PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית סמוראי ותוספות הכרחיות?

talaus
09-02-07, 01:42
שלום לכולם, אני חדש כאן, טל, בן 17 נוטה לכיוון ה-18 מחולון.
בזמן האחרון נדבקתי בחיידק השטח ולאחר כמה "נסיעות שטח" באוטו חברה של אמא שלי (:lol:) החלטתי לבדוק קצת את העניין.
חיפשתי פה קצת באתר ומצאתי את הסמוראי כג'יפ נחמד עם קהילה גדולה מה שמקל בתחזוקה וכו'.
לפני שאני יוצא בחיפושים אחרי הבובה החדשה שלי, אשמח אם תאמרו לי אילו תוספות הן הכרחיות.
הבנתי שנעילה אחורית היא די חשובה, כמו כן מאחר וזאת די פעם ראשונה שלי בעסק אני חושב שאני אזדקק לכלוב נגד התהפכות, לא?
אשמח לשמוע את דעתכם בנושא :)
כמו כן יש לי שאלה שתשמע קצת מצחיקה, מאחר ורכבים אלו הם פתוחים ואין להם שמשה אחורית איפה אני אמור לשים את שלט ה"נהג חדש"?

תודה רבה :)
מקווה שעוד חודשיים-שלושה אוכל להשתתף בטיולים עם חברי הפורום ;]

OFF-RoaD
09-02-07, 08:57
אין תוספות הכרחיות. הסמוראי הוא רכב מצוין בבסיסו, ויכול לסוע במצב סטנדרטי לחלוטין. כמובן ששיפורים כמו נעילה אחורית, הגבהות שונות (אבל שנעשו כמו שצריך, אחרת זה יכול להיות מאוד מסוכן!), יחסי העברה, צמיגי שטח (אולי במידה יותר גדולה, שוב בגבול ההגיוני) וכו' יכולים להיות מועילים מאוד בשטח, אבל שום דבר לא הכרחי. אחרי שתקנה רכב אתה תלמד אותו ותבין מה חסר לך בו, ואז אולי תוסיף בעצמך. כמובן שלקנות רכב משופר כבר יעלה לך פחות בד"כ, אבל לא בטוח שתצמא אחד במצב טוב....

בקשר לנהג חדש, אתה פשוט מחבר אותו על הגלגל ספר או על דלת תא המטען......

bioss
09-02-07, 09:08
כמו כן יש לי שאלה שתשמע קצת מצחיקה, מאחר ורכבים אלו הם פתוחים ואין להם שמשה אחורית איפה אני אמור לשים את שלט ה"נהג חדש"?

שלום לך.
קודם כל יש גם סמוראים סגורים ולא רק סמוראי פתוח ואז יש לך חלון אחורי כמו בכל רכב.
נעילות ותוספות זה יפה אבל בדרך כלל עדיף להתחיל בלי שיפורים ורק אחרי שאתה מוכן להוסיף .
בהצלחה בקנייה לא תצטער. :p

talaus
09-02-07, 09:57
אחלה, תודה רבה :)

אגב, הבנתי שג'יפים סגורים הם הרבה הרבה יותר בטיחותיים מג'יפים פתוחים - האם יש אמת בדבר?

נמרוד
09-02-07, 15:39
אחלה, תודה רבה :)

אגב, הבנתי שג'יפים סגורים הם הרבה הרבה יותר בטיחותיים מג'יפים פתוחים - האם יש אמת בדבר?

כן ולא. אבל אתה לא מדבר על ג'יפים - אתה מדבר על סמוראי. לסמוראי הפתוח יש קשת שהיא חלק מהמרכב ומחוברת גם במוטות לחלון הקדמי, מצבו בהתהפכות סביר.

סמוראי הוא רכב שטח אמיתי = רכב עם התנהגות כביש גרועה, מרכז כובד גבוה ונטייה להתהפכות! תן לו את כל הכבוד גם בשטח ובעיקר בכביש, סע לאט, שמור מרחק, ואם יש לך איזשהם פנטזיות על נהיגה "ספורטיבית" - שכח מהן.

samorai
09-02-07, 19:14
טל סה'כ אבל זה אחלה של רכב
אם אתה אוהב שטח
ואתה לא קונה אותו רק כדי ללכת איתו לביה'ס
אז אני מבטיח לך שתהנה איתו לאלהה

GodsFather
09-02-07, 23:49
מצטרף להמלצות ובמיוחד מכיוון שאתה חדש לחלוטין גם בתחום הנהיגה וגם בתחום הנהיגה בשטח

זה אחלה רכב כניסה לתחום - קטן וקומפקטי לעירוניים , נהדר בשטח גם לפני השיפורים. זול מאד לתחזוקה (כמובן בתנאי שאתה לא מזניח) לעומת שאר האלטרנטיבות הגדולות יותר.

בנוסף, אתה גר בעיר בעלת המון פוטנציאל שטחים בסביבה ,בהם תוכל להנות בין אם לבד ובין אם עם חברים רבים שמסתובבים שם מידי יום ובמיוחד בסופ"שים.

קיצר, קרא את המדריך באתר לבדיקת סמוראי ותתחיל לחפש לך אחד.

סייג קטן - צה"ל, אתה בדרך ? כי אם כן , אולי כדאי לבדוק כדאיות רכישה אם אתה עלול להעמיד אותו שבועיים ויותר ללא תזוזה...

talaus
10-02-07, 09:44
סבבה, אז אני מניח שזה הג'ים הנכון בשבילי.
מאיזה שנתון יש בג'יפ מערכת הזרקת דלק?
אמממ ובקשר לצבא, אני אדע זאת רק בעוד כחודש וחצי ככה שאני באמת אחכה עם זה קצת. בינתיים אני קורא פה באתר וצובר מעט ידע שיעזור לי אם וכאשר אני אקנה ג'יפ.

OFF-RoaD
10-02-07, 13:09
הזרקה? 94.

-->