PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת פילטר אויר

moshonaz
11-02-07, 21:40
אהלן ידידי,
כרגע ברשותי פילטר אוויר פתוח של UNI

הבנתי שיש צורך לשמן אותו ובשטח הוא לא עושה ממש את העבודה ונסתם מהר, לכן אני רוצה להחליף לפילטר המקורי של הסופה, הבנתי שעושה את העבודה בצורה הטובה ביותר.

איך אני מתקדם מפה? (אבי טוען שצריך בית לפילטר ) האמת שממש אין לי מושג.
אבל יש המון רצון ללמוד. :)
המשך שבוע טוב לכולם

asafk
11-02-07, 21:43
גש לסוחר חלפי ג'יפים משומשים ורכוש לך את בית הפילטר עם כל הצנרת. לא צריך לעלות יותר מכמה עשרות בודדות של שקלים.

אסף.

moshonaz
12-02-07, 07:00
תודה אסף,
האם הנך יודע היכן יש כאלה באיזור המרכז/ראשון לציון?
ואילו תחליפים נוספים יש?

erezjack
12-02-07, 14:58
כך זה נראה.

ארז

דרור ברלי
12-02-07, 19:53
אני רוצה להחליף לפילטר המקורי של הסופה, הבנתי שעושה את העבודה בצורה הטובה ביותר.

מצטער לערער לך את הביטחון...
מאיפה אתה כל כך בטוח?
כי זה מה שטחנו לך כאן?

גם בעולם המסננים ה"פתוחים" יש טובים יותר או פחות.
UNI אכן לא מציאה. זה מסנן עשוי ספוג שבאמת נסתם מהר.
K&N טוב בהרבה. מצוין אפילו. מדובר בבד-גזה בתוך שתי שכבות רשת מתכת.
המנוע נושם טוב יותר גם כשהמסנן נראה מלוכלך ו"סתום" וגם לא נכנס שום ליכלוך. אני אומר את זה בביטחון כמי שמשתמש במסנן כזה כבר הרבה שנים בסופה שלי ואני נוסע בסופה הזו ביומיום וגם מטייל הרבה מאוד. את המסנן אני מנקה בסבון של K&N ומשמן בשמן הייעודי שלו (ערכה שכוללת סבון+שמן) לפי הוראות היצרן, והפעם האחרונה שזה קרה היתה לפני שלושה חודשים.
את מסנן K&N מנקים רק כשהוא מלוכלך ולא אחרי קילומטראז' מסוים. במכוניות כביש זה יכול להיות גם אחרי 20K ק"מ ויותר. בג'יפ אני מנקה כל 10K או לפי כמות הליכלוך. במקרה של טיול מאובק במיוחד שאני לא מוביל אלא אוכל אבק ממישהו לפני, אני מנקה את המסנן. מסנן נייר מקורי היה הולך לפח בסיטואציה כזו.
אחרי כל כך הרבה שנים, אם מסנן K&N לא היה טוב והיה מכניס לי ג'יפה למנוע, המנוע שלי כבר היה הולך מזמן.
תמיד, אבל תמיד, כשמסנן K&N כבר באמת מטונף מבחוץ ודורש ניקוי, הצד הפנימי שלו עדיין מבריק, כנ"ל בית המצערת. אם היה נכנס ליכלוך, הייתי מגלה את זה מהר מאוד והייתי מוחל על הכבוד, כותב כאן קבל עם שטעיתי, מוכר אותו ומחזיר את המקורי (יש לי את בית המסנן המקורי. במצב חדש ולא למכירה)

בנוסף - איפה ומי ימכור לך בית מסנן מקורי של סופה ב"כמה עשרות שקלים"? זה מעניין, כי לא שמעתי על מי שמוכר אותו (משומש, רק משומש, בלי צינור האוויר, בלי המסנן) בפחות מ-200 שקל. תוסיף עוד 80-120 שקל למסנן עצמו, תלוי אם זה מקורי מינוביץ או תחליפי באוטו-דיפו (תתפלאו אבל זה מסנן נייר של...מיצובישי L300) או איזה זבל סיני זול שמתפורר אחרי כמה ימים וחתיכות ממנו נשאבות לתוך המנוע... תדירות החלפה: כל 10K ק"מ בתנאי נסיעת כביש, הרבה פחות מזה בג'יפ שנוסע בשטח, ולא!!! לא להתפתות "לנקות" את מסנן הנייר עם לחץ אוויר וכו'!!! - זה קורע אותו!!!

ברור שאני לא פוסל את המסנן המקורי, אבל אם הייתי לפני השקעה בקניית בית מסנן+צינור+מסנן, מה שיכול בקלות להגיע ל-400 שקל, הייתי שוקל שדרוג למסנן K&N בעלות דומה. המסנן הוא רב-פעמי ולטווח ארוך אפילו חוסך כמה שקלים.

asafk
12-02-07, 22:11
איפה ומי ימכור לך בית מסנן מקורי של סופה ב"כמה עשרות שקלים"?

