PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית החקלאים בחבל הבשור - ביזיון למדינה

prinz804
07-02-07, 06:43
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3361782,00.html

נמרוד
07-02-07, 09:53
חשבת לפני שניסחת את הכותרת? החקלאים הם הבזיון???

בכל מקרה נושא שהופך להיות באמת בעייתי, והכתבה הזאת העלתה עוד עניין אחד שאני לפחות לא ידעתי עליו - הבדואים מדהנייה שפונו במסגרת ההתנתקות (על פי הכתוב).

גיא
07-02-07, 10:56
נימרוד, הכותרת נכונה מאוד.

אני אשכתב את זה, בעיית החקלאים בחבל הבשור, תעודת עניות למדינה.

אני הייתי כותב מה שיש לי בלב על העניין הזה. אבל בנתיים אני רק מחכה שיקימו את המיליציות הראשונות של היהודים במלחמה שלנו על פיסות הקרקע האחרונות. כי מאחורי הגב שינו יהיה רק ים.

ואני מתנדב ראשון.

לא נישארו לנו הרבה ברירות.

יחי דרומי ! הגיבור, בוז לאולמרט הגנב.

אבו שפם
07-02-07, 11:01
כל שנשאר הוא....

להתחיל להתחמש....

ולחזור לימי ה"שומר" של דאז....

כל דבר אחר שאכתוב ימחק... אז חבל על הסוללות של המקלדת...

עירא
07-02-07, 11:59
למי שרוצה לפרוק קצת עצבים,

יום שני 12.2.07 בשעה 16:00

בין בית המשפט העליון למשרד החוץ בקריית הממשלה ירושלים.

יצירת קשר והרשמה לאוטובוסים: 054-7587462/3/5.

prinz804
07-02-07, 15:42
:lol: אני אשכתב את זה, בעיית החקלאים בחבל הבשור, תעודת עניות למדינה. :smile: הניסח הנכון!

kobiarava
07-02-07, 17:00
מישהו חושב שזה נעצר בחבל הבשור? "בני דודינו" מכים בכל חלקה טובה, ובעיקר בכל איזור הדרום, וגם אנחנו, חקלאי הערבה, נמצאים במרדף מתמיד אחרי הגנבים ואחרי הנזקים שהם משאירים בשטח. אמנם עוד לא הגענו (ואם זה תלוי בי, גם לא נגיע) לסיפורים של "פרוטקשיין", אבל גניבות של ציוד בשווי עשרות ומאות אלפי שקלים הן עניין כמעט יומיומי אצלנו בערבה, ואזלת היד של החוק והמשטרע מותירים אותנו חסרי אונים. כמו שאמרו רבים לפני, המצב מתסכל ממש, וחבל לו ל"אורח" שיפול לי או לרבים מהמגדלים האחרים בידיים, למרות המצב האבסורדי לפיו קרבן הפריצה הופך בסופו של יום לפושע....
מה עושים? כלבים, אזעקות, מנעולים, פטרולים והרבה תקווה חייבים להיות ב"רשימת הקניות" של מי ששוקל לעסוק בחקלאות בדרום, ואולי אם ניסיון החקיקה של ח"כ חרמש יתפוס תאוצה המצב עשוי להשתפר. היום, אחרי מקרה שי דרומי, הנושא נמצא בכותרות ובמרכז העניינים, אבל אצלנו זו שגרת החיים כבר מס' שנים....

תודה על ההזדהות-קובי

lizard
07-02-07, 17:11
קובי יש לי שאלה בקשר לנושא.
נניח ויעבור החוק או מה שזה לא יהיה שמרשה לך לירות במי שפורץ לבית/משק/עסק שלך (ואני תומך בזה מאוד), האם אתם לא פוחדים שהגנבים יהפכו מהר מאוד לרוצחים? תהיה פה איזה סוג של הסלמה לדעתי. עליכם להתגונן ולחשוב עליה לפני שמתחילים לירות.
הבעיה ברובים היא שגם לצד השני יש, וכנראה גדולים יותר.

עירא
07-02-07, 17:43
מיכה אני אנסה להסביר,
הבעייה הגדולה היא תחושת חוסר האונים
תתאר לעצמך מצב שאתה רואה משאית ושני בדואים שמעמיסים לך את הג'פי ואת כל מחסן כלי העבודה שלך.
אתה יכול להתקשר למשטרה, אבל סיפורים כמו הסיפור הבא יגרמו לך להבין שאין טעם:

אישתך רואה מהחלון של המטבח זוג גנבים פורצים לרכב של השכן. כמו אזרחית טובה שומרת חוק היא מתקשרת למשטרה (ותבדקו בעצמכם מה זמן ההמתנה הממוצע כשמתקשרים 100, זה לרוב מעל 3 דקות, שזה הרבה יוצר זמן ממה שהגנב צריך...) אך התשובה של "אין ניידת זמינה לשלוח" או משהו בסגנון "תבואי לתחנה להגיש תלונה"

ואז אתה חושב לפנות לאלטרנטיבה של לצאת אל הגנבים, "לתפוס אותם על חם", ואולי מזה הם יבהלו ויברחו.
אך אבוי, הגנבים נעמדים מסתכלים עליך לרגע ולמרות שאתה לא קטן במיוחד, הם בוחרים שלהמשיך בהעמסת הנבלה שלך וכלי העבודה.
התיסכול שתחוש בשלב הזה יהיה גבוהה מאוד אני מניח.
ועכשיו תדמיין שמה שהם גונבים לך, זה לא הג'יפ וכלי העבודה, אלא מקור הפרנסה שלך שאיתו אתה אמור להאכיל את הילדים שלך.
איך אתה מרגיש עכשיו?

נמרוד
07-02-07, 18:00
מיכה לדעתי קלט את נקודת המבט של המדינה - במצב הנוכחי, זה גניבות, עם מינימום של אלימות. מבחינת משרד האוצר הנזק מדיד, לחלקו/רובו יש ביטוח, ובתמונה הגדולה שהשרים וחברי הכנסת מסתכלים עליה, הוא כנראה זניח. אבל אם יהיה מצב שהגנבים מצפים לתגובה בנשק חם, הם יבואו מצוידים בנשק חם, וגם ישתמשו בו - מראש. צריך לזכור שתמיד היוזמה בידיהם, הגנב הוא התוקף והחקלאי הוא המגן בהגדרה. ודיבורים על לקחת את היוזמה ו"להעביר את המלחמה לצד השני" הם שטויות, המצב לא סימטרי.

הם לא יפסיקו לגנוב. אני לא מסמפט אותם, אבל יש בעייה רצינית של תעסוקה אלטרנטיבית לפשע בדרום הארץ.

יוני5
07-02-07, 18:43
נמרוד,

פיספסת שתי נקודות מהותיות.
כשגונבים לך או לי את הג'יפ, אז באמת יש ביטוח וכו' וכו'.
אבל כשגונבים לבעל מקצוע (חשמלאי, שיפוצניק...) את הרכב עם כל הכלים, אז מחיר הרכב הוא זניח לעומת מחיר הכלים, שרובם ככולם לא מכוסים ע"י הביטוח.
חמורה מכך היא העובדה שאת הכסף אתה תקבל אחרי מספר שבועות לא זניח, בהם הנזק העיקרי הוא לא הפסד הריבית על הכסף, אלא היעדר ההכנסה!

קח דוגמה: נמרוד מלר קנה טרקטור ב 300,000 ש"ח ונעשה קבלן עבודות עפר קטן.
גנבו לנמרוד את הטרקטור.
אחרי חודשיים נמרוד קיבל 300,000 ש"ח מחברת הביטוח.
נמרוד הלך להזמין טרקטור חדש. אספקה בעוד 3 חודשים.

הלכו 300,000 ש"ח ובאו 300,000 תמורתם, זה נכון, אבל למשוואה הזו שכחת להוסיף שנמרוד משלם 9000 ש"ח לחודש עבור הטרקטור - ההלוואה שהוא לקח מבנק הפועלים. ב 5 חודשים שהוא לא עבד, הוא צריך, איכשהו לממן 45,000 ש"ח. מאיפה? הוא לא עובד.

גם אשתו, נניח שקוראים לה יעל, ושתי ילדותיו הקטנות כבר 5 חודשים בוכות שאבא לא מביא אוכל הביתה...

בין שזה הטרקטור, או הרפת או חממת הפרחים - זה אותו דבר.
הדבר השני ששכחת, זה את אורד וינגייט (תראה כמה שאני מכבד אותך, אני יוצא מנקודת הנחה שאתה שולט בקורותיו וגאוניותו ורק שכחת. שאני אחשוב שאתה חסר תרבות, בור עם חור בהשכלה? מה פתאום!). נקודת המוצא שלך לגבי הגנה / התקפה נכונה, אבל אתה מסיק ממנה את המסקנות המוטעות. חוקי או לא? זו כבר שאלה אחרת.
גם אז היו חקלאים יהודים ובדואים שהתנכלו להם ולתשתית שלהם.
אורד וינגייט - פלגות הלילה - הגנה.. התקפה... לקחו איזה חוק אחד או שניים לידיים, וניצחו.

יוני5

six 4 life
07-02-07, 18:49
מעבר לים, היכן שהחוק הזה בתוקף ומיושם, יש נשקים הרבה יותר גדולים לכל דורש (שלצורך העניין יהיה הגנב)

אבל ראו איזה פלא- אנשים משאירים בתים פתוחים, רכבים פתוחים עם מפתחות בסוויץ'- ואין זלזול ברכוש, אין תוהו ובוהו, וגניבות משטח פרטי הן דבר לא שכיח.

אם יש מישהו שלא ציפיתי ממנו לאמר בנושא הזה שמה שטוב שם, לא טוב פה - זה מהאנשים כאן.

צריכים לאשר את החוק הזה חד וחלק- ככה אולי יבינו שהמשטרה צריכה באמת לטפל בנושא של פריצות, רק שהפעם זה יזיז להם קצת יותר, כי מדובר בחיי הגנבים (שאותם כידוע, המשטרה מגבה.)

kuju
07-02-07, 18:52
נמרוד
זו דעתי : בין אם תעשה משהו בנידון כיום ובין אם תתמון את ראשך בחול ותאמר כי כיום רק גונבים לנו כסף וזה מדיד ( נערי האוצר בכלל לא רואים את הנזק הזה כמיספר כל שהוא ) תהיה אסקלציה לכדי עימות במוקדם או במאוחר
מוקדם - אנחנו יותר חזקים ומוכנים לקראת צרות ( או שלא כמי שהשתתף במבצע לבנון הקודם )
מאוחר - יותר זמן עבור האנרכיה הסוררת במדינה לשרש דפוסי מערב פרוע , שם באמת החזק וזה שאין לו מה להפסיד פוגע באלו שמעונינים לקיים חיי שיגרה רגועים
דרושה מהפיכה במדיניות האכיפה בישראל ממערכת המשפט למעלה ועד לאחרון שוטרי הסיור למטה הן בהקצאת משאבים והן בסדרי העדיפויות להפנייתם למקומות הנכונים ( במקום לאכוף מהירות על כביש החוף לדוגמה )
ובינתיים כמו שגיא טוען אני לא רואה כל דרך אחרת מאשר התאגדויות של אזרחים למען אזרחים ולמען עצמם
כאזרח הנושא נשק יום יום על עצמו ( ואחד גדול ברוך השם ) לא היתי משתמש בו ללא סכנת חיים אמיתית וברורה בהתאם לחוק שלא מאפשר לי , אך אין בדברי כל עמדת שיפוט כלפי אותם חקלאים מהדרום המרגישים מאוימים מידי יום יתכן ובסיטואציה כזאת ניתן אכן להיות מאוימים

lizard
07-02-07, 19:31
נמרוד
...דרושה מהפיכה במדיניות האכיפה בישראל ממערכת המשפט למעלה ועד לאחרון שוטרי הסיור למטה הן בהקצאת משאבים והן בסדרי העדיפויות להפנייתם למקומות הנכונים ( במקום לאכוף מהירות על כביש החוף לדוגמה )

כששוטר מקבל בקושי משכורת מינימום אל תצפה שהוא יסכן את עצמו ואת המשפחה שלו, והיו דברים מעולם, בשביל ללכוד פושעים שעוד עלולים להחזיר חס וחלילה, וזה נאמר לי ע"י שוטר וותיק.

kobiarava
07-02-07, 19:43
מישהו עדיין מחכה למשטרה??? מיכה, תשכח מזה, גם שוטר נמרץ וחדור תחושת שליחות לא יכול לעשות להם כלום . מניסיון. אחרי שראיתי את הגנבים מתרחקים עם תכולת מחסן ההדברה שלי (בשווי 40K, בערך), הספקתי לרשום מס' רכב והגשנו תלונה במשטרה-נאדא. שבוע אחרי נוסע על כביש הערבה חבר, פייטר מורעל שמתנדב בין היתר למשטרה, ליחידת לוט"ר איזורית ועוד כמה כאלה, ומי נוסע לפניו- ה"חברים" שלי, שהספיקו באותו שבוע לנקות עוד כמה מחסני רעלים לפי הזמנה ספציפית. התפתח מרדף, והחבר, שנושא נשק ברשיון, מצליח להוריד אותם מהכביש ולבצע מעצר של 3 ה"ידידים". השוטרים, שקיבלו עדכון בזמן אמת, הגיעו למקום, רק כדי לשחרר אותם בתוך שעה קלה, מבלי שאפילו נלקחו לתחנה....
והחבר- אם זה לא היית אתה, אמרו לו, היו לך כמה הסברים לתת כאן...

עכשיו תחפשו על מי לסמוך

kobiarava
07-02-07, 19:52
דבר נוסף- אף אחד לא מחפש רישיון להרוג אצלנו. אנחנו רק רוצים לחיות בשקט. גם כשיהיה מותר, גם כשתהיה סיבה מספקת, הנשק ישמש רק להגנה, ובשאיפה לא לשימוש קטלני. אני משוכנע שגם דרומי לא מרגיש בנוח עם אבדן חיי אדם, מלוכלכים ככל שיהיו. אבל אני משוכנע שגנב שיחזור הביתה עם כמה "פנסים", אולי איזה יד שבורה, סובארו מכוסחת, ישקול הסבה מקצועית...

קובי

Gilad
07-02-07, 20:44
ההסבה המקצועית של אותו גנב תהיה לחיות על כספי הפיצויים שהוא יוציא ממך במשפט...

kobiarava
07-02-07, 20:55
ההסבה המקצועית של אותו גנב תהיה לחיות על כספי הפיצויים שהוא יוציא ממך במשפט...

לא כל עוד יהיה חוק שיגן עלי, בתוקף הגנת רכוש ושטח פרטי , זה כל הרעיון, וזו גם אולי הסיבה שבגללה עוד לא יצאו אצלי חבר'ה לפנסיה מוקדמת....

קובי

ניר ל
07-02-07, 21:37
כולנו אשמים במצבנו.

כי אנחנו לא עושים כלום, אני לא מדבר על לקחת את החוק לידיים, אני מדבר על לקחת לידיים את החוק !

תקימו מפלגה שתרוץ לכנסת, מפלגה שתחקוק על דגלה טיפול חסר רחמים בעבריינות הרכוש והאלימות, הנושא הזה מטריד מספיק אנשים בכדי להביא לא מעט מנדטים. את הקול שלי יש לכם ואף יותר מזה.

Bulldog
07-02-07, 21:53
להעביר צמיגים ברישיון אי אפשר, אז להגן על חיי אדם?!?

תהיו ריאליים, תתחילו להישתמט.
כל פעם אי אפשר לנסוע לחור אחר במדינה בגלל התרעות, בגלל איומים ומה לא. ואז ממנים שר ערבי בשביל למצוא חן בעיני הבוחר.
ישראל הפכה להחות פארסה שבה חיי העבריין שווים יותר מחיי האזרח שומר החוק שקם בבוקר לפרנס את משפחתו בכבוד.

איפושהו בכתבה רשום שאם כל החקלאים יקומו בבוקר וידפקו לאיזה בדואי כדור בראש אז לא ישפטו 100 אלף איש, אני חושב שזה נכון. זה גם יוריד את כמות עושי הבעייות בדרום לאפס.
אין בדואים טובים, מרכז ג'ו אלון לקח אותם, כל השאר חולרות שרק מזיקים.

asafk
07-02-07, 22:07
אני חייב לציין שבדמוקרטיה הגדולה בעולם, זו שבה מותר לירות למי שנכנס לך לחצר בראש כי בא לך- שם שיעור מקרי הרצח בנשק חם למספר התושבים הוא הגבוה ביותר בעולם, באלפי אחוזים מעל כל מדינה אחרת.
ואין לי מסקנה מזה, רק מציין עובדה.

אבל אני משוכנע שגנב שיחזור הביתה עם כמה "פנסים", אולי איזה יד שבורה, סובארו מכוסחת, ישקול הסבה מקצועית

ואני משוכנע שהוא יחזור בעוד שבוע עם כמה חברים לשרוף לך את האוטו, או את הבית, או את החממות.

ולמרות הכל, אוזלת היד של המדינה היא ברמה כזו של הפקרות שאין ברירה אלא לקחת את החוק בידיים.

אסף.

ניר ל
07-02-07, 22:26
עומר, את דעתך הבעת ברגליים, אני מקווה שבמקום שאתה נמצא בו בעיות מהסוג הזה כבר מאחוריך...

להשתמט ממה ? במילואים אני כבר לא משרת, במצב הנוכחי גם הילדים שלי לא ישרתו בצבא, מיסים אני נאלץ לשלם עפ"י רוב, כשאפשר להימנע אני נמנע, עם ענייני רישוי אני מסתדר כשצריך, כשאני אתקל בגורם עויין אני לא אצלצל למשטרה וגם הוא לא.
יש כאן מצב של סכנת חיים אמיתית, ממשית, מוחשית, חיי אזרחי המדינה הזאת מופקרים לחלוטין, אף אחד מאזרחי המדינה לא חסין יותר - בין אם הוא שופט, שר, ראש ממשלה, שוטר או סתם אזרח מהשורה.
ממצוקת הבדואים מתעלמים, מבעיות המיעוטים מתעלמים - זאת פצצת זמן שכבר מתפוצצת לנו בפנים די הרבה זמן אבל אנחנו מסתפקים בתגובה רופסת וחוסר מעש. בקרוב מאד נפסיק לטייל בדרום כי זה הולך ונהיה מסוכן מיום ליום, אני מקווה שאף אחד מאיתנו לא הולך לשלם בחייו.
יש פה ושם קבוצות חברתיות שדואגות לאינטרסים שלהן דרך בית הנבחרים, הקבוצה הגדולה והחזקה ביותר ממשיכה להתלבט בין ביבי, ברק ואולמרט כאילו שיש הבדל בינהם.

בבחירות האחרונות הצבעתי למפלגת הגימלאים, אם תרמתי בכך לקשיש אחד אני הרבה יותר מסופק מאשר אם הייתי מצביע לאחד הנוכלים האחרים.
יש לנו רשתות תפוצה אדירות שמאפשרות להגיע למאות אלפי אנשים שאיכפת להם, כל זה בלי לזוז מהמקלדת, יש זמן להתארגן עד הבחירות הבאות, אני אפילו מציע את עצמי לרשימה !
אם אני אגיע לראש, אני מבטיח לפטר את כל שרשרת המשטרה, הפרקליטות והשופטים שהכניסו גיבור כמו שי דרומי לבית המעצר. על הדרך גם לדאוג לעניין רישוי הצמיגים...

אבו שפם
07-02-07, 23:18
יש כאן מישהו שיודע למה כלב מלקק את הביצים שלו?????

מהסיבה הפשוטה.....כי הוא יכול......

תראו לי כלב אחד שהיה מלקק לעצמו את הביצים....לו ידע שיורידו לו את 2 כפות רגליו על המקום...

כנ"ל גם בגנבים....אבל לא רק הדרום סובל מהם....אצלנו בכל האזור אנו מוכים כל יום וכל לילה על ידי הכנופיות מהדרום... לא רק מהם אבל קיימת מכה מהדרום... ואני מדבר על אזור צומת גולני....בצפון...

תעשו חשבון לבד...במושב אצלי....120 משפחות... בתוך פחות משבועיים... נפרצו מעל 15 מחסנים ובתי מגורים...הושאלו 2 רכבים...מלאי כלי עבודה שיספיקו לכמה מאיתנו לתקן את הרכבים לתקופה מאוד מאוד ארוכה...תעשו חשבון פשוט....

קצת מעל 10 אחוז נפגעו בתקופה של פחות משבועיים... באותו היחס של קצת יותר מ 10 אחוז מתושבי גוש דן....היו סובלים מגל כזה של פריצות....יש בסביבות ...לא דוגמא טובה...

קחו כל אחד את הישוב שבו הוא חי....תעשו את אותו היחס באחוזים ...דהיינו כמה זה קצת יותר מ 10 אחוז של בתי אב בישוב שלכם.... ותגידו לי שזה נורמאלי.....לכמות פריצות ליום???

