PDA

צפייה בגרסה מלאה : השוונג של הבעיות ממשיך! חריקות במנוע ורדיאטור

תומריקו
10-02-07, 01:55
הכל נופל עלי בבום! פתחתי לפני מספר ימים שירשור על המנוע שמגמגם בהתנעה, ולוקח לו זמן עד שהטורים מתייצבים. אחרי שהוא כבר מתניע, אם אני לא מפמפם הוא נכבה עד שאני מתחיל בנסיעה.
כשאני מתחיל לנסוע, במשך חצי דקה בערך המנוע חורק בצורה נוראית! חורק חורק חורק, בערך חצי דקה ופתאום החריקות נפסקות בשניה. רק בחצי דקה הראשונה של הנסיעה. אח"כ כבר לא. יכול להיות שזאת הרצועת טיימיניג? קראתי בשירשור אחר שאם הרצועה לא בסדר זה יכול להשפיע על אחידות הטורים וגמגום בהתנעה. פתאום התחברו לי הדברים ביחד. יכול להיות?

בעיה שניה שצצה פתאום - פעם אחרונה שמילאתי מים ברדיאטור, שמתי מים ירוקים כאלה, שומניים קצת. אתמול פתחתי את המכסה מנוע, וכל המנוע, הפח, הכל היה צבוע ירוק. פתחתי את המכסה של הרדיאטור, והוא לא היה מלא. יכול להיות שזה היה קורה גם לפני, אבל לא שמתי לב כי המים היו במרקם אחר, ופשוט נזלו למטה. מה זה יכול להיות? חור במערכת? המיכל עיבוי סגור הרמטית. גם המכסה של הרדיאטור.
יש רעיונות?

תודה רבה!

idanw
10-02-07, 03:30
החריקות בהנעה.. רצועת הטימינג זה כנראה לא..
נשמע כאילו זו הרצועה של האלטרנטור או של המזגן..
ברגע שזה מרעיש, תשפריץ קצת ספרי שמן על כל רצועה בנפרד.. זאת שמפסיקה להרעיש היא הבעיתית.. תמתח אותה.. ואם זה לא עוזר תחליף אותה!
עידן

idanw
10-02-07, 03:31
בקשר לנוזל הירוק.. די ברור שזו נזילה.. אתה חייב למצוא את מקור הנזילה ... אם אתה לא מצליח בראייה לבד, קפוץ למכון רדיאטורים שיבדוק אותה בלחץ..

תומריקו
10-02-07, 10:24
ספרי שמן אתה מתכוון ל-WD40? פשוט להשפריץ על הרצועה עצמה?

GodsFather
10-02-07, 11:10
כן , למרות שזה עלול גם לעכל את הרצועה עם הזמן.

תרים מכסה ,מנוע רץ, תראה אם אתה מזהה את הרעש , לא מצליח ? תרים טיפה טורים (דרך הקרבורטור ישירות , לא לרוץ לתא הנהג) ותראה אם הרעש חוזר

אם הרעש עצמו ,לטענתך, דועך אחרי כמה דקות , זה בדיוק מה שהסברתי בשרשור שלי בנושא שינוי הפולי - הרצועה מתחממת ואז נתפסת כראוי בפולי, כשאתה מגיע בבוקר / כשרצועה קרה אז יש את הרעש כי היא מחליקה.

שלחתי לך ה"פ , תתחיל לדבר איתי , לפני שנקרא עוד ועוד שרשורים על איך הרכב שלך מתפורר ומתחיל להראות יותר ויותר כמו שלי :mrgreen:

s.n
10-02-07, 12:04
לפי דעתי - משאבת מים - גם נוזלת והשפריצה את הנוזל קירור בכל תא המנוע וגם מרעישה בהתחלה .

GodsFather
10-02-07, 12:23
תלוי, האם הרכב מתחמם ? מהיכן בדיוק הנזילה המרכזית ?

צריך לבדוק גם את זה - תייבש טוב טוב את כל תא המנוע ותניע אותו , תראה מהיכן מתחיל לטפטף.

מצד שני , אם תעשה את מה שהצעתי בהערה הקודמת , זה די ישפריץ לך לעין אם זה מהמשאבה ואז תדע :lol:

צביקה קרבורטור
10-02-07, 13:37
לפי דעתי - משאבת מים - גם נוזלת והשפריצה את הנוזל קירור בכל תא המנוע וגם מרעישה בהתחלה .
אבחנה הגיונית ביותר, ומסבירה את הרעשים שנשמעו לאחרונה , בעת האצת הסל"ד\ את החריקות, ואת אובדן מי הקירור.
שווה בדיקה
בברכה
צביקה

GodsFather
10-02-07, 13:46
משאבת המים לא מחוברת לטיימינג ?

אמורות להיות השלכות לביצועים , האם זה תואם את הקרטועים שהבחור מתאר?

תומריקו
10-02-07, 14:33
צריך לבדוק גם את זה - תייבש טוב טוב את כל תא המנוע ותניע אותו , תראה מהיכן מתחיל לטפטף.

