PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניתוק פאן קלאץ' בסמוראי

avif
11-02-07, 21:51
הפאן קלאץ' שלי כנראה גמור (מאורר בקושי מסתובב גם כשהמנוע כמעט רותח)

ביליתי את השעה האחרונה בקריאת שרשורים ישנים לגבי יתרונות/חסרונות של הפאן-קלאץ' ואם לנתק אותו או לא. שמתי לב שהדעות חלוקות...

לא כ"כ ראיתי עדות ממישהו שעשה זאת בסמוראי - האם קיים מאושר שיכול להעיד שעשה צעד כזה ונשאר בחיים (וכמו שכתבתי - גם מאושר :-D )?

אם כן - איך בדיוק מנתקים אותו?

אם לא - כמה אמור לעלות חדש?

asafk
11-02-07, 21:56
לא מכיר את הקלאץ' בסמוראי- אבל כפתרון ביניים נסה לנעול אותו (לדוגמה- על ידי בורג שעובר דרכו), רק שים לב לשמור על האיזון שלו כשאתה עושה את זה.

אסף.

GodsFather
12-02-07, 15:00
אצלי מחובר חשמלי על הרדיאטור במקום פאן קלאצ' - לא יודע איך זה עם פאן קלאצ' אז אני לא יכול לומר לך איך לפרק או אם יש הבדל לחיוב או שלילה. מה שאני יכול לומר זה שאין לו שום בעית התחממות ועל הדרך יש גם מתג בשליטתי למקרה ואני נכנס לשטח למצבים בהם אני יודע שהרכב עלול להתחמם יתר על המידה ומפעיל אותו ידנית - מה שאי אפשר לעשות עם פאן קלאצ'.

idanw
12-02-07, 17:03
There is no reason to disconect the fan clatch!
a new one cost 500 Shekel and its very easy to change!
if you dissconect the fan cluch the engine will use too much fuel and will be less strong!
dont listen to the godfather... his engine is heating in every little hill! :twisted:
sorry about the english.. im not at home..
Idan

GodsFather
12-02-07, 17:18
if you dissconect the fan cluch the engine will use too much fuel and will be less strong!
Idan
בוא ידידי דובר האנגלית ותסביר איך בדיוק כשאתה מוריד עומס מהפולי , אתה מקשה על המנוע והוא יהיה פחות חזק או יותר נכון לומר חלש ?

ולמה שיקח יותר דלק ?

avif
12-02-07, 17:32
בוא ידידי דובר האנגלית ותסביר איך בדיוק כשאתה מוריד עומס מהפולי , אתה מקשה על המנוע והוא יהיה פחות חזק או יותר נכון לומר חלש ?

ולמה שיקח יותר דלק ?

אני מתאר לעצמי שידידנו דובר האנגלית התכוון שכאשר אתה מנתק את הקלאץ' המאוורר יסתובב קבוע ביחד עם המנוע ולכן יוסיף על העומס => צריכת הדלק תהיה גבוהה יותר.

וזה יכול להיות נכון בתאוריה.
השאלה היא האם מישהו ניסה את זה מעשית ונוכח בתוצאות?
זה בכל זאת 500 ש"ח (איפה ביררת את המחיר הזה דרך-אגב?) לעומת כלום, שיש טוענים שהכלום אפילו עדיף לא רק מבחינה כלכלית...

jango
12-02-07, 19:52
אני מתאר לעצמי שידידנו דובר האנגלית התכוון שכאשר אתה מנתק את הקלאץ' המאוורר יסתובב קבוע ביחד עם המנוע ולכן יוסיף על העומס => צריכת הדלק תהיה גבוהה יותר.

וזה יכול להיות נכון בתאוריה.
השאלה היא האם מישהו ניסה את זה מעשית ונוכח בתוצאות?
זה בכל זאת 500 ש"ח (איפה ביררת את המחיר הזה דרך-אגב?) לעומת כלום, שיש טוענים שהכלום אפילו עדיף לא רק מבחינה כלכלית...

אני קיבעתי את הפאן קלא,צ אצלי בסמוראי הוא היה שנת 95 ואצלי שנה עד שעשיתי זאת ושנה וחצי עד שמכרתי עם פאן קלאצ מקובע
1 לא שמתי לב לצריכת דלק גבוהה מהרגיל אולי 0.5 ק"מ או פחות בכל מקרה הוא היה נוסע על 1/11.5 ק"מ ללטיר עם פאן קלאצ מקובע.
הוא לא התחממם מאז שעשיתי זאת ולא הרגשתי ירידה בהספק המנוע ולא שמתי לב לשינויים כאלו ואחרים בגלל שהמאוור היה מקובע
זו דעתי וניסיוני ביננו ....תקנה אחד חדש יקחו לך 100 ש"ח או יותר כדי לקבע במוסך אז מקסימום תקנה משומש.

GodsFather
12-02-07, 20:07
1:11.5 :shock:

avif
12-02-07, 20:14
1 לא שמתי לב לצריכת דלק גבוהה מהרגיל אולי 0.5 ק"מ או פחות בכל מקרה הוא היה נוסע על 1/11.5 ק"מ ללטיר עם פאן קלאצ מקובע.

זאת אומרת שלפני זה הוא עשה 1:12????

איך עשית את זה?

יוגורט - כל החיים ? :-P

אלון_ק
12-02-07, 20:34
לקיבוע פאן קלאץ' יש כמה חסרונות, עליהם ניתן לקרוא בהרחבה אם תעשו חיפוש. אחד שאני זוכר זה נושא משך התחממות המנוע מזמן ההתנעה שעולה משמעותית, כי המאוורר מסתובב כבר מההתחלה ומאיט את תהליך ההתחממות לטמפ' עבודה. אם אני זוכר נכון, זה לא הכי בריא למנוע ובפרט בנסיעות עירוניות, שכן כמות הפיח הנוצרת מתערובת הדלק העשירה גדולה יותר. חיפוש ימצא את המידע המדוייק.

idanw
12-02-07, 22:16

פאן קלא'צ-17120-60a01
540 ש"ח
I bought one a few months ago.. the name is "Machshirey Tnuaa" :-D

צביקה קרבורטור
12-02-07, 23:09
לא זול יותר לשדרג למאוורר חשמלי אונברסלי, הנכנס לפעולה בהתאם לדרגת הטמפרטורה של התרמו סוויץ(יוניט הפעלת מאוורר), ואפילו לא חדש, אלא משומש מפירוק?!
שווה בדיקה!
בברכה
צביקה

idanw
13-02-07, 21:47
אין יותר אמין מהמאוורר המקורי... הוא גם חזק בהרבה!פאן קלאץ' מחזיק להמון שנים!
כל הקומבינות למיניהם תמיד עושים בעיות!
זו דעתי בלבד...

-->