איזה משטרה אחרת בעולם הייתה עומדת בזה?????

יוני5
07-02-07, 23:36
ניר,
יש לך גם את הקול שלי. אבל למה אתם חושבים שמדיניות יד קשה תשנה את המצב?
כל עוד לא מטפלים בבעיות של הבדואים - אל תדמיינו שבאלימות תצליחו לגרום להם להפסיק.
מקסימום לזמן מוגבל נייצא את האלימות מהמושבים לשטחים פתוחים אחרים. מהרגע הזה תשכחו מטיולים בנגב. זה יהפוך להיות כמו השטחים. נשקים, ממוגנת, ואיים בטוחים של התנחליות בתוך ים עויין. וגם זה, לזמן מוגבל. אח"כ האלימות תחזור למושבים - הפעם ביתר שאת.
או שניתן להם תנאים טובים והוגנים לשיטתם - שימו לב, לשיטתם.
או שנתמוך בליברמן שיעביר אותם לאיזור תל שבע, ואז יספח את האזור הזה לנפת חברון תוך העתקת גדר ההפרדה דרומית להם.

בינתיים יש להם תז כחול, חלקם הקטן משרתים בצבא, הם קשורים בטבור לערביי השטחים ולומדים מהם (בצדק יש לומר) שמישראל משיגים דברים רק בכוח ומתפרנסים כמו חלק גדול מעברייני הארץ: גניבות, סמים, פרוטקשן וכיו"ב.

יוני5

ד ו ר ו ן
07-02-07, 23:58
נמרוד,
בשטחי המחקר שעבדתי בהם בעבר היה מכשור יקר מאד שלמעט לנו לא היה שווה יותר מידי למישהו אחר-אלא אם אתה רוצה לעשות מחקר זהה או לגבות דמי חסות.

בחלקת ניסוי של מישהו החלו ום אחד להגזר חוטי תקשורת, ניפוץ צמתי תקשורת,עקירת צמחים וכו'.
באו אליו ואמרו לו שחבל שכל ההשקעה תלך לפח ואפשר לשכור שומר מהמאהל הקרוב שידאג שיהיה שקט-הסיפור הרגיל.
הבחור בחר לבוא למאהל למשא ומתן על גובה המחיר-אלו ראו ישר שיש נק' חולשה ונצלו אותה וסופו של עניין שהמחיר עלה ועלה והציוד הושחת עד כדי עזיבת השטח.

חלקה אחרת שבט זהה,
כמה וכמה פעמים של גרימת נזק ע"י אלמונים שעקבות הרגליים שלהם הובילו היישר למאהל הקרוב, תאקל סמי-אלים באמצע הלילה בשטח עם מישהו מהחמולה בתחומי השטח שלנו ונהיה שם של "משוגעים שלא להתעסק איתם", זה עבד מצויין, מאותו היום לא רק שלא נגעו בציוד גם דאגו לנפנף לשלום כל פעם מרחוק, למרות הסיטואציה לא נראה לי לרגע שמישהו מהם חשב ללכת למשטרה..
לא יודע אם הם לא תכננו או סמנו למתישהו אבל בפועל זה עבד-הם נזהרו והנזק הפסיק.

אני מכיר בעל מטע שכ"כ התייאש מהמשטרה\סיור כפרי שעבר לשיטת האלימות הנגדית בצורה קיצונית-כל רכב שנראה לו לא תמים בתחומי המטעים קודם כל קיבל כדור לפחות בשני גלגלים ולפעמים אחד לכיוון המנוע גם אם היו יושבים ברכב..
אחרי שהם ברחו ברגל הוא גרר את הרכב החוצה עם טרקטור בלי יותר מידי רחמים, הבחור היה מגיע באמצע הלילה, נשאר בשטח בשעות לא קבועות ומגיב-יצא לו שם של משוגע ואף בדואי שפוי לא התקרב לשטח שהוא עבד בו.

"ברומא תהייה כמו רומני"..

ניר ל
08-02-07, 00:31
יש 170 אלף בדואים בדרום, זה עדיין לא יותר מדי, יש איתם בעיה שרק הולכת ומחריפה, צריך לפתור את הבעיה שלהם ולא רק שלהם, יש אוכלוסיות חלשות נוספות לא מטופלות אם כי פחות מגובשות. אני בהחלט מבין את המוטיבציה שלהם, הפשע הוא מאד משתלם וזאת הדרך הכי קלה עבורם להתפרנס, כנראה שקיים אצלם חשש קל שמא תקיפה אלימה של מטיילים ופגיעה בנפש תעיר חלילה את כוחות הבטחון והעניין יסלים לקטע לאומני שבו היד הרבה יותר קלה על ההדק, לדעתי זהו חשש לא מוצדק וברגע שהם יחצו את הקו הזה ויגלו כי טוב - הסכר יפרץ. יוני זה רק מתחיל בפריפריה - זה יתפשט לתוך הערים באין מפריע, תכלס אין להם שום מניעה מלנדוד לת"א ולגבות פרוטקשן באותה מידה כמו בבאר-שבע, כנראה שביחס לגודל האוכלוסיה שלהם, הפרוטקשן בבאר שבע מספיק עדיין, במרכזי הערים גובים עברינים מקומיים את הפרוטקשן... פאטתי אבל כנראה שהמצב בעזה הרבה יותר טוב מאצלנו, אנרכיה עדיפה לדעתי על מצב שבו צד אחד שובר את הכלים וידיו של הצד השני קשורות.
צריך כסף כדי לפתור את בעיות המיעוטים,זה לא בעיה - צריך כסף, יש הרבה מאד כסף במדינת ישראל, תאמינו לי אני יודע, מתעסק בזה...
הקצאת המשאבים היא שגוייה - במקום לטפל ברווחה, בחינוך, בתשתיות, בשחיתות, בפשיעה - קונים בכסף הזה פצצות חכמות, מטוסים חכמים, טנקים חכמים, אנשי צבא חכמים, אבל משום מה לא יעילים לחלוטין לנוכח האיומים האמיתיים שקיימים מולנו. במלחמה צריך לירות על מנת להרוג, לתוך ריכוזי צבא ואוכלוסיה עויינת, צריך להרוג הרבה ע"מ לנצח, את זה אפילו אני יודע, למרות שעברי הצבאי לא רחוק משל אמיר פרץ - לצורך כך צריך הרבה נשק טיפש וזול, מפעל שמייצר נשק טיפש וזול (יש) והכי חשוב - אומץ ונכונות להשתמש בו על אף מחאות יפי הנפש מבפנים ומבחוץ. אני מוכן להיות זה שיתן את ההוראה, אני מוכן גם לשלם את המחיר ולהיות מבוקש ע"י בית המשפט בהאג גם אם המשמעות תהיה לא לצאת יותר את גבולות מדינת ישראל. אני מוכן לשלם מחיר אישי כבד כולל בחיי, אם זה מה שדרוש כדי שהילדים שלי יוכלו לחיות במדינה שפויה. אני לא צוחק. תריצו אותי ותיווכחו.
יש מועמד אחר בסביבה, איזה חקלאי שממילא מובטל בגלל ששדדו לו את כל הרכוש והביטוח מסרב לבטח אותו - תריצו אותו - את הקול שלי אני מבטיח לו.

tzagi
08-02-07, 05:04
אני חייב לציין שבדמוקרטיה הגדולה בעולם, זו שבה מותר לירות למי שנכנס לך לחצר בראש כי בא לך- שם שיעור מקרי הרצח בנשק חם למספר התושבים הוא הגבוה ביותר בעולם, באלפי אחוזים מעל כל מדינה אחרת.
ואין לי מסקנה מזה, רק מציין עובדה

אסף.

נתחיל פה:From the bill of rights
Amendment II

A well regulated militia, being necessary to the security of a free state, the right of the people to keep and bear arms, shall not be infringed

השאר משתנה ממדינה למדינה
אני אישית גר במדינה (טקסס) שמרשה להגן על רכוש אישי באלימות
כן, אדם ניכנס אלי הביתה למטרות גנבה, יש לי כל זכות להגן על הרכוש שלי, וזה כולל לירות בו
אים יריתי בו ופצעתי אותו, יש לו זכות לטבוע אותי, אולי יזכה ואולי לא
וזה לא בעיה בכלל. בשביל זה מלמדים לירות שניים בחזה,אחד בראש.
רק צריך להיות בטוח שלפחות 50% מהגופה נמצאת פיסית בתוך הבית, במקרה הכי גרוע....מושכים.

מה כל זה אומר?
יש לי אקדח 9ממ ואין לי על מי לירות, פריצות לבתים כמעט לא קימות ...ובטח לו לבתים(או רכוש)
שיש בו תושבים.

בקשר לנקודתך אסף,
פשע ורצח יש בכול מקום בעולם, באנגליה אין אקדחים, זה לא מונע אותם מלהרוג אחד את השני
רק במקום כלי ירי הם משתמשים במה שבא ליד, מכוסות בירה לצינורות ברזל... אז מה תגיד?

בדרך כלל רוב הרצח נעשה בערים ושכונות מסוימות, אף אחד לא חייב לגור שמה, רוב הרצח נעשה ע"י פושע אחד נגד פושע אחר(מלחמת כנופיות)

תגיד מה שתגיד, זה עובד....עובדה.

kuju
08-02-07, 07:45
להשתמט ממה ? במילואים אני כבר לא משרת, במצב הנוכחי גם הילדים שלי לא ישרתו בצבא, ...

זה עצוב לי לשמוע , וגם גישת עומר לא משאירה מקום לעתיד במדינה , ביום בו כל אזרח במדינת ישראל יחשוב על האנטרס האישי שלו בלבד או של משפחתו אין ולא תהיה למדינה זכות קיום !
ההיסטוריה הוכיחה את נחיצות המדינה לעם היהודי ואנחנו מתנהגים כמו מטומתמים בזלזול במה שקיים
אם הבעיה כיום בדרום עולה לכותרות מחר , כמו שאומר השפם , יעלו הכותרות במקום אחר בארץ והבעיה קימת כמעט בכל מקום השאלה איפה שמים את הזרקור
דווקא מצב כזה צריך לחזק את צה"ל , הוא הדבר היחיד שייש למדינה הזאת

מילואימניק גאה

יוני5
08-02-07, 08:13
דווקא מצב כזה צריך לחזק את צה"ל , הוא הדבר היחיד שייש למדינה הזאת

מילואימניק גאה

גאה במה?
יוני5, שנסמך על מקורות לבנון, יולי 2006

kuju
08-02-07, 08:46
גאה במה?
יוני5, שנסמך על מקורות לבנון, יולי 2006

גאה בלהיות מילואימניק ולדאוג לאלו שיושבים בבתי קפה בת"א ועסוקים בלהשמיץ את צהל במקום לתרום לו ולבטחונם של האזרחים
לא גאה במצב אליו הדרדר צהל והמדינה כולה
לא גאה בהנהגה שלנו אם בצה"ל ואם בראשות המדינה
לא גאה במערכת אכיפת החוק

הכי לא גאה באלו שמשתמטים שהתבוננו בחדשות בפאב המקומי איך סיכנתי את חיי 35 יום בקיץ האחרון

מאד מודאג ממה שקורה במדינה

ולענייננו , לא צריך להנחיל חוקי מערב פרוע באף אחד מהמקומות במדינה ! חוקים מתירנים אלו יאפשרו לאדם לירות במי שפוגע בפרנסתו בנגב ובאותה מידה יותר לאדם לירות בגנב מערכת הסטראו הביתית שלך שפרץ לביתך כדי לממן סמים , אנחנו לא מחפשים לחיות במדינה שתאפשר נטילת חיים בידי אזרחיה , צריך לבצע מהפכה במערכת אכיפת החוק כדי שזו האחרונה תגן באמת על זכויות האזרך ולא תדרוש ממנו ליטול את החוק לידיו
ליטול חיים מאדם זה קל ( מכוונים טוב ויורים ) וזה לא פתרון ! לגרום לפושעים להרטע ממערכת אכיפת החוק זה קשה יותר אבל זה הפתרון הנכון !

רון
לא נסמך על שום מקור , תרמתי את שלי ואמשיך לתרום

אבו שפם
08-02-07, 09:05
בוקר טוב,

יש כאן X דעות לכאן ולכאן...וזה בסדר...אבל בגדול מה שקובע את הכיוון המחשבתי לאיזה כיוןן הדרך הנכונה לטפל בתופעה... לצערי היא גודל הכוויה מהחברה שלוקחים את הרכוש שלא שייך להם...
שמבקשים שכר בעבור השמירה שלהם על הרכוש שלא שייך להם ואף אחד לא ביקש שישמרו לו על הרכוש...

כאחד שמתנדב במתמיד של מג"ב בדיוק למטרה הזו של שמירה על הרכוש שלנו באזור בו אנו חיים, (ויודע את הדעות לכאן או לכאן בעניין ההתנדבות, וגם אני חושב שיש לנו משטרע ולא משטרה, אז נעזוב רגע את הדיון על הגוף שאמור לאכוף את החוק), החברה הטובים האלה מבינים רק שפה אחת לצערי... כוח ...כוח ועוד כוח... וזה מנסיון אישי ורק אישי... עד לפני בערך קצת מעל חצי שנה...הגענו לתקופה די רגועה בשטחים ובישובים שלנו מבחינת החברה שלוקחים את הרכוש שלא שייך להם...

ולמצב הזה הגענו אחרי שנתיים של עבודת שטח יסודית ואינטנסיבית ...תפסתי ותפסו חוליות מהדרום, מהקריות, בני דודים מהכפרים השכנים בצפון, יהודים כמעט מכל הערים הגדולות והקטנות של המדינה ... פשוט הצקנו להם ברמות שאפילו להם זה נמאס... ואז פשוט הלכו לחפש רכוש נטוש במקומות אחרים...על פי הסטטיסטיקה היבשה הורדנו את הפשיעה מעל 60 אחוז ....

אבל איפה בא היאוש שלי האישי...ומה מוריד לי את המוטיבציה להמשיך ולפעול אין ספור של שעות ...בלילה וביום...24/7...

תפסת איש או חברה שלקחו לא להם.... יופי נכון...לקחת אותם לתחנת המשטרע...חקרו אותם ...הודו במעשה...יופי נחמה...

משחררים אותם עד למשפט... והמשפט הווווווווווווווווווווווווווווו ......המשפט שלהם יתחיל רק בעוד איזה 3 שנים במקרה הטוב...וימשך עוד איזה 3 שנים.... ומה אתם חושבים שהם בנתיים ישבו בבית ולא יעשו כלום???

חחחחחחחחחחחחחחח הצחקתם אותי... איך אמר לי שוטר בבית משפט ...אחרי שתפסתי על חם חוליה של גרוזינים מהקריות על חם בתוך המושב בשעה 11 בבוקר... שנכנסו לאחד הבתים ותלשו מהקיר כספת שהייתה על הקיר... מה יותר מזה אתה צריך???

4 חברה ברכב... במושב שלך... שבתוך הרכב נמצא כספת....(בטוח שלא מצאו אותה בשדה...)
הודו בפריצה ובגניבה...השופט שיחרר אותם בערבות של 5000 שקל כל אחד עד למשפט....

מה אומר לי השוטר בבית המשפט.... עכשיו יש להם 24 שעות לשלם את הערבות.... הם פשוט הולכים לדפוק עד מחר עוד כמה כספות לשלם ערבות ולהמשיך בעבודתם שמשלת היטב...

נו אז בחייאת למה בעצם עצרתי אותם??? נו טוב היה בכספת אקדח ועוד כמה חפצים אישים...

מזה קצת מעל חצי שנה הורדנו פרופיל בעניין הנסיון בעצירת הפשיעה באזור...הפלא ופלא...מה חשבתם שהחברה הטובים לא יודעים את זה??? הם מבצעים תצפיות...יום ולילה... יש להם מערך מצויין של מודיעין... יודעים בדיוק לאן הם הולכים....מכשירי קשר..מירסים...החברה האלה מסודים כמו שצריך.....

הפשיעה עלתה מעל 500 אחוז.... היום אין משמרת...שבו אני רוצה לתפוס ...שאני לא תופס??? אבל למה בעצם לתפוס???

אני לא חושב שיש אחד ממאות התפיסות שתפסתי בכמה שנים האחרונות שהעניין כבר נסגר בבית המשפט והאשם יושב מאחורי סורג ובריח...

אצלי בכניסה למשק יש שילוט.....כלבים מסוכנים....ובעל הבית משוגע.... הכניסה חופשית...על אחריותכם הבלעדית...

אחרי מעל לחצי שנה שהפשיעה חוגגת ...המשטרע לא מצליחה לעשות כלום...המתנדבים ....כולם במוטיבציה אפסית כמעט...

בתחומי המועצה שלנו שיש בה בסביבות 17 מושבים, יש בממוצע 20-30 גניבות ביממה... על כל זה מופקד צוות של הסיור הכפרי... שמונה.... רכב אחד ו 2 שוטרים במשמרת...

איך לכל הרוחות סיור אחד יכול לשמור על הישובים...להרתיע... לייזום....לתפוס....לטפל באירועים ...

איך????????????????????????????????????? ???????????????

נדמה לי שיוני העלה את העניין של הגביר וינגייט....ופעלו בעבר... נראה לי שזו הדרך היחידה ...בה נוכל לשמור על רכושנו... אך לא תחת מסגרת של מתנדבי המשטרע... אלא כחבורה מאורגנת הייטב... לתפוס... לשפוט....להעניש....ולבצע את הגזר דין בשטח... ולשחרר....

בגדול איני מאמין שלפורץ מגיע עונש מוות על ידי ירי.... אבל איזה אופציות נשארו לנו???

ללכת למשטרע ....להתלונן??? למה???? לאלה שיש ביטוח ...אוקי מבין....אבל לכל הציוד והתוצרת החקלאים שלא ניתן היום לביטוח מהסיבה שהפרמיות כל כך גבוההות אז פשוט זה לא כלכלי לבטח... למה שנלך בכלל להתלונן במשטרע??? (סליחה על המשטרע... וכן אני עדיין לובש מדים...אבל זו דעתי)

צריך טיפול יסודי בכל המערכת....החל מהממשלה... מערכת בתי המשפט....המשטרע...

גם את הקול שלי יקבל זה שבמצע הפוליטי שלו יגדיר את העניין המדובר שראש העמוד...

יום טוב ושקט

זאביק
08-02-07, 09:13
חוקים מתירנים אלו יאפשרו לאדם לירות במי שפוגע בפרנסתו בנגב ובאותה מידה יותר לאדם לירות בגנב מערכת הסטראו הביתית שלך שפרץ לביתך

למה אתה חושב שיש הבדל בין השניים ?

ניר ל
08-02-07, 09:28
רון, ישנם לפחות שלושה שבויים שבשורה התחתונה המדינה והצבא הפקירו מאחורי הקווים, אפילו האשימו אותם כמדומני בגרימת הנסיבות לחטיפתם, המדינה פתחה במלחמה בעקבות החטיפה, נהרגו עשרות חיילים - לא השגנו כלום והתקפלנו בחזרה לקונכיה שלנו. עכשיו זאת הבעיה של המשפחות שלהם ...

אז אני אמנע בכל האמצעים שעומדים ברשותי מלהגיע למצב כזה באופן אישי.
בשביל לנסות ולהחזיר את החיילים האלה הבייתה אני מוכן ללכת הכי רחוק, גם אם זה יעלה לי באבדן שכר/רכוש/ רמת חיים - מצידי שיציבו אולטימטום לסורים ולאיראנים, יטבחו בכל האסירים למול מצלמות הטלביזיה, יצאו למלחמת עולם ! זה לא יהיה רק כדי לנסות להשיב שלושה חיילים אלא כדי להציל את סולם הערכים שלנו.
אתה, כל הגדוד שלך, כל האוגדה שלך, חייבים לפי דעתי לסרב להתייצב לאימון הבא עד שהמדינה לא יוצאת מגידרה כדי להשיב את אחיכם לנשק. לפעמים מערכת צריכה לקרוס בכדי לשקם עצמה בצורה נכונה.

אבו שפם
08-02-07, 09:34
רון, ישנם לפחות שלושה שבויים שבשורה התחתונה המדינה והצבא הפקירו מאחורי הקווים, אפילו האשימו אותם כמדומני בגרימת הנסיבות לחטיפתם, המדינה פתחה במלחמה בעקבות החטיפה, נהרגו עשרות חיילים - לא השגנו כלום והתקפלנו בחזרה לקונכיה שלנו. עכשיו זאת הבעיה של המשפחות שלהם ...