אני מזכיר לך, דרור, שבסופה שלי היה מותקן מסנן לא מקורי והחלפתי אותו למקורי בעלות של פחות ממאה שקל (לא כולל המסנן עצמו).... שווה לעשות סקר שוק אצל הסוחרים/מפרקים.

אסף.

six 4 life
12-02-07, 22:20
אסף, דרור צודק...
חבל הפעם, אבל צודק.

moshonaz
13-02-07, 06:51
אסף, דרור צודק...
חבל הפעם, אבל צודק.

אהלן,
אתה יכול להסביר את עצמך יותר בבקשה,
לא ממש הבנתי למה חבל.

tzagi
13-02-07, 07:33
אהלן,
אתה יכול להסביר את עצמך יותר בבקשה,
לא ממש הבנתי למה חבל.

LOL
אפילו אני הבנתי.....וזה אומר הרבה.

moshonaz
13-02-07, 09:26
LOL
אפילו אני הבנתי.....וזה אומר הרבה.

אז אתה יכול להסביר?

eliv1
13-02-07, 10:46
אז אתה יכול להסביר?

אל תתיחס אליהם, הם נהנים מזה... :smile:

בקצרה, המחיר הוא ממש לא כמה עשרות שקלים בימינו,
יותר משהו כמו 400 שקל למגזימים למיניהם... מחיר סביר זה 200 שקל.

ערן המסוקס
13-02-07, 10:59
מעניין דרור.. אתה מציב בפני עובדה מאוד מטרידה.

א. פילטר האויר מהנייר שלי יכול להחזיק בשקט שנה בלי שאגע בו בכלל, שזה כולל טיול שטח בדרום כמעט כל סופ"ש. וייתכן מאוד שהוא יכול להחזיק גם שנתיים בלי להסתם..

ב. מעולם לא התפורר לי הפילטר, וגם מעולם לא נקרע אם ניקיתי אותו עם אויר. אגב, החלטתי להפסיק לנקות אותו עם אויר כי חבל על המאמץ, פשוט אין צורך.

ג. צנרת האויר שלי מבריקה כאילו כרגע ניקיתי אותה, וזה כולל גם את המצערת. ואני מתכוון לצורה המילולית כשאני אומר מבריקה.

ד. יש לי חבר עם K&N ומנוע שהיה חדש ולא עשה הרבה קילומטרים.. בסביבות 25-30K עם פילטר K&N. היום הוא סיים לבנות את המנוע החדש שיחליף את הפגר כשיש לו מדרגה רצינית בצילינדרים :x

ה. המצערת שלו, והמתאם של הקרבורטור מאחורי הפילטר היו מלאים עד אפס מקום בזוהמה נוראית.

ו. עובדה חשובה ואולי מכרעת היא, שהוא לא שימן את הפילטר ככל הנראה. לפחות לא בתקופה האחרונה.

נמרוד
13-02-07, 11:15
לי היה פילטר פתוח על הג'יפ, ולא אהבתי את העניין. דורש טיפול אוהב ועדין של ניקוי ושימון, ואם אתה לא זהיר אתה יכול לפגוע בו בקלות... ואז הוא לא מחזיק מעמד לנצח וצריך אחד חדש. ומה לגבי מעברי מים דרור? גם אני וגם אתה לא מתים על בוץ, אבל גם בלי להטביע את הג'יפ אני מעדיף פילטר סגור כלשהו.

moshonaz
13-02-07, 16:34
לי היה פילטר פתוח על הג'יפ, ולא אהבתי את העניין. דורש טיפול אוהב ועדין של ניקוי ושימון, ואם אתה לא זהיר אתה יכול לפגוע בו בקלות... ואז הוא לא מחזיק מעמד לנצח וצריך אחד חדש. ומה לגבי מעברי מים דרור? גם אני וגם אתה לא מתים על בוץ, אבל גם בלי להטביע את הג'יפ אני מעדיף פילטר סגור כלשהו.

ואם ברצוני להסב לשנורקל מה האפשרויות שלי (איך זה מגיע? פתוח,רגיל)?

מה היתרונות חסרונות?

