PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית מגן טרנספר

ryanai
25-12-03, 19:43
שלום,

אני לאחרונה עסוק בתכנון מגן טרנספר ל.... שלי (בואו רק נגיד שהוא מיוצר ע"י סוזוקי ומתחיל בגראנד) ומאחר ואני חסר נסיון בתחום, יש לי כמה שאלות פתוחות.

נתונים:
משקל הרכב עמוס: (נתוני יצרן) 1750 ק"ג.
גודל המגן: 46X87 ס"מ (87 ס"מ זה המרחק בין קורות השילדה).
מיקום: מאחורי גשר הטרנספר צמוד לשילדה. הגשר יותר נמוך מהמגן (ביחס לרצפה) ומגן על השפה הקידמית של המגן. בין המגן לטרנספר ישאר רווח של קצת פחות מס"מ.
חומר: אלומיניום 6 מ"מ אלא אם ימליצו לי אחרת.
עיגון: באמצעות 6 ברגים ישירות לשילדה - 4 בכל פינה ו 2 בערך באמצע הצלעות הקצרות של המגן. בין המגן לשילדה יהיה 2 דיסקיות של גומי מוקשח בעובי 2.5 מ"מ ע"מ להפריד בין הפלדה לאלומיניום.

שאלות:
1. האם אלומיניום 6 מ"מ מתאים ? (בהתיחס למשקל הרכב והמרחק בין נקודות העיגון).
2. מה צריך להיות המרחק המינימלי בין חורי הברגים לשפת המגן (תיכננתי 2 ס"מ ואני לא בטוח שזה מספיק).
3. המגן פוגע בזרימת האויר מסביב לטרנספר - כמה זה יכול להיות משמעותי ?
4. לאור האמור לעיל האם כדאי לעשות חורים במגן ? (ואם כן איזה גודל חורים, כמות ומיקום).
יתרונות לחורים: שיפור זרימת האויר. חסרונות: פגיעה בחוזק המיבני, מערבולות רוח וכניסה קלה יותר של בוץ ואבנים לרווח בין המגן לטרנספר).

אשמח בנוסף לקבל כל מידע שנראה לכם רלוונטי (אל תשכחו שאני מתחיל בתחום) וקשור למיגון, לעבודה ו/או תחזוקה של אלומיניום.

בתודה מראש,

asafk
25-12-03, 23:50
מגן טוב בנוי מגשרי פלדה, ומהמגן עצמו- מפח או אלומניום.
הגשר/ גשרים מתחברים לשלדה באופן ישיר- על ידי ברגי U או לקדחים גדולים בשלדה לתוכם מכניסים פלטות קטנות עם הברגה.
פלטת המגן- חשוב שתהיה עם מספר כיפופים כדי להשיג חוזק. בנוסף, חיבור הפלטה לגשרים חשוב שייעשה עם דיסקיות גומי. חשוב לעשות קדחים בפלטה, ככה שתהיה גישה לריקון ומילוי שמן, ולגירוז צלבים.
בניית מגן בצורה כזו תבטיח שהמגן, גם אם יתעוות, יוכל לרדת ולחזור למקומו לטיפולים גדולים.
חוץ מזה, כיוון שהרכב חדש יחסית, ואולי עוד באחריות, שים לב- אסור לך לקחוד בשלדה או לרתך אליה.
בהצלחה!

אסף.

-->