אז אני אמנע בכל האמצעים שעומדים ברשותי מלהגיע למצב כזה באופן אישי.
בשביל לנסות ולהחזיר את החיילים האלה הבייתה אני מוכן ללכת הכי רחוק, גם אם זה יעלה לי באבדן שכר/רכוש/ רמת חיים - מצידי שיציבו אולטימטום לסורים ולאיראנים, יטבחו בכל האסירים למול מצלמות הטלביזיה, יצאו למלחמת עולם ! זה לא יהיה רק כדי לנסות להשיב שלושה חיילים אלא כדי להציל את סולם הערכים שלנו.
אתה, כל הגדוד שלך, כל האוגדה שלך, חייבים לפי דעתי לסרב להתייצב לאימון הבא עד שהמדינה לא יוצאת מגידרה כדי להשיב את אחיכם לנשק. לפעמים מערכת צריכה לקרוס בכדי לשקם עצמה בצורה נכונה.

למרות שזה סוטה מהדיון עצמו על החקלאים....

מסכים איתך במליון אחוז.... ומוכן לכל הקרבה שרק צריך על מנת להחזיר את החיילים הביתה..מסכים איתך במליון אחוז.... ומוכן לכל הקרבה שרק צריך על מנת להחזיר את החיילים הביתה..מסכים איתך במליון אחוז.... ומוכן לכל הקרבה שרק צריך על מנת להחזיר את החיילים הביתה...

Juv
08-02-07, 10:02
קיימת בעיה אדירה של תאי כליאה. פשוט אין איפה לשים את כל מי שזכאי לאירוח לכמה שנים על חשבון המדינה. לכן בתי המשפט מקילים בעונשים (השופטים יודעים מה המצב בבתי הסוהר) מה שמוביל לתסכול וחוסר איכפתיות של המשטרה.

הפתרון - מתקני כליאה שאולי לא ישקמו אף אחד, אבל יענישו. לשטח כמה דונמים בנגב, לגדר עם גדרות חשמליות, כמה אוהלי 12, שירותי בול פגיעה והרבה דיזינטריה. מגדלי שמירה עם מא"גים יוסיפו לנוף, תאי עונשין ממתכת הנצלים בשמש (בדיוק כמו בארה"ב) עשויים להתגלות כשימושיים. קיבלתם די בזול ומאוד מהר יופי של מתקן כליאה לעבריני רכוש.

מי שיעביר במתקן מהסוג הזה שנה/שנתיים, יחשוב טוב לפני שיגנוב עוד פעם כמה עגלים, ציוד הדברה או ציוד צילום בעשרות אלפי שקלים.

עד שלא יבינו שעם כל ההומניות והרצון להיות יפים ונקיים אין מספיק כסף ומשאבים לבנות בתי כלא מסודרים לכל החרא שמסתובב כאן, המעגל ימשיך להסתובב. עד אז, מה אתם ממליצים לטיול בנגב - M-16 או שזיג-זאואר מספיק? :?

kuju
08-02-07, 10:40
למה אתה חושב שיש הבדל בין השניים ?

זאביק , אין הבדל בין השניים לדעתי , את שניהם צריך להרחיק לצמיטות מהחברה במידה ואין עתיד שיקומי לשניהם ( חוק שלוש העברות ) אך אין ליטול מהם את חייהם ואין לבצע בם משפטי שדה
לאן נגיע ?

ובנוגע לנושא שסטה מהדיון , ניר , אני מסכים אם המוטיבציה הרבה שיש בך להקריב למען החזרת כבוד המדינה והעם אולם תאר לעצמך כי כולנו היינו מציבים תנאים מסויימים לפני גיוסנו למילואים או למשטרה ( אני מרוויח שכר רעב אז אל תצפה ממני לאכוף את החוק ) כשם שיעצת לי לעשות ותאר לך שהינו עושים זאת בחודש יולי 2006 ( ותתפלא גם חיילים כאלו היו לי !) - אז לא היתה מדבר איתי על החטופים - אז לא היתה מדבר איתי בכלל !
אני מסכים אם כל מילה שכתבת על השינוי שצריך לעשות במערכות וכבר כתבתי זאת לפני מספר הודעות אבל יחד עם זאת אסור לשתק את המערכות הקיימות גם במעט שהן עושות יש לבצע בהן רפורמות אדירות החל מבממשלה וכלה באחרון נציגי מערכת אכיפת החוק
לא תראה אותי חומק מהאימון הבא , הוא כבר בדרך
תראה אותי מצביע ומפגין ונוקט דרך פעילה להזדהות עם כל מהפכן בר דעת ,מנהיג, משכיל ונבון שחורט על דגלו לשנות את כל דפוסי החשיבה במדינה הזאת
אם היתי חושב שאני בשל ויכול אף היתי מוביל זאת בעצמי
רון

גיא
08-02-07, 11:59
בלי חרטא !!

אם נימאסה עליכם השחיטות השילטונית ?
הצביעו לניר ל.

אם נימאסה עליכם זילות חיי אדם ?
הצביעו לניר ל.

אם נימאסה עליכם זילות רכוש האדם ?
הצביעו לניר ל.

אם נימאסה עליכם חוסר היעילות השילטונית ?
הצביעו לניר ל.

על סדר היום של מפלגת בלי חרטא,
1. השבת משטר החוק לישראל
2. השבת הכבוד לישראלי
3. השבת הדמוקרטיה לישראלים

אנחנו דוגלים בלהחזיר את החיים למסלול הנכון, להתרכז בעיקר ולא בטפל ולקדם את ישראל ל 121.

אני איתך ניר, רק תקבע איפה ומתי...

ולשם שינוי אני חושב שאני רציני הפעם.

מוני אורבך
08-02-07, 13:28
עם כול הכבוד ליפי הנפש (ואני אחד מהם !!! ) ניר צודק.

במצב רגיל היתי אומר שאסור בשום פנים ואופן להחזיר את עונש המוות.
שאסור להרוג או אפילו לפצוע גנב.
שיש לנהל משא ומתן עם הפלסטנאים
ועוד ועוד...

אבל אנחנו לא במצב רגיל.
ההרגשה היא (ולדעתי בצדק) שהמדינה מתפוררת מהיסוד.
מה שכול אויבנו לא הצליחו בכול מלחמות ישראל, אנחנו עושים בעצמנו.

וממה הכול מתחיל, מערכים.
כול אחד דואג אך ורק לעצמו. הזולת (חברה מדינה) יכולים ללכת לעזזל.
המשכורת שלי ה BMW שלי והמשפחה שלי וזהו.
ולכן יש שחיתות ופשע ציבורי ומאורגן וכול הצרות.
הרי מה קרה ב"מלחמת לבנון השניה"
כול מפקד דאג לתחת שלו. את אף אחד לא ענין לנצח במלחמה להשיג יעדים.
אלא רק לצאת כמה שיותר נקי מוועדת החקירה שתקום !!!

מצב דרסטי דורש אמצעים דרסטים.
איך גוליאני ניקה את רחובות ניו יורק ?!
זה הפתרון לבעית הגנבות.
גנב שנתפס שלוש פעמים - מאסר אוטומטי לעשרים שנה.
גנב שנכנס למשק, ניתן להגן על הרכוש ואף לפגוע בו.
ויסלחו לי כול יפי הנפש, אם ניתן להם עבודה הם לא ירצו לעבוד בה.
למה להם ?! הרבה יותר קל לגנוב.
ניתן ליצור מקומות עבודה (ואף רצוי) אבל כחלק מהתהליך זהו במפורש לא הפתרון !!!

נמרוד
09-02-07, 00:22
מוני כתב:

נו איך באמת?!

קראתי בעיתון מתישהו על תיאוריה, וסלחו לי שאני לא זוכר את שם החוקר והספר והרבה פרטים, שמסבירה את ירידת הפשע בניו-יורק בתקופת ג'וליאני בצורה מקורית: מתישהו באמצע שנות ה70הפלות הפכו חוקיות במדינת ניו-יורק. מהרגע שהחוק השתנה, מספר האמהות החד הוריות קטן בצורה דרסטית. ואז, 20 שנה אחרי שהחוק עבר, "השנתונים" של חומר גלם עברייני ( שחור עני בלי אבא בגיל 18) פתאום החלו לקטון בצורה משמעותית, ובגלל זה הפשע דעך בעשרות אחוזים תוך תקופה קצרה. מראים שמה מתאמים בין הנתונים שמדהימים.

והנמשל - שצריך לפתור את הבעיות, לא את הסימפטומים. פשע הוא סימפטום.

הבדואים נמצאים מחוץ לחוק כי המדינה לא עומדת בהתחייבות שלה כלפיהם. אזרחים מצייתים לחוק לא מפחד (זה עובד ככה בדיקטטורות) אלא בגלל עסקה עם המדינה והחברה - משתלם לציית לחוק. אני נוסע עם רשיון נהיגה, ברכב עם טסט, ומשתדל לא להיתפס כי אני לא רוצה לשלם קנס. כי אם אני נתפס, אני אשלם את הקנס. כי אם לא אשלם אותו, הוא יגדל, ובסופו של דבר יגבו אותו ממני. יגבו אותו כי יש לי כסף, והוא נמצא בחשבון בנק. הוא שם, כי נוח לי שהוא שם, כי זה משתלם, כי אחרת לא הייתי מקבל משכורת.

לבדואי אין כסף. אין חשבון בנק. אין כתובת. לכאורה יש לו תעודת זהות כחולה. רק לכאורה. אין למספר ת.ז. שלו שום משמעות. הוא לא מקבל מהחברה הישראלית את המסגרת שאני מקבל. לא בריאות, לא חינוך, לא כביש, לא ניקוז, לא מים, לא חשמל, לא כבלים, כלום.

תחשבו רגע שאתם צעיר בדואי מכפר בלתי מוכרז על כביש באר-שבע שוקת. תנו לי סיבה אחת להשקיע כסף בלהוציא רשיון נהיגה. אחת.

(ואני בכוונה לוקח לכיוון של הכבישים בדרום ולא הגניבות).

אבו שפם
09-02-07, 00:53
נמרוד...
אתה יודע מה...אני איתך בכל מה שכתבת...(רק לשם הדמייה ...לא לקחת שאני ברצינות בדעה שלך)

הממשלה חייבת לפתור את בעיית הבדוואים...אין ויכוח כלל... קח למשל את המצב בדרום אפריקה...כושים ולבנים...מול בדוואים ויהודים...

מאז ששוחרר מנדלה מהכלא....המצב בתוך דרום אפריקה רק החמיר ב מאות אחוזים בשנה... וזו למה??? (לא בקטע גזעני לרגע)ואני מקצין בכוונה בלי לנסות לפגוע או להיות גזעני בכלל...אז סליחה מראש!!!

אתה לא יכול בבוקר בהיר אחד לקחת מליוני קופים שגרים בגונגלים ולהעביר אותם לישובים קבע... בעלי כל השרותים אותם צריכים לקיום...ראה למה זה הביא את דרום אפריקה...של היום...יוהנסברג של היום זה מאין גהינום .... הפשע שם חוגג ברמות שאי אפשר לתאר...בכלל...מקרי אונס ורצח הם דבר שקורה בשיגרה... הם אפילו לא מפורסמים בתשורת על העמודים הראשיים של העיתונות... חטיפה, שוד ופריצות הם בכלל שיגרה מלאה....

ולמה דומה המצב לכאן ועכשיו... אתה לא יכול לשנות מנטליות של החברה השוררים .... זהו תהליך של שינוי החינוך מהיסודות למשך דור שלם.... עד שיוקמו ישובי קבע... עד שיגדלו הדור שעכשיו בני 6 ומתחילים את חיים בבתי הספר...

ועד שיוכלו להתגורר בישובי הקבע...המצב רק יחמיר...

ומה בדיוק אנחנו נעשה עד שהדור הצעיר יגדל ויהיה מוכן ללכת לעבודה במקום ללכת לגנוב...???
יהיו בעלי השכלה... זה משהו שלא ניתן לביצוע בכלל...ועד שיקרה השנוי הזה אנחנו נמשיך לסבול

נמרוד
09-02-07, 01:02
שלא תטעה, אנחנו קרובים מאד בדעות המעשיות שלנו - אם לחזור לאנלוגיות הצבאיות האהובות על יוני, אין שום ברירה וכנראה שכל אחד מאיתנו צריך להגן בגזרתו כמיטב יכולתו. שי דרומי גיבור, ואם זה היה תלוי בי הוא צריך להיות משוחרר מזמן בערבות סמלית של 5000 שקל כמו הגרוזינים שלך, ובמשפט הוא צריך להמצא אשם בהריגה (כי זה מה שהוא עשה) אבל העונש שלו צריך להיות קנס - שקל אחד.

אבל הבעיות שלנו אמיתיות ומגננה חזקה של מיליציות אזרחיות רק יסיטו את הבעיות ממקום חזק למקום חלש - מהמושב שלך למושב שלי למושב שלו - ויגרמו לעלייה כללית ברמת האלימות. היום עדיין לא הורגים בדרך כלל, אבל ברור שברגע שהחקלאים בחבל הבשור יתחילו לירות בבדואים הבדואים ירו בחזרה, להם יש יותר נשק ופחות פחד ודברים להפסיד.

דרור ברלי
09-02-07, 03:02
נמרוד, תסלח לי, אבל שי דרומי גיבור וצריך להיות משוחרר במקום. בלי ערבות ובלי בטיח. בלי משפט ובלי כלום. לא רצח ולא הריגה ולא שום דבר. האיש גיבור ועשה את המעשה המתבקש. הוא צריך לשמש דוגמא ומופת ובבתי הספר צריך להקצות שעת מחנך כדי להעלות על נס את מה שהוא עשה.

אני נגד אירוח החלאות בבתי כלא ומחנות מעצר על חשבוננו. מחנות מעצר עם תיל סכינים ואוהלי 12 עולים הרבה כסף. כמה פושעים תחזיקו שם? 100? 200? 1000? ומה עם "שיקום"? לא עולה כסף? זה הכסף שלי ושלכם. ואחר כך הם משתחררים וכבר בדרך מהכלא הביתה הם גונבים ואונסים שוב. רבותי המכובדים, לפשע יש רק פתרון אחד והוא לא בתי כלא, מחנות מעצר, אוהלי 12 ו"שיקום". ברוס של כדורי 5.56 עולה הרבה פחות ואין סכנה שהחלאות ישתחררו ו"ישתקמו" ויחזרו לפשע... אני אשכרה רציני.

אין דרך אחרת זולת אפס סלחנות, אפס סובלנות, אפס רחמים, כי אין ברירה אחרת - כי אם לא, אנחנו נפסיד, ואז לא תהיה לנו ברירה וכולנו ניאלץ לנהוג כמו עומר שנמאס לו ולכן עשה מעשה - קם והלך מכאן, ואני ממש לא בטוח אם הוא לא עשה את המעשה הנכון למען משפחתו?... ימים יגידו.

ניר וגיא, אני לא יודע עד כמה אתם רציניים עם ההצעות שלכם, אבל יש לכם גם את הקול שלי. עכשיו ברצינות - לדבר ולהקליד זה קל, אבל לעשות זה בכלל לא פשוט. יש לכם הצעות איך ממשיכים עם זה? או שסתם הוצאנו קצת קיטור לפני השינה?...

Bulldog
09-02-07, 07:05
שמע דרור, אני לא אשקר ואגיד שהסיבה הביטחונית היא שדחפה אותי, יש כמו תמיד גם את הנושא הכלכלי.

אז לא קל לי ויש י המון בעיות, אבל הילדים שלי לא יצטרכו לתת את חייהם במקרה הרע, או 3 שנים במקרה הטוב לטובת ה"מולדת" שלא דואגת להם לחינוך, לביטחון, לתעסוקה ולרווחה.
אז אני אשלם יותר כאו, טבל אני אקבל בהתאם למה שאני אשלם.
אז יעלה לי, או לילדים שלי דמי כניסה למסלול מסויים, עדיף לשלם 20 דולר כניסה למסלול מוסדר מאשר לשלם בחיים על נסיעה למרסבה.
אני יודע שעוד חודש בערך יוולדו לי שני ילדים שיקבלו ישר אזרחות אמריקאית, אני כאבא גאה אדע שכבר בשלב הזה דאגתי להם לעתיד טוב יותר.

גיא
09-02-07, 07:36
עומר, הפתרון שלך הוא אולי פתרון קל, פחדני ( ואני לא מתכוון להעליב ) אבל אבא שלי נילחם בשבילי ואני אלחם בשביל הילדים שלי. למה ? כי ככה חינכו אותי.

דרור, אני מוכן לשלם על הברוס שלך ... יש ימים שאני מוכן גם לירות אותו, אבל כניראה שהבעיות שזה יצור יהיו עוד יותר גדולות.

מוני, מצב דרסטי מצריך אמצעים דרסטיים וגורם לבעיות עוד יותר דרסטיות.
לקום ולצעוק אז שיזדיין העולם ואנחנו נידאג לעצמינו זה נורא קל אני אבל משער שזה לא כל כך פשוט.

דרור, ניר, אני רציני.
אין לי מושג איך מתחילים אבל אני שמתי לב שבפוליטיקה ממילא מרויחים יותר מאשר בהי טק ולפוליטיקאים יוצא לנהוג על כל מיני מכונות בארועים טלויזיוניים ... כן אני רציני. מישהו מצטרף ?
מישהו שיודע את הדרך ?

גיא
09-02-07, 07:40
עומר,

יש לי חבר שלפני 3 שנים עזב לאוסטרליה ומאז הוא עושה חייל שם. יש לו נחלה, בית מפואר, אוטו שחבל על האוזן, כל השקט והשלווה שרק אפשר.

כבר שלוש שנים שאני קם בבוקר וחושב אולי היום אני אשלח את הטפסים ?
בקתת קש בבוש וטויוטה בחניה זה כניראה גן עדן. אני מאוד רציני.

אבל כל יום יש לי תרוץ חדש למה לא לשלוח את הטפסים שממולאים והאגרה שולמה כבר מזמן.
בשגרירות האוסטרלית כבר צוחקים עלי. אבל בנתיים מצאתי מעל 1000 תרוצים.

כל בוקר ...

כי אנחנו פה וכניראה פה נישאר.

באמת שלא היתה לי כוונה לפגוע בך.
ובהצלחה עם התינוקות.

עירא
09-02-07, 10:03
והנמשל - שצריך לפתור את הבעיות, לא את הסימפטומים. פשע הוא סימפטום.

נמרוד זה ממש לא מדוייק,
וניקח את האנלוגיה הבאה מהעולם הרפואי.
במידה ואתה מגיע לרופא עם כאב גרון נוראי, הרופא בודק ומוצא שייש לך דלקת גרון אז נכון שהוא ייתן לך אנטיביוטיקה נגד הדלקת אבל הוא גם ייתן גדורים להקלה על הכאב בגרוןלזמן שייקח עד שהאנטיביוטיקה תשפיע.

רוצה לומר, נכון שצריך לטפל בשורש של הבעייה שנראה שכולם מסכימים שהוא נובע ממדיניות עצימת עיניים מתוך תקווה שכשיפקחו אותן הבעייה תיעלם. אך עם זאת זה הכרחי לתת מענה זמני עד שיכולו התמורות ההכרחיות בחברה הבדואית.

עירא

דרור ברלי
09-02-07, 10:37
[QUOTE=גיא]עומר, הפתרון שלך הוא אולי פתרון קל, פחדני ( ואני לא מתכוון להעליב ) אבל אבא שלי נילחם בשבילי ואני אלחם בשביל הילדים שלי. למה ? כי ככה חינכו אותי.
גיא, גם אותי חינכו אחרת, אבל העיניים שלי נפתחו. קצת מאוחר אבל זה קרה. אני רואה מה קורה סביבי, מי עובד כמו חמור כדי לשלם 45% מהכנסתו למדינה ומי רק משחק בבורסה וחוגג, מי משלם מיסים ומי לא, מי מכבד את החוק ומי לא, מי משרת בצבא ומי לא, למי יש רק חובות בלי סוף ולמי יש רק זכויות מכאן ועד להודעה חדשה אבל צועק שמקפחים אותו... עד לפני חצי שנה גם ראיתי מי עושה איתי מילואים. בערך 5% מאלה ששירתו בסדיר... כל היתר משתמטים או פטורים מכל מיני סיבות מהתחת. אני מדבר על לירות בגנבים? איך בדיוק, כשאני ועוד רבים כאן ששירתו ביחידה קרבית ובמילואים, אזרחים נורמטיביים וללא עבר פסיכיאטרי ופלילי אבל כלל לא מורשים לשאת נשק להגנה עצמית, אבל בכפרים הערביים והבדואים שהם הבסיסים שמהם יוצאות הכנופיות כל לילה, מסתובבים אלפי נשקים לא חוקיים בידיעת המדינה והמשטרע שלא עושות כלום. כשיש לנו ראש הממשלה גנב ופושע שאשתו ובתו פעילות בארגונים שעוינים את צה"ל והמדינה והבנים שלו השתמטו מהצבא וירדו מהארץ, אז מה עוד נשאר? איך המדינה הזו יכולה לבקש ממני לשלוח ילד שלי לצבא? אני מתחייב כאן חגיגית שאין מצב שעידו שלי יילך לצבא הזה.
עומר הלך מכאן מסיבות כלכליות, אבל זה גם חלק מכל מה שקורה כאן.

