 18:11
נתחיל לבדוק דיסקברים וגראנד-צ'ירוקים (השאר, פאג'רוים, אולי אפילו טויוטה לנד-קרוזר (הם מגיעים גם עם נעילה אחורית נראה לי שהם בעדיפות פחותה, לא?)

התכוונתי ל-
נתחיל לבדוק דיסקברים, גראנד-צ'ירוקים, פאג'רוים, אולי אפילו טויוטה לנד-קרוזר (לנד-קרוזר מגיע עם נעילה אחורית מקורית גם?)

gmb
08-02-07, 14:38
מבחינת הפאג'רו...
לאיזה פאג'רו אתם מתכוונים הוא טוב יותר בשטח?
הפאג'רו הישן (נדמה לי עד שנת 2000) או הפאג'רו קינג (2001 ואילך?)
האם לשניהם יש נעילה אחורית מקורי מהחברה, והאם לכל הדגמים או שיש כמה דגמים שיש, וכמה שאין?

מישהו יודע האם ללנד-קרוזר הקצרים יש גם נעילה אחורית מקורי מהחברה? ואם כן, מאיזה שנים או באיזה דגמים היא קיימת?

בתודה מראש
רמי

ניר ל
08-02-07, 15:28
רמי, את הגראנד שלי אתה יכול לקבל ב 150K עם הסיקס בתור מחזיק מפתחות.

ארז
08-02-07, 21:19
שיהיה לך ברור, כל רכב שתבחר יצטרך לעבור סדרת שיפורים לא קטנה כדי להתקרב לרמת העבירות שהסופה שלך נתנה.

ארז
08-02-07, 21:26
שיהיה לך ברור, כל רכב שתבחר יצטרך לעבור סדרת שיפורים לא קטנה כדי להתקרב לרמת העבירות שהסופה שלך נתנה.

-->