:lol:

העניין הוא שזה לא טיפטוף. פשוט כל הצד הימני של המנוע (מנוע, מיכל מים של השפריצרים, רדיאטור, פנס ימני, בקיצור כל הצד הימני) צבוע בירוק. זה כאילו היתה שם התפרצות געשית. הכל כמובן נוזל גם לסרן הקידמי ולעלים. בקיצור ג'יפה נוראית. מישהו מכיר איזה גמד קטן שאני יכול להושיב שם עם מטריה ושיבדוק בדיוק מאיפה זה פורץ?...

דרך אגב, המנוע לא מתחמם יתר על המידה, המחוג בקו הנורמלי.

חן דן
10-02-07, 15:39
הרעש המתואר מזכיר רעש של רצועת הביזרים (הרצועה שמחוברת לאלטרנטור למשאבת המים ומקבלת כח סיבוב מפולי המנוע) זו בדרך כלל רצוע שמרעישה במיוחד שהיא נרטבת במים כאשר היא יבשה.

GodsFather
10-02-07, 15:48
רצועת ביזרים ?

תומר - מה עם צינור מים עליון ? הוא תקין ?

תומריקו
10-02-07, 18:14
לא מצאתי שם חור/קרע או משהו כזה.

בקשר לחריקות, הגלגל של אלטרנטור ושל המאוורר לא ממש מיושרים זה עם זה, יוצא שהרצועה נמצאת בזוית קצת. תראו בצילום. זה אמור להיות ככה? או זה מה שגורם לרעש בהתחלה עד שהיא מתחממת ומתגמשת קצת? (תאוריה שלי, לא חובה לקחת ברצינות...)

GodsFather
10-02-07, 18:22
תבדוק אם יש חופש באחד משני הגלגלים , אז אולי תהיה לזה השפעה , למרות שאני בספק אם יהיה חופש כזה.

יש לך כיוון מהיכן הנזילה נובעת ? אם כבר הסתכלת ...

Saar
10-02-07, 21:16
איך מילאת נוזל קירור?
(עד לאיזה קו?)
האם יתכן שמלאת יותר מדי ולכן העודפים "השפריצו" החוצה?
האם בדקת את פקק הרדיאטור? יתכן שהוא לא "עומד בעומס" ופורק לחץ לפני הזמן.
האם האוטו התחמם?
ניסית להניע ולעמוד ליד האוטו (עם מכסה מנוע מורם) ע"מ לאתר את ה"התפרצות"?

בהצלחה,
סער.

צביקה קרבורטור
10-02-07, 21:29
קל מאד לאבחן רעש מרצועת אביזרים, על ידי רסוס קל של W40, על הרצועה בעת פעולת המנוע, הרעש יפסיק מיד עם הרסוס.
על מנת לאבחן האם הרעש הןא ממיסבי משאבת המים, אן מיסבי האלטרנטור, יש לנטרל תחילה את הפעלתם, על ידי פרוק זמני של הרצועה, וסיבוב הפולי של המשאבת מים, והאלטרנטור, ובדיקת חופשים.
שיטה ישנה נוספת היא על ידח הצמדת מקל של מטאטא לגוף האלטרנטור או משאבת המים, בעת פעולת המנוע, והצמדת האוזן המוסקלית למקל, המשמש כסטטסקופ.

לגבי נזילת המים, מומלץ לגשת למכון רדיאטור על מנת לחבר שעון לחץ לאיתור הנזילה, אם כי אני מניח שנזילה בכמות שהוזכרה על ידי תומריקו, חייבת להתגלות, גם בעין בלתי מזויינת.
בברכה
צביקה

תומריקו
11-02-07, 16:16
איך מילאת נוזל קירור?
(עד לאיזה קו?)
האם יתכן שמלאת יותר מדי ולכן העודפים "השפריצו" החוצה?
האם בדקת את פקק הרדיאטור? יתכן שהוא לא "עומד בעומס" ופורק לחץ לפני הזמן.
האם האוטו התחמם?
ניסית להניע ולעמוד ליד האוטו (עם מכסה מנוע מורם) ע"מ לאתר את ה"התפרצות"?

בהצלחה,
סער.

ברדיאטור מילאתי עד למעלה וסגרתי הפקק. במיכל עיבוי מלאתי 2/3. לא נראה לי שזה יותר מידי. הפקק של הרדיאטור יושב טוב במקום, אני לא יוכל לראות אם הוא פורק לחץ לפני הזמן, אבל הוא יושב טוב.
אולי זה מוזר קצת, אבל האוטו לא מתחמם. נמצא בגבול הנורמלי.
וכן, עמדתי לידו כשהמנוע דולק ולא גיליתי שום התפרצות.
נראה לי שבנוגע למים אני אכן אקח אותו לבדיקת לחץ.

Saar
12-02-07, 10:22
לאחר נסיעה בה האוטו עובד בטמפרטורה נורמלית מספר דקות, פתח את מכסה המנוע ואז כבה את הרכב.
יתכן שהנוזל פורץ לאחר הכיבוי (הלחץ במכרעת הקירור עולה לאחר כיבוי המנוע)

סער.

Saar
12-02-07, 10:23
ד"א,

אני לא בטוח שלא מילאת יותר מדי נוזל קירור.
בדוק לפי הספר כיצד יש למלא, כמה ועד איזה קו.

סער.

-->