דרור, אני מוכן לשלם על הברוס שלך ... יש ימים שאני מוכן גם לירות אותו, אבל כניראה שהבעיות שזה יצור יהיו עוד יותר גדולות.
גיא, אני באמת חושב שצריך לירות בגנבים בכל מצב. לא "יש ימים" ולא "יש מצבים". כמו שאתה אמרת - "מצב דרסטי מצריך אמצעים דרסטיים". כשעבריינים יורים למוות ברופא באמצע הכביש באמצע ת"א רק כי נהג בב.מ.וו שדומה לזו של אחד מאויביהם, אני יודע שהגענו לעברי פי פחת ושמכאן צריך לנהוג בהם אחרת וללכת איתם עד הסוף, כי מחר אולי יירו בי כשאני נוסע ביפו עם הילדים שלי לקנות פיתות, כי מסתבר שהרבה עבריינים קטנים ביפו נוהגים בג'יפ סופה... מי ערב לי שלא יתבלבלו בנסיון החיסול? שלא יעשו טעות קטנה ויהרגו את הילדים שלי? אני באמת ובתמים חושב שהגיע הזמן להרוג פושעים פליליים שנתפסו ולא להחזיק אותם על חשבוננו בפנסיון ממשלתי. כי אחרת הם יהרגו אותך ואותי. אנחנו קרובים למצב של אנחנו או הם, ובמצב כזה אני לא רוצה להיות הומני ולא מעניינות אותי זכויות האדם, כי אם אני אהיה הומני אני אמות. זה מזרח תיכון כאן - ורק זה שחזק ואכזר וממש לא הומני - גם מנצח.

דרור ברלי
09-02-07, 10:56
אך עם זאת זה הכרחי לתת מענה זמני עד שיכולו התמורות ההכרחיות בחברה הבדואית.

עירא

הבדואים תמיד היו נוודים שלא ראו שום צורך לבקש אישור מאף אחד לשבת איפה שהם רוצים, וחלקם הגדול היו גנבים עוד לפני שהבאנו לכאן את מדינת ישראל כדי שתזניח אותם. גניבות תמיד היוו משלח יד לגיטימי בעיניהם. אלה עובדות מוצקות. תבדקו בהיסטוריה של הארץ הזו.
עד שלא יירו בגנבים, בכל גנב שנתפס, לא יחולו שום "תמורות" בחברה שגניבות היא צורת פרנסה לגיטימית בעיניה כבר עידן ועידנים.
להפך. אם נמשיך להתחשב במניעים שלהם ולהלקות את עצמנו - הם רק יעיזו יותר ויותר. כי הפשע עד עכשיו, משתלם להם ביג-טיים. בטח הרבה יותר מסתם ללכת ולעבוד כמו חמור בשביל כמה אלפי שקלים עלובים בחודש.

יוני5
09-02-07, 11:35
ג'וליאני ניקה את ניו יורק.

הוא הפך את הטריטוריה לבלתי נסבלת עבור הומלסים ופורעי חוק.
הפושעים וההומלסים כבר לא רצו לחיות שם, אז הם עברו לניו ג'רזי. מבחינת ניו יורק - עסקה משתלמת, מבחינה אמריקאית כללית - משחק סכום אפס.

לירות בבדואים? ככה סתם, בכל פעם שתופסים אותם גונבים...
לשים אותם במחנות עם אוהלי 12 ופחונים...
יש לי רעיון יותר טוב. בואו מראש נכניס אותם למחנות ונהרוג אותם שם.
אפילו לא צריך לבנות מחדש, רק להשכיר מחנות כאלה מהפולנים, לשנות קצת את הדגל שלנו, ואת סיגנון ההצדעה.

אה, כן, ולהתחיל לדבר גרמנית...

אתם בטוחים שזו המדינה שאתם רוצים לחיות בה?
ולמה אני שואל, כי המשפחה שלי (טוב, נו רק חלק ממנה - זה שהצליח) ברחו ממשטר כזה ואני לא סגור שאני רוצה להיות שם. תודה.

ושלא תחשבו שאני יפה נפש, סתם, לא בא לי עכשיו ללמוד גרמנית...

יוני5

אבו שפם
09-02-07, 11:35
דרור...אני חששתי לכתוב את אשר כתבת...חשבתי שזה ימחק... אבל אני מתחת לשפם....חושב בדיוק כמוך... אולי אפילו יותר קיצוני...

אני יעלה כמה תמונות שחלקם קשות לצפיה...לא לפעלי לב חלש...

זה עבודה של בדוואים מקומיים מהאזור שלי ולא מהדרום... אבל העיקרון דומה.... אין להם לא דין ולא דיין... מבינים רק כוח... אותם לא מעניין כמה אני או חקלאי אחר עובד... אותם לא מעניין שמירת הטבע... אותם לא מעניין שהרכב שלי ....אותם לא מעניין הבית שלי או הרכוש שלי...

1. תמונה של פרה שנשחטה בתוך משק במושב שדמות דבורה לבשר לפני חג הרמאדאן שלהם...
2. דורבן שצדו באזור נחל ארבל על ידי כלבים והומת במכות נבוט על הראש...
3. טנדר עמוס בזעתר שנגנב לחקלאי ממושב שדה אילן באמצע היום...

ויש עוד מלא... זה רק שתבינו שעל פי דעתי כללי המשחק חייבים להשתנות.... החוקים חייבים להשתנות....על ידי רצון לא יקרה כלום....רק על ידי מעשים....

צריך להפריט את המשטרע.... לגייס כוח אדם בסגנון של הלגיון הזר.... בחוזים אישיים בלבד... ושהשכר שלהם מצידי יהיה 50000 אלף שקל בחודש.... אבל שלי יהיה שקט ובטחון.... ושאני לא יצטרך לצאת למארבים ופטרולים בכדי לשמור על הרכוש שלי ושל חברי... זה לא מתפקידי...

asafk
09-02-07, 12:06
זה לא מתפקידך?
כל מתנדב למשטרע או למג"ב, בעשותו זאת, משדר לשלטונות- "זה לא מתפקידכם, אני אכסה לכם ת'תחת". הם מזמן לא לוקחים אחריות על כלום, הכל עליך. חינוך פרטי, רפואה פרטית, בטחון פרטי, משטרה פרטית. מי שרוצה להתנדב למשמר האזרחי- טוב יעשה (לדעתי) אם יקים "מיליציה פרטית" של מתנדבים- זה יעשה את העבודה יותר טוב, וישדר מסר מאוד ברור לרשויות החוק- "עד שלא תעשו את העבודה שלכם, אנחנו לא נעזור לכם להתחמק ממנה". התשובות של "אין תקציב" לא תופסות. תמצאו תקציב. תפטרו עוזרים פרלמנטריים, תקצצו בהוצאות, תעבדו בשביל הכסף, אל תגנבו אותו. העיקר- תעשו את מה שהמדינה צריכה לעשות למען תושביה. עד אז- אנחנו לא משתפים פעולה, אנחנו מפריעים לכם, בכוונה, על ידי מיליציות פרטיות שאינן חלק מהמשמר האזרחי. ואנחנו נהרוג גנבים, לא נעצור אותם, כי אנחנו לא חייבים בדיווח למפקד נקודה זו או אחרת שכל מה שמעניין אותו זה לגמור את המשמרת, ואם צריך גם נשים לגנב סכין ביד כדי לדווח על "הגנה עצמית"...

אתה, שאול, עוזר להם להתחמק מאחריות בזה שאתה משתף פעולה איתם.

אסף.

דרור ברלי
09-02-07, 12:07
הנה זה מתחיל... ללמוד גרמנית וכל היתר...
אל תתחיל עם זה יוני, וממש אל תשווה. כי אין מה להשוות.

פושע הוא פושע הוא פושע.
בין אם הוא רוצח, ובין אם הוא אנס ובין אם הוא גנב.
בין אם הוא בדואי ובין אם הוא יהודי. ממש לא אכפת לי באיזה אלוהים הוא מאמין.
אין לי בעיה שליד הגנב והמבריח הבדואים יהיו תלויים הרוצח, והאנס, והפדופיל, וסוחר הסמים, והמאפיונר היהודים. וזה כדי שהילדים שלך ושלי שהם שומרי חוק, יוכלו לחיות בשקט בלי לפחד.

לירות בגנבים זו התגוננות נטו, ומכיוון שישראל אינה ארה"ב ואינה מחולקת למדינות, אז מצדי שבאמת הטריטוריה תהיה כל כך עוינת עבור הפושעים, עד שהם ייאלצו לברוח מכאן. למצרים, לירדן, ללבנון, לסעודיה. לאן שירצו, ושם שיחיו לפי קודים של "תרבות" ברברית ויעשו מה שהם רוצים. שיגנבו, שיאנסו, שירצחו.
שם אין ספק שעבור פשע פלילי כמו גניבה או אונס או רצח הם ילכו לגרדום או לכיתת יורים, ויצטרכו ללמוד לחיות בלי יד או בלי זין. כנראה שזה אפקטיבי ועובד.

ודרך אגב - הטיפול במחבלים לא צריך להיות שונה. עושים עלינו שרירים בגלל שיש לנו את בג"צ ו"בצלם", ובגלל שתמיד הבלגנו והפכנו לקוקסינלים ופחדנים, ובגלל שניסינו להיות הומניים וליברליים במרחב ברברי שלא מבין שפה אחרת מלבד שפת כוח ברוטלית. כשאתה "משוגע" מפחדים ממך ולא מתעסקים איתך.

grand
09-02-07, 12:38
אני בהחלט מבין את הצורך והרגש החזק לתפוס נשק ולרסס את המניוקים, לתת להם בראש כדי שיפחדו.
אבל הפחד שלי שהמצב יהיה מסוכן בטירוף.
לא בא לי להתבלבל קצת בניווט באיזה טיול בחבל הבשור ולמצוא את עצמי מול ירי מסיבי מבלי לברר מי איך ולמה, כי זה מה שיקרה לבסוף. אנשים יירו ללא הבחנה בהמתלה כי חשבו שנכנס להם פורץ הביתה.
וכל זה יהיה חוקי למהדרין.
ומה מונע משכן להרוג את שכנו השנוא בתירוץ כי חשבו לפורץ בטעות?

זה גם לא הוגן לבוא לשוטרים בטענות. השוטרים בשטח עושים כמיטב יכולתם אך ידיהם כבולות, סטירה או מילה שלא במקום, המניוקים למדו שקל להתלונן.. ומיד אותו שוטר מושעה ונחקר במחש.

השינוי צריך לבוא מלמעלה בשיטת הסלמי. קודם כל להעניק לשוטרים את הסמכויות שיש לשוטרים בארה"ב. לפחות שבני הבליעל יתחילו לפחוד משילטון החוק במדינה. לגייס כ"א איכותי ולשלם לו בהתאם.
אותם חקלאים ואנשי מליציה אזרחית יקבלו נשק מהמישטרה לאחר שעברו קורסים ונכתבו נהלים ברורים לשימוש בנשק זה.
הם גם יכולים להמנות על מתנדבי משא"ז ואז לקבל את זכויות האכיפה שיש לשוטרים.
אבל בד ובד לדעת שאצבע קלה על ההדק ופגיעה באזרח כמוני למשל תגרום למיצוי הדין עם אותו יורה.

המצב רע וימשיך להיות רע יותר.
אני ממש פוחד, משתי האופציות הקיימות גם מהפושעים וגם מהקיצוניות השניה של מישטר מליטנטי וקשה שיגרום לילדנו להסתובב בפחד מתמיד ברחובות.

דרור ברלי
09-02-07, 13:55
המצב רע וימשיך להיות רע יותר.
אני ממש פוחד, משתי האופציות הקיימות גם מהפושעים וגם מהקיצוניות השניה של מישטר מליטנטי וקשה שיגרום לילדנו להסתובב בפחד מתמיד ברחובות.

גם אני פוחד רמי.

- אני פוחד להתנגש במכונות כביסה שהחלאות האלה מעמידים בלילה באמצע הכבישים בדרום בשביל הקטע. איזה צחוקים... ואתה?

- אני פוחד לחצות כדבר מובן מאליו צומת מרומזר באור ירוק ביציאה מבאר-שבע בשבת בבוקר כי עלול להגיח בדואי בן 15 שנוהג ברכב גנוב וחוצה את הצומת באור אדום ב-150 קמ"ש... ואתה?

- אני פוחד לעצור בתחנת דלק בשדה-בוקר וללכת לשרותים, כי עד שאני אגמור להשתין ולשלם על כוס קפה, כבר לא יהיה לי ג'יפ... ואתה?

- באותו מקום בדיוק, חניון הרועה, אני פוחד להקים מדורה ואוהל ללילה... ומאותה סיבה ממש - לקום בבוקר ולגלות שאין לי ג'יפ עוד... ואתה?

-להסתובב יום שלם בשטח, ולראות שעוקב אחריך לכל מקום טנדר מגנום ללא לוחיות רישוי (גנוב, ברור שגנוב. אלא מה? נקנה בכסף?...) שיושבים בו שני בדואים שלמרות האין-אבק בקבינה הממוזגת שלו הם רעולי פנים (ואולי גם עם נשק? מי יודע? אצלם לא אוכפים ועליהם לא חל שום חוק.) ורק מחכים לשעת הכושר שתעזוב לרגע את הג'יפ כדי לחטוף אותו ולהיעלם...

ושלא תחשוב שאני גזען או שיש לי משהו אישי נגד בדואים. ממש לא.
כי אני גם פוחד שאיזה עבריין יהודי טוב ירסס אותי באמצע הרחוב גלל "טעות בזיהוי", או שאיזה נער עבריין יהודי עם רקע קשה ומעורר רחמים, שקיבל חופשה מהמוסד בו הוא "משוקם", ישדוד פיצוציה, ייתפס על ידי שוטרים וישוחרר על ידם אחרי 5 דקות, ואז יאנוס וירצח את הילדה שלי בחצר בית הספר שלה. אני מפחד היום לתת לילדים שלי לשחק אחר הצהריים בחצר וברחוב, כי לך ותדע איזה טיפוסים (גם כן יהודים טובים, חלקם אפילו עם כיפה על הראש וצמים ביום כיפור...) מסתובבים לידם ומה הם זוממים לעולל, בחסות הבג"צ ומרצ והאגודות ל"זכויות האזרח"...

אז כן. אם המשמעות של "יד קשה" היא פחד, אז שיהיה פחד. כאילו שהיום אין פחד? ההבדל הוא שאם היום אני ואתה חיים בפחד, אז אני רוצה שגם החלאות יפחדו. והכוונה בוודאי אינה לחלק נשק לכל דיכפין ולהרוג את כל מי שרואים, אבל אם שירתת בסדיר ובמילואים ואין לך עבר פלילי או נפשי - שתוכל להחזיק בנשק להגנה עצמית גם אם אתה גר בת"א או חולון או נס-ציונה ולא רק בשטחים. ואם פורץ נכנס אליך הביתה - אז כן, שיהיה מותר לך להתגונן - לשבור לו עצמות ולהותיר אותו נכה לכל חייו (ולא תהיה חייב לו דבר אחר כך) או לשסות בו כלב כמו רוטוויילר או רועה קווקזי שיטרוף ממנו חתיכות, וכן, אם צריך אז גם להרוג אותו כמו שעשה שי דרומי. אנס או פדופיל שנתפס והורשע, סוחרי סמים שכולנו יודעים שהם סוחרי מוות - כנ"ל. רוצחים ומחבלים? אין ויכוח בכלל.

תזכור טוב טוב - אנחנו עם הגב לקיר ולא נותרה לנו ברירה אלא להתגונן מפני החלאות. אם נמשיך להיות הומניים כלפיהם, הפשע ימשיך להשתלם והם ינצחו.

ד ו ר ו ן
09-02-07, 14:46
תחשבו רגע שאתם צעיר בדואי מכפר בלתי מוכרז על כביש באר-שבע שוקת. תנו לי סיבה אחת להשקיע כסף בלהוציא רשיון נהיגה. אחת.
(ואני בכוונה לוקח לכיוון של הכבישים בדרום ולא הגניבות).
נמרוד,
יש אלטרנטיבה, לעבור לעיירות.
כמו שאני לא יכול להתיישב בכל פינה בנגב שבא לי ויש הרבה כאלו אז גם הם לא יכולים-זה שהם בוחרים להתיישב על כל גבעה רעננה בנגב לא אומר שהמדינה צריכה לחבר כל צריפון לרשת מים וחשמל או לדאוג לשרותי הסעה מכל גבעה כזו לביה"ס אזורי.
אני גרתי כמעט כל החיים ביישוב מרוחק יחסית, נסענו שעה כל בוקר ושעה כל אחה"צ לביה"ס ואנחנו עוד היינו באמצע קו איסוף התלמידים,גם הם יכולים.
אם הם היו רוצים להתקדם הם היו עוברים למרכזי אוכלוסיה ולא נשארים בשטח, עכשיו תגיד שגם בעיירות לא משקיעים..
בבדיקה שעשו בשנת 2005 אם אני זוכר נכון התברר כי % משלמי המיסים המנוך ביותר היה באותן עיירות-לא משלמים לא מיסים עירוניים ולא מיסים כלל, ממה הם חושבים שיממנו להם שרותים עירוניים אם הם לא משלמים אגורה?

זה לא רק עניין הבדואים, זה עניין הגנבות בכלל ובדרום בפרט כשגם בדרום לא הכל בא מהבדואים-גנבות ציוד תעשייתי הרבה פעמים באות מהזמנות מהמרכז ומי שנתפס לרוב לא בדואי .

נמרוד
09-02-07, 16:19
וניקח את האנלוגיה הבאה מהעולם הרפואי.
במידה ואתה מגיע לרופא עם כאב גרון נוראי, הרופא בודק ומוצא שייש לך דלקת גרון אז נכון שהוא ייתן לך אנטיביוטיקה נגד הדלקת אבל הוא גם ייתן גדורים להקלה על הכאב בגרוןלזמן שייקח עד שהאנטיביוטיקה תשפיע.

אם אתה מגיע עם כאב גרון נוראי זה נכון, הרופא יתן לך משהו כי הוא יודע שהבעייה תעבור מעצמה. אבל אני חושב שכולנו נסכים שהבעייה הנדונה לא משולה לדלקת גרון, זה לא וירוס עונתי שיעבור מעצמו.

tzagi
09-02-07, 17:24
עד עכשו שמעתי: מערב פרוע, מחנות ריכוז, נאצים, אדם יהרוג את שכנו..
למה, אך?

האים אני אמור להבין מזה שהישראלי המצוי זה בהמה שלא מסוגנת לחשוב לעצמה?
אתם צריכים שהממשלה תגן אותכם מעצמכם?

אולי אני טועה, אבל זה מתחיל להזכיר לי את השירשור על גודל צמיגים....
"הממשלה קובעת את גודל הצמיגים להגן עלינו"

השאלה שאני מנסה לשאול:
אים זה עובד במקומות אחרים בעולם, האים יש סיבה שזה לא עובד(יעבוד) בישראל?

גיא
09-02-07, 18:16
יוסף, עשה טובה. עזוב אותך עכשיו לשפוך לנו מלח על הפצעים.

לך יש כלי נשק ענק ביד שלנו אין.

פעם שלחתי לפיראטים תמונה של האוטו, והם צחקו עלי על הצמיגים. אז הסברתי שזה מה שאפשר ומותר.

אז בשיא התמימות והפשטות שאלו אותי איך אני נותן לזה לעבור ? למה אני לא כותב לנציג הקונגרס שלי ... פה הבעיה מתחילה.

כשאת ניבחרי העם מעניין הכל רק לא העם. אז ככה ניראית המדינה. זה פועל, כשיש אירגונים חברתיים חינמיים שנותנים הכל אבל מממש הכל ומורידים אחריות מהממשלה.
אז הממשלה במקום להתפטר בבושה אומרת לעצמה, סבבה, זה פועל אז למה לגעת ? ככה ישאר לנו יותר.

אני שוב אמר, יש פה מישהו שיודע איך מתחילים מפלגה ? אין מזיזים משהו ?
שישלח לי הודעה, או שירים לי טלפון.
אני מתפטר מחר ומתחיל לשנות.

Bulldog
09-02-07, 18:35
יותר מצחיק מזה היה לנסות להסביר לפיראטים שלעבור ל33 הצריך לשחד פקיד מקומי, אבל זה סיפור אחר.

אני אולי פחדן, אבל אני פחדן חי ומנסה לחיות טוב.
אבא שלי נלחם בשבילי, בשביל המולדת, בשביל המדינה, אני נתתי 3 שנים יפות מהחיים שלי בשביל אותה מולדת אבל המלחמה שלי בשביל הבנים שלי היא להיות אזרח חוקי בארה"ב בשביל לפרנס אותם בכבוד.
שאל את דרור, אולי הוא יסביר לך כמה עבודות יש לו בשביל לפרנס משפחה ולהחזיק תחביב.