טל חסיד
13-02-07, 20:55
שלום חברים
כמי שעוסק ביבוא מסננים משופרים משנת 1993(UNI FILTER) הנני יסביר מספר עובדות שכמה מכותבי השירשור ובכלל קניראה לא מודעים להם, למרות שאני לא אוביקטיבי ומשווק סחורה מסויימת.
מסנני כותנה מסוג K&N ודומיהם נימכרים כמעט כולם (כולל אופנוע וטרקטורון וגיפים וכו)עם כיסוי ספוג זהה למסנני UNI וזאת מסיבה שרק הכותנה לבדה לא מסוגלת לעמוד בסינון של תנאי שטח קלים וקשים. (תיבדקו באתר היצרן)
מסנני UNI FILTER הפתוחים לתנאי שטח מגיעים כולם עם שיכבת ספוג עדינה בפנים ובחלק החיצוני גסה יותר וזאת להתמודד בצורה הכי טובה שיש באבק ובשטח, מסנן אויר שלא ניסתם בסופו של דבר אינו מתפקד טוב ואינו עוצר את הליכלוך או שלא נוסע באבק מה שלא קיים בארצנו מי שאומר אחרת הדבר לא הגיוני טכנית. כמו כן גם יצרנים כמו הונדה ימהה וכו מישתמשים בספוג בלבד בכלים לשטח. בשיטת הנייר ברכבי שטח משתמשים מישקול כלכלי (הרבה החלפות=כסף ליצרן הרכב)ומסיבה שמאט אנשים יודעים לטפל כמו שצריך במסנן רב פעמי ועניין זה בולט בישראל יש הרבה המצאות שאנשים המציאו חלקם גובל בחוסר ידע מינימלי בנושא אני ניתקלתי גם באנשים שמנקים מסננים במכונת כביסה!.
במסנן כותנה בעיה נוספת שבמצב שהכתונה ניפגעה באזור מסוים מפגיעה מכאנית או בק פייר או בלאי רגיל הדבר לא ניראה בעין מיכיוון שהרשת מתכת צפופה ובדרך כלל לא ניפגעת ופשוט מאיזור הפגיעה בכותנה חודר לכלוך בכמויות. במסנן ספוג תיראה פגיעה מיד ובדרך כלל הדבר יקרה בטיפול במסנן, לא המציאו עוד מסנן פתוח שלא פגיעה בשום חברה!
חובה למי שמישתמש במסננים משופרים להקפיד על הוראות שימוש ולהשתמש בחומרים המיוחדים בלבד!
כל מי שצריך יעוץ בנושא מוזמן לפנות אלי תמיד גם עם השאלה ניראת לו מוזרה חינם הטלפון:0522263868 בשעות העבודה.
טל

שאולי
13-02-07, 21:00
תרים טלפון ואסביר לך , כמו כן יש לי בית פילטר מקורי למכירה 300 שקלים וזה שלך
0523872203
שאולי

ד ו ר ו ן
13-02-07, 21:42
גם בלי להטביע את הג'יפ אני מעדיף פילטר סגור כלשהו.
יש לך פילטרים פתוחים בתוך הבית המקורי של הרכב.

טל,
K&N במקור מגיעים בלי ספוג חיצוני, זאת תוספת שאפשר לשים אם רוצים עוד סוג של הגנה-לא חלק מהקיט המקורי של K&N, גם לפי אתר היצרן.

asafk
13-02-07, 21:59
בקצרה, המחיר הוא ממש לא כמה עשרות שקלים בימינו,
יותר משהו כמו 400 שקל למגזימים למיניהם... מחיר סביר זה 200 שקל.

אני באמת ובתמים לא מבין מה נשתנה במחירי החלפים המשומשים לסופות ב4-5 שנים (אני קניתי, אשכרה עם חשבונית, בית פילטר וקיבלתי עודף ממאה- אינפלציה של 400% ?? ). נשמע לי מוזר, אפילו מוגזם, אבל אם אתם אומרים, אין לי ברירה אלא להאמין...

אסף.

טל חסיד
13-02-07, 22:01
דורון לי יש מסננים מסוג IN BOX שמותאמים לבית הפילטר המקורי של כלי הרכב,וסוג נוסף של מסננים שהכנוי שלהם "פתוחים" כאשר מבטלים את תיבת האויר של הרכב והם מותקנים לרוב אל צינור היניקה (קונוסים) ויש סוג של פתוחים שיושב ישירות אל מערכת ההזרקה או קרבורטור. בעיקרון הטיפול זהה התדירות שונה מאד!
טל

ד ו ר ו ן
13-02-07, 22:07
טל,
אתה עונה לשאלה שלא נשאלה, עניתי לנמרוד שיש אופציה לפילטרים כמו K&N או UNI בתוך בית הפילטר המקורי ולא כאלו פתוחים, מה שמבטל את עניין שאיפת המים שהוא התייחס אליו בפילטרים שחשופים ללא בית פילטר.

לך רק הזכרתי שK&N לא מגיע במקור עם ספוג אלא גזה בלבד.

eliv1
13-02-07, 22:13
אסף, תגלה לנו איפה קנית ואולי כולנו נרוויח מחיר מיוחד,

אותו חבר שערן הזכיר מחפש עכשיו בנואשות פילטר אוויר חדש וסגור, אחרי שהפתוח השמיד לו את המנוע (זה ועוד קצת הזנחה/התעללות).

