PDA

צפייה בגרסה מלאה : נורית Check Engin ונושאי מצמד

danitraf
13-02-07, 07:29
שלוש שאלות שבהם אשמח לקבל עצה טובה.

1. נורית Check Engin נדלקת כשאני מורידה הילוך ובולמת עם המנוע. היא נכבית בד"כ אחרי
דקה. אשמח לרעיונות מה לבדוק ואיך לעשות את זה.

2. בין 3000 ל-4000 סל"ד יש רעש (לא חזק) שדומה לרעש של חור מהאגזוז. הרעש מופיע רק
כשיש הילוך משולב. בסל"ד זהה כשהילוך לא משולב/ מצמד דרוך הרעש לא מופיע. אשמח
לרעיונות מה לבדוק ואיך לתקן.

3. כשהסמוראי מתחמם בלי שמשולב הילוך יש הבדל בסל"ד כשהקלאצק דרוך (טורים עולים)
וכשהקלאצ' משוחרר (ירידת טורים). בנסיעה הקלאצ' מפריד ומצמיד היטב. רעיונות ממה זה
נובע?

תודה,

דנה.

אלון_ק
13-02-07, 10:36
אני אענה רק על 3, כי את 1 אני לא יודע והתיאור ב2 לא נשמע לי מוכר:

3. כשאת מחברת ומשחררת את המצמד את מחברת ומשחררת סדרה של גלגלי שיניים, גם אם הגיר בניוטראל. ציר הכניסה על מיסביו וגלגלי השיניים שלו מסתובב, יש התנגדות מסויימת לסיבוב הזה גם מהשמן שבגיר וגם מהחיכוך בתוך המיסבים, זה נורמלי שתהיה ירידה קטנה מאוד בסל"ד עם שחרור המצמד. זו אחת הסיבות שממליצים להניע רכב עם מצמד לחוץ ולא רק בניוטראל, זה פחות עומס על המנוע ולכן על המתנע.

Saar
13-02-07, 11:16
הי,

איזה שנה הסמוראי?
אין לי כאן את הספר אבל אני מניח שיש הבדל בקריאת קודי התקלות בין השנים (כמו בויטרה - עד 96 ומ-96)

סער.

Saar
13-02-07, 20:45
תהליך קריאת קודי תקלות במנוע 1.3 TFI

סובבי את הסוויץ' למצב ON (בלי להניע את הרכב).
בחלק התחתון של לוח השעונים, מעל הקלאץ' נמצא בית הפיוזים.
בצד ימין בשורה התחתונה של הפיוזים אמור להיות מקום ריק, הכניסי לתוכו פיוז.
הביטי על נורת CHECK ENGINE, היא אמורה להבהב.
קודי התקלות מורכבים משתי ספרות, הקוד יוצג באופן הבא:
מספר הבהובים קצרים ורצופים - ספרת העשרות
שניה הפסקה
מספר הבהובים קצרים ורצופים - ספרת האחדות
3 שניות הפסקה ואז הקוד הבא באותה הצורה.
(כלומר, קוד 32 יופיע כ 3 הבהובים קצרים רצופים, שניה הפסקה ושני הבהובים קצרים נוספים)

קראי את קודי התקלות, כתבי אותם כאן בפורום ונמשיך.

בהצלחה,
סער

danitraf
13-02-07, 22:16
הי,

איזה שנה הסמוראי?
אין לי כאן את הספר אבל אני מניח שיש הבדל בקריאת קודי התקלות בין השנים (כמו בויטרה - עד 96 ומ-96)

סער.

שנת ייצור 1996.
תודה,
דנה.

asafk
13-02-07, 22:31
אני לא יודע אם זה לשנתון הנכון-
קודי תקלה (http://www.jeepolog.com/forums/showpost.php?p=126261&postcount=2)

אסף.

אליהו הסמוראי
14-02-07, 00:50
יכול להיות שבבית הפיוזים לא תמצאי מקום ריק, זה תלוי בדגם, אצלי גם מודל 96 זה אחרת.
את כל תהליך הבדיקה צריך לבצע כאשר המנוע בטמפ' עבודה (אך כבוי).
מעל המצבר צמוד למסילת ניקוז של המכסה מנוע יש צמת חוטי חשמל, ממנה יוצאים שני שקעים, אחד עם שני חורים והשני, זה שאת צריכה עם 6, ייתכן ויש לו מכסה גומי, הסירי את מכסה הגומי, תראי שישה חורים, באחד מהם אין חוט.
תוודאי שהסוויטש על OFF.
תחזיקי את השקע מולך כך שהחוט הריק נמצא בפינה השמאלית העליונה, במצב זה את צריכה לגשר בין החור האמצעי בשורה העליונה והשמאלי שבשורה התחתונה.
לאחר שגישרת, תפתחי סוויטש, הנורית CHECK ENGIN תתחיל להבהב במחזוריות כאשר בין כל מחזור למחזור הפסקה ארוכה( 3 ש' כאמור מעלה).
עכשיו את יכולה לשבת, להרגע ולקרוא בנחת את הקוד תקלה.

danitraf
14-02-07, 20:48
תודה לכולם.

הופיע קוד 24 שמשמעו תקלת ספידומטר. אני לא מרגישה בעיוות כל שהוא ואם אני מבינה נכון אזי מדובר בתקלה קוסמטית ולא במשהו שיש בו כדי לגרום לנזק (תקנו אותי אם אני טועה).

אם אכן זה כך, אני לא מתכוונת לפתוח בינתיים את לוח השעונים או את הכבל שיוצא משם.

שתיים מתוך שלוש הבעיות קיבלו מענה. אשמח לדעת על מה יכול להצביע הרעש שדומה לחור באגזוז (כמו הכנסה של נייר לתוך מאוורר פועל) כשאני בהילוך ועל 3000 סל"ד.

מכל מקום מחכה לי גם החלפת מחז"ש בגלגל הימני ביום שישי כך שאם אוכל לטפל בשני הדברים במכה, מה טוב.
שוב תודה,

דנה.

tomer s
15-02-07, 15:18
הרעש מופיע בכל הילוך? ורק בסל"ד הזה?

danitraf
15-02-07, 20:39
הרעש מופיע בכל הילוך? ורק בסל"ד הזה?

הילוך 2+3, סל"ד של 2,500-3,200. כשהקלאצ' מפריד ואני שומרת על סל"ד זה (הילוכים 2+3) הרעש כמעט ולא קיים.
דנה.

-->