אז אני לא פטריוט, גיליתי את זה אחרי שרות סדיר, פעמיים מילואים ו5 פעמים שהשתמטתי ממילואים, גיליתי את זה אחרי 7 שנים של התנדבות למשא"ז, גיליתי את זה כשהבנתי שלא משנה כמה אני אשלם למדינה תמיד ירצו ממני עוד ואני לא אקבל תרומה לאגרה.

אז לא רק שאני לא מקבל תרומה, ח"כ ערבי שאני שילמתי לו משכורת נוסע לקנדה לבגות שהכיבוש יותר גרוע מאפרטהייד, חברי כנסת נוסעים לסוריה, ללבנון. אותי הם לא מייצגים, גם אותכם לא, מי ששם אותם שם זה בדיוק כל אותם החארות שיש להם ת"ז כחולה ולא מרגישים חלק מהמדינה. שלא משלמים מיסים ואז ממי שכן משלם לוקחים יותר ותמיד הוא יקבל פחות.

גיא
09-02-07, 19:24
מזמן אמרתי שכששוטרים יקבלו מכות וישרפו להם ניידות בחיפה, אז גם אותי יעזבו בשקט ...

יוני5
09-02-07, 23:34
קודם כל להעניק לשוטרים את הסמכויות שיש לשוטרים בארה"ב.

רמי אתה אדיוט.
זה הדבר הכי גרוע.
הם הכי גרועים. אלה ששאול, מאיר וצפריר תורמים למערכת שלהם.
אני כבר מעדיף את דחלאן - יהיה סדר, לא תמיד לטובתי, אבל יהיה סדר.
תיתן לשוטרים שלנו כוח, יהיה בלאגן, שחיתות ותמיד הכל יהיה לרעתנו.

המשטרה זה הגוף הכי מושחת מבין כוחות הבטחון - ובגדול.
הגוף הכי מטומטם, הכי חסר מוטיבציה, הכי רע וזה שהכשלון היא דרך חייו, וזה מעולם לא הטריד אותו כהוא זה.

מילא מג"ב, אני מבין, אבל משטרה? אתם עוד לא מבינים שהם חלק לא מבוטל מהברדק שיש פה?

אבל תסתכלו על השרשור הזה, לא הגזמנו קצת? בסך הכל החיים פה די טובים. לא טוב לכם? תבקשו מעומר שיבקש מג'ו לשכור לכם שני חדרים בטקסס.

ומה אתם רוצים מהבדואים? נתתם להם אלטרנטיבה? יש לכם מזל שאני לא בדואי, כי במקומם אני הייתי הרבה יותר גרוע.
שלא תבינו לא נכון, זה לא שהם בסדר, אבל הם למדינה אין יד ורגל בעניין? גם לא נתנה להם הזדמנויות, וגם לא טרחה לעצור ולמנוע דברים, שהיום הפכו למגמה. את תופעת ההשתלטות על הקרקעות היה ניתן לפתור לפני 15 שנה בקלות. אבל אף אחד לא רצה להתעסק בכך, אז היום אנחנו ניצבים בפתחה של בעיה ענקית. אז נכון שהם עוברים על החוק, אבל המדינה עודדה אותם ולו בעצם חוסר התגובה שלה.

יאללה, בואו נפסיק את השרשור הבכייני הזה ונחזור לג'יפים. מחר נחל צין.
יוני5

fuksi
10-02-07, 01:04

פשוט העיף אותם ממנהטן לשכונות האחרות....פופוליזם זול!

fuksi
10-02-07, 01:28
עד

השאלה שאני מנסה לשאול:

אשמח לשמוע איכן זה עובד?
בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות-מגלי מתכות בכניסה לבתי ספר,מידי פעם מישהו חוטף ג'ננה בגלל שבילדותו לא קנו לו משחקים ונכנס למסעדה ומרסס בM16 שקנה חצי שעה לפני כן ב12 תשלומים????

אולי בשכונות המזרחיות בלוס אנג'לס איזורי הגטאות שאחרי רדת החשיכה שוטרים לא מעיזים להתקרב.

קצת אירופה "תרבות":
אולי צרפת שבה כבר מערכת בחירות שניה (סרקוזי נגד שיראק) מסתובבות סביב הבטחון האישי המעורער. רכבים ממשיכים להיות מועלים באש ערב ערב אבל כבר לא מזכירים את זה.....

אולי קצת איטליה ...חוליגניזם אחרי משחק כדורגל 150 פצועים חלקם קשה מאוד,שוטר הרוג מפצצה בפנים (בדיוק כך!) וזה לא פעם ראשונה...

לא שאני בא לנחם אבל מצבנו יחסית לעולם ה"דפוק" שאנחנו חיים בו הוא לא כל כך רע.
עדיין בתל אביב אפשר להסתובב בלילה בכל שכונה בבטחון יחסי ברוב הערים הגדולות במערב יש שכונות מסויימות שממש ממש לא מומלץ!

אז בתור אחד שגר 16 שנים מחייו בחו"ל אני חיב להגיד שלא ממש להיט שם בחוץ....
לילה טוב

tzagi
10-02-07, 05:17
אשמח לשמוע איכן זה עובד?
בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות-מגלי מתכות בכניסה לבתי ספר,מידי פעם מישהו חוטף ג'ננה בגלל שבילדותו לא קנו לו משחקים ונכנס למסעדה ומרסס בM16 שקנה חצי שעה לפני כן ב12 תשלומים????

אולי בשכונות המזרחיות בלוס אנג'לס איזורי הגטאות שאחרי רדת החשיכה שוטרים לא מעיזים להתקרב

פוסקי יקירי
פשע יש בכל העולם....רק בכמויות שונות
וכמו שאמרתי, רובו מרוכז באזורים מסוימים
אים אתה מסתובב ב east LA
באמצע הלילה אתה מבקש שמשהו יקרה, ככה זה
וד"א, עבדתי בEast LA
4 שנים, ובלי כל בעיה, כמובן שלא באמצע הלילה, אני לא מפגר.
ומובן שאני גם לא מיסתובב בשכונות מסוימות בדאלס, אין לי מה לחפס שם, במיוחד בלילה
ואנחנו לא מדברים על זה בכלל, אני יכול ללכת לסופר ולהשאיר את החלונות ברכב פתוחים, אף אחד לא יגע בו....אתה יכול לעשות את זה בתל אביב?

בענין המ16(ar15 אים כבר) זה באמת שטוית.
יש לך יותר צאנס שמטוס יפול עלך מלהיות מעורב במקרה כזה.

גיא
10-02-07, 09:06
ג'ו

אתה יודע מה הקנדים אומרים על האמריקאים ?

ניר ל
10-02-07, 21:12
גיא צריך להשיג משהו כמו 40 אלף קולות לפחות כדי לעבור את אחוז החסימה, כל השאר לא בשמיים.

אבל איך משכנעים 40 אלף איש שיזיזו את התחת ויבואו לקלפי לשלשל פתק עם השם שלך עליו, זה כבר לא פשוט... גם לשכנע אנשים שלא מכירים אותך שדווקא אתה זה שלא יאכזב אותם כרגיל ויעמוד לשם שינוי מאחורי ההבטחות של טרם הבחירות, זה לא פשוט. אם אתה לא גנרל מפורסם או אישיות ציבורית מוכרת, אתה צריך לקנות את האמון הזה בהרבה כסף, תעמולה עולה הרבה כסף, אתה צריך להביא קבלות - תראה כמה גאיידמק משקיע בשביל הסיכוי להיבחר ללא עבר ציבורי כזה או אחר.
גם אם המצע שלך מקובל על מספיק אנשים ונוגע למספיק אנשים, חלק גדול מהם יעדיף לנצל את יום השבתון כדי לנפנף בצומת מסובים וחלק עוד יותר גדול ישתכנע שוב פעם לחזור ולהצביע לאותם נוכלים שכבר איכזבו אותו פעם אחר פעם...

האינטרנט עשוי להיות דרך זולה ליצירת תעמולה, כמעט 1000 איש צפו בשרשור, לא יודע תכלס מה דעת הרוב, רצוי אולי לצרף סקר לשרשור, בכל מקרה, צריך לנצל כל במה כזאת כדי לאסוף קולות, לפקוד את מספר האנשים, להעריך כמה מהם באמת יטרחו לבוא ולהצביע, אם תגיע ל 100 אלף - שווה להגיש רשימה לכנסת ולנסות. אגב, כמה כבר חתמו על העצומה לשחרור שי דרומי ?

גיא
10-02-07, 21:24
הבנתי,

הנהלה.

אפשר בבקשה להכניס פה סקר ?

עירא
10-02-07, 21:42
א. 1000 צפיות זה אומר שאם שאר האנשים נכנסו כמוני לשרשור בערך 10 פעמים יש 100 איש...
ב. הטענה שהוא לא גנרל ולא אישיות ולא מכירים אותו, היא דווקא לטובתו. בזמנו השתעשתי במחשבה להיכנס לביוב הזה, והמצע הכי טוב שמצאתי היה שאני עדיין לא שיקרתי לאף אחד, מה שאי אפשר להגיד על אף מתמודד אחר....

עירא

yogibear
10-02-07, 23:15
שי דרומי גיבור וצריך להיות משוחרר במקום. בלי ערבות ובלי בטיח. בלי משפט ובלי כלום. אין דרך אחרת זולת אפס סלחנות, אפס סובלנות, אפס רחמים, כי אין ברירה אחרת - כי אם לא, אנחנו נפסיד...

לצערי, ואני מדגיש לצערי אני מסכים עם כל מילה. בחיי היומיום אני מעדיף דרך של דו שיח נטול אלימות, במקרה זה הגענו למצב של חוסר ברירה בו נדרשת אלימות נגדית, אלימות כשל משוגע הכפר, הן עם משוגע אף אחד לא יתעסק.
לא יעלה על הדעת שמאן דהו יחליט לגדוע את מקור פרנסתי ואעמוד מן הצד ואתן לו את המפתח לרפת לדיר או את הטרקטור. לא יתכן מצב בו כאשר אחליט להגן על רכושי גם ללא נשק חם המדינה (!) תתבע אותי לדין כמו את החקלאי ההוא מהצפון שצבע את הגנב (הסדרתי שגנב ממנו מס' פעמים) בצבע ונאלץ לשלם לו כ 100K ש"ח פיצויים ולשבת שנתיים בכלא , ולא בגלל שהגנב תבע אותו אלא בגלל שהמדינה תבעה אותו בגין השפלתו של הגנב.
אצלנו במושב כמעט לכל משפחה יש רפת. היו גניבות מהרפתות ומהשדות ועדיין יש גניבות. מנסים לצמצם אותן ע"י סיורים ונוכחות. בעבר, הגנבים חטפו מכות רצח. מה יקרה היום , אינני יודע. אף אחד לא רוצה לשלם לגנב פיצויים או לשבת בכלא. מאידך, לא אני ולא שכני נשב בחיבוק ידיים אם נראה גנבי עגלים\טרקטורים פורצי בתים. ואם נשלם מחיר בגין תגובתנו , מה יהא המחיר שנשלם ? מאסר\פיצויים\שניהם גם יחד ? אינני יודע ואני מפחד מרגע ההתמודדות עם הגנב . וודאי תצחקו , אינני פוחד מהגנבים, אני פוחד מ"המדינה" והמייצגים אותה השוטרים. שכן, ברי כי אני יהא זה שישלם את המחיר.

אתם מתלוננים על גניבות ? מה דעתכם על נושא שכירויות הבתים ? רק היום ראינו בחדשות את אוזלת ידה של המדינה בחוסר הגנתה על בעלי הדירות המשכירים את נכסיהם והדייר עושה בה כבשלו מסרב לצאת וצובר חובות עתק, מבלי שבעל הנכס יוכל לפנותו אף אם לא שילם שכירות וגרם נזק לדירה. תפנה למשטרע תאמרו, הצחקתם ... הרי אין עניין לציבור. תנסו להוציא בכוח את הפולש ? הסתבכתם כהוגן!
מבטיח לכם שאם אשיות ציבורית היתה בעלת הנכס תוך 24 שעות הפולש כבר לא היה שם.

לפנות לפוליטיקה ? רעיון לא רע. אך הפוליטיקה הורסת !
בבחירות האחרונות הייתי מקושר מאוד לאחת המפלגות והייתי בקשר די טוב עם אחד השרים הבכירים כיום, איש חביב ולבבי , ואני עדיין מסמפט אותו ;) מאוד.לפני הבחירות ההבטחות המפלגתיות זרמו כיין , אך משתמו הבחירות .... מי זוכר אותך?
הייתה לנו שיחה מעניינת על הנגב, ועל היעדר תקציבי התיישבות נאותים. דיברנו גם על הבדואים ועל הנזק הנגרם כתוצאה מאי יישובו של הנגב. מסקנתי האישית בעקבות שיחתנו היתה דווקא מה שלא נאמר באותה פגישה, הכל מתחיל ונגמר בכסף! בנגב אין נדל"ן, אין משרדי היי טק, אין נגישות תחבורתית נאותה, יש בס"ה כמה אידאליסטים - חקלאים וכו' הם אינם מניבים כספים ואינם מקורבים להון ולשלטון. לכן לא רואים אותם ממטר, אולי לפני הבחירות זורקים להם עצם.
גנבו להם כמה כבשים או טרקטור ? חיבלו להם ברכוש ? אז מה , העיקר שמיגדלי פלוני ואלמוני ודירות היוקרה בהם גרים כלל אנשי השמנה והסלתה במרכז שמורים ומאובטחים והסיכוי לגניבה שם אפסיים. אנחנו, פשוטי העם איננו מעניינים את קודקוד הפירמידה. כל עוד כיסיהם תפוחים והקופה מצלצלת הם לא מתעניינים במצבנו.
באם תחשוב להקים גוף מפלגתי או בלתי מפלגתי אני תומך בכך.

לסיכום:
מידי ערב מתפלל שלא אתקל בגנב, לא בשל מורא ממנו, אלא בשל מורא מהאורות הכחולים והמחיר הכבד שאני ומשפחתי נשלם כי בס"ה רצינו להגן על רכושנו.

אבו שפם
10-02-07, 23:25
בסדר הולכים לכלפי...יופי...את הקול יש לכם.

אבל הושב שלי מתעורר לעוד בוקר מטורף...

בית מלאכה לייצו מזגנים נפרץ...יותר נכון נעקר הדלת.... ניטרל של האזעקה...

והלכו 40000 שקל בכלי עבודה מיוחדים ...יופי יש ביטוח....

חיבלו לאיש ברכב...וגם את הכלי עבודה שיש ברכב לקחו..עוד 5 אלף שקל הלכו ככה על הדרך...

עוד 3 רכבים נפרצו... וזה רק בישוב אחד...

אתם יודעים מה.... לקחתי את המילים של יוני5... בעניין המשטרע...

ואחרי הבוקר הקשה...אצלנו זה בוקר קשה מאוד...

מפקד מגב צפון קיבל את ההודעה הרשמית ממני אישית...

המתמנדבים כאות מחאה והבעת אי אימון במערכת יוצאים לשביתה איטלקית לחודש ימים...

אנחנו מורידים את הפעילות שלנו ב 50 אחוז...

ובמידה ובתוך פרק הזמן הזה לא תהיה תפנית דרמטית במגזר הכפרי...

בכל תחומי הפשיעה...והפחתה משמעותית....

בתוך 3 חודשים לא יהיה אף מתנדב אצלנו...

אני גם מתכוון להעביר הלאה את המסר לשאר הבסיסי במחוז הצפוני...

במקביל....הוחלט היום בשיבת הפרלמנט הערב...

שתוך שבוע יוקם מליציה פרטית למען התושבים...

תושב שלא יקח חלק בפעילות בכל דרך שהיא...ויהיו כמה דרכי פעולה...

יחצנות........משאבים ואמצעים.... הוא ישאר לטיפולו של המשטרע....

אתה יודע מה יוני...

לפעמים אתה צודק....

בוא נראה מה יקרה עכשיו באזור אצלנו....

לילה טוב בנתיים

יוני5
11-02-07, 00:32
אחלה שאול,

רק אל תשכחו לקחת עו"ד טוב, ע"מ לקבל ייעוץ של לפני, במקום לנסות לצמצם נזקים של אחרי.
ואנא, אל תצפה שזה יעיר מישהו במשטרה או ישנה שם משהו. בהתחלה הם עשויים להשמיע קולות של: "בוא נשב ביחד...", "אנחנו קשובים ללמוד...", "רק ביחד נצליח...", אבל בסוף מה שהיה הוא שיהיה.
ואם יהיה לכם קשה, תבדקו את האופציה של לשכור את הרוסים הפסיכופתים שצה"ל ברוב טימטומו זרק, והם משמשים לאבטחת התנחלויות.
הם לא רעים, הם רק גדולים, חזקים, חמים על ההדק והאלה ועדיין לא השתחררו ממנטליות גרוזני.

יוני5

אבו שפם
11-02-07, 09:45
בוקר טוב,

עוד בוקר טוב לעם ישראל...נוספו לסטטיסטיקה רק עוד 2 פריצות הלילה....וזה רק במושב....

וזה לא התבכיינות...ולא כלום.... רק העצבים מלשמוע את קציני המשטרע....

מה אתם רוצים שנעשה????

נראה לי שהעניין הולך להתפוצץ....ובקרוב....

ניר ל
11-02-07, 10:21
למשטרה אין כוח אדם כדי לטפל בפשיעה,

שוטרים מתחנות עירוניות נשלחים לשטחים, נשלחים להר הבית, מלווים אסירים לבתי משפט, לא נשאר אף אחד שיעשה את העבודה שלשמה קיימת המשטרה. שכחו מהגוף הזה בינתיים.
אם אתם חושבים שליושבי המטה הארצי איכפת ממה שקורה בשטח - תשכחו מזה... הם חיים בספירה אחרת, מדובר באנשים שמחממים כסאות כבר עשרות שנים ולא מחוברים לשטח והם אלו שכותבים את נהלי העבודה.

גם אנשים שקרובים לשררה לא יוצאים נקיים, היה לי שכן, אלוף במילואים, שהשכיר דירה לאדם שלא שילם שכ"ד וצבר חובות מטורפים - שום דבר לא עזר לשכן עם כל הקשרים שלו, החלפות מנעולים וכו'...
מה שגרם לדייר לעזוב לבסוף היה כמה ח'ברה טובים, גובים של השוק האפור שבאו לחפש אותו בדירה, הם הביאו איתם שטיח מגולגל...

תסיקו את המסקנות.

דרור ברלי
11-02-07, 10:33
גיא צריך להשיג משהו כמו 40 אלף קולות לפחות כדי לעבור את אחוז החסימה, כל השאר לא בשמיים.

את הקול שלי יש לכם.
ונניח שגם כל שאר גולשי ג'יפולוג יצביעו לכם.
ונניח שעברתם את אחוז החסימה. שני מנדטים למפלגת "מלחמה בפשיעה בלי חרטא".
פאקינג שני ח"כים עלובים מתוך 120. נקודת אור בים של חושך. מוקפים מכל עבר ב-118 ח"כים אחרים - ערב רב של גנבים, מושחתים, מטרידים מינית, פושעים... כנסת ישראל היא התרכיז של המיץ של הזבל שיש לעם הזה להציע.

איפה בדיוק תצליחו לעשות משהו? תשבו באופוזיציה 4 שנים (במקרה הטוב), לא יתנו לכם לעשות כלום ואחרי אותן 4 שנים של אי-יכולת לעשות כלום תיעלמו מהנוף הפוליטי לתמיד?

הרי ראש הממשלה תמיד יהיה אחד מהפושעים - ביבי/אולמרט ודומיהם. מפלגת השלטון תמיד תהיה אחת מהשלוש - ליכוד/עבודה/קדימה - שסדר העדיפויות שלהן מורכב רק מטובת המפלגה. העם והמדינה נמצאים במקום האחרי אחרון. סדר היום של הממשלה תמיד יהיה מורכב מתככים פוליטיים, שמירה על הכיסא, שקרים, שחיתויות.

זו לא בושה לומר את האמת - רובו של עם ישראל מטומטם וקהה-חושים ולכן מקבל את מה שמגיע לו. כדאי להתעודד ולהינות ממה שיש, כי ההמשך יהיה יותר גרוע. הרבה יותר.

גיא
11-02-07, 11:19
כניראה שאתה צודק, דרור.

אבל האלטרנאטיבה היא להיטמע במקום אחר במידה כזאת או אחרת של הצלחה. להיות נווד / שונה / יוצא דופן / לא מוכר במקום אחר שהמקומיים בו חיים טוב. או שאתה חושב שהם חיים טוב.