נמרוד
13-02-07, 22:52
טל,
אתה עונה לשאלה שלא נשאלה, עניתי לנמרוד שיש אופציה לפילטרים כמו K&N או UNI בתוך בית הפילטר המקורי ולא כאלו פתוחים, מה שמבטל את עניין שאיפת המים שהוא התייחס אליו בפילטרים שחשופים ללא בית פילטר.
.

פילטר פתוח זה פילטר פתוח. פילטר ספוג בתוך בית פילטר מקורי זה משהו אחר. לא היה לי כזה. בג'יפ היה לי פילטר פתוח מסוג כותנה כמו K&N (אולי K&N, זה הפילטר שרדליין וובר מוכרים) מורכב ישירות על הקרבורטור.

דרור ברלי
14-02-07, 10:16

ואת זה כתב אותו אחד שלא מטייל עם הג'יפ שלו בקיץ כי חם מדי, ולא מטייל בו בחורף כי קר מדי... מה זה כבר משנה לך איזה מסנן מורכב בג'יפ שלא נוסע לטייל...:roll:

ואני רק כמה שנים עם המסנן הכל כך גרוע של K&N, אמנם לא מטביע את הסופה שלי ולא מתחרה בקרוס-קאנטרי, אבל כבר עברנו כמה וכמה חורפים, כולל טבילות, כולל בוץ (איכס). המנוע נקי ותקין. מעניין...
נכון ערן? לפחות היית הגון מספיק להזכיר שהחבר שלך לא טיפל במסנן שלו... זה מזכיר את הסיפור על הסוס שבעליו לא האכיל אותו ואז התפלא למה הוא מת. אם חברך לא טיפל במסנן, מעניין בכמה עוד דברים אחרים בג'יפ שלו הוא חיפף, ולמה באמת הלך לו המנוע... קל מאוד להאשים את המסנן.

מסנן פתוח ומעברי מים - באמת נקודה רגישה. ואכן, מדי שנה, בכל חורף ישראלי, נפתחות ארובות השמיים וגשמי הזעף ניתכים ימים רצופים ללא הפסקה, שטפונות-ענק מציפים את רחובותינו ומשעולי המדבר וההרים, נחלי ארצנו שוצפים בעומקים המחייבים כל ג'יפאי בר דעת להצטייד בחליפת צלילה ושנורקל, שתיבת אויר מקורית סגורה בקצהו העליון, ואולי אפילו על הגג - דוגמת גדי צוקר ובהמתו...

צאו כבר מהסרטים שלכם - בכמה מעברי מים עמוקים אתם נתקלים, ועל אחת כמה וכמה - נכנסים אליהם במודע ובכוונה תחילה?.... המנועים שלנו יכבו כתוצאה מהרטבת מערכת החשמל הרבה לפני שהמים יגיעו למסנן האוויר...
בנוסף, המסנן הפתוח שלך נמרוד, שראיתי אותו בזמנו, פשוט פצפון - חלק מהאפקט של מסנן משופר הוא גם שטח הפנים שלו. נסיתי פעם לסגור באצבע נחיר אחד באף ולנשום דרך נחיר בודד? האפקט דומה. למסנן שלך שטח פנים קטן בהרבה מזה של מסנן הנייר המקורי, אולי גם בגלל זה אתה לא מרגיש בשום הבדל.
לעניין אבק במסנן האוויר - בתקופה שהייתי מטייל לבד או מוביל קבוצה, לא היה לי שום לכלוך במסנן. אבל ערן, נסה פעם לנסוע במאסף ואחר כך בדוק את המסנן שלך. יהיו לך הפתעות. המון אבק וחול.
ואני חוזר על האזהרה לא לנקות בלחץ אוויר את מסנן הנייר! הוא כן ייקרע, ואתם לא רואים את זה. אבל המנוע שלכם ירגיש טוב טוב בחורים הללו.

כמובן שאין מתנות חינם - גם במסנן רב-פעמי צריך לטפל. לא תטפלו (ניקוי + שימון), והוא לא יעשה את העבודה. חמור מזה - גם לא יסנן. תשאלו את החברים של ערן...
מסנן רב פעמי "פתוח" באמת דורש יותר תשומת לב. אנ ילא מכחיש את זה. עדיין, אם הקונוס מחובר היטב לצוואר צינרו האוויר, החבקים סגורים היטב וכו', לא יהיו שום כניסות של אבק.
מי שממש מפחד, יכול להתקין מסנן כזה בתוך הבית המקורי. לא שעכשיו הג'יפ שלו יהפוך לצוללת, אבל אם זה גורם לכם לישון טוב יותר? אין ספק שזה הרבה יותר טוב ממסנן נייר רגיל.

-->