כשיתחילו שם צרות, אתה בתור שונה תהיה האשם.

יש שמצליחים יותר ויש שמצליחים פחות. ראיתי כאלו וכאלו.

כמו שניראה לי אנחנו חושבים די דומה.

וגם אני חולם על בקתת קש בבוש .. אבל תכלס, לא אני ולא אתה נקום ונלך. כניראה.
אז מה שיש פה זה מה יש ועם זה ננצח.

לשבת ולבכות בטוח לא יוביל אותנו לשום מקום. חייבים לקום ולעשות.

למצב דרסטי נחוצים אמצעים דרסטיים כבר אמרנו. אבל שלא תגיד שלא ידעת, יהיה גם מחיר דרסטי ..... מחיר שאני אשמח לשלם עבור המשפחה שלי ואולי גם עבור החברים שלי. אבל בטח ובטח לא עבור ההמון קהה החושים. שישרפו ... אבל הם בשר התותחים שלנו ! ... אל תשכח.
זה שמציקים לשי דרומי, אומר שהם עוזבים אותי בשקט. וכניראה גם אותך.

אבו שפם
11-02-07, 11:40
תגודה של מישהו שהגיע למייל שלי... מאוד אקטואלי ומאוד נכון...

תגובה מאת: יובלמשהו בתוכי נזעק-חשוב לקרוא ולהפנים
כשאני רואה את המראות וקורא את הכתבה משהו בתוכי נזעק. בדרך כלל אני שומר את מחשבותי לעצמי אך הפעם הייתי חייב להגיב.
יש לחוקק את חוק האבן.על כל מי שזורק אבן על אנשי כוחות הביטחון מותר יהיה לירות, לפחות כדורי גומי. לכל אלה ששכחו - אבן בהחלט הורגת:
בכביש החוף ליד גשר עאזראקה נהרג נהג מפגיעת אבן,חייל בחברון נהרג מפגיעת בלוק על ראשו למרות הקסדה.ועשרות חיליים נפצעו מאבנים.
מיותר לציין שאם זורקים מטענים מיד צריך לירות.כל יום בחדשות שומעים שנזרק מטען " ואין נפגעים לכוחותינו" בפועל החיליים פשוט נותנים גז ובורחים....
עד היום יש לי את החוברת להוראות פתיחה באש שניתנה לי בשירות בשטחים.היה צריך אז עו"ד צמוד להבין ובנוסף לקבל את אישורו אם מותר לפתוח באש.
הכל עניין של מנהיגות ,לצערי סירסו את המפקדים וכל אחד חושב לפני הכל על בית הדין בהאג ולא על טובת המדינה - כולם רוצים לנסוע לחו"ל......
שש שנים יורים קאסמים על המדינה !!! במקום לטפל בבעיה מתחילים למגן ולחפש לייזרים ותותחים נגד הצינור המעופף.
אנחנו אלה שלימדנו את ערביי ישראל שלהם מותר הכל.
מותר להם לבנות ווילות ומגדלים בלי תיכנון ובלי אישורי בניה.
מותר להם לא לשלם ארנונה ,מותר להם לקבל חשמל חינם כי הם מוסלמים.(יש רשימות כאלה בחברת החשמל);
מותר להם לקבל מקופת חולים חיסונים חינם לנוסעים למכה .(כשאסע לאפריקה החיסונים שלי יהיו על חשבוני)
מותר להם שהמועצות שלהם יהיו בגירעונות של עשרות מיליונים ושאנו נשלם מכיסנו עבורם.
מותר להם להחזיק כמה נשים ועשרות ילדים על מנת לקבל עשרות אלפי ש"ח בחודש מביטוח לאומי
(וכשאני אצא לפנסיה ביטוח לאומי יגיד לי שאין כסף בקופה).
מותר להם לדרוש מכל בעל עסק בבאר שבע פרוטקשיין.
מותר להם לגנוב לחקלאים ציוד בעשרות מיליונים.
מותר להם להזרים שפכים בכוונה תחילה כדי לזהם את מקורות המים שלנו (ואל תפלו בפח כמו רבים אחרים - הביוב שזורם ברחובות הוא הרי למען יראו את מסכנותם כביכול, זה משרת את מטרתם.)
מותר להם לנהוג עם עשרות הרשעות במשאיות לא תקינות ולסכן (ולהרוג) אחרים.
מותר להם לדרוש ולקבל דמי אבטלה ולעבוד כל היום בשחור.
מותר להם לצדד בזמן מלחמה באויב ולהאשים אותנו בהרג (בנפילות של קטיושות עליהם).
מותר להם לא להישבע אמונים למדינה ולדגל (זה כבר לחוק אחר שיש לחוקק כמו בארה"ב.).
מותר להם להסיט את ההמון ולהדליק אותם נגדנו – הכל בשם הדת.
אבל לנו אסור להגיד מילה וחסר לנו אם נגיד, מיד יתחיל הבכי שלהם "גזענים" "אפליה " זו השיטה שלהם ושל נציגיהם.
אני הוא זה שמרגיש אזרח סוג ב' במדינה שלי, היחס אלי אינו שווה ליחס אותו "האזרחים" הנ"ל מקבלים ואני לפחות משתדל מאד לשמור על חוקי המדינה (יש לנו ברירה?).
ככה זה כשמלמעלה מורים למי שכבר רוצה לטפל בעניינים הללו ולתקן את המעוות "עזבו את זה".
הכל עניין של מנהיגות ומנהיג שיוכל לעשות סדר בכל הריקבון.מנהיג שהמדינה תהיה בראש סדר העדיפויות שלו ולא רק משפחתו....אני עוד מאמין שיקום בעתיד אחד כזה...

זה הלינק שמננו זה מגיע...

http://news.walla.co.il/?w=//1055476&tb=/i/9575931

דרור ברלי
11-02-07, 14:54
[QUOTE=גיא]כניראה שאתה צודק, דרור.

כמו שניראה לי אנחנו חושבים די דומה.

וגם אני חולם על בקתת קש בבוש .. אבל תכלס, לא אני ולא אתה נקום ונלך. כניראה.
אז מה שיש פה זה מה יש ועם זה ננצח.

לשבת ולבכות בטוח לא יוביל אותנו לשום מקום. חייבים לקום ולעשות.
QUOTE]

40 שנה אני תמיד צודק... זה עזר לי?:wink:

shmil
11-02-07, 20:34
הבלגתי, אך נשברתי....
יש לי הרבה מה לאמר על הכתוב, אך אצנזר, ואלו שמכירים אותי לעומק ידעו למה ומדוע ומהם ידיעותי בנושא.

תגודה של מישהו שהגיע למייל שלי... מאוד אקטואלי ומאוד נכון...

יש לחוקק את חוק האבן.על כל מי שזורק אבן על אנשי כוחות הביטחון מותר יהיה לירות, לפחות כדורי גומי. לכל אלה ששכחו - אבן בהחלט הורגת:
בכביש החוף ליד גשר עאזראקה נהרג נהג מפגיעת אבן,חייל בחברון נהרג מפגיעת בלוק על ראשו למרות הקסדה.ועשרות חיליים נפצעו מאבנים.
מכיר מי שירה והרג על זורקי אבנים, ולא שיצא זכאי, אלא אפילו לא הועמד לדין. תלוי איפה, איך, מתי (באיזה שלב), ואיך הסביר זאת בחקירה.

מיותר לציין שאם זורקים מטענים מיד צריך לירות.כל יום בחדשות שומעים שנזרק מטען " ואין נפגעים לכוחותינו" בפועל החיליים פשוט נותנים גז ובורחים....
לעניין יעילות תגובת ירי כאשר המקור אינו מזוהה, ויש לי נסיון בדבר - שאל את עצמך האם ירי באוויר, או ב-360 מעלות באמת יעיל, ומי יפגע ממנו. זה שזורק את המטען כנראה נמצא מאחרוי מחסה.
מכיר את "כוחותינו השיבו אש לעבר מקורות הירי"? זה יותר גרוע מזה.

עד היום יש לי את החוברת להוראות פתיחה באש שניתנה לי בשירות בשטחים.היה צריך אז עו"ד צמוד להבין ובנוסף לקבל את אישורו אם מותר לפתוח באש.
את הוראות הפתיחה באש ניתן גם להסביר באופן ברור וללא עורך דין. גם זה בדוק, ויש לי אי אילו אלפי "מוסברים" שיעיידו.
לצערי, אתה צודק שרוב המפקדים פוחדים לקחת אחריות ולתרגם את ה"משפטית" לעברית. מצד שני, חשוב גם הניסוח המשפטי. למה? כי כל ניסוח אחיד, בעברית פשוטה, לא יעמוד במבחני אותו בית הדין הבינלאומי.

הכל עניין של מנהיגות ,לצערי סירסו את המפקדים וכל אחד חושב לפני הכל על בית הדין בהאג ולא על טובת המדינה - כולם רוצים לנסוע לחו"ל......
נכון וחבל. עזבתי את המקום בו הייתי בדיוק בגלל הדברים האלו. לא רציתי ליטול חלק בהיותי בכיר ומשפיע, אבל לא מספיק לטעמי. זה לא המפקדים, אגב, זה המנהיגים. מרבית המפקדים, מהכרות אישית, הם אנשים ישרים, מסורים, נהדרים, אכפתיים, וקשה גם להם עם המשפטיזציה של כל דבר.

שש שנים יורים קאסמים על המדינה !!! במקום לטפל בבעיה מתחילים למגן ולחפש לייזרים ותותחים נגד הצינור המעופף.
אתה חוזר, בעקיפין, לנושא ההומאניות, והשפה הנוספת שכבר הוזכרו....

כמי שמבין משהו גם בחוק, וכמי שמתנדב באותו מג"ב כמוך, שאול, ואפילו חמור קצת יותר גדול ממך מבחינת האחריות שם, וכמי שגר גם כן במגזר החקלאי וסובל בערך אותו הדבר,
אני יכול רק לאמר שלצערי בכל מקום יש ייתרון לפושע על האדם הישר, ובכל מקום קשה להדביר את הפשע. הפושע הוא זה שבא בהפתעה, הוא זה שיברח יותר מהר ממך כי הוא זה שרץ על "חייו" או על חירותו (כן, נכון, חרות יחסית, לאור הענישה).
המשטרה, גם אם תהיה יעילה יותר, לא יכולה להיות בכל מקום, בטח לא במגזר הכפרי. היא תוכל אולי יותר, אבל ברור לנו שלא יוצבו 3 משמרות של שוטרים בכל יישוב בארץ, ואנחנו גם לא רוצים, כי אז נהפוך למדינת משטרה אמיתית. כי כשלשוטר לא יהיו גנבים, הוא יתעסק בדברים אחרים....

הפתרון, בעיני, הוא בחקיקה האמריקאית. בין אם "ביתי מבצרי" ובין אם "3 strikes and you're out".

הזכרתי פעם בשרשור ישן. יש מפלגה בעלת מצע דומה. יש איש כוחני מספיק כדי להעביר את זה. הדעות גם די תמימות לגבי היותו איש ישר ובעל עקרונות. עם זאת אני לא מכיר רבים שיצביעו לו, ואני ככל הנראה ביניהם, בגלל יתר דעותיו.
יש לו גם דעה מעניינת ונתמכת דמוגרפית לגבי "שתי מדינות לשתי עמים" ומיקום הגבול.
ויש לו גם ביצוע מצויין ב"ארץ נהדרת".
דא?

ואין באמור כדי להוות תעמולה לו. אני מבטיח לא לעשות לו תעמולה.

באשר ל"מפלגת ג'יפולוג", שתכונה איש כראות עיניו - קצת נאיבי לחשוב שניתן להרים דבר כזה.
עוזי דיין, חבר ואיש ענק, עם כל התמיכה וההיכרות החיובית בציבור לא הצליח לעבור את אחוז החסימה.

גיא
11-02-07, 21:40
אל תדאג שמיל, אני ממש לא נעלב.

אבל שים לב למשהו מעניין. כולם בוכים שרע, אף אחד לא מזיז את התחת. כשקם אחד שמוכן להזיז את התחת אז כולם ממליצים לו שירגע כי הוא לא מסוגל לשנות כלום ....

ואתה לא הראשון שממליץ לי לרדת מהעניין וגם לא הראשון שממליץ לי להצביע בפעם הבאה פדנש קונטרול ...

יתכן וזה באמת מה שאעשה. דיקטטורה יכולה להיות דבר ניפלא אם אתה בצד הנכון ...

בכל מקרה, אני מאוד מאוד בעד עין תחת עין וביתי הוא מבצרי.
ממש מאוד.

ומי שמכיר אותי יודע שאני לא מיליטנט ושונא נשק... כשאין ברירה ... ( האם באמת אין ברירה ? )

גיא
11-02-07, 21:44
אגב, לעניין השירשור המקורי, שי דרומי שוחרר למעצר בית
מה שטוב בשבילו אבל רע לעניין.

היו צריכים לשחרר אותו כגיבור ולתת לו פרס, כניראה מפחדים מהערבים ...

fuksi
12-02-07, 09:37
היו צריכים לשחרר אותו כגיבור ולתת לו פרס, כניראה מפחדים מהערבים ...

מה יהיה??????
1.הבן אדם החזיק נשק לא חוקי!!!!
2.הבן אדם כנראה ירה לפורצים בגב (לא סכנת חיים)!!!!
3. שאול אתה גזען!!! אבל בלי קשר אני אוהב אותך (מתי מטיבי לסת????)

עירא
12-02-07, 10:35
מה יהיה??????
3. שאול אתה גזען!!! אבל בלי קשר אני אוהב אותך (מתי מטיבי לסת????)

1. שכחתי לרגע שכל הנשקים שמסתובבים אצל הבדואים רשומים באיזשהו משרד ממשלתי, אה רגע הם לא? אז למה לא עוצרים אותם?
2. תגיד אתה היית פעם בסיטואציה כזו שכבר פעם רביעית מרעילים לך כלבי שמירה, לא נראה שהאנשים האלה בדיוק מתכננים להזמין אותך לקפה איתם, ואם תצא אליהם במקום להתחבא אז כן יש לך סכנה ממשית לחיים. בלי קשר שצריך לירות בגנבים. להזכירך גם לגנוב זה משהו לא חוקי, למה הגנבים לא עצורים?

עירא

גיא
12-02-07, 11:26
כי אנשים שגרים במרכז תל אביב ויושבים בבית קפה כשבחיפה ילדים יושבים במקלט. או במושבי מרכב לכיש או בכלל אשקלון דרומה ...

אין להם מושג על מה הם מקשקשים שם.

ולפני שתצעק, פוקסי ידידי.

אני השארתי את הילדים האישייים שלי במקלט כשיצאתי כל יום לעבודה בתל אביב ובמו עיני ראיתי ושמעתי את זה.

אישתי האישית עובדת במרחק של 129 מטר מדוד מהרקטה שהרגה 8 אנשים במוסך הרכבת. החלון שלה פונה לשם....

זה לא מיד שניה.

אני מבטיח לך.

אבל בגלל אנשים קהי חושים ( במילים אחרות - מטומטמים עם זיכרון של 4 דקות ) ... הומניים שיודעים יפה מאוד לבכות על כל מיני ישמעלים שניפגעו מהטילים של חיזבאללה אבל כשישראלים אחרים ( ואני בכוונה לא רושם יהודים ) ניפגעו .. אנחנו הכובש האכזר ומגיע לנו ...

וזה תושבי ישראל שלא רואים את עצמם כחלק מאותו כובש אכזר.

כל כך כואב ....

פוקסי, שי דרומי נילחם בשבילך ואתה במקום להודות לו, מאשים אותו.

חבל.

shmil
12-02-07, 12:21
מה יהיה??????

1. בטרמינולוגיה המשפטית, גם נשק חוקי שרשיונו לא חודש עקב סיבות ביורוקרטיות יכול להיות מוגדר כ"נשק לא חוקי" בשפת העם. יש לך ידיעות כלשהן באשר לסטטוס המדוייק של הנשק, פוקסי?

2. מתי לאחרונה הבחנת במדוייק האם דמות לבושת שחורים באפילה היא עם הפנים אליך או ממך?
אתה יודע שהוא ירה להם בגב? רק אמש קראתי שהוא פגע בירך.
ראית פעם, פוקסי יקירי, אדם מת מכדור בברך? אני ראיתי, תוך 2 דקות הוא גמר ורופא קבע את מותו.

אל תחרוץ את דינו של דרומי.
ברור לי שלא רק שלא היית אף פעם במקומו, וחושבני שאף לא במצבים דומים, או במצבי סכנת חיים אמיתית.

אולי תחשוב על שתי הזקנות שנשדדו והוכו קשות לאחרונה, אולי זה יעזור לך להבין עם מי מתמודדים כאן.

Subzero
12-02-07, 12:30
חברים, בדרך כלל אינני מרבה במילים אבל הפעם החלטתי קצת לחרוג ממנהגי.
הבעיה במדינה הזו היא לא יפי הנפש, לא בני דודינו וגם לא המדינה על מוסדותיה השונים.
הבעיה היא שאנחנו פשוט לא לומדים!!!

לא לומדים שאת אף אחד זה לא מעניין אם נשרוד או לא.
לא לומדים שלא יעזור כלום ותמיד נהיה אשמים בעיני כולם.
לא לומדים שכל עוד נמשיך להסתגר איש איש בפינתו ולהתעלם ממה שקורה סביבנו נמשיך להדרדר.
לא לומדים שבמזרח התיכון לא מדברים "אירופאית" ורק החזק שורד.
לא לומדים שעולם שאיפשר להפוך אותנו לסבון ייעשה זאת שנית מבלי להניד עפעף.
לא לומדים שבראש ובראשונה א נ ח נ ו איפשרנו להפוך אותנו לסבון.
לא לומדים שהכוח הוא בכמות ולא באיכות.
לא לומדים שהדבר היחיד שיש לו זכות קיום באיזור שלנו הוא הכוח.
לא לומדים שאויב המדינה והעם הוא מישהו ששמים בכלא ולא הופכים לשר.
לא לומדים שאדם שמקיים מגעים עם האויב מקומו אינו בבית הנבחרים.
לא לומדים שאנשים ששוללים את קיום המדינה אינם זכאים להיות אזרחיה.
לא לומדים לפתור בעיות ולא להדחיקן כדי שכעבור 20 שנה תהפוכנה לבלתי פתירות.
לא לומדים שצריך לקום ולעשות ולא לבזבז אוויר בדיבורי סרק חסרי תכלית.

דרור, אני מסכים עם כל מילה שלך ושל שפם בכל ליבי. אבל הבעיה היא שכל עוד לא נקום ונעשה לא ישתנה כלום.
וכשאני אומר נקום ונעשה, אין הכוונה לבודדים שנפגעו במישרין ממה שקורה. באלה הכי קל לטפל, וניתנו כאן הרבה דוגמאות לכך, כשהטריה והכואבת ביותר היא שי דרומי.
שימו לב על מה אנחנו מדברים כאן. אנחנו כמעט מצפים למשהו שיקרה כשאנחנו מטיילים, אנחנו מצפים שאחד הבדואים יחצה את אותו הגבול הדק, כפי שנאמר כאן, ויפגע במטיילים.
רבותי תתעוררו!!! אנו מסתובבים בחשש במדינה ש ל נ ו, וכל מה עולה בידינו לעשות בנידון הוא לשבת כאן ולקטר. זה אינו מצב נורמלי נקודה !!!
ניר וגיא, כמו שאמר כאן מישהו לפני, הפוליטיקה אינה הפתרון ואין צורך לחזור על הסיבות שכבר נמנו כאן.
כל עוד כל אחד יושב בדלת אמותיו, בוכה כמה זה רע ומקווה שאיך שהוא זה יעבור או שיהיה כבר מישהו שיעשה את העבודה בשבילו, זה רק ימשיך ויתדרדר.
אבל אם האנשים במדינה הזו היו מסוגלים להתארגן ולהחליט לשים סוף להפקרות ולאנרכיה. ללא קשר אם הם נפגעו ממנה ישירות או לא, ומתוך מטרה ברורה והבנה שצריך לקחת את זה עד לאן שיידרש ובסופו של דבר, כשיתפזר האבק יכול להיות אך ורק מנצח אחד. אז, אולי היה שביב של תקווה.
קחו לדוגמה חרם צרכנים פשוט שבארה"ב עושים אם מעלים את המחיר של הקטשופ ברבע סנט. שם זה פשוט ואפקטיבי, בעוד שאצלינו מזיינים אותנו מכל כיוון אפשרי ואנחנו בוכים ומבקשים עוד, ולא צריך ללכת רחוק קחו לדוגמה את הבזיון של הבנקים עם הריביות. נסו לספר את זה למישהו מחו"ל, ההימור שלי הוא שאף אחד לא יאמין לכם.
הרי בסופו של דבר מה תעשה המשטרה במקרה כזה? תעצור את כולם? כמה היא תעצור? 100, 200, 1000, 20000 ? הרי גם לזה יש גבול. בטח שהרבה יותר קל לעצור את שי דרומי, אבל יחד עם זה שכולם צועקים שהוא גיבור וצריך לתת לו אות כבוד, לא ראיתי 1000 איש צובאים על בית המעצר ותובעים לשחרר אותו מיד. למה? מכיוון שכל אחד מסתכל על התחת שלו ולא מעניין אותו כלום מסביב. מעניין מה היה קורה במדינה אחרת במקרה כזה ...
זו המחלה של העם הזה רבותי ! כל אחד דואג לתחת שלו החל מראש הממשלה ועד לאחרון הקבצנים, וכל עוד לא נשכיל לשנות את זה המצב רק ילך ויחמיר.

My two cents ...
איציק

fuksi
12-02-07, 12:38
כי אנשים שגרים במרכז תל אביב ויושבים בבית קפה כשבחיפה ילדים יושבים במקלט. או במושבי מרכב לכיש או בכלל אשקלון דרומה ...

אין להם מושג על מה הם מקשקשים שם.

אני אוהב קפה! שותה קפה כל שישי בנמל!!! גם כשיורדות קטיושות בחיפה וגם כשאוטובוסים מתפוצצים בתל אביב!!!! זה הזמן איכות שלי ולא חיזבאללה ולא חמאס יוכל לשנות את זה!

ולפני שתצעק, פוקסי ידידי.

אני השארתי את הילדים האישייים שלי במקלט כשיצאתי כל יום לעבודה בתל אביב ובמו עיני ראיתי ושמעתי את זה.

אישתי האישית עובדת במרחק של 129 מטר מדוד מהרקטה שהרגה 8 אנשים במוסך הרכבת. החלון שלה פונה לשם....

ואני עפתי מהמיטה בפיגוע קו 5 בדיזנגוף....כולנו בחרא הזה!

זה לא מיד שניה.

אני מבטיח לך.

אבל בגלל אנשים קהי חושים ( במילים אחרות - מטומטמים עם זיכרון של 4 דקות ) ... הומניים שיודעים יפה מאוד לבכות על כל מיני ישמעלים שניפגעו מהטילים של חיזבאללה אבל כשישראלים אחרים ( ואני בכוונה לא רושם יהודים ) ניפגעו .. אנחנו הכובש האכזר ומגיע לנו ...

לקרוא/לרמוז שאני שמאלני זו בדיחה טובה כמו החמור שקרא לדרור הראל אשכנזי שמאלני....

וזה תושבי ישראל שלא רואים את עצמם כחלק מאותו כובש אכזר.

אני לא חושב כך!

כל כך כואב ....

פוקסי, שי דרומי נילחם בשבילך ואתה במקום להודות לו, מאשים אותו.

כרגע אני לא מאשים כיוון שאני לא בית משפט! אם מחר חקלאי יוריד 2-3 כדורים מנשק חוקי שברשותו על גנבים אני אשמח...רצוי אחרי כדור או שתיים באויר ואח"כ אם צריך לאויר של הריאות.

חבל.

מצטער כולנו בחרא גם צפונבונים תל אביבים כמוני. זה עניין של בחירה.לדוגמא:
מי שנשאר לגור בתל אביב "אוכל" פיגועים , זיהום אויר קטסטרופלי,אירגוני פשע משתוללים,
נערים דוקרים במועדונים,אנשים משתוללים בכבישים, שכר דירה שעולה ועולה!
מה שאני מנסה לומר שהמדינה ומוסדותיה דפוקים ללא ספק! ונשאר לבחור אם ל"אכול" את החרא בתל אביב או חיפה או בחוה בנגב...ואף אחד לא עושה לי טובה לא החקלאי בדרום/צפון
ולא המתנחל בגב ההר.
יאללה נגמר לי האספרסו ואין לי כוח להמשיך לכתוב....(:
גיא-איך הבולמים?

מידבר
12-02-07, 14:26
מעשי שוד וגניבה מתקיימים מזה מאות שנים באתוס הבדואי. נקודה. כיום כבר פסקו שיירות של גמלים הנושאים סחורות יקרות לשוט אל דמשק, נמל חיפה או מצריים. מה יש ? יש חקלאים ,יש חוק רופס ויש "נאורות". יפה. לאתוס הנ'ל יש לצרף בימינו התרסה קשה מצד המגזר הבדואי כלפי המדינה ומוסדותיה+גוון לאומני המתיר את חייהם ורכושם של תושבי הארץ היהודים=>לגיטימציה לפגיעה בהם. בדואי חושב 10 פעמים לפני שהוא מהין לשלוח ידו בנפשו או ברכושו של בן עדתו שכן ברור לו שיופעלו כנגדו חוקי העשירה (איגוד שבטים) ועם אלה לא כדאי אבל ממש לא כדאי להסתבך.

לציבור היורים. למעט סעיף "ההגנה העצמית" חשוב שתכירו גם את הוראת החוק הנוגעת לענין
"הגנת הצורך" כלקמן:

"לא יישא אדם באחריות פלילית למעשה שהיה דרוש באופן מיידי להצלת חייו, חירותו, גופו או רכושו, שלו או של זולתו, מסכנה מוחשית של פגיעה חמורה הנובעת ממצב דברים נתון בשעת המעשה, ולא הייתה לו דרך אחרת אלא לעשותו."

פרשנות:
לתחולת הגנת הצורך נדרשים, אפוא, התקיימותם של חמישה תנאים מצטברים: הראשון – שהמעשה הנו תגובה שנדרשה מיידית להצלת אחד מארבעת הערכים המצוינים; השני – שהמעשה נעשה לשם הצלת החיים, החירות, הגוף או הרכוש של העושה או של זולתו; השלישי – שההצלה היא מסכנה מוחשית לפגיעה חמורה; הרביעי – שהסכנה נובעת ממצב דברים נתון, ללא קשר למיהות יוצרה; והחמישי – שלא הייתה לעושה כל דרך נוספת למנוע את הסכנה האמורה.

והנה תמצית התפישה הרווחת אצל שופטינו בהתיחס לסעיף "הגנת הצידוק" (שמגר, אנקונינה כנגד התובע הצבאי הראשי, 88):

"האינטרס הציבורי בתפיסה ובמעצר עבריינים מתגבש, בין היתר, על יסוד הרצון להגן על בני הציבור שהם קורבנותיו-בכוח של העבריין. איש הרשות או האזרח פועל להגנת חיי אדם ולשלמות גופו של קורבן העבירה או של אלו העלולים להפוך לקורבנות אם העבריין לא ייעצר. אולם, היבט זה של האינטרס הציבורי, שתי פנים לו: כפי שהוא משמש כמניע לתפישת העבריין לשם מניעת פגיעה באדם אחר, כך גם עולה ממנו ההדרכה הנורמטיבית לגבי מידתה של הפעלת הכוח כלפי העבריין. זה ואף זו נושאים עימם מטרה הטמונה בהם מיסודם, שעניינה השאיפה למניעתה ככל האפשר של הפגיעה בחיי אדם. מטרה זו הופכת להגבלה על השימוש בכוח, ולפיה יש להימנע מקיפוח חיי אדם או מפגיעה בשלמות הגוף, כאשר הדבר איננו עומד ביחס סביר למידת הסכנה אותה מבקשים למנוע, גם כאשר מדובר בתפישת העבריין. כדי לממש אינטרס כאמור, יש לקבוע סף גבוה יותר לביסוסו של הצידוק לשימוש בכוח קטלני לשם ביצוע הדין, מזה הנובע אך ורק מן הסיווג הפורמלי של העבירות לפי מידת העונש המירבית הצמודה להן."

דרומי לרוע מזלו הרג את הפורץ. לזכותו יכול לטעון כי לא היתה כוונת רצח וההוכחה-ירה לכיוון הרגלים.
ליבי ליבי עליו, ועלינו...

גיא
12-02-07, 14:28
הבולמים סבבה, תודה.

אבל האספרסו והאין כוח הוא הבעיה ....

דרור ברלי
12-02-07, 15:26
הזכרתי פעם בשרשור ישן. יש מפלגה בעלת מצע דומה. יש איש כוחני מספיק כדי להעביר את זה. הדעות גם די תמימות לגבי היותו איש ישר ובעל עקרונות. עם זאת אני לא מכיר רבים שיצביעו לו, ואני ככל הנראה ביניהם, בגלל יתר דעותיו.
יש לו גם דעה מעניינת ונתמכת דמוגרפית לגבי "שתי מדינות לשתי עמים" ומיקום הגבול.
ויש לו גם ביצוע מצויין ב"ארץ נהדרת".
דא?

ואין באמור כדי להוות תעמולה לו. אני מבטיח לא לעשות לו תעמולה.

באשר ל"מפלגת ג'יפולוג", שתכונה איש כראות עיניו - קצת נאיבי לחשוב שניתן להרים דבר כזה.
עוזי דיין, חבר ואיש ענק, עם כל התמיכה וההיכרות החיובית בציבור לא הצליח לעבור את אחוז החסימה.
i rest my case.

אין צורך שתעשה לו תעמולה שמיל.
האיש הזה שרף את עצמו מזמן - הוא כל כך מטונף ומזוהם מרוב פוליטיקה, שכבר אי אפשר להאמין לאף מילה שלו. באופן אישי? לעם ישראל יש אולי זיכרון מאוד קצר אבל לי לא - אני לעולם לא אסלח לו את החבירה לאולמרט ולכנופיית קדימה - שבעיני הם המייצגים של כל מה שרע בעם ישראל, ואחראים במישרין או בעקיפין לחלק גדול מהכאוס שאנחנו נמצאים בו.

חברך עוזי דיין הוא עוד אחד משורה מכובדת של אנשים שמנסים כבר שנים למכור לנו "שלום וביטחון" - עם כל הסימפטיה אליו, זו סחורה משומשת שפג תוקפה. הונאה ואחיזת עינים. לעולם לא יהיה כאן שלום ומי שלא מודה בזה הוא אחד מהשניים: תמים או שקרן.
עם כל הרצון הטוב שלנו, אתם ואנחנו קטנים מדי מול "השיטה", שיודעת טוב מאוד להגן על עצמה ועל השחיתויות המובנות בה מפני רצון טוב ומפני אזרחים אכפתיים. השיטה תקבור אותנו.

את הרעיונות הללו צריך לבסס ולעגן בשיתוף פעולה עם מפלגה קיימת. למרות השינאה והתיעוב שאני חש כלפי כל הפוליטיקאים לסוגיהם וצבעיהם השונים, כנראה שאין ברירה. אם רוצים לשנות משהו צריך לעשות זאת במסגרת מפלגה קיימת, ממש לא משנה לי מאיזה צבע ומאיזה צד (כנראה שלא שמאל...). אותה מפלגה שתחרוט על דיגלה מלחמת חורמה אמיתית בפשיעה מכל סוג, מלחמה ממש - עם פלוגות מג"ב שיעשו סדר פעם אחת ולתמיד במקומות מועדים וכולכם יודעים איפה (וזה לא רק בישובי הבדואים. ממש לא), כולל שימוש בנשק חם עם כל ההשלכות של זה. מלחמה שתכלול גם שינוי חקיקה מרחיק לכת בנוגע לאחזקת נשק להגנה עצמית על ידי אזרחים ולשימוש בו, כולל עונשי מוות קבועים בחוק למחבלים, רוצחים, סוחרי סמים וסוחרי נשים, כולל סנקציות דרקוניות מרחיקות לכת כנגד עבריינים פליליים מכל סוג ומשפחותיהם, שיכללו מלבד עונשי מאסר ועבודת פרך של עשרות שנים ללא ניכוי שליש וללא "שיקום" וחנינות ושאר חארטות , גם החרמות רכוש וגירוש משפחות וקרובים מהארץ. נשמע מפחיד? כן. אבל אם כבר פחד, אז עד הסוף, אני רוצה שגם הרעים יפחדו. מה זה יפחדו? ישקשקו.
אם תהיה מפלגה שתיקח על עצמה את המשימה הזו - היא תקבל ממני את הפתק.

ניר ל
12-02-07, 16:08
אל תתיחסו בצורה כזאת פשטנית לדברים שלי, אני לא מציע את עצמי לעמוד בראש מפלגה, אני בטוח שיש מועמדים ראויים יותר, מה שאני מנסה להגיד הוא שבאופן אישי אני מוכן לתרום הרבה יותר מאשר לתת עיצות מהכסא או לגשת לקלפי ביום הבחירות. הייתי אומר גם שהייתי מתנדב לעזור לחקלאי הדרום להגן על רכושם וחייהם ותורם מזמני נניח לילה בשבוע, אבל עם זה יש לי כמה בעיות -

1. אם אני עלול למצוא את עצמי במצב שאני נאלץ לפגוע במישהו ולהסתכן בשהייה מאחורי הסורגים בעקבות זאת, אני מעדיף לעשות את זה ללא עדים..., מה לעשות העם היהודי הוא חבורה של שטינקרים.
2. אני לא צריך ללכת רחוק כדי לארוב לבני מיעוטים שמגיעים כדי לגנוב - אני יכול פשוט לרדת לחנייה ולחכות...

prinz804
12-02-07, 20:33
מירדף בנגב אחרי גנבים בחדשות 10 !!!!

fuksi
13-02-07, 10:48
עד עכשו שמעתי: מערב פרוע, מחנות ריכוז, נאצים, אדם יהרוג את שכנו..
למה, אך?

השאלה שאני מנסה לשאול:

עובד...בטח עובד מצויין.....
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3364405,00.html

גיא
13-02-07, 10:56
יודע מה ההבדל פוקסי ?

מטורף שלוקח נשק ומתפרע , אתה יכול לסנן ברוב המקרים כי אתה בודק למי אתה נותן רשיון לנשק.

לעומת זאת, מיליציות של בדווינים ששולטים על מרחבי המדבר שחמושים מכף רגל ועד ראש ואין עליהם שום בקרה ושום שליטה, הרבה יותר מפחידים.

מצד שני, גם להתנגש ב 100 במכונת כביסה שחונה שלא כחוק באמצע הכביש מיד אחרי סיבוב מאוד מפחידה ...

גיא
13-02-07, 11:40
ובנימה אחרת,

הגיע לי במייל,

~~~~~~~~~

נהג תקוע בנתיבי איילון. לא זזים. פתאם הוא רואה איש אחד עובר מאוטו לאוטו.

האיש מגיע אליו ומבקש באדיבות לפתוח את החלון.

"מה קורה" שואל הנהג "למה עומדים?"

"ליד מחלף בת ים טרוריסטים חטפו את אהוד אולמרט, עמיר פרץ, זהבה גלאון והרב עובדיה. הם מאיימים שישפכו עליהם בנזין וישרפו אותם באש אם לא יקבלו מיליון דולר. אנחנו עוברים מאוטו לאוטו ומבקשים תרומה."

"וכמה כל נהג נותן?" שואל הנהג.

"בערך ליטר", עונה האיש

~~~~~~~~~

אבו שפם
13-02-07, 14:25
גיא...

רק תגיד לאן להעביר את הדלק....כאן כבר אספנו כמעט מיכלית מלאה למען המטרה...

אחלה רעיון...

באותה נימה...מישהו מכיר קבלן ספרינקלרים / צנרת או משהו בסגנון

מכשיר מיוחד שעולה כמעט 20 אלף שקל ונגנב בתקופה האחרונה המכשיר מתוצרת RIDGID

מוזמן להפנות אותי אלי...כמו כן יש מאגר ענק של כלי עבודה גנובים שמחכים לבעליהם שיזהו אותם

גם ניתן לקבל פרטים אצלי...

העניין הזה חייב להיפסק כל הגניבות האלה...זהו עברנו משלב המקלדת לשלב הביצוע ...

יש גם סמוראי שרוף באזור הכפר שיבלי...כנראה גנוב... כנ"ל לגבי פרטים

חברים ימי "השומר" של אז חזרו ובגדול.....

יום טוב ושקט

נמרוד - מערד
14-02-07, 00:58
אחרי כל כך הרבה דיבורים, סוף סוף מתחילים לחשוב גם על עשייה. הגנבים, לצערנו מבינים רק כוח, כוח, וכוח. אני יכול להביא את דוגמת ערד, שעד לא מזמן היתה מוקד גניבות של הבדואים באיזור, התארגנו והחלטנו להפסיק את התופעה. המסר הכללי היה "0 סבלנות, ובלי סלחנות". ועובדה שזה עבד והגניבות ירדו פלאים. העבודה לא קלה, וצריך להתמיד, (הגנבים מחכים שנתעייף) מארבים, סיורים, מרדפים ומחסומים. והכי חשוב להתמיד בלחץ ולא לפחד מהם. הם מפחדים לא פחות. בנוגע לנשק חם, עד היום לאחר 4 שנים של עבודה, כדור אחד לא נורה.
אפקט הפחד עובד.
נמרוד.

tzagi
14-02-07, 03:38
יודע מה ההבדל פוקסי ?

מטורף שלוקח נשק ומתפרע , אתה יכול לסנן ברוב המקרים כי אתה בודק למי אתה נותן רשיון לנשק.

לעומת זאת, מיליציות של בדווינים ששולטים על מרחבי המדבר שחמושים מכף רגל ועד ראש ואין עליהם שום בקרה ושום שליטה, הרבה יותר מפחידים.

מצד שני, גם להתנגש ב 100 במכונת כביסה שחונה שלא כחוק באמצע הכביש מיד אחרי סיבוב מאוד מפחידה ...

הוא לא היה מטורף, הוא היה טרוריסט.

http://deseretnews.com/dn/view/0,1249,660195221,00.html

לא תצפה שבעיתונות יגידו את האמת?

גיא
14-02-07, 06:44
רק מחזק את מה שכתבתי.

אצלינו זה לא מיואש צעיר עם M16 אלא מיואש צעיר עם 8 ק"ג C4 ....

ואת זה גם לא עוצרים ....

lizard
14-02-07, 22:09
כתבה בוואלה - 3 הצעות חוק המתירות לירות בפורצים עברו קריאה טרומית.
http://news.walla.co.il/?w=/1/1057779

אמנם המרחק בין קריאה טרומית ללהשלמת החוק רחוק, אבל אולי עוד יהיה פה שינוי.

נמרוד
15-02-07, 09:39
מישהו יודע איפה אפשר לראות את נוסח החוק שעבר אתמול ברוב גדול בכנסת? מדברים על זה ברדיו הבוקר כל הזמן, חוק שי דרומי. מצד אחד זה כנראה החוק שכולנו כאן רצינו (אתה רואה ג'ו, עניינים זזים מהר בישראל) מצד שני זה ממש הכרזה על פשיטת רגל מוחלטת של המשטרה. הקלישאה "פשיטת רגל של המשטרה" היא כבר לא סתם בכיינות פופוליסטית, החוק הזה הופך אותה לעובדה, וזה עצוב.

חוק "עזוב אותי באמא'שך".

גיא
15-02-07, 09:51
נימרוד,

הוצאת לי את המילים מהמקלדת. כל הדרך ברכבת תיכנתי מה לכתוב.
פשוט במילים רשמיות משטרת ישראל מכריזה על פשיטת רגל - עכשיו צריך למנות מפרק ....

באתר של שי דרומי (http://www.shai-dromi.org.il/) יש מידע על הנושא.

וגם חיפוש (http://www.google.com/search?hl=en&q=%D7%97%D7%95%D7%A7+%D7%A9%D7%99+%D7%93 %D7%A8%D7%95%D7%9E%D7%99&btnG=Google+Search) קצר בגוגל מצא המון חומר כתוב על הנושא.

lizard
15-02-07, 11:28
צריך לציין שזה קריאה טרומית בלבד. עד שזה יהיה חוק שרשום בספר החוקים יעבור זמן ונוסח החוק יכול לעבור שינויים מקצה אל קצה.

shmil
15-02-07, 11:50
הנוסח:

הצעת חוק העונשין (תיקון - הגנת בית מגורים ומשק חקלאי), תשס"ז-2007

הוספת סעיף 34י1

1.

בחוק העונשין, התשל"ז-1997[1] (http://www.jeepolog.com/forums/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=142508#_ftn1), אחרי סעיף 34י יבוא:

"הגנת בית מגורים

34י1.

לא יישא אדם באחריות פלילית למעשה שהיה דרוש כדי להדוף כניסה או התפרצות לבית מגורים או משק חקלאי בכוונה לבצע עבירה; "מעשה" – לרבות שימוש בכוח קטלני.

[1] (http://www.jeepolog.com/forums/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=142508#_ftnref1) ס"ח התשל"ז, עמ' 226.

דברי הסבר

יכולת האזרח להגן על עצמו חשובה לתחושת הביטחון האישי שלו. "ביתו של אדם הוא מבצרו" ולכן כניסה לרשותו של אדם ללא ידיעתו וללא רשותו מהווה פגיעה בביטחונו האישי באופן חד משמעי.

ריבוי מיקרי הפריצה שמגיעים למצב של סכנת נפשות, מחייבים מציאת פתרון על מנת להחזיר את כושר

ההרתעה. יצירת הרתעה תקל גם על המשטרה וכמובן תסייע בצמצום הפשיעה.

הצעת חוק זו מטרתה לחזק את תחושת הביטחון האישי של האזרח ולהגדיל את כושר ההרתעה ובכך לצמצם את הפשיעה.

הצעות חוק זהות או דומות בעיקרן הונחו על שולחן הכנסת השבע-עשרה על ידי חבר הכנסת יצחק אהרונוביץ וקבוצת חברי הכנסת (פ/1996/17), חבר הכנסת ישראל כץ וקבוצת חברי הכנסת (פ/1997/17) וחבר הכנסת צבי הנדל (פ/2016/17). "

לו יהי.....

אבו שפם
15-02-07, 13:03
זהו יום גדול . הכרזת פשיטת הרגל של המשטרע...(יום גדול לכל הכיוונים לחיובי ולשלילי..)

שכל אחד תהיה לו הזכות להגן על שלו...

ולא לתת לכל בן עוולה (מקווה שכתבתי נכון) לעשות בשלי כבשלו....

הללוייה.....

אבל בכתבה צדה את עיני דווקא חלק מההתנגדות של שר המשפטים החדש שאמר.... ואני מצטט...

השר העביר מסר ביקורתי על הממשלה ואמר כי "בישראל המצב חמור, במיוחד בגלל שהמדינה - ולא רק הממשלה הזאת - אינה מספקת לאזרחים הגנה ברמה שהם ראויים לה מפני עבריינות".

לפחות יש לו ביצים לשים על השולחן את האמת... כל הכבוד לו...

ובמידה ואתם או חלק מכם חושב שזהו יום שמח ...אז זהו זה בדיוק הטעות...

אישית לא רוצה לירות או לפגוע באף אחד...נקודה...

אבל לפחות יש לי את האופציה לשמור על הרכוש שלי...

וזה ההבדל הגדול...

לכתבה המלאה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3365107,00.html

אולי זה תחילתו של יום חדש מבחינה של עבירות רכוש במגזר החקלאי...

נקווה שלא נגיע לזה.... אבל האופציה...נכון ובמקום...אומנם כמה שנים באיחור...

אבל איך האלה אמרו פעם...

מוטב מאוחר מאשר בכלל לא....

עכשיו נראה כמה זמן יעבור עד להפיכתו לחוק....

שחף110
15-02-07, 19:52
איך אפשר להיות מופתע כאשר אסף חפץ (מי שכיהן בזמנו כמפכ"ל המשטרה) אמר אתמול בתוכנית טלויזיה בערוץ 1 כי "מטרת המשטרה אינה להרתיע עברייינים אלא אותו ואת הכתב (העמך)."

דרור ברלי
16-02-07, 03:35
נהג תקוע בנתיבי איילון. לא זזים. פתאם הוא רואה איש אחד עובר מאוטו לאוטו.

האיש מגיע אליו ומבקש באדיבות לפתוח את החלון.

"מה קורה" שואל הנהג "למה עומדים?"

"ליד מחלף בת ים טרוריסטים חטפו את אהוד אולמרט, עמיר פרץ, זהבה גלאון והרב עובדיה. הם מאיימים שישפכו עליהם בנזין וישרפו אותם באש אם לא יקבלו מיליון דולר. אנחנו עוברים מאוטו לאוטו ומבקשים תרומה."

"וכמה כל נהג נותן?" שואל הנהג.

"בערך ליטר", עונה האיש

~~~~~~~~~

אני תורם למטרה הקדושה הנ"ל את כל מיכל הדלק שמילאתי אתמול...:twisted:
לא צחוק, כמעט שבועיים נסיעה בג'יפ. 330 שקל.
אבל זה עדיין כסף קטן לעומת כל מה שהמדינה הזו גונבת ממני כל חודש.

ועכשיו ברצינות - לדעתי מוקדם לכם לשמוח.
החוק הזה לא יעבור. ברגע האמת חברי הכנסת ישתפנו. אתם לא באמת מאמינים שחברי כנסת רוצים בטובת הציבור?.... אל תהיו תמימים. כל מה שהם מחפשים זה רק קצת חשיפה חיובית בהתאם להלכי הרוח בציבור, ובינתיים העובדה שהחוק עבר בקריאה טרומית מוסיפה להם נקודות.

וגם אם כן והחוק יתקדם, כנופיית בג"ץ לא תיתן.
מפלגות השמאל, ארגוני זכויות אזרח, סופרים, אמנים, אנשי תקשורת מובילים ושאר התארגנויות של יפי נפש למען שלומם של מחבלים ופושעים, יעמדו על הרגליים האחוריות ויפעילו את כל כובד משקלם.
מנסיוננו המר ולצערנו הם לא יצטרכו לעבוד קשה מדי - ממילא שלומו של מחבל/גנב/רוצח/אנס/סוחר סמים וכו' וכו' קרוב לליבם של השופטים המתועבים הללו הרבה יותר מביטחונו ורכושו של אזרחו שומר חוק.

וכמובן - לא לשכוח: לא תהיה הקלה בקריטריונים לאחזקת נשק. מי שיירה בגנב בנשק לא חוקי לא יהיה פטור מעונש.

אבו שפם
18-02-07, 22:28
אולי מי יודע...אולי הסכום כסף הזה שנעלם מהקופה ....

נו הקצת מעל חצי מליון השקל שנמסרו לאיזה שוטר במחוז הדרומי...

אולי מזה אפשר להתחיל???

ביי ביי קראדי.....

הלו הלו גרנות.....

לו רק יעשה מה שעשה בשב"ס....

אולי מצבנו יהיה קצת טוב יותר...

אבל רק הזמן יעשה את שלו...

מה שלא יהיה מאחל לו בהצלחה....

ואולי גם אני וחברי נוכל לחזור לישון כמו בני אדם...

ונוכל לסגור את המליציה שקמה בשם....."השומר II"

שחף110
19-02-07, 21:11
אולי שגם יעשה מה שעשה עם הקבלן מנצרת ?

Bulldog
21-02-07, 07:17
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3367437,00.htmlיש מישהו שחושב שלא מגיע לו עונש מוות?
למען הסר ספק בנוגע לגיזענות, גם רוצח הנערה מעיין ספיר, הכלב האתיופי המסומם ומוכה הפרעושים הזה זכאי להשקעה כספית של 2-3 ש"ח שעולה כדור 9 מ"מ.

lizard
23-02-07, 12:11
דברנו על אפשרות להסלמה לא?
כתבה בוואלה!. פורצים ירו על חוואי שבא לעצור אותם מגניבת הטרקטור שלו.
http://news.walla.co.il/?w=/1/1066988

asafk
23-02-07, 12:21
...והלילה "ביקרו" גם אצלי בדירה. לא חקלאי, רק אחד ששותה אספרסו בת"א...
זה מטופש לומר לאחר מקרה, אבל אם לא הייתי ישן כל כך חזק....
והמשטרה? ימלאו טפסים. לא יותר מזה.

אסף.

lizard
23-02-07, 12:40
תשיג כלב. כזה שינבח ברגע שיכנסו אנשים. הוא אולי לא ירתיע אותם אבל יעיר אותך.

אבו שפם
23-02-07, 13:23
דברנו על אפשרות להסלמה לא?
כתבה בוואלה!. פורצים ירו על חוואי שבא לעצור אותם מגניבת הטרקטור שלו.
http://news.walla.co.il/?w=/1/1066988

המקרה הזה הוא הפעם השניה שביקרו אצל אריה בשבוע האחרון
אתמול בשעה 1:01 בדיוק קיבבלתי טלפון מאריה שמערכת האזעקה שלו הופעלה שוב...
בתוך פחות מחמש דקות מגיע למקום...
חקירה קטנה וכו...רק לא מצאנו כלום...
הבוקר גשש למקום וחקירה יסודית... נמצאו עקבות של 2 אנשים ...
וגם כמות בלתי הגיונית של קליעים...

אישתו עד עכשיו לבנה כמו סיד...

מה אגיד לכם חברים המצב ממש כבר לא מצחיק....

אפילו לא עצוב.... פשוט אני לא מצליח להבין מה הולך כבר...

אסף...מזל שלך שלא היית בבית...

אבל ההרגשה היא הכי נוראית לדעת שמישהו הסתובבת ונגע לך בדברים שלך...

ביום ראשון מתחיל השבוע השלישי של חבורת "השומר"....

מעניין כמה זמן עד שמישהו במשטרע יתעורר ויתחיל לעשות משהו בעניין

נמרוד
23-02-07, 13:51
שאול מה העניין שהיה בחדשות עם "יחידת המתנדבים החדשה" של מג"ב בראשות אליק רון?

גיא
23-02-07, 14:08
נימרוד, אני לפני מעל שנה וחצי הוזמנתי להתנדב ליחידה הנ"ל

הבטיחו שזה לא חרטא וזה אמיתי ...

אני לא רציתי כי זה לא עניין אותי אז ויש לי ילדים קטנים, היום אולי כן הייתי מצטרף.

יוני5
23-02-07, 15:36
אז עכשיו כל מאותגרי הפעילות שהתחמקו ממילואים יעזבו את המשטרה ויצטרפו ליחידת המתנדבים של מג"ב?

כלומר נגמר למדינה הקלף של להתרים את שאול וחבריו למשטרה אז הם מחליפים את השלט למעלה וכותבים מג"ב? כך זה יכשיר את השרץ?

אם לא הבנתם לבד, אז אני אסביר לכם:
מה שתראו זה גרף שחיתות הולך ועולה במג"ב, קצינים ואנשי קבע שיסרבו להוציא את הרכב שלהם למרדפים - כי יש את ה 4X4 של שאול, וכיו"ב. נשמע לכם מוכר מהמשטרה, נכון? אז דעו שזה יחזור, כי זו דרכו של עולם.
בא לכם להתנדב? התנדבו לסייע לאלה שלא יכולים לסייע לעצמם, זקנים, חולים, ילדים אומללים...

תקימו משטרה פרטית, תעזבו את המושחתים להתבשל במיץ השחיתות של עצמם.

יוני5

אבו שפם
23-02-07, 18:47
שאול מה העניין שהיה בחדשות עם "יחידת המתנדבים החדשה" של מג"ב בראשות אליק רון?

נמרוד ... אני נפגש אם אליק בתחילת השבוע, יעדכן לגבי האופי ומה הולך להיות ההגדרה של החברה האלה הקצת שרוטים או כמו שיוני קורא להם...מאותגרי הפעילות....

נכון לרגע זה אין לי משהו חדש לספר מעבר למה שהיה אתמול בכתבה בחדשות...

גיא, גם לי שי ילדים בבית....מה ההקשר... זו סיבה מספיק טובה על מנת לצאת ולדאוג שהבית שלנו יהיה יותר רגוע מכל הבחינות...

יוני, גם היום אני וחברי מתנדבים תחת מג"ב... ולא ...לא משתמשים ברכבים הפרטיים אלה במקרים באמת חריגים ...יש לנו טויוטה, דימקס משטרתי ומזדה 4 על 4 שכור... (במידת הצורך יש לנו עוד רכבי משטרה המיועדים לשטח...) יש לנו גם טרקטורון, אמצעי לילה ... כולם מסתובבים אם נשק אוטומטי...מצויידים בציוד הכי עדכני שיש...

ואת האמת....במג"ב צפון תראה לי רכב שטח מבצעי שיושב אצל איזה קצין או כרכב ת"ש... תראה באיזה מהירות הוא הופך לרכב של המתנדבים...

תראו חברים ... אני יודע שאין זה מתפקידינו כאזרחים לצאת ולשמור או לדאוג לשלום הבית...ביטחון הכבישים...גני השעשועים שילדינו משחקים בהם....

אבל והאבל ממש גדול....
ואת זה אני אומר אחרי שאני מתבשל בתוך הבטן שלי..... למה שאני אצא ויעשה את עבודת המשטרע... ועל זה אין בכלל ויכוח...המתנדבים ולא משנה איפה ובאיזה יחידה ....ממלאים תפקידי משטרה...במתנא צפון למשל...בימי שישי לילה...יש ניידת 1 של שוטרים ו4 או יותר של מתנדבים...

בתחנות המשטרה....לפחות חצי מכוח האדם הינו מתנדבים...

אבל אני גם מציאותי....ועובדתית לו אני אשאר בבית....וימשיך לשבת בכורסא מול הטלויזיה...

עובדתית אף אחד אחד לא יסתובב בין המושבים...על הכבישים....וכו'....

אז מה לעשות???

לקחת מדים ורכב משטרתי ולצאת ולנסות למנוע משהו....או להישאר בתוך הכורסא ולהמשיך ולקטר??????

אישית אני בחרתי לצאת ולהשתמש באמצעים של המשטרע ...רכב, נשק, סמכויות, אמצעים, דלק... וכו' על מנת שיהיה לי באזור המגורים קצת יותר שקט....

אבל שוב זו דעתי האישית בלבד

נ.ב. מי שמכיר אותי יודע שאני גם מתנדב ותורם מזמני גם לעוד הרבה מטרות שבעיני נראים מספיק חשובים ...החולשות שלי הם ילדים....

שבת שלום

יוני5
23-02-07, 19:37
שאול,

אני יודע שאתה בסדר, לקחתי אותך כדוגמה.

יוני5

asafk
24-02-07, 00:10
אסף...מזל שלך שלא היית בבית...

אתה מתכוון- "מזל שלא התעוררנו..." מי אמר שלא היינו בבית... :roll: :roll:
(זה יותר או פחות טוב? לא יודע)

אסף.

אבו שפם
24-02-07, 06:26
אתה מתכוון- "מזל שלא התעוררנו..." מי אמר שלא היינו בבית... :roll: :roll:
(זה יותר או פחות טוב? לא יודע)

אסף.

אסף...
אני יודע שהייתה בגופך בבית... אבל עדיין אני אומר...מזל שלא היית בבית...
זה שלא התעוררת ...אכן מזל...
רק המחשבה שמישהו טייל אצלך בבית בזמן שישנתם...

מוציאה אותי מדעתי ...תחשוב מה הם עשו שאתם ישנתם...

ומה יעשו המשטרע???

נאדה...כלום....

יאלה לישון עכשיו אחרי משמרת של "השומר"...

בוקר טוב ישראל

דרור ברלי
24-02-07, 10:50
משטרה...במתנא צפון למשל...בימי שישי לילה...יש ניידת 1 של שוטרים ו4 או יותר של מתנדבים...

אם אתם רוצים דוגמר למשהו שאני אישית מתפוצץ ממנו - זה הדבר הזה.
בזמן שבכל פינה פורצים וגונבים ואונסים ומכים ושודדים, המקום האחרון בו אני רוצה לראות שוטר זה בכביש.

אבו שפם
24-02-07, 13:37
אם אתם רוצים דוגמר למשהו שאני אישית מתפוצץ ממנו - זה הדבר הזה.
בזמן שבכל פינה פורצים וגונבים ואונסים ומכים ושודדים, המקום האחרון בו אני רוצה לראות שוטר זה בכביש.

דרור בוקר טוב...
לא כל כך מסכים איתך בעניין הכביש...דוגמא קטנה מהלילה... בשעות הקטנות של הלילה / בוקר מסתובבים הרבה רוצחים מאחורי ההגה... במיוחד של המשאיות הגדולות...

הלילה בים 4 וחצי וחמש וחצי ...במחסום פתע נבדקו מלא חברה... כולל משאיות ונהגים... במיוחד הסחורה שמובילים על המשאיות...

הבוקר למשל נעצרו 2 משאיות...
הראשון נהג שנוהג על פול טריילר ששוקל 66 טון... שנמצא בפסילה כבר 4 שנים... גם הנהג נעצר וגם המשאית הוחרמה...ל 30 יום...וזה אחרי שהוא בכה לי שיש לו להגיע לרפיח עד 9 בבוקר... רק לראות את הגליון הרשעות תעבורה את מקבל התקף חרדה ולא עולה על הכביש חודש להירגע...

השני נוהג על משאית עמוסה בתרנגולות מאחד המושבים באזור...הנהג בבדיקה מסתבר שהוא רוצח בפוטנציאל לא פחות מהראשון... אממה.... הוא נמצא גם בשלילה עד סוף אפריל השנה... אבל הוא נוהג... לא מעניין אותו כלום...
גם הוא נעצר לתחנה... והמשאית הוחרמה ל 30 יום...אולי ככה ילמדו לכבד את החוק...

שלא לדבאר על ציידים של בעלי חיים בלתי חוקיים ...עצי זית ואקליפטוס שנקרטו ללא אישורים מתאימים... ועוד כל מיני חברה טובים מאזור רהט שמסתובבים בצפון ללא תשובה מדוייקת...

אז דרור ידידי...לגבי מתנ"א...אתה צודק בהחלט... כי כאשר עבר על ידי ניידת חדשה לגמרי של מתנ"א...ביקשתי שיסייע לי מאחר ואני רק מתנדב של מג"ב... ויש לו 2 נהגים בפסילה וטיפולו....

מה התשובה שקיבלתי????

חבוב... אני באמצע הסעות... אין לי זמן בשביל השטויות שלך....תתקשר לתחנת המשטרה שיבואו לעזור לך...

הרגע סיימתי לשוחח אם מפקד מתנ"א צפון בעניין...נראה מה הוא יעשה בנדון...(אישית לא מאמין שהוא יעשה משהו....) אבל לך תדע אולי זה יום טוב ויטפלו בו לא פחות ממה שטיפלו בנהגים שנוהגים בפסילה....

שבת שלום

אבו שפם
14-04-07, 21:36
זו הדרך היחידה לטפל לחלאות המין האנושי....

הכתבה לא כל כך מדוייקת אבל בגדול מאוד זה מה שהיה בזמן המשמרת לילה...

ציטוט מ YNET

חשד: נסע נגד כיוון התנועה וניסה לדרוס שוטרים

תושב טבריה, המוכר למשטרה, ניסה להימלט משוטרים שסימנו לו לעצור סמוך לצומת גולני ואף נסע נגד כיוון התנועה. לאחר מרדף קצר החליט לעצור את רכבו, וכשיצאו השוטרים מהניידת - ניסה לדרוס אותם. השוטרים לא היססו ומיהרו לירות לעבר צמיגי הרכב

שרון רופא-אופיר פורסם: 14.04.07, 13:10

תושב טבריה, בן 30, שניסה להימלט הלילה (שבת) ממתנדבי מג"ב שסימנו לו לעצור בצד הכביש, נסע מספר קילומטרים בניגוד לכיוון התנועה סמוך לצומת גולני. הוא נעצר בתום מרדף, שבמהלכו סיכן את הנוסעים בכביש ואף ניסו לדרוס את השוטרים.

המקרה אירע הלילה, סמוך לשעה 1:30 בלילה. ניידת משטרה של מג"ב הבחינה בחשוד הנדרש לחקירה, כשהוא נוסע סמוך לצומת גולני בצפון. לאחר שהבחין בשוטרים, ביצע החשוד פניית פרסה ונסע בניגוד לכיוון התנועה בניסיון להימלט. השוטרים פתחו במרדף אחריו, ובמהלכו סימנו לו שוב ושוב לעצור בצד הכביש, אך הוא המשיך בשלו.

לאחר מרדף קצר עצר החשוד את רכבו. השוטרים, שסברו כי בכוונתו להסגיר את עצמו לידיהם, יצאו מהניידת והתקדמו לעברו. בשלב זה הוא ניסה לדרוס אותם באמצעות רכבו. השוטרים לא היססו, שלפו את נשקם וירו לעבר צמיגי הרכב. הפגיעה ברכב לא הפריעה לחשוד שניסה להימלט למרות שאחד מצמיגיו נוקב. לאחר שנסע כמה עשרות מטרים לא נותרה לו ברירה אלא לעצור.

בחיפוש שערכו השוטרים ברכבו נמצאו כלים המשמים לעישון סמים ומכשירי פריצה. החשוד מוכר למשטרה מעבירות של אלימות וגניבת רכוש. הערב תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בדיון בבית המשפט השלום בטבריה.

ובשעה 1 וחצי בצהוריים, תפסתי 3 גנבים מושכים כבל חשמל מתוך האדמה בתוך תחומי המושב...
שלושתם נעצרו והוחרם רכב פרטי ומחפרון חדש...

בסך הכל יום מוצלח היה אתמול....4 עצורים...מחפרון חדש שנגנב מקבלן מקומי...רכב פרטי....וטנדר סוברו שדרס אותי...

בקיצור יום מוצלח....

תמיד תיזהרו על הכבישים....

ולזה אני מתכוון שימוש במתנדבים לשמירה על הבית....

הבן זונה הזה הוא יעד של משטרת טבריה...

אחד העברינים היותר אלימים שקיימים באזור...

סמים ...רכוש...תקיפת שוטרים וכו...

-->